Nem sok újdonságot hozott az euróövezet pénzügyminisztereinek 9 órás tanácskozása; keddre virradóra mindenesetre megállapodtak a Spanyolországnak szánt pénzügyi mentőcsomag felhasználásának módjáról. A döntés szerint még július végéig átutalják a csomag első, 30 milliárd eurós részletét a megrendült spanyol bankok újratőkésítéséhez. A csomag teljes összege akár 100 milliárd euróra is rúghat.
A dán korona mellett a svéd koronát tekinti a piac a svájci frankot mint fő menedékdevizát leváltani esélyes eszközök egyikeként. A skandináv deviza kedden 11 és fél éve nem látott szinten jár az euróval szemben: a svéd ipari termelés a vártnál magasabb szinten alakult, az erős kereslet pedig tovább erősíti a koronát.
A forint stabilan kezdte a hetet, kedden reggel még valamelyest erősödött is, az eurót 287,5 alatt is jegyezték. Fél 11 előtt 288 környékén járt a jegyzés.
Lapértesülések szerint kemény feltételeket szabhat Brüsszel a kormánynak a 10-15 milliárd eurós hitelkeretért cserébe, 11:30-kor kerül napvilágra a 3 hónapos diszkont kincstárjegyek aukciójának eredménye, valódi piacbefolyásoló makroadatra vagy vállalati jelentésre nem lehet számítani a nap folyamán.
A hangulatot a kínai külkereskedelmi adat ronthatja: a várakozások felével nőtt az import, miközben az export meghaladta a várt mértéket. Az Erste Befektetési Zrt. elemzése szerint ez azt sugallja, hogy Kína mégsem motorja a világgazdaságnak. Csakhogy mivel az USA és az EU sem az, ezért egy motor nélküli kocsiban gurulunk az országúton. Csak idő kérdése mikor állunk le. Ezért lenne fontos azt látni, hogy valamelyik gazdasági centrumban elindult a növekedés - írják.