A magyar ipar BMI-indexe a korábbiakkal szemben, átlagon aluli. A termelés mutatója egyszer volt csak ilyen gyenge az elmúlt 17 évben. Részletek >> |
A vártnál jobb kínai beszerzőimenedzser-index ismét reményt kelthet a piacokon - legalábbis a szombaton közölt hivatalos adatok alapján stabilizálódhat a kínai gazdaság (50,8-ra emelkedett a mutató májusban 50,6-ról - az 50 fölötti érték bővülést jelent). Hétfő hajnalban a HSBC is közölte saját BMI-felmérésének eredményét, ez a kisebb vállalatokra és a magánszektorra koncentrál - ez a módszertan nem hozott olyan fényes eredményt, mindössze 49,2 lett a mutató májusi értéke.
A japán tőzsde Nikkei mutatója ez utóbbi miatt esett nagyot hétfőn (-3,7 százalék, hathetes mélypont), és persze a szokásos téma sem került le a napirendről: tovább folyik a találgatás arról, mikor állítja le a pénznyomdát a Fed, mikor szűkül a likviditás a piacokon.
Az euró jegyzése a dollárral szemben egyelőre 1,30 fölé kúszott hétfőn.
EUR/USD Friss árfolyamok >> |
A forint is halvány erősödéssel kezdi a hetet, 296,60-ról 296,10-ig ereszkedett az euró jegyzése reggel 8 óra után - ez nagyjából megegyezik a péntek esti jegyzéssel.
EUR/HUF Friss árfolyamok >> |
Ma világszerte közzéteszik a BMI-adatokat, 9 órakor Norvégia kezdi a sort, az eurózóna adata 10 óra előtt lesz nyilvános, délután az amerikai index kerül napvilágra.