Szijjártó Péter és Colleen Bell amerikai nagykövet koccint, középen Peter Nolan, az amerikai Becton Dickinson elnöke Budapesten, 2016.11.23-án. Fotó: MTI/Máthé Zoltán |
A bővítéshez a kormány 2,7 millárd forint vissza nem térítendő támogatást nyújt majd, a beruházással 219 új munkahely születik Tatabányán, jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Becton Dickinson sajtótájékoztatóján. Elmondása szerint a beruházás jól mutatja, hogy az Egyesült Államok elégedett a magyar piaccal, jelenleg az USA a második legfontosabb beruházója az országnak.
A Becton Dickinson Hungary Kft. igazgatója, Vecsernyés Csaba hozzátette: a beruházással az előre tölthető fecskendőket és műanyag biztonsági eszközöket gyártó üzem kapacitását bővítik majd újabb gyártósorokkal. A kivitelezés előre láthatóan 3 évig tart majd, a konkrét munkálatokat 8-10 hónapon belül kezdhetik el. A cég az ezredforduló óta van jelen Magyarországon, 2007 óta összesen 250 millió dollárt költöttek fejlesztésekre, ez az egyik legnagyobb beruházásuk lesz majd.
Mekkora ezekre a kereslet?
Szijjártó Péter elmondta: az orvosi eszközök gyártása az év első kilenc hónapjában mintegy ötödével, 203 milliárd forintra nőt a tavalyihoz képest Magyarországon, amelyben Tatabányának komoly szerepe volt. Emellett bővült az orvosi műszergyártásban foglalkoztatottak köre, a tavalyihoz képest 8 százalékkal több, 12 ezer embert foglalkoztat a szakma.
A nyilvános cégadatok szerint a Becton Dickinson Hungary Kft. a 2015. szeptember 30-val végződő pénzügyi évben 17,6 milliárd forint értékesítési árbevételt ért el az egy évvel korábbi 11,8 milliárd forint után. A vállalat adózott eredménye ugyanebben az időszakban 2,19 milliárd forint volt, a korábbi 2,05 milliárd forintot követően.