Forrás: 123RF.com |
Az UNICEF kampányt indított #nemvagyokegyedül címen, hogy ezzel is felhívják a figyelmet a netes bántalmazásra, valamint jelezzék az áldozatoknak, hogy tudnak kihez fordulni, ha baj van. A cyberbullying egy nagyon aktuális probléma, a magyar 10-18 évesek 88 százalékának van közösségi profilja, és legalább 20 százalékuk már zaklatás áldozatává vált, míg felük vallotta be, hogy találkozott már kifejezetten nem nekik való tartalmakkal. A gyerekek 10 százaléka ismerte be, hogy ő bántott másokat a neten.
Az elektronikus megszégyenítés eszköztára kimeríthetetlen, áll az UNICEF Privátbankár.hu-hoz eljuttatott közleményében. A legtöbb áldozat arról számolt be, hogy üzenetekkel zaklatták, a nevében kommenteltek, posztoltak tartalmakat, vagy olyan képeket, videókat tettek közzé, amelyek számára kellemetlenek, kínosak voltak. A támadás bármikor megismétlődhet, az áldozat úgy érzi, soha nincs biztonságban. Sok gyerek még a közvetlen környezetével sem meri megosztani félelmeit, mert szégyelli, ami vele történik és úgy gondolja, hogy a segítségkéréssel csak a saját helyzetét nehezíti.
Zaklatók és hackerek mindenütt
Az online aktivitásunk növekedésével és a digitalizáció térhódításával egyre inkább nyitott könyv az életünk, aminek meg is van a böjtje: nagyjából tíz másodpercenként éri hekkertámadás a számítógépeket, emellett nő a bankkártyás visszaélések és az adatlopások száma, a zsarolóvírusos támadások pedig még korántsem értek a csúcsra. A zaklatások száma is rohamosan nő, ma minden harmadik magyar fiatal elszenvedője valamilyen zaklatásnak, fűzte hozzá Árr Mariann, a Generali Biztosító marketingvezetője, a kampány egyik támogatója.
A zaklatást érdemes komolyan venni, ez ugyanis maradandó károsodást okoz a gyerek fejlődésében. >>>