Több mint 15 millió forint értékű hamis pólókat és ruhákat foglaltak le a pénzügyőrök. A 3448 darab, az eredetire megtévesztően hasonlító pólók között voltak Popeye, Mickey egér, Scooby-Doo felirattal, valamint Esprit, Chanel és Marks & Spencer védett márkajelzéssel ellátottak is.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Főigazgatóságának pénzügyőrei Rajka térségében egy lengyel forgalmi rendszámú tehergépjárművet ellenőriztek, amely az okmányok szerint 21.151 kg gyűjtőárut szállított Isztambulból.
A pénzügyőrök a tételes vizsgálat során a konténerben 3448 darab, az eredetire megtévesztően hasonlító - többek között Hupikék törpikék, Popeye, Mickey egér, Verdák ábrával és felirattal, valamint Mac, Esprit, és Marks & Spencer - védett márkajelzéssel ellátott pólót, nadrágot, ruhát és pizsamát találtak, összesen 15.176.000 forint értékben.
A NAV Bevetési Főigazgatóságának munkatársai a védjegyoltalom alatt álló hamis ruházati termékeket lefoglalták, és áru hamis megjelölése bűncselekmény gyanúja, valamint szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése bűncselekmény gyanúja miatt az ügyet átadták az illetékes pénzügyi nyomozóknak.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Egy friss felmérésből az derült ki, hogy megszűnőben van az az igényes fogyasztóréteg, amely ragaszkodott az ismert, megszokott, bevált termékmárkákhoz vásárlásai során.
Két évvel ezelőtt indította útjára Michelle Obama egészséges üdítőitallal foglalkozó közhasznú vállalkozását, amelybe beszállt az egyik legismertebb, jelenleg is aktív kosárlabdázó.
A reklámipar ma már nem a klasszikus kampányokról szól, hanem a kreativitás, a gyors reagálás és a digitális jelenlét uralja. A politikától a gyógyszeriparig minden ágazat használja, miközben a reklámformák egyre sokszínűbbek: influenszerek, mesterséges intelligencia és álcsatornák is beléptek a játékba. De hol húzódik az etika határa?
Romániában azt találta ki az állami fogyasztóvédelmi hatóság, hogy a boltok tüntessék fel a termékek árában foglalt árrést az árcímkéken. A kiskereskedők szerint csacsiság a javaslat.
A kereskedelmi vásárlókat nem szolgálja ki árrésstopos termékekkel a Lidl, a lakosságra viszont semmilyen korlátozás nem vonatkozik – jelentette be a társaság.
Semmilyen gyermekeknek szánt lábbelin nem szabad a fogunkhoz verni a garast, mert komoly károkat tudunk okozni. Egyrészt anyagilag is rosszabbul járhatunk, ha mindenképpen az olcsóbb változathoz ragaszkodunk, másrészt pedig a gyermek lábának fejlődése és a járása kerülhet veszélybe, ha nem a megfelelő kialakítású és minőségű cipőt adjuk rájuk.