A BKK taxiellenőrei folyamatos munkarendben, a nap 24 órájában, próbautazásokkal és nyílt ellenőrzésekkel vizsgálják, hogy a személyszállító és taxi szolgáltatók a rendeleti előírásokat betartják-e. Az ellenőrzések során felvett jegyzőkönyvek alapján a Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) indíthat eljárást, melynek során 600 ezer forintos bírságot szabhat ki, illetve kitilthatja a forgalomból az engedély nélkül taxizó járművezető autóját - tájékoztatott a BKK.
A NKH kommunikációs osztálya is arról számolt be az MTI érdeklődésére küldött válaszában, hogy péntektől a taxis és a személygépkocsis személyszállító tevékenységet folytató járműveket is ellenőrzi, véletlenszerű megállítással. Ennek során megállíthatnak olyan járműveket is, amelyekről valószínűsíthető, hogy a jelzett tevékenységet végzik.
A hatóság munkatársai elsősorban azt ellenőrzik, hogy az adott esetben személyszállítási tevékenység történik-e vagy sem, valamint rendelkezik-e a jármű üzembentartója engedéllyel - olvasható a közlekedési hatóság válaszában.
Nem adja fel az Uber
A társaság a Privátbankárral nemrég azt közölte: üdvözölik, hogy több magas rangú magyar kormányzati tisztségviselő kifejezte: a kormány nem szándékozik "megakadályozni az innovatív megoldások terjedését". Egyetértenek azzal is, hogy szükség van a városi közlekedés szabályozott fejlesztésére, ezért aktív és együttműködő szerepre törekszenek annak érdekében, hogy az autómegosztó közösség megfeleljen a szabályozásnak.
Az autómegosztó nemrég bejelentette azt is, hogy nem hátrálnak meg: egyeztetést kezdeményeznek a kormány és a főváros képviselőivel. A taxisrendelet ugyanis ebben a formájában ellehetetlenítené a szolgáltatást. Gáspár Andrással, a Privátbankár.hu főszerkesztőjével néztük meg, teremhet-e még babér Budapesten az Ubernek vagy éppen a Wundercarnak: