Győri Gyula tévesnek nevezte azt az értesülést, hogy a rendszámcserétől 50 milliárd forintot remél a kormány. A bevétel hosszú évekre elhúzódva érkezhetne be a költségvetésbe, másfelől az esetleges bevezetésnek és magának az eljárásnak is vannak költségei, ezért nem alkalmas a gyors bevételszerzésre.
A hatóság elnöke a Magyar Nemzetnek nyilatkozva azt mondta, hogy Brüsszelben előkészítettek egy rendelettervezetet, miszerint a személygépkocsiknál az időszakos vizsga először négy évvel az első nyilvántartásba vétel után, azután két év múlva, majd évente történne meg. Akkor is évente kellene vizsgáztatni a járművet, ha a futott kilométerek száma eléri a 160 ezret. Ha a tervezetet a tagországok elfogadják, és az unió kihirdeti a rendeletet, Magyarország számára is kötelezővé válik. Egyelőre azonban erről sincs döntés, a javaslatot még több fórumon egyeztetik.
A Malév unión kívüli repülési jogainak odaítéléséről elmondta, hogy a sajtóban megjelentekkel szemben csak néhány repülési jog iránt volt érdeklődés, és a jelentkezők köre is korlátozott. Kijev és Tel-Aviv esetében már odaítélték a repülési jogokat, hamarosan a törökországi és az oroszországi úti cél kapcsán is megszületik a döntés.