Fazekas Sándor szerint a gazdák jó évet zártak, a termelők és a kereskedők egyaránt tisztességes jövedelemhez jutottak. Ugyanakkor a fogyasztók is jól jártak, igazolt származású, minőségi hazai gyümölcsöt vásárolhattak. 2012-ben ötezer hektáron háromezer regisztrált termelő állított elő dinnyét, ötszáz hektárral nagyobb területen, mint tavaly. A termés 60 százalékát a hazai piacon értékesítették, 40 százalék ment exportra.
A miniszter úgy vélta, hogy a régi exportpiacok visszaszerzése a cél. A kormány erősíti az exportmarketinget, kampány indul jövőre a német, a lengyel és a cseh piacok, ahol még emlékeznek a fogyasztók a magyar dinnyére. Két-három éven belül a termőterület a jelenlegi kétszeresére növelhető.
A dinnyetermelés fejlesztésére és korszerűsítésére uniós támogatást lehet igénybe venni 2013-tól. A kertészeti agrártámogatási pályázati ablak jövőre nyílik, hajtató berendezésekre, kertészeti gépekre lehet pályázni. A beruházási költségek 35 százalékához nyerhető el vissza nem térítendő uniós támogatás, tíz százalékkal több a hagyományos szántóföldi technológiákhoz viszonyítva.