16:30
Varga Mihály sajtótájékoztatója hirtelen küldte mélypontra a forintot, délután azonban lassú, de egyenletes tempójú forinterősödés bontakozott ki a devizapiacon, amit a 290 forintos euró-szint sem tudott megállítani. A két délelőtti kísérlet után ez most tartósabbnak tűnik, 289,60-ig ereszkedett az euró jegyzése.
EUR/HUF Friss árfolyamok >> |
15:00
Varga Mihály sajtótájékoztatója után napi mélypontra gyengült a forint az euróval szemben, kora délután azonban stabilizálódott az árfolyam. 15 óra után 290,40 környékén jegyzik a közös pénzt a bankközi devizapiacon.
EUR/HUF Friss árfolyamok >> |
11:05
Miután Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter újabb adóemeléseket jelentett be, a forint kissé gyengült - az euró napi csúcsára, 291 forintra drágult.
EUR/HUF Friss árfolyamok >> |
10:40
Kétszer is nekifutott a 290-nek a forint
Bár a 290-es szint pénteken útját állta a forint menetelésének, de ma délelőtt ismét e szint környékén folyik a kereskedés. Bár a korona gyengült, a cseh politikai botrány hatása lokális maradt, a zloty mozgása is ettől független, a lengyel külker adat és a költségvetési egyenleg ma megjelenő számaival kapcsolatos várakozások mozgatják az árfolyamot - írja friss elemzésében Bámli Károly, a Commerzbank Treasury sales munkatársa.
A forint ilyen szempontból külön utat jár, és a zlotyt is állva hagyta a héten, de a jelenlegi, két hetes csúcsot jelentő árfolyam még így is elmarad a május végi 288 alatti szintektől. Ha folytatódik az erősödés, és sikerülne a 290-es szint leküzdése, akkor lenne tér akár a május végi szintek eléréséhez is. Kérdés, hogy a szerdai Fed ülés előtt meddig tart ki a jó hangulat, és a kockázatvállalási hajlandóság.
Hétfőn délelőtt egyelőre csak kétszer, rövid időre sikerült átlépni a 290-es szintet, mindkét alkalommal visszapattant az euró jegyzése a támasz fölé.
EUR/HUF Friss árfolyamok >> |
A görög problémák sem tudják gyengíteni az eurót
Napok óta az 1,3250-1,34-es sávban mozog az EUR/USD devizapár árfolyama, és innen a görög kormány problémái sem tudják gyengíteni a közös európai devizát. Május vége óta négy százalékot gyengült a dollár, amiben nagy szerepe van a Fed jövőbeni lépéseit övező bizonytalanságnak, és a vegyes képet festő makró adatoknak is, bár jelenleg a dollár gyengülése kifulladni látszik - írja Bámli Károly.
EUR/USD Friss árfolyamok >> |
Az amerikai jegybank jövőbeni, QE3-mal kapcsolatos terveiről szerdán tudhatunk meg többet, a Fed nyíltpiaci bizottsága (FOMC), akkor tartja kamatdöntő ülését. Egyértelműen ez lesz a hét legjobban várt eseménye, a piacok árgus szemmel figyelik majd Bernanke elnök szavait. A Commerzbank szakembere szerint addig túl nagy csapkodásra nem nagyon számíthatunk, a kivárás lehet a jellemző, az EURUSD árfolyama továbbra is maradhat az eddig „komfort zónájában”.
07:50
A forint a múlt héten 301 forint feletti eurójegyzési szintről folyamatosan erősödött, majd megtorpant a 290 forintos határ átlépése előtt. Bár éjszaka a forint át tudta törni a 290-es szintet, reggelre visszapattant, és jelenleg 290,45 az euró forintárfolyama. Az eurót utoljára május végén jegyezték 290 forint alatt.
EUR/HUF
A svájci frank jegyzése 236,21 forintra csökkent 236,68-ról, a japán jené pedig 2,3046-ra a péntek esti 2,3160 forintról.
A dollár árfolyama kissé emelkedett, jegyzése hétfőn kora reggel 218,29 forinton állt a péntek esti 218,17 forinttal szemben.
Az euró erősödött, jegyzése hétfőn kora reggel 1,3320 dollárra csökkent a péntek esti 1,3330 dollárról.
EUR/USD
Friss árfolyamok >>>