Komoly önértékelési problémákhoz vezethet mindez, a haj elvesztése gyakran szorongást, visszahúzódást és akár depressziót is okozhat, ami befolyásolhatja a fiatalok életminőségét és mentális egészségét. A Denza lézeres hajhullás kezelésének segítségével azonban van remény a dús hajkorona visszaszerzésére.
Már tinédzserkorban is alkalmazható, biztonságos eljárás költségei miatt sem kell túlzottan aggódnunk, hiszen az egyébként évek során a hajhullás problémájára költött összegek helyett egyszeri kiadást jelent mindez.
Mi okozhatja a fiatalkori kopaszodást?
Az emberek fejében a kopaszság összekapcsolódik az idős korral, így egy tinédzsernek vagy 25 év alatti fiatalnak nehéz megbirkóznia saját hajvesztésével. A szerelmi életben is gátlásokat okozhat, éppen ezért mielőbb érdemes tenni ellene.
A hajhullásnak számos oka lehet, melyek között találjuk a genetikai hajlamot, a hormonális változásokat, a helytelen táplálkozást vagy egyéb külső tényezőket. A mentális terhelés szintén kiválthatja a hajhullást, és egyes gyógyszerek mellékhatása miatt is előfordulhat, hogy elkezd a haj hullani.
Nemcsak a fiatal férfiak esetében fordulhat elő a kopaszság, még ha az foltokban jelentkezik vagy csak időszakos. A nők szintén elveszthetik hajkoronájukat leggyakrabban a hormonális változások, terhesség, menopauza idején. A társadalom mindkét nem esetében nehezen fogadja el a kopaszságot, sokszor megbélyegzik a betegségekkel küzdőket.
Férfias típusú hajhullás
A fiatalkori kopaszodás hátterében elsősorban az androgen alopecia, vagyis a férfias típusú hajhullás áll. Kialakulása mögött állhat a genetikai hajlam vagy a hormonok változása. A tesztoszteron származéka, mint például a DHT, hozzájárulnak a hajhagymák zsugorodásához, ami megzavarja a haj növekedési ciklusát.
A betegség látványos hajvesztést okoz, férfiaknál főként a homloktájékon és a fejtetőn indul be a folyamat, míg a nőknél egyre inkább csökken a haj mennyisége. Amint tapasztaljuk a hajvesztés tényét, érdemes szakemberhez fordulni az ok kivizsgálása érdekében.
Lézeres hajterápia
Szerencsére van megoldás, ami már 14 éves kortól segítséget nyújthat a fiataloknak. A lézeres hajkezelés során az alacsony energiájú lézer a fejbőr mélyebb rétegeibe hatol, ezzel serkentve a hajhagymák anyagcseréjét, valamint fokozza a vérkeringést. Ennek hatására több tápanyag és oxigén jut a hajhagymákhoz.
A lézer energiája ezáltal elősegíti az új hajszálak növekedését, így különösen hatékony azoknak, akik korai stádiumban küzdenek a hajvesztéssel. De alkalmazható más terápiák kiegészítéseként is. Mivel teljesen fájdalommentes és mellékhatások nélküli módszerről van szó, így egyre többen választják ezt a megoldást a kopaszodás és a hajhullás ellenszereként.