Ahhoz azonban, hogy minden üzlet, bolt vagy egyéb kereskedelmi egység lépést tudjon tartani ezzel a rohamtempóval, szükség van néhány innovatív eszköz használatára is. Ezek közé tartozik a blokknyomtató is, amivel nagyon egyszerűen kinyomtatható a vásárlást igazoló bizonylat.
Blokknyomtató, ami hordozható kivitelben készül? Igen, ma már ez is elérhető a cégek, vállalkozók számára, de ne szaladjunk ennyire előre! Mindenekelőtt nézzük meg, hogy miért van egyáltalán szükség ezeknek a készülékeknek a használatára. Ezt követően térünk majd rá arra, hogy milyen típusai léteznek, és melyiknek milyen jellemzői vannak.
A boltokban nélkülözhetetlen a blokknyomtató
Míg régebben a pénztárgép volt az egyetlen olyan készülék, aminek a használata elengedhetetlen volt a bolti kiszolgálásban, addig mára már kibővült a kereskedelemben használatos gépek köre. Többek között például a blokknyomtatóval, ami - mint, ahogy a neve is jól mutatja - a blokk, azaz a vásárlásunk igazolására és a megvásárolt termékek feltüntetésére szolgáló bizonylat előállítására, nyomtatására lett kifejlesztve.
Mindamellett, hogy a hagyományos típusú kasszáknál is találkozunk ezekkel a készülékekkel, az önkiszolgáló részlegen is megjelennek. Ezek esetében csak annyi a különbség, hogy a blokkot nem a kasszás, hanem mi tépjük le. Illetve ahhoz, hogy el tudjuk hagyni a boltot, a bizonylatot a vonalkódnál fogva le kell húznunk egy vonalkódolvasón keresztül. Ezzel igazoljuk, hogy kifizettük a termékek vételárát.
A csomagszállítás során is hasznosak
Ezeket már nemcsak az üzletekben, boltokban használják, hanem más helyszíneken is előkerülhetnek. Gondolunk itt például arra, hogy amikor a futárok házhoz szállítják a megrendelt termékeket, és a vásárló bankkártyával fizeti a vételárat, akkor a tranzakció lebonyolításáról blokkot kell kapnia. A bizonylat kinyomtatása ez esetben is a blokknyomtató segítségével történik.
Milyen típusaik vannak?
A blokknyomtatóknak alapvetően két típusát különböztetjük meg: vannak az asztali vagy másnéven pult blokknyomtatók, és vannak a mobil, azaz hordozható típusok. A kettő között az a különbség, hogy míg az előbbi fixen kerül telepítésre a hagyományos vagy az önkiszolgáló kasszánál, addig az utóbbi - azaz a mobil típusok - használata nincs helyhez kötve.
Kényelmesen meg tudják fogni őket a dolgozók, amikor pedig végeztek, akkor el tudják tenni, vagy fel tudják csatolni az övükre. Ezeknek a típusoknak az alkalmazása jellemzően olyan területen jelenik meg, ahol fontos a mobilitás.
Bízunk benne, hogy sikerült betekintést adni abba, hogy miért annyira hasznosak a blokknyomtatók, hol jelennek meg, illetve milyen típusaik léteznek.