11:30
Ezért esik a forint
A forintgyengülés mögött leginkább régión belüli pozícionálást sejtenek a Commerzbank elemzői. Az MNB többször is megerősítette monetáris lazítási szándékát, a kamatvágások várhatóan 3% alatt is folytatódnak, miközben a lengyel jegybank a csökkentési ciklusa végéhez ért, így a zloty–forint „alapkamat-olló” egyre szélesebbé válik, ami a zloty vételi - forint eladási irány felvételére ösztönzi a devizapiaci szereplőket - írják a friss elemzésben.
Közben az euró jegyzése délelőtt megkarcolta a 303 forintot is.
Friss árfolyamok >> |
10:30
Délelőtt ahogy beindult a kereskedés, közel egyhetes mélypontra esett az euró a dollárral szemben: a jegyzés 1,3545 környékén jár délelőtt fél 11-kor.
Reggel ugyan még ácsorgott a forint, az euró gyengülésével azonban a magyar deviza is elveszítette a kapaszkodót, a közös pénz jegyzése 302 forint fölé ugrott - 302,60 körüli szinteket utoljára három hónapja láttunk, ha ez nem fogja meg a gyengülést, akkor utoljára április elején jegyzett szintekre kerülhet az euró.
09:15
Jó adatok érkeztek ma a kínai gazdaságból: az ipari termelés a vártnál jobban bővült, és a felülvizsgált feldolgozóipari menedzserindex is jobb lett az előzetes adatnál. Ma sorra érkeznek a beszerzőimenedzser-indexek Európából és Amerikából is, ezek fontos indikátorok a világgazdaság állapotáról, összességében hétfőn kedvező a nemzetközi hangulat.
Az EKB-tól ezen a héten nem várnak további lazítást, ez támogatja az eurót, a dollárral szemben alig mozog a közös deviza, 1,36-nál ácsorog a jegyzés.
Friss árfolyamok >> |
Hétfőn a forint sem mozdul, a kedvező BMI adat nem befolyásolta az euró jegyzését, 301 forint fölött jár az árfolyam.
Friss árfolyamok >> |