A labdarúgó világbajnokság hatodik napján immár a második forduló kezdődik a világeseményen - a hazaiak a gól nélküli Kamerunnak hármat rámoló, mégiscsak egy góllal nyerő Mexikó ellen gyűjthetik be a jó eséllyel csoportgyőzelmet jelentő második három pontot. Reméljük bírói támogatás nélkül, mert az, hogy Mexikó már a második meccsen a sípból kiáramló szél ellen kénytelen ...ni, az tényleg példátlan lenne.
A ma bemutatkozó H-csoportban Belgium-Algéria és Oroszország-Dél Korea mérkőzést rendeznek még. Az első meccsen az Európa új kis-nagy csapatának tartott belgák bizonyíthatják, hogy a selejtezőtorna eredménye nem tévedés, míg az éjféli meccsen kiderülhet, hogy a nagy tornákon igencsak hullámzó teljesítményt nyújtó - óriási győzelmek mellett meglepő vereségeket produkáló - oroszok melyik arcukat mutatják. Nagy kérdés, hogy ezen a két mérkőzésen milyen küzdelem várható.
Merthogy tegnap azoknak lett igazuk, akik - tanácsunkat megfogadva - a parádés német győzelem után foci kedvéért már nem nyitották ki a tévét. A Nigéria-Irán mérkőzés nézhetetlenebb volt, mint egy közepes magyar bajnoki, a megmosolyogtató hibák mellett az elképzelés teljes hiánya volt a bosszantó. Ami tökéletesen érthetetlen, hogy a Curitibai stadion 40 ezer nézője miért nem kezdett sokkal komolyabb tiltakozásba a foci ilyen szintű leegyszerűsítése, elcsalása okán - aligha hihető, hogy a hazaszeretet által elvakult nigériai és iráni szurkolók töltötték volna meg a stadiont... A legjobb komment úgy foglalta össze a látottakat, hogy ez a két csapat a vébé teljes időszaka alatt játszhatna egymással, július közepéig nem lőnének gólt, ráadásul olyan helyzet sem adódna, amely miatt valakinek feltűnne, hogy a Nigéria-Irán meccs még zajlik...
Az éjjeli mérkőzésen papírforma eredménynek számító 2-1-es amerikai győzelem született, bár Ghána nem könnyen adta meg magát a Jürgen Klinsmann által dirigált amerikaiaknak.