Sokszor csak az olló jelenti a megoldást, amit a hosszú hajú hölgyek eleve traumaként élnek meg, hiszen ők valamiért a hosszú hajukat tekintik nőiességük egyik legfontosabb szimbólumának. A rövid hajúaknak talán egy fokkal könnyebb, ha centiket kell vágni belőle, de ez sem feltétlenül igaz.
A száraz hajjal ráadásul együtt jár a száraz korpa, amely hajhossztól függetlenül kellemetlen tünet mindenki számára. Ilyenkor ugyanis nemcsak a hajszálak, hanem a fejbőr is szárazzá válik, viszket. És megjelenik a korpa.
A száraz haj kialakulásának okai
A száraz hajat hidratálni kell. Ez nem olyan dolog, amit egyszer megteszünk, és utána mindig működik. Egy folyamatról van szó, amelybe bele kell vonnunk a tisztítástól kezdve az ápolásig minden lépést.
A kulcs a faggyútermelés optimális beállítása. Akinek túlzottan sokat termelnek a faggyúmirigyei, az pont az ellenkező kategóriába tartozik: az ő haja zsíros, zsíros korpával terhelt a fejbőre. Ilyenkor beindul a napi szintű hajmosás, ami nemhogy segít, tovább ront a helyzeten.
A hajfestés, dauer vagy olyan életmód, ami többször, tovább kényszerít a városi forgatagba, mind egy-egy szög a haj koporsójában. Az UV-sugárzás megfelelő védelem nélkül nagyon roncsolja a hajszálakat. Elég, ha belegondolunk, mit tesz a kerti bútorokkal…
És hát az életkor előrehaladtával sem lesz hidratáltabb és fiatalabb a hajunk sem. Egy idő után jelentkezik a természetes elvékonyodás, ritkulás, amit megállítani nem, csak lassítani lehet. De hogyan?
A száraz haj kezelése
Már nagyon kifinomult technológiák állnak rendelkezésre a száraz és töredező haj javítására. A méz ugyan a népi gyógyászat eleme, a kimondottan töredező hajra szánt ápolókban is benne van. Ezek az anyagok tartalmaznak továbbá olyan összetevőket, amelyek védik a hajat a forró eszközök hatásaitól.
A hajszárító, hajvasaló, sütővas mind kiszívja a nedvességet a hajból, így a formázás utáni finishereknél is észszerűen kell dönteni. Olyat válasszunk, amely visszapótolja a nedvességet. Az aloe vera, búzaproteinek megkötik a nedvességet, segítenek azt a hajszálak belsejében tartani.
Nem szabad arról sem megfeledkezni, hogy belülről is segíthetünk a hajszálaknak. Sok folyadék fogyasztásával hozzájárulhatunk, hogy bőrünk - így a fejbőrünk is - hidratáltabb legyen. A legalább napi 2 liternyi vízfogyasztás mindenkinek alapvető érdeke lenne, azonban sokszor mégsem teljesítjük. Pedig ez nemcsak a hajról, hanem összességében az egészségünkről is szól.