Mark Zuckerberg. Kép forrása: EPA |
Jó ez a Facebook, kár, hogy betiltottuk
Mark Zuckerberg alapító-vezérigazgatót fogadva elismerően nyilatkozott a Facebook technológiai és irányítási rendszeréről a Kínai Kommunista Párt propagandafőnöke annak ellenére, hogy az internetes közösségi hálózat hivatalosan nem elérhető a kelet-ázsiai országban.
Liu Jün-san, aki a legszűkebb politikai döntéshozó testület, a politikai bizottság 7 tagú állandó bizottságának ötödik embere, a kínai állami hírügynökség szerint reméli, hogy a Facebook megosztja tapasztalatait a kínai vállalatokkal, és ezzel elősegíti, hogy az internet minden országban (így Kínában is) a felhasználók lehető legnagyobb hasznára legyen.
Peking határozott elvek szerint szabályozza a világhálót, és miközben a rendszerkritikus hangokat kiszűri, számos más területen igyekszik a ma leghatékonyabbnak számító kommunikációs csatorna előnyeit kihasználni.
Csak nem lesz ez mindig így
Kínában a Facebookot csak a tűzfal megkerülését szolgáló technikák, szolgáltatások alkalmazásával lehet használni. Sokak szerint közeledése nem önzetlen, a "lassú víz partot mos" elvét alkalmazva szem előtt tartja a világ legnagyobb - immár mintegy 700 milliós - internetpiacában rejlő potenciált.
Nyitottságát és szakértelmét a nagyhírű pekingi Tsinghua Egyetemen korábban azzal honorálták, hogy helyet kapott a gazdaság és menedzsment kar tanácsadói testületében.
Ez lesz az idei év hat legnagyobb technológiai durranása Folyamatosan fejlődik a világ, egyre jobban átszövi az egész életünket a Dolgok internete. Már idén is rengeteg új lehetőség tűnhet fel a piacon, a szakemberek minden eddiginél nagyobb technológiai robbanásra számítanak. De mi az, amire mindenképpen fel kell készülnünk 2016-ban? Erről ebben a korábbi cikkünkben olvashat >>>> |