Az utazási irodák csak az indulást megelőző 20. napig növelhetik jogszerűen egy már befizetett út esetén a részvételi díjat
Az utazási irodák csak az indulást megelőző 20. napig növelhetik jogszerűen egy már befizetett út esetén a részvételi díjat.
Kellemetlen meglepetés érheti azokat, akik az előfoglalási akciók hatására már jó ideje befizették külföldi útjukat - írja a Népszabadság. A cikk szerint a forint gyengülésére hivatkozva egyes utazási irodák ugyanis megemelték az árakat, és pluszbefizetésre kérik az utasokat. A különböző internetes fórumokon is egyre gyakrabban lehet ezt az eljárást kifogásoló utaspanaszokkal találkozni.
A lap szerdai számában azt írta, a vonatkozó kormányrendelet szerint az utazást megelőző 20. napig ezt jogszerűen megtehetik az irodák. Az utas csak akkor állhat el a szerződéstől, ha az áremelés nagyobb, mint 8 százalék.
Ugyanakkor nem minden iroda jár el így, egyesek megpróbálják lenyelni az árfolyamveszteséget - írja a lap. Az irodák szakemberei között akad olyan is, aki károsnak találja az utólagos emeléseket, mondván: az ügyfél az egész piacról rossz véleménnyel lesz majd. Külföldre utazóból pedig egyébként is kevesebb van - olvasható az újság mai számában.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Míg az MTI a mától érvényes adóemelés miatt 339-340 forintos benzint és 345-346 forintos gázolajat jelzett előre, addig a GKI Energia szerint a közeljövőben 345 és 355 is lehet a két fontos üzemanyag ára. Az üzemanyagok ugyanis drágultak valamelyest a világpiacon, főleg a hét második felében.
Az OTP jól teljesített, a többi magyar részvény már nem annyira. A forint ezúttal erősödni tudott, az euró nem ment tovább. Nap közben három százalékos emelkedésben is volt a kőolaj, de ezután kissé lecsendesedett.
Lehet, hogy mi erősnek érezzük a forintot 300 forint alatti euróárfolyamok mellett, de az-e valójában? A lengyel zloty árfolyamából ítélve nem igazán, sőt, inkább gyenge. A trend ráadásul ebbe az irányba mutat. Nemrég az egy főre jutó GDP-ben is megelőztek minket.
Miután a svájci jegybank tovább növelte a negatív kamatozású betétek körét, rég nem látott mértékben esett a svájci frank árfolyama, ám csak fél napig. Sokak szerint az SNB már ellőtte minden puskaporát, semmit sem tud tenni az erősödés megállítására. Az ország drágán megfizet az erős frankért, öt éve először recesszióba süllyedhet.
Acélmű épül Miskolcon, a projekt megvalósulásával újraéledhet a nehézipar Diósgyőrben - mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
A cseh kormány bírósági úton követeli vissza azt a kőolajat, amelyet Csehország a közelmúltban csődbe jutott német Viktoriagruppe raktáraiban helyezett el.
Devizapiaci szereplők egyre gyakrabban emlegetnek egy ügyletet, amiben nagyon bíznak. Sokak szerint biztos pénzt lehet vele keresni kis kockázattal. Ez nem más, mint a török líra vétele az euróval szemben. A januári óriás svájci frank bukta után ezeket az ügyleteket illik óvatosabban kezelni, most megnézzük, itt miről is van szó.