Természetesen nem kis feladat új, szép ajtókra váltani a régieket, de az biztos, hogy nem fogjuk megbánni! Ha elhatároztad, hogy belevágnál, érdemes elolvasni ezt a cikket, s a lépések helyes sorrendjében véghezvinni az elképzeléseidet.
Első teendő: tervezés és választás
Mielőtt nekiesnénk a meglévő nyílászáróknak, érdemes átgondolni, hogy mit is szeretnénk. A beltérben használatos ajtóknak is igen sokféle fajtája van. Az Ajtóház beltéri ajtó választékában megtalálhatjuk a dekorfóliás változatokat, a CPL laminált modelleket is, amelyek kedvezőbb árfekvés mellett kínálnak lehetőséget arra, hogy szép, új ajtók büszke tulajdonosai lehessünk.
Amennyiben inkább a magasabb színvonalat választanánk, akkor a festékszórt, valamint a prémium minőségű nemesfa nyílászárók között érdemes keresgélnünk. Az is előfordulhat persze, hogy üveges vagy üvegajtóban, esetleg tolóajtóban gondolkozunk, erre is van lehetőség.
Mivel ilyen sokféle opció kínálkozik számunkra, érdemes alaposan megfontolni, hogy milyen elvárásaink vannak az új nyílászárókat tekintve, hiszen nagy valószínűséggel nem ez lesz az a része az otthonunknak, amelyet évenként cserélgetni fogunk.
Éppen emiatt, mivel ez egy hosszú távra szóló választás, nem javasolt kapkodva meghozni a döntést. Azt is jó, ha tudjuk, hogy egyes típusok esetén akár teljesen a mi igényeinkre, a terveink szerint gyártják le az ajtókat, így lehetőségünk van akár teljesen egyedi elképzeléseinket is megvalósítani.
Második lépés: bontás
Az Ajtóház szolgáltatásai között megtalálhatjuk azt az opciót, hogy a választott nyílászárókat szakszerűen beépítik a lakásunkba, azonban a bontási munkálatokhoz jellemzően más szakembert kell keresned.
Hogy miért? Egyrészt azért, mert általában ezek a munkálatok nem egyidőben zajlanak, hiszen ésszerű előbb a bontást megcsináltatni, ami nagy zajjal és kosszal jár, hogy utána az új ajtók már tiszta környezetben kerülhessenek a helyükre.
Másrészt pedig, mint minden rombolással járó munka közben, itt is előfordulhat, hogy megsérül a fal vagy leesik egy csempe. Ezeket pedig kőműves, illetve burkolással foglalkozó mesteremberek fogják tudni helyreállítani.
Érdemes azt is szem előtt tartani, hogy a javítást még az új ajtók helyére kerülése előtt kell kivitelezni, illetve ebben a szakaszban van lehetőség arra is, hogy változtassunk a nyílás méretén, amennyiben erre igény van, illetve esztétikai szempontból szükséges.
Harmadik lépés: kivitelezés és gyönyörködés
A bontási és helyreállítási munkálatok végeztével érkezhetnek is az új beltéri ajtók, amelyek gyorsan a helyükre kerülhetnek. Így ránk már nem is hárul más feladat, mint csodálni a szépséges új nyílászárókat, illetve elégedetten szemlélni, ahogy nekik köszönhetően az egész lakás megújul.