Persze az élelmesebbek egyetemistaként is igyekeztek belekóstolni a munka világába, ám még ez sem feltétlenül jelent releváns tapasztalatot, így jobb híján maradnak a tanulmányi eredmények és persze a fotó!
Miért fontos a fotó?
Jóllehet nem a fotó minősége és nem a szépséged lesz a mérvadó a toborzást végző szakember számára, azért azt fontos tudni, hogy a fotóknak nagy szerepük van a nulladik benyomás kialakításában, így érdemes megfontolni a Zyntern.com álláskeresést könnyítő tanácsait.
Mert ha jobban belegondolsz, mi is dönthet két ugyanolyan önéletrajz között? Ha mindkét jelölt ugyanazt az iskolát végezte el, ugyanúgy nincs a munkakörben tapasztalata, akkor mi alapján dől el, hogy kit hívnak be állásinterjúra?
Az egyik nyilvánvalóan az önéletrajz formaisága lesz, a másik az esetleges motivációs levél, a harmadik pedig a fotó. Ezek mind együtt gondoskodnak arról, hogy valamilyen kép alakuljon ki a jelentkezőről a HR-es vagy a cégvezető fejében.
De hogy milyen? No, az a nem mindegy, és ezért kell gondosan kiválasztanod az önéletrajzba beszúrt fotódat is!
Milyen a tökéletes önéletrajzi fotó?
Ha azt mondjuk, hogy cégspecifikus, akkor talán nem leszel olyan boldog, pedig így van. Ugyanis minden cég más és más stílust képvisel: van, ahol az öltöny sok, a smart casual pedig kevés. Ezért elsődlegesen mindig tanácsos kinyomozni, milyen dress code és persze milyen hangulat uralkodik az adott cégen belül.
Ugyanakkor akadnak olyan örökérvényű szabályok, amelyeket minden esetben érdemes betartani. Mutatjuk is őket!
1. Felejtsd el a pólót! Igazodj a cég által preferált öltözködési stílushoz.
2. Ne légy komor! Egy szolid mosoly mindenhol jól jön!
3. Ez itt nem a selfie-k ideje! Lehet ugyan, hogy te vagy a selfie-k koronázatlan királya vagy királynője, de hidd el, ez az önéletrajzodban nem lesz túl kifizetődő. Kérj hát segítséget baráti, családi körből, hidd el, észrevehetően más lesz az eredmény.
4. A természetes fény és a letisztult háttér kötelező! A mesterséges fény vagy a harsány háttér mind-mind rossz fényt fog vetni rád – szó szerint – ezért érdemes nagy gonddal kiválasztani a fotózkodás helyszínét is.
5. Fontos, hogy egyedül légy a képen, mindenki más csak hátráltatni fog! Ez itt most nem a társasági életedről, hanem a szakmai előmeneteledről kell, hogy szóljon, így a képnek is ehhez kell igazodnia.
Add önmagad!
Nyugalom, mielőtt azt hinnéd, hogy fotómodellnek kell állnod, megnyugtatunk, nincs másról szó, mint arról, hogy igényesen készítsd el a fotót egy barátod, rokonod vagy akár a párod segítségével. A te feladatod annyi, hogy öltözz megfelelően és add önmagad!
Ugye készen állsz arra, hogy egy tökéletes fotóval indítsd a karriered?