Megérteni a rákot
Ahhoz, hogy megérthessük, tisztázni kell, hogy mit is értünk a rák alatt. Szótári alakjával élve a rák „egy DNS mutáció alapú sejtburjánzás”, amit aszerint kategorizálunk, hogy épp melyik szervet érinti. Maga a mutáció azonban emberenként más és más (jelenleg 200 különböző ráktípust tartanak számon), ez pedig megnehezíti magát a kezelést is. A tudósok abban reménykednek, hogy a tumorok mélyreható vizsgálatával, a bennük tárolt és az egészséges sejtek genetikai kódjának megfejtésével közelebb kerülhetnek egy átfogó megoldáshoz.
Azzal, hogy ma már a töredékére csökkent a genetikai vizsgálatok ideje és költsége, a kutatóknak ma már rengeteg információ áll a rendelkezésére. A kinyert adatokat ugyanakkor szétszórtan, rengeteg adatbázisban kezelik, ez pedig megnehezíti a feldolgozást.
Úton a személyre szabott orvoslás felé
Ezt a problémát próbálja áthidalni Joe Biden intézkedése, a tervek szerint a jelenleg létező két legnagyobb rákkutatói adatbázist a The Cancer Genome Atlast és a TARGET-et olvasztanák egybe, illetve felkértek minden orvost és kutatót, hogy a maga információival járuljon hozzá az adatbázis fejlesztéséhez és növeléséhez. Ezzel az újabb lépéssel még közelebb kerül a jövő, személyre szabott orvoslása, mivel az új adatbázis segítségével az orvosok új gyógyszeres- és kemoterápiás kezeléseket tudnak alkalmazni, nagyban növelve ezzel a gyógyulás lehetőségét.