Óvatosságra int a jegybank
Az MNB azt írta, hogy az egyes fizetésre használható virtuális eszközök (így különösen a bitcoin) sokkal kockázatosabbak, mint a felhasználók által már jól ismert elektronikus fizetési megoldások, például a bankkártya vagy az elektronikus pénz.
Az MNB felhívta a figyelmet arra, hogy az olyan virtuális fizetőeszközöknek, mint a bitcoin, nincs kibocsátójuk, nem tartoznak egyetlen ország hatóságának, jegybankjának felügyelete alá sem, nincsenek megfelelő felelősségi, garanciális, kárviselési szabályok, amelyek például visszaélés, lopás esetén védenék a felhasználók érdekeit.
Az MNB közlése szerint mindemellett a felhasználási értékük is gyorsan változhat, amely tovább növeli kockázatosságukat. Az MNB ezért azt javasolja, hogy a felhasználók legyenek rendkívül körültekintőek, fokozott óvatossággal járjanak el, mielőtt ilyen eszközöket, például bitcoint használnak.
A bitcoin-automata után itt a bitcoinos taxi
Sok helyen lehet már fizetni a Coinpay bitcoin-rendszerével, kávézókban, bárokban, fogászaton. Ehhez most a Budapest Taxi is csatlakozik. A cég becslése szerint Magyarországon körülbelül nyolcmilliárd forintnyi bitcoin lehet forgalomban - itt írtunk az új szolgáltatásról >>
6+1 grafikon, amelyekkel a bitcoin árfolyamát magyarázzuk, és majdnem felsülünk
Nap mint nap halljuk, de alig tudunk róla valamit: így működik a bitcoin