Kevés pénzből is be lehetünk biztosítva
A Netrisk adatai szerint tavaly az utazást megelőző napon, vagy az utazás napján született a legtöbb biztosítás, majdnem 55 százalék. Ez átlagban 540 forintban fáj egy embernek egy napra. Ezek a számok alig térnek el a 2014-es adatoktól. A biztosított utak 90 százaléka legtöbbször Európába szól, de ha mégis elhagyjuk a kontinenst, akkor a legnépszerűbb célpontok között az USA, Kanada, Ausztrália, Izrael és Brazília szerepel.
A leggyakrabban 8 napos utaknál kötünk biztosítást, de egyre gyakoribb, hogy egy hosszú hétvégénél is gondolunk a biztonságra. A szerződők 37 százaléka tavaly 3, 4 vagy 5 napos utakra kötött biztosítást. 2014-ben ugyanez az arány még csak 35 százalék volt.
A síelés már drágább mulatság
A síelni indulók extra szolgáltatásokat vehetnek igénybe a kötésnél, amiért 20 százalékkal kell magasabb díjat fizetniük, ami 650 forintra jön ki egy napra. A síelők 78 százaléka Ausztriát, további 6-6 százalékuk pedig Szlovákiát vagy Olaszországot jelölte meg célpontnak.
Ha az utolsó napra hagytuk, mire figyeljünk?
Bár az utazási irodákban gyakran az utazás foglalásakor megkötik a biztosítás, több mint egyharmad kötés az interneten zajlik, ami 80 százalékban az utazás előtti 3 napra esik. Ha utolsó napokra hagytuk a biztosításkötést két dologra figyeljünk: egyrészt a díjfizetés kizárólag bankkártyás fizetéssel teljesíthető, másrészt a biztosítási fedezet értelemszerűen csak az adott nap hátralévő részére vonatkozik - közölte Sebestyén László, a Netrisk.hu vezérigazgatója a Privátbankárral.