5p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egy világ várta már a hamvaiból feltámadt Nokia klasszikusát, a 3310-es felújított változatát, ami most megérkezett a nagyszülők és okostelefon-ellenesek legnagyobb örömére. Persze nem csak ebben a szegmensben virított újat a Nokiákat gyártó HMD. Azok sem maradtak új telefon nélkül, akik más gyártók friss készülékeit várták már.

Aki igazán nosztalgiázós hangulatra vágyik, az mindenképpen örülni fog az új Nokiának, amelyet a Mobile World Congressen mutatott be a márkát tulajdonló HMD. A cég a 17 éve elsöprő sikert arató Nokiát, a 3310-est akarta feléleszteni, új köntöst adva a klasszikus készüléknek.

A butatelefonok visszatérnek

Az eredetiből anno 126 millió darabot adtak el, még jóval az iPhone és a többi okostelefon megjelenése előtt. Most éppen ezt a régimódiságot akarja meglovagolni az új Nokiával a HMD, így az új 3310 egy nagyon buta telefon lett mai szemmel nézve, bár sokaknak pont ez adja a dolog szépségét: a Series 30+ operációs rendszer és a  hardver nem ad túl nagy mozgásteret az applikációhasználatra, kamera is éppen hogy került a készülékbe, a kijelző egy csúnyácska 2,4'-es QVGA, plusz van még hely egy microSD-kártyának. Olyan alap dolgokat is elfelejthetünk, mint a beépített Facebook vagy Twitter. Adott egy Opera Mini böngésző, amin majd csiga tempóban, a 3G-nél is lassabban netezhetünk. Itt a TechRadar gyorstesztje és összehasonlítása:

Külsőleg azért nem mondanák, hogy sikerült hozni a retro fílinget, kicsit hiányzik az igazi "téglafon" érzés. Az új 3310-es vékonyabb, könnyebb és lekerekített, és elérhető egy rakás rikító színben. Ami viszont könnyeket csalhat a múltba révedő felhasználók szemébe, az a telefonra telepített kígyós játék, a Snake. Az igazi piros pont viszont nem ezért jár, hanem az akkumulátor üzemidejéért: a cég szerint akár 1 hónapot is kibír a készülék egy töltéssel átlagos használat mellett, így kiváló választás lehet az új Nokia egy tartalék telefonnak például. Ráadásul nem is kell nagyon a zsebünkbe nyúlni érte: a második negyedévben érkező telefonért 49 eurót kérnek majd, itthon nagyjából 20 ezer forint körül lehet a miénk.

A múlt előtti tisztelgés mellett persze jönnek a Nokia okostelefonok is androidos operációs rendszerrel, de a három közül egyik sem lesz csúcskategóriás. A Nokia 6 egy 5,5 hüvelykes, 32 GB belső tárhelyes mobil, a processzor pedig Qualcomm Snapdragon 430. A Nokia 5 kisebb, 5 hüvelykes a kijelzője és ugyanaz a processzor. A  Nokia 3 gyengébb processzorral felszerelt, ám szintén 5 hüvelykes telefon lesz. Kifejezetten örömteli, hogy az árat is ehhez szabták, nagyjából 150 euróért már hozzájuthatunk egyhez. Az Engadget meg is nézte, mit lehet kihozni belőlük:

Nagyágyúk

Ugyan a főszerep egyértelműen a Nokiáé volt, más gyártók is bemutatták az új modelleket. A Huawei is előrukkolt a legújabb prémium okostelefonjaival, a P10-zel és P10 Plusszal. Az új zászlóshajó készülékek a Leicával közösen fejlesztett elő- és hátlapi kamerával, valamint 3D arcfelismerő funkcióval érkeznek. a hátlapi kamera egy 12 megapixeles RGB szenzorral és egy 20 megapixeles monokróm lencsével, valamint a színes és a monokróm képet összekombináló,második generációs fúziós algoritmusokkal érkezik. A készülékek  Kirin 960 csúcsprocesszorral vannak felszerelve. A sima P10 64 gigabájtos tárhellyel 649 euróért, a Plus 699 euróért lehet majd a miénk, míg a 128 gigabájtos változat 799 euró.

Forrás: Huawei

Egy tablet, ami nem robban fel

A Samsungnak idén nagyon kell tepernie, ha szeretné visszanyerni a fogyasztói bizalmat a Note 7 fiaskója után. Az MWC-n viszont szomorú lehetett az, aki esetleg az új flagship-model Samsung Galaxy S8 és S8 Plus bemutatását várta, merthogy telefont egyáltalán nem mutatott be a meggyötört gyártó. Jöttek helyettük azonban új tabletek, amivel a gyártó a Microsoft Surface készülékein próbál fogást találni. Bejelentették ugyanis a Galaxy Bookot, amely egy Windows 10 operációs rendszerrel ellátott hibrid tablet, ami ennek megfelelően bivalyerős konfigurációval lett ellátva, így akár egy asztali számítógép helyét is átveheti. A 10 és 12 hüvelykes modellek állítólag gond nélkül kezelnek olyan programokat, mint az erőforrás igényes Photoshop, köszönhetően például az akár 8GB RAM-nak és az Intel Core i3 és az i5-ös processzoroknak.

A hagyományosabb tabletek terén is frissít a Samsung a Galaxy Tab S3-mal, ami 9,7 hüvelykes AMOLED kijelzőt kapott és képes a legdurvább képminőségű, azaz nagy dinamikatartományú képpel (HDR) dolgozó videók lejátszására. Már csak filmeket kellene hozzá csinálni, hogy haszna is legyen.

A billentyűzetes telefonra még mindig kíváncsi valaki

Aki azt hitte, hogy BlackBerry már eltűnt a süllyesztőben, most meglepődhet, hiszen nem csak a Nokia tért vissza a sírból. A billentyűzettel ellátott készülékekkel még 2010-ben is nyomuló cég 2017-ben is kijött egy ilyen készülékkel. A KeyOne fizikai QWERTY-billentyűzetet kínál a nosztalgiázóknak, de hát valljuk be, hogy egy kis rétegen kívül ez senkit sem fog nagyon felizgatni. A telefon tavasszal jön Magyarországra, az ára bruttó 599 euró lesz Európában, azt pedig, hogy mi kerül a hazai cédulára mostanában állapítják meg.

Forrás: BlackBerry

Mindenki a csúcsra tör

Persze minden jelentősebb gyártó mutatott be valamit az MWC-n, leginkább a fotózás és a kijelzők voltak a fókuszban. Az LG a G6-nál próbál új kijelzőméretet meghonosítani a 2:1-es képaránnyal, ami azt jelenti, hogy a hasonló méretű telefonokhoz képest a G6 kijelzője elfoglalja a felső felületet is. A Sony prémium fotóélményt kínál az Xperia legújabb családtagjánál, az XZ-nél, így akinek a képminőség és a fotókkal való játék a fontos, ennél a készüléknél köt majd ki, bár szinte biztos, hogy csak ideig-óráig lesz meg a gyártó előnye, hiszen más csúcskategóriás készülékek is érkeznek még idén, amelyek bizonyára nem veszik félvállról a képalkotást.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Hogyan őrizd meg az egyensúlyt otthoni munkavégzés mellett?
Márkázott tartalom | 2024. november 18. 09:36
Az otthoni munkavégzés ma már nem csak egy lehetőség, hanem sokak számára a mindennapi valóság. A home office vonzereje a rugalmas időbeosztásban, a kényelmes otthoni környezetben és az ingázással megspórolt időben rejlik.
Vásárló Kaptak egy újabb tockost a bolti kasszák
Privátbankár.hu | 2024. november 17. 15:48
Van olyan ország Európában, nevezetesen Spanyolország, ahol a vásárlók jelentős része még mindig idegenkedik attól, hogy az önkiszolgáló pénztáraknál fizessen az áruházakban.
Vásárló Garantáltan ki fogja borítani a szülőket az egyik legnépszerűbb karácsonyi gyerekjáték
Buksza blog | 2024. november 17. 08:19
Próbára teszi a szülők türelmét, amikor gyermekük a karácsonyra kapott mentőautóval napokon át nínózik, ám az idei ünnepek alatt nem csupán hangot, hanem szagot is kibocsáthat a legnépszerűbb játék.
Vásárló Méregdrága termék diszkontból: megjött közel 2 millió forintos edénykészlet
Buksza blog | 2024. november 17. 08:12
Az amerikai Costco a tagsági díjas diszkontkereskedelem mintapéldánya, ám rendszeresen előáll luxustermékkel is. A vásárlók körében általában nagy tetszést aratnak méregdrága csecsebecséi.
Vásárló A “mentes” trend előretörése a szépségápolásban
Márkázott tartalom | 2024. november 15. 10:14
A különböző divathullámok nemcsak a ruhaiparban ütik fel a fejüket az egyes korszakokban, hanem a szépségápolásban is. Nincs ez másképp a jelenben sem, amikor is a “mentes” trenddel találkozunk úton-útfélen.
Vásárló A boltláncok hadat üzennek az éttermeknek
Buksza blog | 2024. november 11. 12:58
Az európai fogyasztók Magyarország éves GDP-jének négy és félszeresét költik élelmiszerekre és italokra. Ennek egy részét vagy vendéglőben fogyasztják, vagy áruházban veszik, és otthon felmelegítik.
Vásárló A Lidl összes boltja bezár december 24-én
Buksza blog | 2024. november 11. 12:36
December 23-án sokáig lesznek nyitva a Lidl-boltok, utána jön a háromnapos szünet. 
Vásárló Egy hét alatt kiürítették a boltokat, de a Lidl tartja magát
Buksza blog | 2024. november 11. 11:57
Romániában az Ukrajnából importált olcsó tojás okoz gondot a termelőknek, Szlovákiában pedig a madárinfluenza miatt keletkezett tojáshiány. Magyarország északi szomszédjánál rossz a helyzet.
Vásárló Bajban a színes palackok, hirtelen jött az 500 százalékos áremelkedés a szlovákoknál
Buksza blog | 2024. november 11. 10:32
A vásárlóknak elvileg mindegy, hogy az üdítő, amit az áruházakban megvesznek színes vagy fehér műanyagpalackban van-e, ám kiderült, hogy gyakorlatilag a színes palackos innivaló drágább.
Vásárló Valami nem stimmel a boltokban: itt az újabb élelmiszer-drágulás
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2024. november 11. 05:42
Az általános infláció szeptemberben régen látott mélypontra esett, de az élelmiszerek továbbra is az átlag fölött drágulnak a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerint is – a Privátbankár Árkosár felmérése pedig kifejezetten magas éves áremelkedést mutatott ki novemberben is. Van, ami már majdnem kétszer annyiba kerül, mint egy éve – megnéztük azt is, mennyiből lehet megúszni az idei libalakomát.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG