Biztonsági okokból határozatlan időre elhalasztják az új berlini nemzetközi repülőtér átadását. A város polgármestere elmondta: egyelőre nem tudni, hogy pontosan mikor lehet üzembe helyezni. A tervek szerint június 3-án indulna a forgalom, az azonban már most látszik, hogy valószínűleg augusztus második feléig nem fogadhat és indíthat járatokat a Willy Brandt nevét viselő légikikötő.
Az átadást azért kell halasztani, mert csúszik a tűzvédelmi berendezések és rendszerek kiépítése és összehangolása - fejtette ki Manfred Körtgen, a beruházás vezető mérnöke. Megjegyezte: egyebek mellett "nem kellően kiforrott" a terminál kiürítésének menete. A berlin-brandenburgi Willy Brandt nemzetközi repülőtér (BER) terminálja egy 220-szor 180 méteres, 30 méter magas épület, amelyben csak bejelentkező - check-in - pultból 116 darab van, háromszintes pincéjében pedig egy komplett pályaudvar, amely nagysebességű InterCityExpress vonatokat is fogad majd.
A BER a német főváros térségében a legnagyobb szabású beruházás jelenleg. Az évi 27 millió utas fogadására alkalmas terminál körül 10 ezer parkolóhelyet alakítanak ki, és a vasút mellett kiépítik a közvetlen autópálya-kapcsolatot is. A repülőtér a korszerűtlen, túlterhelt és bővítésre alkalmatlan schönefeldi és tegeli repülőteret váltja ki. A két régi berlini nemzetközi légikikötő egyelőre tovább működik majd, mint tervezték, az új repülőtér üzembe helyezését követően zárják majd be őket. A 2,5 milliárd eurós beruházás átadását egyszer már el kellett halasztani. Eredetileg 2011 novemberére ütemezték az üzembe helyezést. A repülőtér megépítéséről 1996-ban határoztak, a tervezés és az engedélyek beszerzése 10 évig tartott, a kivitelezés 2006-ban kezdődött.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Azt mondja a miniszter, belföldön is lehet nyaralni. Van, aki így tesz, van, aki nem, de mik a fő okok? Szavazzon! Előző szavazásunkat pedig egy német áruházlánc nyerte.
Az évtizedes hagyományoknak megfelelően a balatonfüredi ünnepélyes évadnyitóval és a tó megkoszorúzásával szombaton elkezdődött a balatoni turisztikai és vitorlásszezon.
Lezárták pénteken egy időre a londoni City repülőteret, miután az a gyanú merült fel, hogy valamilyen vegyszer kerülhetett a terminál levegőjébe. A speciális felszerelésekkel kivonult tűzoltóság nem talált veszélyes anyagot, így a légikikötőt péntek este ismét megnyitották.
Egyiptom helyett az idén inkább Bulgáriába és Spanyolországba utaznak a magyarok az előfoglalások adatai alapján - közölte az Invia online utazási ügynökség az MTI-vel.
Álruhás nyomozókkal is kutatnak Barcelonában az adót nem fizető illegális szálláskiadók után, miközben új adót vetettek ki rájuk és korlátozzák az új engedélyek kiadását. Csakhogy ez egyelőre szélmalomharcnak tűnik, 14-szer annyi illegális szobakiadó lehet, mint amennyi hivatalos. A város közben nyugodtan kiteheti a megtelt táblát.
A legfrissebb adatok szerint az év első két hónapjában 10 százalékkal nőtt a belföldi vendégéjszakák száma a szállodákban. Nincs ok a panaszra: a külföldiek is szép számmal jöttek, főleg a brit és amerikai vendégek száma ugrott meg drasztikusan, az oroszok továbbra is elmaradnak.
Nagy Lajos óta nem volt ennyire magyar Krakkó - a korábbi lengyel királyi székhelyen ma bizonyosan percenként hallhatunk magyar szót, hiszen nagyjából 3-4 ezer magyar szállta meg a várost a divizíó IA világbajnokság - számunkra - döntőjére készülve. Ma este az elitligába jutásért játszik magyar jégkorong-válogatott.