Hírek
Cikkek Kötelező kampány: győzött az Uniqa, vesztett a Groupama 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 09:38
A piacvezető Netrisk.hu biztosítási portál összesítése szerint 530 ezren váltottak kötelező biztosítást novemberben a neten keresztül
Cikkek Szálláshelyek: még mindig a wellness vezet 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 09:24
2009. január és október között a kereskedelmi szálláshelyeken a vendégek, illetve vendégéjszakák száma egyaránt 8%-kal maradt el az előző év azonos időszakának értékétől
Cikkek Millió számra veszik az autókat Kínában 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 08:46
Több mint tizenkét millió autót gyártottak Kínában és ugyanennyit tettek ki az eladások az év első 11 hónapjában - adta hírül a kínai autógyártók szövetségének (CAAM) adatai alapján a Hszinhua hírügynökség. A szövetség előrejelzése szerint az év végére az eladások meg fogják haladni a 13 milliót, s az előzetes statisztikai adatok szerint csak november hónapban több mint 1,35 millió új autó talált gazdára. Kína legnagyobb autógyártója a Shanghai Automotive Industry Corporation mintegy 2,44 millió gépkocsit értékesített január és november között, 54 százalékkal többet, mint a korábbi év azonos időszakában. A kínai-amerikai vegyesvállalati formában működő Shanghai GM 627.495 darabot adott el, vagyis - éves viszonylatban - már több mint 50 százalékkal növelte forgalmát. Korábbi sajtójelentések szerint a kínai vezetés jövőre is kitart az egész gazdaságot "húzó" gépjárműipar támogatása mellett, s kiterjeszti az ágazatot érintő kedvezményes adópolitikáját. Kínával közösen nyomul a GM Kínában dupláz a BMW Kínában erősít a Toyota   MTI
Cikkek Chipes hitelkártyát ad a Citibank 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 08:26
A kártyatársasági  és SEPA  előírásoknak megfelelően - miszerint 2011. január 1-jétől kizárólag chippel ellátott kártya lehet forgalomban -  a Citibank 2009 szeptemberétől megkezdte a chippel ellátott hitelkártyák kibocsátását. Ezenkívül, 2009 novemberétől megkezdte a lejárt hitelkártyák lecserélését chipkártyára. A chipkártyák bevezetése és lecserélése fokozatosan, kártyatípusonként eltérő időzítés szerint történik, és 2010 végéig tart. Chipkártya esetén a kártyára és a kártyabirtokosra vonatkozó adatokat a mágnescsík mellett a kártya előlapjába beépített chip is tartalmazza. A chip sokkal biztonságosabban tárolja az adatokat, mint a mágnescsík, így a kártyahasználat is biztonságosabbá válik, valamint a kártyával történő visszaélések jelentősen csökkenthetők. A Citibank által alkalmazott chip a legfrissebb kártyatársasági előírásoknak megfelelő, DDA technológián alapszik, melynek köszönhetően a kártyát nem lehetséges másolni, ezzel tovább növeli a biztonságos kártyahasználatot. Ezen túl a Citibank kártyákon lévő chip nagyobb memóriával rendelkezik, lehetővé téve, hogy a kártya a későbbiek során a fizetésen kívül egyéb funkciókra is használható legyen. Az egyik legfontosabb kártyahasználati különbség a mágnescsíkos és a chippel ellátott kártyák között, hogy a chipes kártyák esetében a PIN-kódot nemcsak készpénzfelvételkor, hanem vásárláskor is meg kell adni, aláírás helyett. Megvágják a bankok a kártyás limiteket? Készpénzfelvétel: alaposan nézze meg az automatát! Privátbankár
Befektetés Új elektronikus bróker szolgáltatás az OTP-től: OTPdirekt Bróker 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 08:23
Az OTP Bank 2009. november 2-án elindította új, OTPdirekt Bróker szolgáltatását, mely kapcsán az OTP Bank Befektetési Szolgáltatási Igazgatóságának ügyvezető igazgatóját, Takács Andrást kérdeztük (x)
Vásárló 24-én kettőkor bezárnak az üzletek 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 08:19
December 24-én az üzletek legkésőbb 14 óráig lehetnek nyitva, december 31-én pedig a szokásosnál korábban, általában 18 órakor zárnak. Részletes ünnepi nyitva tartás
Cikkek Lehetetlen rájönni, ki a kalóz 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 08:14
Megduplázódtak két év alatt a kalózszoftvereket jelző riasztások - közölte a Microsoft számítástechnikai cég, amely egyúttal figyelmeztetett: a kalózprogramok jelentős része vírussal fertőzött. „Túl gyakran fordul elő, hogy kalózok valódi informatikai kódokat manipulálnak” - fejtette ki David Finn, a redmondi óriáscég kalózkodás elleni részlegének vezetője a Microsoft honlapján közzétett interjúban. Megjegyezte, hogy a kalózok gyakran a programok csomagolását is utánozzák, aminek eredményeként sok fogyasztó nehezen tudja megkülönböztetni az eredetit a hamisított, jogtalan másolattól. Nem ritkán megesik az is, hogy a vásárlók nem az általuk kért és kifizetett alkalmazáshoz jutnak. A szoftverkalózkodás sokkal bonyolultabbá vált az utóbbi években, egyre több nehéz bűnöző jelent meg az „üzletágban” - tette hozzá David Finn. Windows 7: kémprogram okozza a fekete halált  Közösségi portálok: így lopják el a jelszavunkat  MTI
Pénzügyi szektor Elképesztő inflációs zuhanásra készülhetünk 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 08:03
A magyarországi infláció gyorsulhatott valamelyest a múlt hónapban, de jövőre mindenképpen folytatódik a meredek ütemű dezinfláció és a jegybanki kamatcsökkentés
Vásárló A londoni boltoknak mesés lesz a karácsony 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 07:54
A mély recesszió ellenére két éve nem látott költekezési láz jellemezte a karácsony előtti első nagy londoni bevásárlóhétvégét, a buszokat is kitiltották az Oxford Streetről
Cikkek Nincs magyar a Google szótárprogramjában 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 07:43
Minden hírverés nélkül, csendben szótárprogramot indított a Google informatikai óriáscég. A program szómeghatározásokat és mintegy harminc nyelvre történő fordítást kínál. A www.google.com/dictionary szerény kivitelű oldalra ellátogatva baloldalt egy gördülő menü látható a felkínált nyelvekkel, a mellette lévő ablakba beírhatók azok a szavak, amelyek definíciójára a felhasználó kíváncsi. A Google szótára 28 nyelven jelenít meg definíciókat, illetve "vállal" angolra vagy angolból történő fordítást. Az internet nagy pillanatai Svájc bepereli a Google-t MTI
Cikkek Fogalmuk sincs, hol van Oszama bin Laden 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 07:40
Az amerikai hatóságok nem tudják, hol bujkál Oszama bin Laden; az al-Kaida terrorhálózat vezetőjének hollétéről évek óta nincsenek megbízható információk - közölte Robert Gates amerikai védelmi miniszter. James Jones nemzetbiztonsági tanácsadó ugyanakkor azt mondta, Oszama bin Laden az év egy részét valószínűleg Afganisztánban tölti. Gates az ABC-nek adott vasárnapi interjúban arról beszélt: nem tudja megerősíteni azokat a sajtóértesüléseket, amelyek szerint egy fogoly az év elején Kelet-Afganisztánban látta a terroristavezért. "Valójában nem tudjuk, hol van Oszama bin Laden. Ha tudnánk, odamennénk és elfognánk" - mondta a védelmi miniszter, akit arról kérdeztek, mikor voltak utoljára kézzelfogható információk Oszama bin Laden hollétéről. "Azt hiszem, évekkel ezelőtt" - válaszolta. A BBC minap közölte, hogy Pakisztánban egy fogva tartott azt állította: olyan információi vannak, hogy Oszama bin Laden januárban vagy februárban a kelet-afganisztáni Gazni tartományban járt. James Jones nyugalmazott tábornok, nemzetbiztonsági tanácsadó viszont úgy fogalmazott a CNN hírtelevízióban: Oszama bin Laden az afgán-pakisztáni határnak hol az egyik, hol a másik oldalán tartózkodik. Leszögezte, a szövetséges csapatok nem adták fel a terroristavezér felkutatását. Az amerikai szenátus külügyi bizottsága november végén kiadott jelentésében úgy foglalt állást: Oszama bin Laden azért tudott kereket oldani az afganisztáni Tora Bora hegységből 2001 végén, mert a Bush-kormány és az amerikai katonai parancsnokok nem tudták összehangolni az elfogását célzó erőfeszítéseiket. Eláruljuk, ki a világ legbefolyásosabb embere Bin Laden újra üzent a világnak Bin Laden még él - és nincs biztonságban MTI
Cikkek Kivonják a forgalomból, ha nem megy át a műszakin 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 07:34
Amennyiben a műszaki vizsgán egy gépjármű nem felel meg, akkor automatikusan kivonja a forgalomból a vizsgabiztos
Cikkek Kiskarácsony: a hazai bankok a válságban is adakoznak 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 07:29
A magyarországi kereskedelmi bankok - a válság ellenére is - inkább adományoznak a karácsonyi időszakban, mint ajándékot osztanak
Cikkek Szerdától nincs elnöke az ÁSZ-nak 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 07:19
Elnök nélkül marad az Állami Számvevőszék december 9-től, miután mandátuma lejár, és a parlamenti pártok idáig nem tudtak megegyezni a szervezet vezetőit érintő személyi kérdésekről
Cikkek Ötmilliárdért lecserélik az agrárhivatal autóit 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 07:15
Nettó ötmilliárd forintért összesen 838 új járműre cseréli használt autóit a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MGSZH) - írta hétfői számában a Napi Gazdaság. Az új autókat - melyek átvételét már megkezdték a megyei szakigazgatóságok - bérli a hivatal. Hat évre kötöttek szerződést a közbeszerzési eljáráson nyertes cégekkel, amelyeknek vállalniuk kellett a hivatal 1144 használt autójának felvásárlását is. A hivatal korábban 945 jármű bérletére írt ki pályázatot, de a válság miatt módosították a beszerzési igényt és a vezetők autóit nem cserélik le. A beszerzés szükségességét Harka Zoltán, az MGSZH sajtófőnöke azzal indokolta, hogy a meglévő, több mint tízéves átlagéletkorú járműpark fenntartása nagyon költséges volt, és a megfelelő színvonalú szakmai munka ellátásához sem jelentett teljes körű, illetve elfogadható hátteret. Súlyos dolgok derültek ki az Erzsébet téri buszpályaudvarról Négy forint miatt nem újítják fel a 86-os utat? Egy százalék jár, ha feldobunk egy kartellezőtNapi Gazdaság
Cikkek Fidesz: Gyurcsány újra a színpadon 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 07:11
A Fidesz szerint a szombati listaállítás és a vasárnapi Gyurcsány-előadás egyértelműen bizonyítja, hogy az MSZP Gyurcsány Ferenc hatalomba való visszatérését készíti elő. Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője az MTI-hez eljuttatott vasárnapi közleményében úgy fogalmazott: "Gyurcsány Ferenc eddig a függöny mögül rángatta bábjait, köztük Bajnai Gordont, most azonban újra a függöny elé lépett". Véleménye szerint azonban a Gyurcsány-Bajnai korszak a múlt, amelyet egész Magyarország végleg le akar zárni. Gyurcsány Ferenc az MSZP országos elnökségének és választmányának közös javaslata alapján a jövő évi országgyűlési választási lista negyedik helyén szerepel. A párt országos listájáról a végső döntést a jövő heti kongresszus hozza meg. A volt kormányfő vasárnap a Táncsics Alapítvány ünnepségén vett részt, Törőcsik Mari színművésznek, Görgey Gábor írónak és Nagy Sándor szobrászművésznek adta át az alapítvány életműdíját a kuratórium elnökeként. MSZP: nincs meglepetés, itt a top 20 Leigazol-e még valakit Dávid Ibolya? Gyurcsány, Szili, Kovács a top 5-benMTI
KKV BKV-BA-botrány: fogalmuk sincs, mi történik 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 07:04
Zámbó Gyula ügyvéd tájékoztatása szerint ártatlannak tartja magát a Budapest Airport Zrt. és a BKV Zrt. jogi igazgatója, az őrizetbe vételen és a gyanúsításon mindketten megdöbbentek
Cikkek További feljelentések várhatók a BKV-nál 
Privátbankár.hu | 2009. december 7. 06:39
Tucatnyi tanácsadói szerződés ügyében még ezen a héten büntetőfeljelentést tesz a BKV a rendőrségen - írta pontosan meg nem nevezett forrásokra hivatkozva a Népszava hétfői számában. A napilap emlékeztetett: még tart a BKV belső vizsgálata, amely összesen hatszáz korábbi szerződés ellenőrzését jelenti. Hozzátették: a munkával 2010. március 31-ig kell végeznie a belső ellenőrzésnek, de a Népszava értesülése szerint tíznél több kontraktus esetében már annyi konkrét információ gyűlt össze, hogy napokon belül feljelentést tesznek. A döntően szakértői, tanácsadói megbízások közül az előzetes vizsgálati jelentés szerint több lehet a szabálytalan, jogilag kifogásolható. A lap felidézte: a BKV felügyelőbizottsága még októberben határozott arról, hogy a rendőrség által már vizsgálatra bekért mintegy 100 szerződésen kívül további 500 átvilágítása indokolt, ugyanis valószínűsíthető a teljesítményigazolás nélküli kifizetés, illetve a túlfizetés is. Még 4 hónapig nyálazzák a BKV-s szerződéseket Pénzt vett át: lebukott a BKV jogi igazgatója Nem kizárt egy BKV-sztrájkNépszava
Cikkek A női Mikulás fehér lovon és üzleti alapon érkezik - képekkel! 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 16:30
Szent Miklós napja a fejlődő világ fontos ünnepnapjává vált, de hogyan jutott idáig Myra szent püspökének kultusza?
Makro / Külgazdaság MSZP: nincs meglepetés, itt a top 20 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 13:25
Az MSZP választmánya döntött az országos lista első 20 helyéről. Nincs meglepetés, Szili Katalin nem került fel rá, de ezt ő maga kérte
Makro / Külgazdaság "Tanulja meg a gyerek, mi az a hazaszeretet!" 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 13:17
A KDNP a Nemzeti alaptantervben hangsúlyos résszé tenné a hazaszeretetet. Az elbukott népszavazás kapcsán megemlítik: fontos, hogy legyenek közös célok
Cikkek Bajnai: meg kell értenünk a jövőt 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 12:43
A miniszterelnök véletlenül együtt vacsorázott Amerikában Martonyi Jánossal egy Mikulás-esten, de beszélgettek, és volt, amiben egyetértettek
KKV Internetfüggő gyerekeink önveszélyesekké válnak 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 12:41
Az internetfüggő tizenéveseknél közel ötszöröse a veszélye annak, hogy önmagukra is veszélyt jelentenek - derült ki egy kínai-ausztrál közös kutatás eredményéből
Cikkek Sólyom kiborítja a bilit: megsértődött a nagykövetekre? 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 12:33
Sólyom szerint a nagykövetek nyilatkozatában nem lehet nem észrevenni a negatív felhangot, amit a köztársaság első embere sértőnek tart. Szerinte nyilvánvaló, hogy a pécsi vízmű illetve a rádiók miatt voltak "izgatottak" az érintett országok képviselői. Sólyom tőle szokatlan keménységgel szólt vissza az elégtelenkedőknek, tulajdonképpen rendre parancsolta a követeket: nincs itt akkora probléma, hogy nyilatkozatokat kelljen deklarálni
Cikkek Eladták Taszárt, 2014-ben újra kinyithat a repülőtér 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 12:11
A taszári repülőtér-fejlesztési pályázat nyertesével 2010 januárjában kötik meg a szerződést, a cég már letett biztosítéknak 100 millió forintot, 23 milliárdot fektet majd be
KKV Még 4 hónapig nyálazzák a BKV-s szerződéseket 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 11:56
Még csak most nézik át azokat a kontraktusokat, amiket a cég tanácsadókkal és szakértőkkel kötött. Jövő március 31-ig kell végezniük a belső ellenőröknek
Cikkek Régiónk és a mi érdekünk a megújuló energia 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 11:50
Jelentős megújuló energiaforrásokkal rendelkeznek a kelet-közép-európai országok, így a régiónak érdeke, hogy a befektetők hosszú távon is biztosítva lássák beruházásaik megtérülését - közölte az energiapolitikai tanácsadással foglalkozó Constellation Energy Institute az MTI-vel. Az intézet közleményében hangsúlyozza: a jövő héten, Koppenhágában kezdődő ENSZ Klímakonferencia lehet a következő lépés abba az irányba, hogy a hagyományos szénhidrogének költsége tartalmazza az általuk okozott környezetszennyezés költségét is. Ezt  feltétlenül szükségesnek tartják a megújuló energiaforrások versenyképességének megteremtéséhez. Kiemelik: a régióban határokon átnyúló kereskedelemre, közös versenyjogi lépésekre, valamint átfogó finanszírozási mechanizmus kidolgozására van szükség az energetika területén. Emellett elengedhetetlen az új technológiák helyi adaptálására irányuló közös kutatás-fejlesztés és az együttes érdekképviselet támogatása is, hiszen ezek az országok nagyon hasonló problémákkal küszködnek az ellátásbiztonság, az energiahatékonyság, illetve a megújuló energiaforrások bevonása tekintetében - fűzik hozzá. Bevonják az EMFESZ engedélyét? Kimaradás esetén fizethetik a kötbért az áramszolgáltatók Az energia megdobta a termelői árakat  MTI
Cikkek Fokozott ellenőrzés: 5 éve bukott el a népszavazás 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 11:41
Fokozott ellenőrzést tart a rendőrség Budapest belvárosában a szombat délutánra a 2004 december 5-i, a kettős állampolgárságról tartott népszavazásra emlékező nagygyűlés miatt. Budapest rendőrfőkapitánya fokozott ellenőrzést rendelt el a főváros V. kerületének teljes területére szombaton 0 órától 24 óráig - közölte a rendőrség a honlapján szombaton. A közlemény szerint magánszemély jelentett be demonstrációt szombaton 15 órától 18 óráig az V. kerület Alkotmány utcában. "A rendezvény miatt az V. kerület területén ellentétes érzelmű, illetve nézeteket valló csoportok megjelenése várható. A rendezvény biztosítása, és a gyülekezési joggal élők biztonságának garantálása érdekében a helyszínen szükséges a személy- és gépjárműforgalom fokozott ellenőrzése" - áll a közleményben. Szombaton délutánra több szervezet hirdetett nagygyűlést az Alkotmány utca Kossuth tér felőli végénél a kettős állampolgárságról szóló, 2004. december 5-i népszavazásra emlékezve. A Magyarok Világszövetsége, a Jobbik Magyarországért Mozgalom, az Új Magyar Gárda, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom, a Történelmi Vitézi Rend, a Városi Nemzeti Szövetség, a Trianon Társaság, a Kárpát-Haza Nemzetőrség, a Gój Motorosok, a Torgyán-Kisgazda Koalíció, az Összefogás a Fennmaradásért Mozgalom és a Magyarországi Rendszerváltók Országos Szövetsége is emlékezik. Kiürítés és lezárások Budán  Pénzt vett át: lebukott a BKV jogi igazgatója  MTI
KKV Illegális letöltés: megvan a hatásos ellenszer? 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 11:33
A hanglemezkiadók idén is növelték forgalmukat, de továbbra is nagy problémát okoznak az illegálisan és ingyenesen letöltő felhasználók - de van megoldás
Cikkek Nem gombnyomásra készül az MSZP-lista 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 11:10
Az MSZP választmánya tömbönként vitatja meg és részletekben szavaz a párt országos listájáról - közölte Simon Gábor, a testület elnöke szombaton délelőtt az ülés kezdetekor. Elmondta: mivel a választmány az országos elnökséggel közös javaslatot terjeszt a jövő héti kongresszus elé, a két testület a szavazások végéig folyamatosan ülésezik. Arra a kérdésre, számít-e vitára, azt válaszolta: azért vannak itt, hogy vitázzanak. "Vannak olyan szervezetek, ahol a listát átadják, és arról egy gombnyomással, vagy egy kézfelemeléssel szavaznak, és van ahol vitát is tartanak" - fogalmazott Simon Gábor. Leigazol-e még valakit Dávid Ibolya? Gyurcsány, Szili, Kovács a top 5-ben Debreczeni újra az MDF kötelékében Volt szocialista miniszter munkát vállalna...  MTI
Cikkek Leigazol-e még valakit Dávid Ibolya? 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 10:21
Az MDF választmányi elnöke szerint minél több új politikus kellene egy Bokros Lajos által vezetett MDF-listára, "s nem a rendszerváltás idején az asztal körül ülőknek kellene ezen rajta lenni" - Makay Zsolt erről a Népszabadság szombati számában beszélt, hozzátéve: "lehet, hogy az elnök asszony fejében már van lista", de nem tud arról, hogy bármilyen osztozkodás lenne a pártban. Úgy vélte, Debreczeni Józsefről is tárgyalni kell. A választmányi elnök emlékeztetett arra: Debreczeni József a Bokros által pénzügyminiszterként jegyzett csomagról 2005-ben is azt írta, hogy annak eredményeképp a társadalomszerkezet nem a nyugatias modell, hanem egy kelet-európai, illetve latin-amerikai jellegű - elitre és tömegtársadalomra oszló - kétpólusú struktúra irányába fejlődött. Az esetleges liberális átigazolókra utalva a politikus - hangsúlyozottan személyes véleményként - azt mondta: ha Bokros lesz a párt miniszterelnök-jelöltje, furcsa volna, ha olyanok lennének az általa vezetett listán, akiknek a száznapos programot elindító szavazatuk nyomán a költségvetés elindult a lejtőn. A következő kormányra vár a kisebb parlament  Debreczeni újra az MDF kötelékében Mesterházy tartózkodott, az MSZP mögé állt MTI
Cikkek "Underground": a Jobbik Londonban terjeszkedik tovább 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 10:15
Morvai Krisztina meghívását nem rég visszavonták egy londoni konferenciáról, most már szervezetet alapítanak. A helyi sajtó már "fasisztázik", a Jobbik félelmet kelthet
Cikkek A magyar állam beperelheti a GYSEV-et? 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 09:59
Peres úton is kikényszerítheti a Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút (GYSEV) Zrt. osztrák kormány által vállalt tőkeemelését Magyarország; a vasúttársaság határon túli tulajdonosa mintegy félmilliárd forint befizetését halogatja - írja a Népszabadság szombati számában. Júniusban emelte a GYSEV tőkéjét a magyar kormány: a Sopron-Szombathely és a Szombathely-Szentgotthárd vasútvonalak menti ingatlanok és ingóságok apportálásával tulajdonrésze 951 millió forinttal nőtt, a teljes jegyzett tőke jelenleg 6,76 milliárd forint. A magyar tulajdoni hányad 66,5 százalék, az osztrák állam 28,6, a Strabag SE pedig 4,9 százalékkal rendelkezik a GYSEV-ben. A lap szerint a társaság tulajdonosai közti vitát az robbantotta ki, hogy az osztrák állam a magyar tőkeemelés után nem fizette be a szindikátusi szerződés szerint őt terhelő mintegy félmilliárd forintot. Egyelőre csak találgatni lehet, hogyan zárul majd a vita, miután a tulajdonosok új szindikátusi szerződés kidolgozása mellett döntöttek. Magyar oldalon azt várják, hogy az osztrák partner teljesíti kötelezettségeit. Ausztria viszont alkudozik és néhány, számára előnyös ponttal szeretné kiegészíteni a dokumentumot. Ezeket azonban a magyar tárgyalók rendre elutasítják, úgy tartják: egyeztetnek, amíg lehet, de ha kell, készek pereskedni is - írja a Népszabadság. GYSEV: kap-e vétójogot az osztrák állam? A többiek fizetik 7,5 millió MÁV-utas kedvezményét?  MÁV: véletlenül szavaztak nemmel a szocialisták Leszavazták a kormányt MÁV-ügyben Behajtják a MÁV-bliccelők tartozásait MTI, Népszabadság
Cikkek Kiürítés és lezárások Budán 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 09:52
Egy világháborús bomba miatt szombaton 10 órától kiürítenek több épületet a főváros XI. kerületében, a Bocskai út és a Nagyszőlős utca kereszteződésében, a környéken elterelik a forgalmat - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság. A péntek délután egy építkezésen talált bombát a helyszínen hatástalanítják a Honvédelmi Minisztérium tűzszerészei, ezért van szükség az óvintézkedésekre. A rendőrségnek kilenc épületet, többségében lakóházakat kell kiürítenie, a lakókat erről már pénteken este tájékoztatták, és elhelyezésüket is biztosítják. A helyszínen és környékén korlátozzák a jármű- és gyalogosforgalmat is. A rendőrök lezárják a Kosztolányi Dezső tér és Bocskai út kereszteződését, valamint a Nagyszőlős utca és Karolina út kereszteződését. A Pest felől közlekedők a Bartók Béla út-Hamzsabégi út útvonalon haladhatnak kifelé a városból, míg a fővárosba a Budaörsi út-Nagyszőlős utca útvonalon befelé haladókat a Nagyszőlős utca és Karolina út kereszteződésében a Karolina útra terelik. A BRFK közlése szerint a környező mellékutcákban is várható a forgalom módosulása. Lezárás: éles bombát találtak a Bocskai úton MTI
Cikkek Sikerül-e eladni végre a már rég bezárt OPNI-t? 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 09:33
A büdzsé 100 milliárd forintnál is több bevételt vár a Vagyonkezelőtől. Jövőre kellene eladni a már 2 éve bezárt OPNI vagy a Szabolcs utcai kórház épületét is
Cikkek Pénzt vett át: lebukott a BKV jogi igazgatója 
Privátbankár.hu | 2009. december 5. 09:13
Egy parkolóban akart átvenni 10 millió forint kenőpénzt a BKV jogi igazgatója, de tetten érték. Fiktív megbízásokat adott cégeknek, a pénzt meg visszaosztották
Cikkek Az ország hitelessége: a politika vagy a számok győznek? 
Privátbankár.hu | 2009. december 4. 19:19
Négy évvel ezelőtt a két nagy párt egymást túlharsogva ígért gazdasági fellendülést, még több munkahelyet és adócsökkentést. De most válság van: többet mondanak majd az ígéretek, mint a számok?
Cikkek T-Mobile: nem volt komoly probléma 
Privátbankár.hu | 2009. december 4. 18:35
Az MTI által megkérdezett vállalkozásoknál, a mentőknél és a tűzoltóknál, valamint a közszolgálati sajtónál nagyobb problémát nem okozott a legnagyobb mobilszolgáltató pénteki leállása, inkább az egyéni előfizetőknek járt kényelmetlenséggel az üzemzavar. A taxitársaságok többsége több rendszert is használ, így a T-Mobile zavara a működésüket nem befolyásolta, ugyanakkor Antall Mihály, az Airport Shuttle-Minibusz operatív vezetője elmondta, hogy érzésük szerint sok megrendelés nem érkezett meg a társasághoz péntek délelőtt. A bankoknál - ahol név szerint nem kívántak nyilatkozni - elmondták, hogy azon ügyfeleknek okozott problémát, akik mobiltelefonjuk használatával kezelik számlájukat. Jakab Péter, a Magyar Bankszövetség bankbiztonsági bizottságának elnöke közölte: minden banknál érzékelhető volt az üzemzavar, ahol SMS-sel hitelesítik a tranzakciókat. Akinek nem működött a mobiltelefonja, adatokat le tudott kérdezni, de tranzakciót egy ideig nem tudott végezni. A Raiffeisen Banknál, amikor észlelték, hogy az SMS-küldésben probléma van, átálltak más szolgáltatóra.Valics Dezső sajtóügyeletes tájékoztatása szerint a mentők se több, se kevesebb hívást nem kaptak, mint egy átlagos napon, és a T-Mobile hálózatából a leállás ellenére is elérhető volt a segélyhívószám. A Fővárosi Tűzoltóság ügyeletén azt közölték az MTI-vel: mindhárom mobilhálózatból érkeztek bejövő hívásaik a nap folyamán, munkájukban az üzemzavar nem okozott fennakadást. A T-Mobile leállása nem okozott a műsorszolgáltatásban észrevehető gondot a Magyar Televíziónál, a Duna Televíziónál és a Magyar Rádiónál. Az MTI-nél elsősorban a tudósítókkal való kapcsolattartást nehezítette az üzemzavar, a maradéktalan hírszolgáltatást inkább az akadályozta, hogy a T-Mobile a kora délutáni órákig nem adott érdemi tájékoztatást arról, miért nem lehet a társaság hálózatában telefonálni, sms-eket küldeni. Részletek a kötbérszámítás módszeréről a és a fennakadás okairól >>> 10 ingyen perccel kompenzál a T-Mobile MTI
Cikkek Bajnai: teljesítjük Obama kérését 
Privátbankár.hu | 2009. december 4. 18:21
Bajnai Gordon pénteken a washingtoni Fehér Házban bejelentette: Magyarország csatlakozik az Egyesült Államok új afganisztáni csapaterősítési stratégiájához, növeli katonai szerepvállalását az ázsiai országban. A kormányfő bejelentette: Magyarország 200 fővel növeli az afganisztáni kontingens létszámát; ez 60 százalékos bővítést jelent. Bajnai ezt akkor közölte, amikor fogadta őt Joe Biden amerikai alelnök, akivel egyórás megbeszélést folytatott. Biden bátor döntésnek nevezte a csapaterősítéshez való magyar hozzájárulást. Sikerrel hívott háborúba a Nobel-békedíjas NATO: a "Bush-Blair tandem" újra működésben? Segítünk Obamának - a pénz lehet az akadály? Adj király katonát: a franciák beintenek Obamának MTI
Makro / Külgazdaság Semmi értelme a kiéheztetett köztévének? 
Privátbankár.hu | 2009. december 4. 18:18
A normálisan működő köztévéhez pénz kell, a megvonások a közszolgálatiság alapjait döntik le. A kuratórium és Európa is tiltakozik az MTV megszorítása ellen
Cikkek Félmillió Puntót hív vissza a Fiat 
Privátbankár.hu | 2009. december 4. 17:58
A kormányoszlop esetleges meghibásodása miatt visszahív 500 ezer Fiat Punto típusú gépkocsit a gyártó - számolt be az olasz sajtó pénteken. A Fiat autógyár történetének eddigi legnagyobb szabású visszahívási akcióját a RAPEX uniós fogyasztóvédelmi rendszer riasztása alapján indították el. A RAPEX-riasztás szerint a kormányoszlop hibája miatt akár irányíthatatlanná is válhat a gépkocsi. A Fiat a 2008-ban és 2009-ben gyártott Grande Punto és Grande Punto Abarth modelleket hívja vissza ellenőrzésre. "Nincs tudomásunk olyan balesetről, amely a kormányoszlop meghibásodására vezethető vissza" - mondta a torinói központú konszern szóvivője. Az ellenőrzés és az esetleges javítás költségeit a gyártó állja - tette hozzá. Kínával közösen nyomul a GM  Egybekelhet a Mitsubishi és a PSA? Az akciók tartják életben az autópiacot MTI
Cikkek A probléma gyökere: az elmúlt 30 év pénzügyi terrorja 
Privátbankár.hu | 2009. december 4. 17:42
Demján Sándor szerint az kapjon járulékcsökkentést, aki termel, egy jogi iroda vagy egy marketing cég nem szorul rá. A reformokat folytatni kell
Cikkek Lezárás: éles bombát találtak a Bocskai úton 
Privátbankár.hu | 2009. december 4. 17:30
Egy ötven kilogrammos második világháborús, német gyártmányú rombolóbombát találtak Budapesten a XI. kerületben, a Bocskai és a Nagyszőlősi út sarkán folyó építkezésen péntek délután; a bombát szombaton hatástalanítják a helyszínen - közölte Hajdu Gábor ezredes, tűzszerész parancsnok az MTI-vel. A bombában van gyújtószerkezet, ezért szombat délelőtt tíz órakor a rendőrség kiüríti a környező épületeket. Ezután a tűzszerészek megkezdik a szerkezet hatástalanítását - mondta Hajdu Gábor. Hozzátette: kiszerelik a gyújtószerkezetet, majd elszállítják a bombát. A bombát élesített állapotban dobták le, de valamilyen hiba miatt nem robbant fel. Hajdu Gábor elmondta, kilenc épületet, többségében lakóházat kell a rendőrségnek kiürítenie. A kiürítés idejére kijelöltek már egy befogadóhelyet. Azt a területet, ahol a bombát találták, lezárták és őrzik. Bajnai Amerikával oldaná meg a cigányügyet Minek egy bankrabló, ha van alkalmazott? Molotov-koktéllal támadtak a bíróságra MTI
Cikkek 10 ingyen perccel kompenzál a T-Mobile 
Privátbankár.hu | 2009. december 4. 17:08
A Magyar Telekom mobilhálózatában péntek délutánra megszűnt a hívásindítási probléma  - közölte a társaság az MTI-vel. Az előfizetőket 10 lebeszélhető perccel kompenzálják. Részletek a kötbérszámítás módszeréről a és a fennakadás okairól >>>MTI
Cikkek GYSEV: kap-e vétójogot az osztrák állam? 
Privátbankár.hu | 2009. december 4. 17:02
Folyamatban vannak a tárgyalások a Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút (GYSEV) Zrt. új szindikátusi szerződéséről - közölték az illetékes osztrák minisztériumban pénteken az MTI érdeklődésére. A tárgyalások több hónapja folynak a tulajdonosok között, és a legújabb, pénteki egyeztetés után is maradtak nyitott kérdések - mondta el Walter Fleissner, a közlekedési, innovációs és technológiai minisztérium sajtóreferense. A Magyar Nemzet pénteki számában azt írta: Antali Károly, a magyar közlekedési tárca miniszteri biztosa pénteken aláírja Bécsben a MÁV Cargo eladása miatt szükségessé vált szerződést. A lap értesülése szerint a megállapodás vétójogot biztosít a kisebbségi tulajdonos osztrák államnak egyebek között a GYSEV tulajdonában lévő részvények, üzemegységek átruházása és az alaptőke-módosítás kérdésében. Walter Fleissner az MTI-nek azt mondta: mivel a tárgyalások még folyamatban vannak, a tartalmukkal kapcsolatban nem áll módjában információt adni. A következő egyeztetésre néhány héten belül kerülhet sor - mondta a sajtóreferens. A magyar állam 61, Ausztria 33,3 százalékban tulajdonosa a GYSEV-nek, a fennmaradó 5,7 százalékos hányad a Strabag AG-é. A tárca megvédte a Volánbuszt, nem lesz verseny A GYSEV terjeszkedne - 600 kilométert akarnak MTI
Cikkek BUX: Amerika besegített, az OTP a nap nyertese 
Privátbankár.hu | 2009. december 4. 16:48
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 243,46 pontos, 1,16 százalékos emelkedéssel, 21.226,12 ponton zárt pénteken. A Mol 1,21 százalékkal 16.295 forintra erősödött, az OTP részvények ára 1,98 százalékkal 5.660 forintra nőtt. A részvénypiac forgalma 19 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest. A kereskedés gyengüléssel és nagyon kis forgalommal indult, és ez kitartott egészen fél háromig, amikor is a vártnál lényegesen jobb amerikai munkaerő-piaci adat hatására megugrott a kereskedés - mondta Králik István, a KBC Securities üzletkötője, hozzátéve, hogy a hirtelen erősödésnek az OTP volt a legnagyobb nyertese. Hazai események nem befolyásolták pénteken a kereskedést, az egyetlen lényeges árfolyammozgató hír az amerikai makroadat volt, amely a nemzetközi piacokon is hasonló erősödést váltott ki - fejtette ki a kereskedő. Az Egyesült Államokban a vártnál jóval kevesebb dolgozót bocsátottak el a vállalatok novemberben: mindössze 11 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma, ami a legkisebb csökkenés a recesszió kezdete, 2007 decembere óta. Elemzők szerint az októberi adat arra utal, hogy a foglalkoztatási helyzet már nem romlik annyira, mint korábban. Nézze meg, hogyan zártak részvényei! MTI
Cikkek Még mindig sokan terveznek elbocsátást a németeknél 
Privátbankár.hu | 2009. december 4. 16:23
A vállalatok mintegy negyede tervez elbocsátásokat a következő egy évben Németországban - tette közzé pénteken a német kereskedelmi és iparkamara (DIHK). A 20 ezer vállalat megkérdezése alapján készített felmérésből kiderül, hogy a cégek elsősorban a kevésbé képzett dolgozóktól terveznek megválni, a felsőfokú végzettséggel rendelkező munkatársaknak nincs mitől félniük: ebben a szegmensben több új munkaerőt kívánnak alkalmazni, mint amennyit leépítenek. A felmérés szerint a megkérdezett vállalatoknak mindössze egytizede tervez létszámbővítést a következő egy évben, e tekintetben elsősorban az információtechnológia, az egészségügy, a szociális munka, az gyógyszeripar jön szóba. Surján-jelentés: kész az EU 2010-es büdzséje Csupa jó hír Németországból Munkanélküliség: még nem láttuk a legrosszabbat MTI
Cikkek Oszkó már látja a pénzügyi stabilitást 
Privátbankár.hu | 2009. december 4. 16:05
A jelenlegi kormány már jelentős sikert ért el a pénzügyi stabilitás megteremtésében Magyarországon, amit a forint árfolyama és a jegybanki alapkamat szintje is egyértelműen jelez - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter a Vállalkozók Napja gazdaságpolitikai fórumán pénteken Budapesten. A pénzügyminiszter úgy vélte, a pénzügyi stabilitás mellett - ami versenyképességi kérdés - a foglalkoztatási szint növelése a legsürgetőbb az ország számára. Rámutatott: a legfontosabb, hogy visszatérjen a befektetői bizalom Magyarország iránt, mivel a korábbi politika miatt az ország jelentősen eladósodott, gazdasági növekedésre viszont csak szerény mértékben volt képes, így nehezen finanszírozhatóvá vált. Így alakít kormányt Orbán Viktor Bokros: Bajnai az államcsődtől mentett meg minket Százmilliárdos meglepetés érheti a PM-et Fizetés nélkül az államé lehet a Malév Strauss-Kahn: akármit is mond a Fidesz, egy út van MTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG