Hírek
Cikkek A Fidesz felvette a kapcsolatot a kommunistákkal 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 14:54
Hivatalosan felvette a pártközi kapcsolatokat a Kínai Kommunista Párttal (KKP) Orbán Viktor, a Fidesz elnöke szerdán Pekingben, ahol fogadta őt Hszi Csin-ping (Xi Jinping), a KKP központi bizottsága politikai bizottsága állandó bizottságának tagja, kínai alelnök - jelentette a pekingi rádió. A Kínai Nemzetközi Rádió (CRI) beszámolója idézte a kínai pártvezetőt, aki szerint "a Kínai Kommunista Párt kész a pártközi cserekapcsolatok négy alapelve - az önállóság és a függetlenség, a teljes egyenlőség, az egymás tiszteletben tartása, valamint az egymás ügyeibe való be nem avatkozás - alapján felvenni és fejleszteni a baráti, pártközi cserekapcsolatot minden fontos magyar párttal, beleértve a Fideszt is". Fidesz: offshore cég gyártja a jogosítványokat "Egy párt van középen: a Fidesz" Mesterházy: a meccs még nem dőlt el Orbán Kínában, Bajnai Amerikában turnézik Marad a káosz: elbukott a pártfinanszírozás MTI
Cikkek Tatárszentgyörgy: a rendőrök súlyosan sértették az alapjogokat 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 14:49
Alkotmányos alapjogokat súlyosan sértette az idén februárban Tatárszentgyörgyön történt két halálos áldozatot követelő Molotov-koktélos és fegyveres támadás utáni rendőri intézkedés - állapította meg a Független Rendészeti Panasztestület. Idén február 23-ra virradóra a Pest megyei település cigánysorának utolsó házát Molotov-koktéllal felgyújtották, és a tűz elől menekülő családra rálőttek. A támadásban egy ötéves kisfiú, valamint 27 éves édesapja életét vesztette. Egy 3 éves és egy 6 éves gyermek, valamint az édesanyjuk súlyosan megsérült. A rendőrség több mint 10 órán át egyszerű balesetként kezelte a gyilkosságot. Kaltenbach Jenő, a panasztestület elnöke egy panaszos beadványa alapján végzett vizsgálatát ismertetve az MTI-nek szerdán elmondta: a panaszolt rendőri intézkedések sértették az áldozatok tisztességes eljáráshoz fűződő alkotmányos jogát. Nem látjuk, ki tudná megoldani a cigányügyet Menekülnek a cigányok Magyarországról? Újoncokkal erősít a rendőrség "Összemosták a cigányságot a bűnözéssel" MTI
Cikkek Oltassák be magukat a kismamák! 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 14:42
Minél több várandós nő, illetve a környezetükben élők mielőbbi beoltását javasolja a H1N1 vírus ellen a Szülészeti és Nőgyógyászati Szakmai Kollégium  - összegezte az egészségügyi miniszter tanácsadó testületének állásfoglalását az MTI-nek szerdán a kollégium elnöke. Tóth Zoltán, a Debreceni Orvostudományi Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centruma Szülészeti- és Nőgyógyászati Klinikájának igazgatója elmondta, hogy az általa vezetett szakmai kollégium már eddig is több fórumon hangot adott véleményének, miszerint az állapotos nőket és magzatukat csak a H1N1 elleni védőoltással lehet megvédeni az új influenza ellen. Érveiket szakmai lapokban is publikálták, ám az utóbbi napok sajnálatos halálesetei miatt az országos tiszti főorvossal konzultálva összefoglaló állásfoglalás kibocsátásról döntöttek. A több oldalas állásfoglalást minden szülész-nőgyógyász osztályvezető főorvoshoz eljuttatják, ezen kívül folyamatosan közzéteszik szakmai kiadványaikban, közöttük a Magyar Nőorvosok Lapjában is. H1N1: 1,7 millió magyart már beoltottak H1N1: meghalt az egyik kismama Pulykákban is felbukkant az új vírus H1N1: meghalt egy 18 éves fiú Kutyákban is kimutatták a H1N1-et Az új influenza megmérgezte a közbeszédet A Mikulás pénzért is jön - csak legyen beoltva Már a rendőrök is visznek vakcinátMTI
Makro / Külgazdaság USA: a vártnál többen vesztették el a munkájukat 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 14:34
Az amerikai magánszektorban a szakértők által vártnál több állás szűnt meg novemberben. Az ADP munkaadói szolgálat adatai szerint 169 ezer állás szűnt meg az amerikai magánszektorban novemberben az októberi 195 ezer után. A szakértők 150 ezer állás megszűnését várták novemberben. Orbán Kínában, Bajnai Amerikában turnézik Holnap háborús elnök lehet Obamából  Obama: sokaknak szertefoszlott az amerikai álom Hírözön Amerikából: nincs miért szomorkodniMTI
Cikkek ERM II: nem sietünk sehova 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 14:30
Nem szabad elsietni a belépést az ERM II-be az euró bevezetésének céldátumához képest, a lehető legrövidebb időt kell ott eltölteni, és a belépést sem célszerű túl korán bejelenteni a spekulációk miatt - figyelmeztetett a jegybank elnöke az Országgyűlés gazdasági bizottságának ülésén szerdán. Simor András szerint Magyarország közelebb került az euró bevezetéséhez, különösen azon kritériumok - az infláció és a költségvetési hiány - teljesítéséhez, amelyeket korábban a legnehezebbnek ítéltek. "Ahhoz azonban, hogy a többit is teljesítsük, nagyon fegyelmezett gazdálkodásra van szükség" - mondta a jegybank elnöke.   Az optimális egyensúlyi árfolyamot az árfolyamok volatilitása miatt nehéz meghatározni. "Jó lenne megvárni, amíg leülepszik a por, mielőtt lefixálnánk a forintárfolyamot", mert jelenleg nem lehet nagy biztonsággal megítélni a magyar gazdaság növekedési potenciálját, valamint azt, hogy milyen egyensúlyi árfolyam segítené a magyar gazdaságot hosszabb távon - mondta Simor András. Nem ér ennyit az euró Csak kósza ábránd, hogy minden rendben van Oszkó: direkt nem mondtunk céldátumot MTI
Makro / Külgazdaság Ahmadinezsád: szemünkben a nukláris kérdés lezárt 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 14:09
Irán a számára szükséges 20 százalékos dúsítású uránt fog előállítani, és a dúsítási kérdést megoldottnak tekinti - jelentette be szerdán Mahmúd Ahmadinezsád. Az iráni elnök Iszfahánban mondott beszédében hangoztatta: az iráni nemzet maga állítja elő a nukleáris reaktorainak működtetéséhez a kellő dúsítású uránt. "Szemünkben a nukleáris kérdés lezárt"  - fűzte hozzá. Ahmadinezsád vasárnap jelentette be, hogy az ázsiai ország  tíz új urándúsító üzemet épít fel. Moszkva fegyelmezni kezdte Iránt? Clinton: Iránnak nem érdeke az atomfegyver Tüzet nyitott egymásra Észak- és Dél-Korea Irán szívesen töltene gázt a Nabuccóba Izrael titkos tárgyalásokat folytatott IránnalMTI
Cikkek Újabb személycsere várható az MNV-nél? 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 13:53
Csütörtökön tárgyal a munkáltatói jogokat gyakorló Oszkó Péter pénzügyminiszter és Kamarás Miklós, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) vezérigazgatója Benedek Fülöppel a keddi bírósági döntés kapcsán - közölte az MTI érdeklődésére az MNV Zrt. kommunikációs irodája. A tájékoztatás szerint a pénzügyminiszter és a vezérigazgató érdemben akarnak foglalkozni a kialakult helyzettel. A megbeszélésen történtekről az MNV tájékoztatni fogja a közvéleményt - tartalmazza a nemzeti vagyonkezelő szerdai közleménye. Benedek Fülöpöt kedden nem jogerősen másfél év, három év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte hivatali visszaélés miatt a Heves Megyei Bíróság. Az agrártárca volt szakállamtitkárát, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. vezérigazgató-helyettesét hivatali visszaélés miatt ítélték el. Mellékbüntetésként a bíróság 3 millió forint pénzbüntetéssel sújtotta a vádlottat. Az ügy előzménye egy 202 hektáros, pákozdi ingatlan művelésből való, a jogszabályok megsértésével történt kivonása miatt indult el. A törvénysértő határozatot 2006 decemberében hozta a székesfehérvári földhivatal, a vádhatóság szerint az akkor még az agrártárca szakállamtitkáraként dolgozó Benedek Fülöp jogellenes befolyására. A tárgyaláson Benedek Fülöp az utolsó szó jogán tagadta, hogy a személyes közbenjárása nyomásgyakorlás lett volna, hiszen a vezetők közötti közvetlen kontaktus elengedhetetlen az ügyek megoldásához. Túlteljesíti számait a Vagyonkezelő Félmilliárd forintos "furcsaság" a Leader-programban Trükközik a vagyonkezelő a pályázatokkal? Jól kezeli vagyonát a Vagyonkezelő MTI
Cikkek Leépítés az MTV-nél: bezárják a regionális stúdiókat 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 13:48
Az MTV szerint a forráselvonások miatt kezdenek csoportos leépítésbe, a regionális stúdiókat is be kell zárni. Az köztévé üzemi tanácsa szerint azonban jogilag aggályos a leépítés
Cikkek A felemelkedés titka: így fog kitörni Magyarország? 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 13:36
Az ország fellendítéséhez a kitörési pont az agrárgazdaság lehet a következő években, ennek azonban a hazai föld és a vízkincs megőrzése a feltétele
Cikkek Fidesz: offshore cég gyártja a jogosítványokat 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 13:13
A Fidesz szerint nem lehet tudni, miért látta jónak a kormány, hogy egy, a Seychelles szigeteken bejegyzett offshore cég gyártsa a magyar jogosítványokat. Ez a lépés 250 millió forintot venne el az adófizetők pénzéből – jelentette ki sajtóhírekre hivatkozva szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján Balsai István. A fideszes képviselő hozzátette, hogy a nyertes Techno-Progress Kft.-t - a tender megnyerését követő egy napon belül - megvásárolta a „Gyurcsány érdekköréhez tartozó” Erdős Ákos tulajdonában lévő Állami Nyomda. A politikus úgy fogalmazott, hogy meglátása szerint a kormány szereti, ha offshore cégeken keresztül bonyolíthatja az ügyeit. Hozzátette, hogy az influenza elleni oltóanyagot gyártó Omninvest Kft.-t most már a Nemzetbiztonsági Hivatal is vizsgálja. Kijelentette: a kormány még az utolsó pillanatban is "számolatlanul juttatja a pénzt" a hozzá közel álló cégeknek. (A Magyar Hírlap szerdai számában közölte értesülésként, hogy "különös, a fideszes politikusok megfigyelési ügyéből ismert, emellett mostanáig offshore tulajdonú cég gyárthatja 250 millió forintnyi közpénzért a magyar jogosítványokat".) Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter távozását a fideszes politikus kérdésre válaszolva úgy kommentálta: örülnek a lemondásnak, de remélik, hogy hamarosan megtudják a távozás valódi okát is. Szerinte a közleményben megjelölt indok legfeljebb „az óvodásoknak talán eladható, de ott is csak a kiscsoportnak”. Kijelentette, az biztosan nem igaz, hogy a tárcavezető azért hagyja ott a posztot, mert elvégezte a dolgát. Megjegyezte: még nem fordult elő a modern magyar jogállam történetében, hogy négy év alatt négy igazságügyi és rendészeti minisztere legyen az országnak. "Egy párt van középen: a Fidesz" Mesterházy: a meccs még nem dőlt el Orbán Kínában, Bajnai Amerikában turnézik Marad a káosz: elbukott a pártfinanszírozás MTI
Cikkek Továbbra sem bátorodik fel a monetáris politika 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 13:09
A jegybank a stabilitási kockázatok folyamatos figyelemmel kísérése mellett továbbra is óvatosan próbálja enyhíteni a monetáris szigort - mondta Simor András a Országgyűlés gazdasági bizottságának szerdai ülésén. A jegybank nem kötelezheti el magát semmilyen kamatcsökkentési pálya mellett - hangsúlyozta az MNB elnöke, aki a képviselőket a makrogazdsági kilátásokról és a monetáris politikáról tájékoztatta. További kamatcsökkentés akkor lehetséges, ha ezt az inflációs kilátások és az ország megítélése lehetővé teszi - hangsúlyozta. Karvalits Ferenc, az MNB alelnöke mindeközben a PSZÁF visegrádi konferenciáján kiemelte: az inflációs és a reálgazdasági folyamatok alacsonyabb kamatszintet indokolnának. A globális befektetői környezet és az ország kockázati megítélése azonban továbbra is törékeny, a dubaji válság hamar éreztette hatását a feltörekvő piacok  megítélésében. Ezért a jegybank nem vállalhat elkötelezettséget hosszú távú kamatfolyamat, kamatmérséklés mellett - húzta alá Karvalits Ferenc. Befutó: a PSZÁF vagy az MNB lesz majd a főellenőr? Szavaznak a büdzséről - felemel vagy mélybe lök? Riasztóan nagyok a bankok - ebből még baj lesz A PSZÁF felszámoltat egy alapkezelőt 3,7 millió az ország fejenkénti adóssága Csak kósza ábránd, hogy minden rendben van Tovább kutakodhat Amerika a banki adatokbanMTI
Pénzügyi szektor Befutó: a PSZÁF vagy az MNB lesz majd a főellenőr? 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 12:56
Az unió a közösség szintjén szabályozná a bankok ellenőrzését, de a tagállamok dönthetnek az intézményi háttérről. Itthon az MNB több hatáskört akar, a PSZÁF viszont az uniós elvekre alapoz
Cikkek Nagyon hiányzik a belföldi kereslet 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 12:12
A legfrissebb külkereskedelmi adatok ugyan az export és az import visszaesésének lassulásáról tanúskodnak, azonban az alacsony belső kereslet miatt még jó néhány hónapig marad a külkereskedelmi többlet - vélekedtek az MTI által megkérdezett elemzők szerdán. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán közölt részletes adatai szerint szeptemberben 477,1 millió euró, míg az első háromnegyed évben 3,313 milliárd euró többlettel zárt a külkereskedelmi mérleg, szemben a tavaly szeptemberi 95,1 millió euró pozitívummal, illetve az első kilenc havi 171,6 millió eurós hiánnyal. Németh Dávid, az ING Bank Zrt. makroelemzője szerint a friss adatok a kivitel és a behozatal visszaesésének lassulásáról tanúskodnak, ám az import a belső kereslet gyengesége miatt még nem talált igazán magára. Elmondta: pozitív, hogy a híradástechnikai, hangrögzítő- és lejátszó készülékek exportja bővült az utóbbi néhány hónapban, mivel ez azt mutatja, hogy a nyugat-európai piacok kezdenek magukra találni. A szakértő kiemelte: az ázsiai országok vonatkozásában a magyar passzívum 115 milliárd forinttal csökkent, ami azt mutatja, hogy például a kínai termékek iránt is kisebb lett a kereslet, így csökkent azok importja. Németh Dávid szerint a következő hónapokban biztosan, de akár 2010 első félévéig is tovább nőhet a külkereskedelmi mérleg aktívuma, s valódi fordulatot majd csak a belföldi kereslet élénkülése jelent. Szerinte az idei év egészére körülbelül 4 milliárd eurós külkereskedelmi többlet várható, amely a bruttó hazai termék (GDP) körülbelül 4,3 százaléka. Török Zoltán, a Raiffeisen Bank Zrt. elemzője is úgy vélekedett, hogy az első háromnegyed éves külkereskedelmi adatok, főleg az export tekintetében kedvező változásokról tanúskodnak. Hozzáfűzte: ugyanakkor a kivitel és a behozatal visszaesése a környező országokhoz képest még mindig nagy, s az elhúzódó válságot jelzi. A szakember szerint 2010 közepére érheti el a magyar export a 2008 eleji szintet. Török Zoltán elmondta, hogy 2009-re 4 milliárd euró feletti többletet várnak, amely jövőre 5,2 milliárd euróra emelkedhet. Hárommilliárd eurós többlet a külkerben - eddig Belefér, ha a következő kormány megdobja a hiányt? Az export tartja életben a GDP-t Tovább javult a külkermérlegMTI
Cikkek A papírmunka öli meg a pályázatokat? 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 11:57
A Start Zrt. az uniós támogatásokat elnyert ügyfelei körében vizsgálta a pályázati rendszer forráselosztásának hatékonyságáról kialakult képet
Cikkek Nem kizárt egy BKV-sztrájk 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 11:41
Ha a következő Bajnai-Demszky találkozón nem születik megállapodás a BKV anyagi helyzetének megoldására, akkor a szakszervezetek konkrét lépésekre szánják el magukat és akár sztrájkba is léphetnek a dolgozók - mondta Nemes Gábor, a Tömegközlekedési Dolgozók Független Szakszervezeti Szövetségének alelnöke szerdai budapesti sajtótájékoztatóján. Szerinte nonszensz, hogy bérstoppal és a kollektív szerződésben foglalt juttatások megvonásával akarnak spórolni, mert az idei tervben 24 milliárd forintos, a jövő éviben pedig már 26 milliárdos hiányt jeleznek előre. Nemes Gábor közölte: a politika szereplői a BKV-t eszközként használják arra, hogy egymásra mutogassanak és nem akarják megtalálni a megoldást. Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke a sajtótájékoztatón elmondta: tarthatatlan az az állapot, amely a cégnél kialakult. Öt éve ugyanannyit, 13 milliárd forintot költ a cég a karbantartásra, mára megduplázták a járművek szervizelése között eltelő időszakot, emiatt viszont jelentősen nőttek a meghibásodások. A fizika és a mechanika törvényeit nem lehet fölülírni, a BKV-dolgozói sok mindenre képesek, de csodára nem - hangoztatta a szakszervezeti vezető, hozzátéve: ezen munkavállalóknak pedig azzal kell szembesülniük, hogy januártól esetleg nem kapnak fizetést. Az a legrosszabb megoldás lenne, ha a kormányzat úgy döntene, nem 30 milliárdot, hanem kevesebbet ad a BKV-nak, mert akkor éppen csak a kormányváltás időszakáig tudná a cég biztosítani a működést. Ebben az esetben a régi kormány már nem, az új pedig még nem tudna döntéseket hozni - hangsúlyozta Gulyás Attila. Egyesülnének a Volánok Irodaválasztás: nem nézik, jár-e arra BKV Nem igaz, hogy drága a BKV! MTI
KKV Windows 7: kémprogram okozza a fekete halált 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 11:37
Nem a novemberben kiadott biztonsági frissítés, hanem a Daonol nevű trójai kémprogram okozhatja a Windows 7-nél a fekete halált
Cikkek Az energia megdobta a termelői árakat 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 11:16
Idén októberben 0,2 százalékkal emelkedtek az ipari termelői árak az euróövezetben és az egész Európai Unióban az előző hónaphoz képest az Eurostat szerdán ismertetett adatai szerint. Szeptemberben még 0,4 százalékkal csökkentek az árak augusztushoz viszonyítva az euróövezet 16, és az unió 27 tagországában egyaránt. Az októberi emelkedést elsősorban az energia drágulása idézte elő. Elemzők arra számítottak, hogy októberben nem változnak a termelői árak. Emelkedtek az árak az USA-ban - nem ezt várták Brutális árrobbanás lehet az élelmiszerpiacon Miért drágább minden, ha csökkennek az árak?MTI
Cikkek Az oroszok ontják az olajat 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 11:03
Újabb csúcsot döntött novemberben az orosz kőolaj-kitermelés, már az egymást követő harmadik hónapban naponta több mint 10 millió hordó olajat hoztak felszínre. Ezzel Oroszország tartja első helyét a világ kőolajtermelő országai között. Az energetikai minisztérium szerdán ismertetett adatai szerint a kitermelés novemberben napi 10,07 millió hordóra nőtt az októberi 10,04 millióról, és a szeptemberi 10,01 millió után. A növekedés új olajmezők feltárásának, és a kitermelést ösztönző, a korábbinál kedvezőbb adórendszernek köszönhető. A korábbi havi rekord 9,97 millióval idén augusztusban, illetve 9,93 millióval 2007 októberben volt. Az oroszok kibulizták a magyar gázszállítót? Az oroszok INA-ra cserélnék a Molt MTI
Cikkek Jövőre is a cafeteria lehet a nyerő 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 11:02
2010-ben még mindig érdemes lesz élni a kedvezményes adózási körbe tartozó ösztönzési formákkal
KKV Riasztóan nagyok lettek a bankok! 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 10:25
Alaposan megnövekedtek az európai bankok a válság során, és egyre nagyobb kockázatot jelentenek a gazdaság biztonságára
Cikkek Lemond Draskovics 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 09:39
Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter kedden tájékoztatta a miniszterelnököt, hogy miniszteri tisztségéről le kíván mondani - közölte a tárca sajtóosztálya az MTI-vel szerdán. A közleményben szereplő indoklás szerint a tárcavezető azért döntött így, mert "az általa vállalt jogalkotási és más feladatok túlnyomó részét munkatársaival együtt sikerrel elvégezték, a következő időszak pedig sokkal inkább a pártpolitikáról, mint a szakmai munkáról szól majd". Bajnai Gordon "sajnálattal, de elfogadta" Draskovics Tibor lemondását - közölte az MTI-vel a kormányszóvivői iroda.  "Draskovics Tibornak köszönöm mindazt a munkát, amelyet minisztersége alatt az ország közbiztonságának megerősítéséért tett, a mindennapok biztonságának fenntartásában elért" - idézi a szóvivői iroda a kormányfőt. A miniszterelnök véleménye szerint a felügyelete alá tartozó rendőrség hatékonyan lépett fel a szélsőséges szervezetek ellen, sikeresen indította be a Rend és Biztonság programot, amelynek része a közbiztonság további erősítése, a rendőrség állományának bővítése és a településőri rendszer kialakítása. A Draskovics Tibor vezette Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium jogalkotási munkájának köszönhetően hatékonyabbá vált az állami közigazgatás - olvasható a közleményben. Bajnai Gordon szerint az igazságügyi tárca vezetője miniszterként sikeresen vitte véghez a Büntető Törvénykönyv szükséges szigorítását a többség szabadságjogainak védelmében, és a Polgári Törvénykönyv módosításait, amely korszerű elemeivel tovább erősítette a modern magyar jogrendet. A kormányfő Draskovics Tibor további munkájához sok sikert és egészséget kíván. A decemberben távozó miniszter utódlásáról később születik döntés. Mesterházy Attila szerint racionális időpontban mondott le hivataláról Draskovics Tibor. A frakcióvezető azt mondta, konzultálni fog Draskovics Tibor utódjáról a miniszterelnökkel és lesz is személyi javaslata. A frakcióvezető nem tud arról, hogy más miniszter távozna a kormányból, szerinte erre most nincs is ok, hiszen számos feladat van még a kabinet előtt. A politikus leszögezte: Bajnai Gordon miniszterelnök joga és felelőssége az új miniszter kinevezése, de szerinte miniszterelnök-jelöltként lesz arra jogosítványa, hogy konzultáljon a kormányfővel az utódról, és lesz is javaslata. Mindent elborít a korrupció  Draskovics: nincs Kánaán a rendőrségenMTI
Cikkek Súlyos dolgok derültek ki az Erzsébet téri buszpályaudvarról 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 09:22
Mintegy öt év és kilencszázmillió forint sem volt elég arra, hogy felújítsák a budapesti, Erzsébet téri volt buszpályaudvar épületét, amelyben 2006 óta a Design Terminálnak kellene működnie; a belső ellenőrzés szerint súlyos visszásságok történtek a beruházás körül - írta a Hírszerző szerdán, a birtokába került dokumentumra hivatkozva. Az internetes portál információi szerint a lebonyolítót, a Miniszterelnöki Hivatalhoz tartozó Központi Szolgáltatási Főigazgatóságot (KSZF) terheli a felelősség a beruházás elhúzódásáért és a költségek növekedéséért.     Mint közölte, a tíz évre titkosított jelentés azt tartalmazza, hogy a hibákon és a szabálytalanságokon túl törvénysértések is történtek. A KSZF részéről megsértették a közbeszerzési törvényt, értékcsökkenést számoltak fel a műemlék Volán-épületre, el nem végzett munkák után is fizettek és adtak ki teljesítési igazolást, egy esetben pedig a szükséges kormányzati jóváhagyás nélkül jártak el. Ráadásul a 2006 óta üresen álló épületet, bár az őrzésért is fizetnek, összefirkálták, megrongálták, ezért újra rendbe kell hozni, ami tovább növeli a költségeket. A jelentés a KSZF részéről személyi felelősöket is megnevez. A fontosabb döntéseket, teljesítési igazolásokat és számlákat két főosztályvezető írta alá. A dokumentumban megemlítik, hogy a teljesítési igazolásokon több esetben olvashatatlan volt az aláírás. Az írás szerint az építészeti tervpályázat lebonyolítására szánt 24 millió 882 ezer forintot nem a megfelelő forrásokból fizették ki, ami növelte a költségeket. A vizsgálat indokolatlannak tartja a pályázat lebonyolítására két kft-vel kötött, mintegy 2 millió forint értékű szerződéseket is. A jelentés szerint az épület átadásának csúszása tervezési hibákra is visszavezethető. Egyebek közt elméretezték az ajtókat és nem hidalták át azt a problémát, hogy az épületnek a szomszédos Gödör Klubbal közös energiaközpontja van, mely nem biztosít kellő energiát. Az energiaellátás biztosítása a 2006-os átadás után két évig húzódott és 18 millió forintos pluszköltséget okozott. Az ellenőrök szerint tervezési hiba okozza azt is, hogy az épület gépjárművel megközelíthetetlen - írta az internetes lap. A KSZF vezetője a legutóbb 2010 áprilisára ígérte a befejezést, de a Hírszerző információi szerint addigra sem biztos, hogy elkészül a Design Terminál, melyre 2009 szeptemberéig több mint 840 millió, nem hivatalos források szerint egymilliárd forintot költöttek. Négy forint miatt nem újítják fel a 86-os utat? Egy százalék jár, ha feldobunk egy kartellezőt Korrupció: mást is ezt teszi, miért pont én ne? Hírszerző
Cikkek Hárommilliárd eurós többlet a külkerben 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 09:13
Szeptemberben 477,1 millió euró, míg az első háromnegyed évben 3,313 milliárd euró többlettel zárt a külkereskedelmi mérleg a részletes adatok szerint
Cikkek Nem lesz munkánk, ha nem értünk a számítógéphez 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 08:15
Öt év múlva Európában a munkahelyek 90 százaléka elképzelhetetlen lesz már információs technológiai, azon belül internetes ismeretek nélkül - állítja egy friss tanulmány, amelyet Brüsszelben hoztak nyilvánosságra. A Microsoft számítástechnikai cég megrendelésére készült tanulmány megállapításai szerint az információs technológiai (IT) képzettség növelése hozzájárulhat a nemzetközi gazdasági válság negatív hatásainak leküzdéséhez is. Egyetértett ebben a tanulmánnyal Eva Uddén Sonegard, az uniós elnökséget adó Svédország munkaügyi minisztériumának államtitkára is, akit a cég közleménye idézett. Jan Mühlfeit, a Microsoft európai igazgatója leszögezte: a kormányoknak is megfelelő befektetéseket kell eszközölniük az oktatásba és képzésbe annak biztosítása érdekében, hogy a dolgozók kellően alkalmazkodhassanak a korszerű munkakövetelményekhez. A tanulmány - amely az IDC kutatóintézet 13 európai országban, köztük Magyarországon végzett felmérésein alapul - azt is megállapította, hogy ma még a kelet- és közép-európai országokban kisebb az IT-követelményeket támasztó munkahelyek aránya, mint Nyugat-Európában, de öt éven beül az arány kiegyenlítődik. Ez a szakértők szerint azt is jelzi, hogy keleten jelentősen emelkedik a szektort célzó befektetések mértéke. Fiatalos lendülettel versenyezne a vén Európa Öt technológia, ami megváltoztatja az életünket MTI
Cikkek Lapátra tették a General Motors vezérét 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 08:03
A General Motors igazgatótanácsa menesztette Fritz Henderson vezérigazgatót, mert új stratégia kidolgozására van szükség - közölte a cég szóvivője. Előzőleg a CNBC amerikai hírtelevízió - röviddel az amerikai autógyártó cég Detroitba tervezett sajtóértekezlete előtt - kedden még azt jelentette, hogy Henderson lemond tisztségéről. "Az igazgatótanács úgy döntött - és Fritz beleegyezett - hogy tekintettel a helyzetre, itt az ideje bizonyos változtatásokat végrehajtani" - mondta Chris Preuss, a GM szóvivője a helyi idő szerint kedden tartott sajtótájékoztatón. A vezérigazgatói feladatokat átmenetileg Ed Whitacre elnök látja el. A cég nemzetközi pályázatot tervez kiírni az elnöki és a vezérigazgatói tisztség betöltésére. Whitacre a sajtótájékoztatón rövid közleményt olvasott fel, amelyben bejelentette, hogy átmeneti időre átveszi Henderson munkáját. Az 51 éves Henderson Rick Wagonert váltotta a tisztségben március 29-én. Wagoner az Obama-kormányzat nyomására távozott a General Motors éléről, amelynek többségi tulajdonosa az amerikai kormányzat. Preuss közölte: a Fehér Házat tájékoztatták Henderson távozásáról, de nincs része a döntésben. Az előre megírt közleményt felolvasva Whitacre hangsúlyozta: Henderson, aki átsegítette a GM-et a júliusi csődön, "kiváló munkát végzett egy soha nem látott kihívásokkal és változásokkal teli időszakban". GM: Svédországban nem fog menni a német forgatókönyv Kiderült: kilencezer embert kirúgnak az Opeltől Folyamatosan törleszt a General MotorsMTI
Cikkek Egyesülnének a Volánok 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 07:59
Regionális autóbusz-konzorciumok létrehozását indítványozza a Volán társaságok tulajdonosi jogkörét betöltő Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. - értesült a Világgazdaság. A lap szerint az erről szóló javaslatot a szervezet várhatóan december közepén nyújtja be a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanácshoz. A tervek szerint a buszkonzorciumok vezetői a hét uniós statisztikai régión belül arra felkérendő Volánok vezérigazgatói lennének. Az első fázisban ők készítenék elő a regionális együttműködéseket, majd tennének javaslatot azok konkrét módjára. A következő lépés a Volánok összevonása lenne, ám hogy ez pontosan milyen módon történne, azt egyelőre nem döntötték el. Az egyik elképzelés szerint a kisebb társaságok a hét „vezető” Volán vagyonkezelésébe/tulajdonába kerülnének, értelemszerűen regionális besorolás alapján. Az MNV elképzelhetőnek tartaná azt is, hogy a busztársaságok régiónként létrehoznak egy közlekedésszervező társaságot, de lehetséges forgatókönyv az is, hogy egyesülés formájában alakul meg a térségi közös cég - írja a Világgazdaság szerdai számában. MÁV: kevesebb vonal, több vonat, olcsóbb jegy? Döntöttek: mégsem emelhet árat a BKVVilággazdaság
Cikkek 3,7 millió az ország fejenkénti adóssága 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 07:48
A bruttó külső adósság alapján Magyarország messze nem a legeladósodottabb ország, a 20-as lista 19. helyén áll - írja a napi.hu a CNBC összeállítását ismertetve
Cikkek Egy szem gabonát sem adtak el a termelők 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 07:40
Egyetlen deka gabonát sem adtak el a termelők az államnak a hétfőn zárult aukció során; miközben a hírek pangó gabonapiacról szólnak, úgy tűnik, kevés volt az a tonnánkénti nettó 24.500 forint, amit a TIG Tartalékgazdálkodási Nonprofit Kft. ajánlott az árpáért és a búzáért - írja a Népszabadság szerdai számában. A lapnak Gőgös Zoltán, az agrártárca államtitkára elmondta, hogy nem értékelik kudarcként az eredményt, és az ajánlatot változatlanul versenyképesnek tartják, hiszen a közraktárba helyezett gabona hitelfedezetként csak 18 ezer forintot ér. Az uniós intervenció novemberi induló ára ugyan 27 ezer forint, de ehhez a pénzhez csak hónapok múlva jutnak a termelők. A TIG ellenben néhány hét alatt fizetett volna. Rieger László, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal intervenciós igazgatója elmondta, hogy az idei első intervenciós hónapban 186 ezer tonna kalászost - zömében árpát - ajánlottak fel a termelők a tonnánkénti 101 eurós áron. A magyar raktárakban lévő 610 ezer tonna uniós gabonát - amelyből 30 ezer tonna a búza, 130 ezer tonna az árpa és 450 ezer tonna a kukorica - tavasztól segélyezésre fordítja az EU. A gazdák is örültek az enyhe ősznek Ellentmondásos év után a somogyi agrárgazdaság Egyáltalán nem látszik a beígért agrárnövekedés MTI
Cikkek Mobiltelefon időseknek - jön az Emporia Telecom 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 07:31
Az idősek igényei szerint tervezett mobiltelefonokkal jelenik meg a jövő héttől a magyar piacon az osztrák Emporia Telecom - írja a Világgazdaság szerdai számában. A lap szerint az 1991-ben alapított linzi családi vállalkozás saját fejlesztésű készülékeit a világ 22 országában, főként Európában forgalmazza, s az idén a tervek szerint félmillió darabot ad el belőlük. Eveline Pupeter-Feller, a cég tulajdonos-ügyvezetője szerint a következő két évben a négyszeresére nőhet az eladható mennyiség, mivel az európai népességen belül nagy ütemben nő az idősek aránya. A cég által fejlesztett telefonok menü nélkül működnek, kevés funkcióval bírnak, kijelzőjük nagyobb, csengőhangjuk erőteljesebb, mint a más korosztályoknak szánt készülékeké. Az időseknek szánt készülékek termékfejlesztésére az Emporia 2010-ig mintegy 14 millió eurót fordít. Beindul a Postafone  Jó pénzért adták a T-Mobile ügyfelek adataitMTI
Cikkek Vagyonadó: segít az APEH, de megőrzi az adatokat 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 07:20
Az adóhatóság bekéri és az elévülési időn belül megőrzi a vagyonadó-kalkulátor használóinak adatait, amire azonban nem az adózók előzetes regisztrálása vagy ellenőrzésre kijelölése, hanem a joghátrányok elkerülésének garantálása érdekében van szükség - írja a Napi Gazdaság szerdai számában. Az APEH november közepe óta teszteli a vagyonadó-kalkulátort, amely várhatóan december közepétől válik hozzáférhetővé, használata nem lesz kötelező, segítséget jelent azoknak, akik nem tudják eldönteni, ingatlanuk után kell-e vagyonadót fizetni. A kalkulátor használatakor a tulajdonos közli az ingatlan paramétereit, amelyek alapján az APEH megbecsüli a forgalmi értéket. A kormányrendelet szerint ha az adózó a kalkulátor használatakor valós adatokat adott meg és az APEH által azok alapján becsült értéket tünteti fel bevallásában, de kiderül, hogy a tényleges forgalmi érték a becsültnél mégis magasabb, akkor az adóhatóság nem szabhat ki bírságot vagy  pótlékot. Mivel ez a garancia csak úgy érvényesíthető, ha az adóhatóság naplózza, ki és milyen adatok alapján kért értékbecslést, a kalkulátort igénybe vevő adózó adatait szükségszerűen bekérik a becslés kérésekor, és azokat elévülési időn belül megőrzik - írja a Napi Gazdaság. Az ingatlanbefektetők még félnek a régiónktól Forintra megmondja az APEH, mennyit ér a házunk A kormány segít kiszámolni az ingatlanadót Napi Gazdaság
Cikkek "Egy párt van középen: a Fidesz" 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 07:17
Martonyi János szerint a Fidesz a jövő évi parlamenti választásokon valószínűleg nem szerez kétharmados többséget, de lesz egy stabil, abszolút többsége
Deviza / Áru Nem ér ennyit az euró 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 07:10
Túlértékeltnek minősítették az euró jelenlegi árfolyamát az unió közös pénzét használó országok pénzügyminiszterei - mondta Jean-Claude Juncker
Cikkek Áttörte az aranyár az 1200 dollárt 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 07:06
Az arany ára történelmi csúcsra, 1200 dollár fölé emelkedett unciánként a dollár gyengülésére. A szakértők a nemesfém árának további növekedésére számítanak. A Londoni Fémtőzsdén (LME) az arany ára 1200,70 dollárra nőtt kedden kora este a hétfő késő esti New York-i 1179,10 dollárról. A szakértők szerint tovább emelkedhet a nemesfém ára, ha folytatódik a dollár gyengülése. Jelentősebb árcsökkentő tényező nem várható január előtt, a dollárt befolyásoló szezonális tényezők alapján az arany árának  további emelkedésére lehet számítani rövid távon - mondta a Deutsche Bank egyik elemzője. Michael Lewis szerint az euró 1,55 dollár körül alakul, ez tovább löki fölfelé az arany árát. Zuhant az arany ára Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron Friss tőzsdei árfolyamok a PrivátbankáronMTI
Cikkek Mesterházy hisz a fordításban: a meccs még nem dőlt el 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 07:02
Mesterházy Attila azért vállalta a miniszterelnök-jelöltséget, mert hiszi, hogy lehet fordítani a pártok erősorrendjén
KKV Féltjük, amink van: nem merünk szabadságra menni 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 06:42
Magyarország is egyre gyakoribb, hogy a munkavállalók nem mennek el hosszabb szabadságra, mert féltik az állásukat - pedig eddig nagyon szerettünk pihenni
Cikkek Év végi adólefaragó: így spórolhat százezreket 
Privátbankár.hu | 2009. december 2. 06:03
Aki már nagyjából tisztában van vele, hogy az idei évben összesen mennyit fog keresni, az akár több százezer forintot is visszakaphat valamilyen formában
Cikkek Állati jó karácsonyi ajándéktipp 
Privátbankár.hu | 2009. december 1. 19:45
Díjmentesen látogathatják a Fővárosi Állat- és Növénykertet a 14 éven aluli gyermekek keddtől december 24-ig. Adunk egy ajándéktippet is karácsonyra
KKV Melyik az év szava? Mi érdekelt minket a legjobban? 
Privátbankár.hu | 2009. december 1. 19:30
Michael Jackson a Yahoo keresőjében, a Microsoft Bingjében pedig a Twitter volt a leggyakrabban beütött szó - derült ki az év végi számvetésekből
Cikkek Írjuk rá a blokkra az eladó ígéretét 
Privátbankár.hu | 2009. december 1. 19:13
Az ünnepi forgatagban is mindig ajánlott a számlát vagy a nyugtát és a jótállási jegyet is eltenni
Cikkek Megmenteni a Földet: képesek lennénk megváltozni? 
Privátbankár.hu | 2009. december 1. 19:00
Európa 2050-ig nyolcvan százalékkal csökkentheti a környezetkárosító üvegházhatású gázok kibocsátását egy német tanulmány szerint
Cikkek Húzós büntetést kapott az e-bay 
Privátbankár.hu | 2009. december 1. 18:32
Egy francia bíróság 1,7 millió euró (462 millió forint) kártérítés kifizetésére kötelezte az eBay online áruházat, mert engedély nélkül árulta a francia LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) luxusipari óriáscég parfümjeit. Pierre Gode, az LVMH képviselője szerint a bíróság azután rendelte el a kártérítés kifizetését, hogy az eBay megsértette azt a korábbi ítéletet, amelyben az internetes áruházat eltiltották a luxusipari cég márkáinak, többek között a Kenzo, Givenchy, Christian Dior és Guerlain parfümjeinek értékesítésétől. "A bíróság hétfői döntése LVMH azon jogát védi, hogy eldöntheti, milyen formában képzeli termékei értékesítését" - hangsúlyozta Gode. Alexander von Schirmeister, az eBay franciaországi részlegvezetőjének közleménye szerint a döntéssel a vásárlókat büntetik. Szeptemberben a francia bíróság már 80 ezer euró kártérítésre kötelezte az eBay-t, mert az interneten kínált árucikkek között hamis LVMH termékek jelentek meg. A neten árulják, amit nem tudtunk kifizetni MTI
Cikkek A szerbek és a bolgárok is megúszták a leminősítést 
Privátbankár.hu | 2009. december 1. 18:17
Negatívról stabilra javította vissza kedden Szerbia és Bulgária adósosztályzatainak kilátását a Standard & Poor´s, levéve a napirendről a két ország kockázati besorolásainak leminősítését. A világ legnagyobb nemzetközi hitelminősítő csoportjának londoni bejelentése szerint a kilátásjavítás Szerbia "BB mínusz/B" - vagyis befektetési szint alatti -, illetve Bulgária befektetői szintű "BBB/A-3" hosszú és rövid futamú adósi besorolásaira vonatkozik. Az S&P nemrég Magyarország osztályzati kilátását is negatívról stabilra javította, a kitartó konszolidációs erőfeszítések eredményeivel indokolva a lépést. Mindenkit lepipálhatunk a térségben Bagoly mondja: a teljes eladósodás szélén Európa? A gazdagok eladósodottságára spekulálnak MTI
Cikkek Metál az ész: száguldás az árupiacon 
Privátbankár.hu | 2009. december 1. 17:57
Több mint egy éves csúcson állt a réz, a palládium és az ezüst ára kedden késő délután Londonban, illetve New Yorkban. A fémárak növekedését elsősorban a dollár gyengülése, és a Dubaj adóssággondjaival kapcsolatos aggodalmak enyhülése okozta. A réz drágulásában szerepet játszott még egy vártnál kedvezőbb kínai feldolgozóipari adat is - Kína ugyanis a világ legnagyobb rézfelhasználója. A réz ára 14 havi csúcson, 7052 dolláron állt tonnánként a Londoni Fémtőzsdén (LME) röviddel 17.30 óra után. Ugyancsak Londonban tavaly július óta legmagasabb szinten, unciánként 382,50 dolláron jegyezték a palládiumot. A New York-i tőzsde fémrészlegében (COMEX) az ezüst unciája 19,165 dolláron állt, ami 2008 júliusa óta a legmagasabb. Befektetés: jobb, ha nem a saját eszére hallgatMTI
Cikkek Egy frissítés vágja haza a Windowst? 
Privátbankár.hu | 2009. december 1. 17:46
A Microsoft vizsgálatot indított a felhasználók millióit érintő Windows 7 operációs rendszeren tapasztalt úgynevezett "fekete halál" okainak kiderítésére
Cikkek Nem bírta a tegnapi tempót a BUX 
Privátbankár.hu | 2009. december 1. 17:16
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 97,91 pontos, 0,47 százalékos emelkedéssel, 20904,81 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 18,8 milliárd forint volt kedden, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. Átlagos forgalom mellett fél százalékkal tudott csak erősödni a BUX, miközben a főbb nyugat-európai tőzsdeindexek 2 százalék körüli pluszban voltak a magyar piac zárásakor - mondta Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletág igazgatója, hozzátéve, hogy előző nap viszont a magyar piac felülteljesítette a régiós tőzsdéket. Megemlítette, hogy nap közben egy rövid ideig 21 ezer pont fölött is járt a BUX, de nem maradt tartósan e szint fölött. Kifejtette, hogy a vezető papírok közül a legnagyobb forgalmú OTP, valamint a Mol is csak kismértékben tudott erősödni. Gyengült viszont a Richter - az előző nap legnagyobb nyertese -, annak ellenére, hogy elemzői felminősítések érkeztek a papírra, magasabb célárakkal, valamint a cég újabb megbízást adott 25 ezer darab saját részvény vásárlására. A másik gyógyszergyártó, az Egis pedig kiemelkedett a közel 2,5 százalékos erősödésével. Nézze meg, hogyan zártak részvényei!MTI
Makro / Külgazdaság H1N1: 1,7 millió magyart már beoltottak 
Privátbankár.hu | 2009. december 1. 17:11
Eddig 1,7 millióan kaptak az új influenzavírus elleni védőoltásból; a betegségen 50-70 ezren estek át - mondta az országos tiszti főorvos kedden budapesti sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Adj király katonát: a franciák beintenek Obamának 
Privátbankár.hu | 2009. december 1. 17:01
Franciaország nem küld több katonát Afganisztánba - jelentette ki kedden Pierre Lellouche Európai-ügyi francia államtitkár, a köztársasági elnök korábbi afganisztáni különmegbízottja. A France 3 közszolgálati televíziónak azon kérdésére, vajon Franciaország teljesíteni fogja-e az Egyesült Államok azon kérését, hogy 1500 fővel növelje afganisztáni kontingense létszámát, az államtitkár azt válaszolta: "Önök is ismerik a köztársasági elnök válaszát, az pedig nem". A Le Monde című napilap hétfőn meg nem nevezett diplomáciai forrásokra azt írta, hogy az amerikai elnök kérését Hillary Clinton külügyminiszter múlt csütörtökön telefonon tolmácsolta francia kollegájának, Bernand Kouchnernak. A lap szerint Washington összesen 10 ezer további katonát kért szövetségeseitől, köztük kétezret Németországtól, 1500-at Olaszországtól, 1500-at Franciaországtól és ezret Nagy-Britanniától. A televíziónak azon felvetésére, hogy a britek ötszáz fős csapaterősítés mellett kötelezték el magukat, az államtitkár úgy reagált: "Ez az ő dolguk. Ezt ma megtették, (Barack) Obama elnök beszéde előtt". Hervé Morin védelmi miniszter korábban jelezte: "ha erősítésre lenne szükség, annak csak az afgán rendőrség és hadsereg kiképzésében való részvételként lenne értelme". Franciaország jelenleg mintegy 3750 katonát állomásoztat Afganisztánban. Obama kedd este, fő műsoridőben, a West Point katonai akadémián, országos televíziós beszédben jelenti be, hogy több hónapi tájékozódás és tanácskozások sorozata után miképpen döntött az afganisztáni háborús stratégiáról. Az amerikai sajtó szinte már tényként kezeli, hogy Obama újabb csapatokat küld Afganisztánba; a kiszivárogtatások szerint mintegy 30 ezerrel fogja megnövelni a 68 ezer fős amerikai katonai erő létszámát. Megépülhet a NATO-radar a Tubesen Obama szeret utazgatni A békedíjas Obama 40 ezer katonát küld Afganisztánba MTI
Cikkek Csillapodnak a kedélyek, erősödött a forint 
Privátbankár.hu | 2009. december 1. 16:31
Erősödött a forint kedden a bankközi devizapiacon: az eurót délután 4 órakor 272,40 forinton jegyezték, szemben a hétfő délutáni 273,95 forintos árfolyammal. A dollárt délután 180,60 forinton jegyezték 1,5081 dolláros euró árfolyam mellett, a hétfő délutáni 182,55 forint és 1,502 euró/dollár árfolyam után. Kereskedők szerint kicsit javult a befektetői hangulat a nemzetközi piacokon, ez hatott a forint és a régió devizáinak árfolyamára is. A dubaji adósság-átütemezési hír keltette válság miatt hétfőn késő este még "megrángatták" a forintot, de azóta csillapodott a hangulat, ami erősítette kissé az árfolyamot. A forgalom ugyanakkor nem magas, és a befektetők továbbra is bizonytalanok a kilátásokat illetően, ami nem kedvez a térségbeli valutáknak. A forint nap közben 271,70-ig erősödött az euróval szemben, de az árfolyam nem tudott tartósan 272 alatt maradni. A svájci frank 180,50 forintot ért kedden a hétfői 181,70 forint után, míg száz japán jen 208,20 forintot a hétfői 210,80 forinttal szemben. Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG