A teljes hazai online kiskereskedelmi szektor tranzakciós eredménye a harmadával, árbevétele pedig 15 milliárd forinttal nőtt a második negyedévben. Az első félévben pedig 18 százalékkal, 131 milliárd forintra nőttek a bevételek, közölte a GKI Digital és az Árukereső.hu a Privátbankár.hu-val.
A sikeres vásárlások egyébként nagyban függenek attól, hogy milyen reklámstratégiát követ egy-egy online áruház, jelenleg minden 100 látogatóból csupán kettő vesz is valamit az adott platformon. A legerősebb ebben a számítástechnika jár, a legkevesebbet az otthon- illetve kertépítészeti termékekből vásároljuk a számítógép segítségével.
Kütyüre és tévére szórjuk a pénzt
Az év során több jelentős sporteseményen is szurkolhattunk, ezek pedig jó hatással vannak az online vásárlásokra is. A szórakoztató elektronika volt a legnépszerűbb termékkör a vásárlók körében, a második negyedév bevételének mintegy háromnegyede innen származott. A nagyobb értékű vásárlások mellett a kisebb, egyszeri tételek száma is nőtt, ennek köszönhetően egy vásárló átlagosan 11 200 forintért vásárolt online, ez az érték tavaly még 10 ezer forint volt.
Forrás: GKI Digital |
Reklám nélkül esélytelen
Az internetes vásárlás népszerűségének erősödésével egyre nagyobb a nyomás a webáruházakon, hogy különböző marketingfogásokkal csalogassák magukhoz a vásárlókat. A fokozódó kínálat- és árverseny miatt, a ”felszínen maradás” minden korábbinál jobban függ a megfelelő mennyiségű és minőségű marketing aktivitástól, a cégek kétharmada egy előzetesen lefektetett marketingstratégia mentén működik.
Forrás: GKI Digital |
Átlagosan négyféle eszközt használnak a reklámozásra, rendkívül népszerűek az árösszehasonlító oldalak, mivel ezekkel az újonnan alapított, kis cégeknek is van lehetősége a „bemutatkozásra”. Emellett egyre többet fordítanak a webshopok különböző keresőoldalak hirdetéseire, akciós kampányokra, illetve most már egyre többen használják a Facebookot hirdetési felületként. Jelenleg a magyarországi kereskedők több, mint háromnegyedének van közösségi oldala.