Mozgalmas hetet tudhat maga mögött a forint. Szerdáig erősödő tendenciát mutatott, azt követően azonban gyengülni kezdett, s a hétfőihez képest pénteken magasabban zárt.
Míg egy euróért például hétfő reggel 381,8 forintot kellett adni a hazai bankközi devizapiacon, addig szerdán kora délután már 378,6-on is lehetett üzletet kötni, a pénteki zárás viszont már jóval magasabban, 384,36 forinton következett be.
Az árfolyamlibikóka azzal magyarázható, hogy míg a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa kedden a piaci várakozásokkal tökéletesen egyező döntést hozott - változatlanul hagyva a 13 százalékos jegybanki alapkamatot és 100 bázisponttal, 14 százalékra csökkentette a tavaly októbertől már az irányadó szerepet betöltő egynapos betéti kamatot -, addig a borzalmas második negyedéves beruházási adat (melynél gyengébbre 1995 óta csak háromszor volt példa), valamint az immár negyedik negyedéve tartó recesszió okainak részletezése elkedvetlenítette a befektetőket.
Az már a következő hét kérdése, hogy a magyar gazdaság mostani helyzetében kedvezőként értékelhető Moody's-döntés - miszerint a nemzetközi hitelminősítő nem rontott Magyarország besorolásán, miközben arra számít, hogy hozzájutunk az uniós forrásokhoz - hatására visszaerősödik-e a forint.