Havi két szabad vasárnapot és a hét utolsó napján legfeljebb napi nyolcórás munkavégzést írna elő az a törvénymódosító javaslat, amelyet a KDNP az év végéig a parlament elé terjeszt - írja szerdai számában a Magyar Idők a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetére hivatkozva.
Bubenkó Csaba, az érdekképviselet elnöke a lapnak azt állította: óriási a felháborodás a dolgozók körében, akikre azt kényszerítik, hogy november végéig vegyék ki idei szabadságaikat, mivel decemberben minden munkaerőre szükség van a létszámhiányos boltokban.
A nagypéntek nem elég, még egy munkaszüneti napot akarnak
Bubenkó azt is elmondta a lapnak: aláírást gyűjtenek, hogy a jövőben december 24-ét is nyilvánítsák a családok ünnepének, s így több százezer munkavállalónak ne kelljen a fogyasztást szolgálnia.
Orbán Viktor nemrég váratlanul bejelentette: munkaszüneti nappá nyilvánítja a kormány a nagypénteket. A munkáltatói érdekképviselet szerint azonban ez több tízmilliárd forintos kiesést okoz a gazdaságnak. A munkavállalók ezt a hozzáállást természetesen felháborítónak tartják.
Egyszer már elbukott
A vasárnapi boltzár intézménye azután bukott el, hogy egy botrányos körülmények között beadott ellenzéki népszavazási kedvezmény végül átment a rendszeren. Mivel a nép nagy része utálta a vasárnapi kötelező zárva tartást (még a kormánypárti szavazók többsége is), a népszavazás borítékolható eredményének elébe menve törölte a kormány az intézkedést, és visszaállította a korábbi rendet - igaz, a fürdővízzel együtt a gyereket is kiöntötték, a dupla vasárnapi pótlék intézményét is felszámolták, ami így azóta is szálka a munkavállalók és a munkáltatók közötti egyeztetéseken.