A vezetőség a konszern részvényeseinek decemberi közgyűlésén bocsátja szavazásra a kezdeményezést, számolt be a történtekről az MTI. A költözésre adózási okokból kerül sor, ahogy azt Ben van Beurden a konszern elnöke egy interjúban sejteni engedte. A holland kormány ugyanis úgy döntött, hogy nem törli el az osztalékadót, ami viszont Nagy-Britanniában nincsen.
A hivatalos indoklás szerint az egyszerűbb szervezeti struktúra és a gyorsabb, rugalmasabb működés lehetővé tétele miatt döntött a konszern a költözés mellett. A székhely áthelyezése nem érinti a konszern Hollandiában foglalkoztatott 8500 alkalmazottját, a mintegy tíz fős legfelsőbb vezetés viszont Londonba költözik. A székhely áthelyezése egyben azzal is jár, hogy az olajipari konszernnek meg kell válnia a nevében szereplő "Royal Dutch" kifejezéstől.
A holland ügyvezető kormány "kellemetlen meglepetésként" értékelte a Shell bejelentését. "Tárgyalásban vagyunk a Shell vezetésével a döntésnek a foglalkoztatásra, a nagyobb beruházásokra és a fenntartható működésre gyakorolt következményeiről" - jelentette ki Stef Blok gazdasági miniszter egy rádióinterjúban.