Nagy-Britannia, Németország és Franciaország is elítélte. Brazíliában egyenesen betiltották. Erőszakossága és a járművekkel való káosz olyan szervezetek haragját vonta magára, mint a Haiti-Amerikai Grassroots Koalíció, a Mothers Against Drunk Driving (Anyák az ittas vezetés ellen) és az Egyesült Királyságban működő Freedom from Torture (Szabadság a kínzástól) szervezet. Emellett mémeket és egy sajátos kultuszt is létrehozott - írja a BBC.
A Grand Theft Auto - a viták és a kultúra tárgya - várhatóan 2025-ben tér vissza a Grand Theft Auto VI, széles körben GTA 6 néven ismert játékkal. Ez a játék 2013 óta az első megjelenése - és ha azt mondjuk, hogy a közösségében "vadul várt", az nagy alulértékelés.
Függetlenül attól, hogy úgy érzed, a játék a digitális emberiség legrosszabbját képviseli, vagy a merész kreativitást és innovációt hirdeti, a GTA egy olyan popkulturális erő, amelyet szinte lehetetlen figyelmen kívül hagyni.
Amikor a régóta várt első GTA 6 trailer december elején kiszivárgott az internetre, az izgalom hulláma arra kényszerítette a fejlesztő Rockstar Games-t, hogy a tervezettnél korábban kiadja a trailer hivatalos változatát (mivel úgy tűnik, hogy a játék 2025-ben fog megjelenni, az uralkodó vélekedés az volt, hogy a rajongók legkorábban 2024-ben kapnak majd egy kis ízelítőt).
A teaser hatalmas nézettséget ért el, uralta a beszélgetéseket, és jelezte, hogy a Rockstar Games, valamint a játékmenetet lehetővé tevő vállalatok, például a hardverfejlesztők és a kiskereskedők számára hatalmas kifizetést jelenthet.