Múlt péntek óta a gyengülésé volt a főszerep a devizapiacon, hétfőn gyakorlatilag folyamatosan vesztett értékéből a forint az euróval és mindinkább a dollárral szemben. A szicíliai és valenciai finanszírozási aggályok mellé csatlakozott ismételten Görögország. Az EU-EKB-IMF trojka vizsgálóbizottsága ismét felméri a görög adóssághelyzetet, és felerősödtek azok a félelmek, hogy a görögök nem teljesítik az időarányosan kitűzött célokat, és akár az is lehet, hogy ezáltal nem folyósíthatják a következő részletet, így ismét növekszik a konkrét csőd esélye - olvasható Karsai Péter, a Commerzbank treasury sales munkatársának friss elemzésében.
A gyengülési folyamat kedd reggelre megtorpant, piacnyitáskor 288 alattról indult a kereskedés annak ellenére, hogy a Moody’s hitelminősítő intézet rontotta többek között a válságban jól teljesítő Németország besorolásának kilátását. A kilátásrontást a kínai BMI-statisztika ellensúlyozhatta, ezért stabilizálódhatott 288 körül a reggeli EUR/HUF árfolyam.
A mai kamatdöntésen talán minimális többséggel, de maradhat az alapkamat, bár az elemzők igen megosztottak ebben a kérdésben - sokan kamatvágásra számítanak, ám a legutóbbi kommentárok inkább a következő hónapokra valószínűsítik a csökkentést. Karsai Péter szerint az IMF tárgyalások önmagukban nem garantálják a megállapodást, ha viszont lesz őszre aláírt szerződésünk, és emellett nem romlik jelentősen a nemzetközi helyzet, akkor 50-100 bázispontos kamatcsökkentés is bekövetkezhet még ebben az évben.