Ha számít a gyorsaság
Ha nem vagy biztos magadban, természetesen azzal sincs gond, hogyha nem szeretnél ezzel a dologgal te magad foglalkozni, és szervizbe viszed a kétkerekűdet. Azonban ha minden nap használod, akkor számolnod kell azzal, hogy ez a művelet akár 1-2-3 napot is igénybe vehet.
Hiszen nem biztos, hogy egyből kapsz szabad időpontot. Így ha sűrűn használod a bringádat, akkor mindenképpen érdemes lesz magad nekiveselkedned a műveleteknek. Hidd el, nem lesz olyan nehéz, és meg fogod tudni csinálni!
Amennyiben szeretnél biztosra menni, vásárolhatsz olyan gumikat is, melyek rendelkeznek defektvédelemmel, de azt tudnod kell, hogy sajnos ezek sem fognak teljes védelmet nyújtani. Így sajnos a defekt minden bringás életében elkerülhetetlen, így előbb vagy utóbb neked is szembe kell majd nézned ezzel a problémával, ha esetleg eddig nem történt volna meg.
Ebben az esetben még a szerencsések táborát erősíted. Ha pedig szeretnél valami pluszt vásárolni a kerékpárodhoz, nézz szét a Biciklizek.hu kiegészítő kínálatában, ahol számos érdekességet találhatsz.
Hogyan kezdjünk neki?
A defektjavításnak vannak olyan lépései, melyeket érdemes betartani. Ezen a folyamaton igyekszünk most végigkalauzolni téged, hogy ne érjen meglepetés, ha esetleg defektet kapsz. Elsősorban a defektes külső gumit kell eltávolítani.
Ehhez elérhető egy olyan acélszerszám, mellyel könnyedén el tudod végezni ezt a műveletet. Ha ezzel megvagy, utána meg kell vizsgálnod, hogy hol keletkezett a sérülés a gumidon. Így tudni fogod, hogy melyik részt szükséges majd megjavítanod a belsőn.
Miután pontosan beazonosítottuk, hogy hol található a belső gumin a sérülés, nekikezdhetünk a hiba kiküszöbölésének. Ha megtaláltuk ezt a pontot, akkor azt mindenképpen jelöljük be filccel jól látható módon, hogy később be tudjuk határolni.
Mindenképpen jó vastagon tegyük ezt, hogy a felcsiszolás után is látható maradjon. Ezután nekiláthatunk a felcsiszolásnak, melyet azért kell elvégeznünk, hogy biztosan jól megtapadjon a javítóelem, amit rá fogunk helyezni. Amint ezzel is megvagyunk, akkor már készen is állunk a lyuk eltüntetéséhez.
A műveletek befejezése
A csiszolás végeztével szükségünk lesz egy vulkanizáló oldatra, mellyel a felcsiszolt részt kell majd bekennünk. Miután ez megszáradt, nekiláthatunk a tömlőfolttal megragasztani a sérült részt. Erről mindkét oldalán el kell távolítani a fóliát, és így tudjuk majd felhelyezni a végső pozíciójába.
Ezután még 5 percet szükséges várni, és már el is készültünk a defekt javításával. Ugye milyen egyszerű volt? Hidd el, a valóságban sem lesz bonyolultabb, és máris újra szelheted az utat kedvenc kétkerekű járműveddel. Bátran állj neki hát te is a defektjavítás műveletének, és vedd a nyakadba a várost bringáddal!