Hírek
Cikkek
Egyre kevésbé vagyunk versenyképesek
Privátbankár.hu | 2009. július 20. 06:47
Gyorsabban romlott az idei év első negyedévében a versenyképesség - a kkv-kra rossz hatással volt a miniszterelnök-csere körüli huzavona
Cikkek
A hónap vesztesei: Dávid Ibolya és Fodor Gábor
Privátbankár.hu | 2009. július 20. 06:38
A legnépszerűbb politikusok sorrendje júliusban nem változott: Sólyom László és Orbáb Viktor egyre jobban elhúznak, a Pécsen bukó Szili Katalin tartja magát
Makro / Külgazdaság
Az MSZP arra kéri Orbánt, most ne rontsa el
Privátbankár.hu | 2009. július 20. 06:03
A Fidesz szerint azok, akik tönkretették Magyarországot, nem lehetnek alkalmasak annak a válságnak a kezelésére, amit éppen maguk okoztak. Az MSZP viszont azt kéri Orbán Viktortól, a Fidesz elnökétől, ha egy mód van rá, most ne rontsa el - közleményekkel foglalkoztatták egymás politikusaink, a múlt héten kiadott eurókötvényről is tovább vitatkozak
Cikkek
40 éve 528 millió ember látta, ahogy a Sas leszállt
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 17:38
Negyven éve, 1969. július 20-án lépett az első ember, az amerikai Neil Armstrong a Hold felszínére. John F. Kennedy a fejébe vette, hogy az első embernek a Holdon amerikainak kell lennie - 25 milliárdos programot hirdetett, közel 400 ezren 8 évig dolgoztak. Az álom valóra vált, pedig a szovjetek majdnem megelőzték a NASA-t
Makro / Külgazdaság
Piros kód: kitört az évszázad vihara
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 16:24
Két régióra, Közép-Magyarországra és ezen belül Budapestre is, valamint a Közép-Dunántúlra is kiadta az Országos Meteorológiai Szolgálat a harmadfokú piros riasztást a nyugatról érkező zivatarok miatt. Elsodort cserepek, szirénázó járművek mindenhol a fővárosban. Vonuljon fedezékbe, ne induljon el sehova!
Makro / Külgazdaság
Aki SZDSZ-es marad, abba még bele is rúgnak?
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 12:42
Fodor meglepődött azon, hogy Konrád György nyeglének nevezte a pártot. Aki marad, abba nem kell belerúgni - mondta az ex-elnök
Cikkek
Riadó: kiürítik a Balatont
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 12:31
A vízimentők és a vízirendészek több mint 20 hajóval terelik ki a Balatonból a fürdőzőket, horgászokat és hajókat - mondta Tar Mihály, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálat Egyesületének szóvivője az MTI-nek szombaton. Hozzátette: az Országos Meteorológiai Szolgálat tájékoztatása szerint fél egy körül éri el a Balatont a viharzóna, amelynek egyik gócpontja a keszthelyi öböl lesz.
Tar Mihály közölte: másodfokú viharjelzés van érvényben az egész Balatonon. A vízben ilyenkor tilos fürdőzőknek tartózkodni, és a most érkező viharban ez azoknak a vitorlásoknak sem ajánlott, amelyek egyébként a másodfokú viharjelzésnél még megtehetnék - tette hozzá. Kiemelte: a horgászokat is igyekeznek kiterelni a vízről.
A szóvivő elmondta még: a vízimentők valamennyi hajójukkal vízre szálltak fél 11 körül, hogy a vizirendészettel közösen kiürítsék a tavat, előbbieknek 6, utóbbiaknak 15-16 hajójuk látja el ezt a feladatot.
Tar Mihály kiemelte, hogy a meteorológiai előrejelzés szerint a keszthelyi öbölbe 100-120 kilométer/órás sebességgel érkezik meg a vihar.
Hamarosan az egész országban kitör a vihar
Elviselhetetlen: rohanunk sörért és klímáért
Hőségriadó: munkában a Katasztrófavédelem
Locsolás és vízosztás: tombol a kánikula
Hőhullám: itt az év legforróbb napjaMTI
Cikkek
Riadó: hamarosan az egész országban kitör a vihar
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 12:05
Zala megyénél lépett be az országba a zivatarvonal, senki sem marad ki a szórásból, már kiadták a narancs riasztást
Cikkek
Orbán: a magyar baloldalt felvásárolták
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 11:56
Európában új korszak kezdődött, amely jobboldali lesz - állapította meg szombaton Tusnádfürdőn Orbán Viktor. A pártelnök szerint le kell számolni azzal a felfogással, hogy a piac minden megoldást kikényszerít, szerinte ugyanis a piac inkább félrevezeti az embereket
Cikkek
Végre "Harry Potteres" lett Harry Potter
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 11:44
A mozi szemszögéből nézve egy zöldfülűre bízták a legújabb Potter-film rendezését. A kritikusok boldogok, a kassza telik
Makro / Külgazdaság
Basescu: minden románt megillet az autonómia
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 11:16
Romániában minden közösségnek, minden állampolgárnak szüksége van autonómiára a központi államhoz fűződő viszonyában, ez érvényes mind Székelyudvarhelyre, mind Tulceara, mind Caracalra - mondta szombaton Tusnádfürdőn Traian Basescu.
A román államfő a XX. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor meghívottjaként vett részt azon a rendezvényen, amelyen Orbán Viktor Fidesz-elnök előadására gyűltek össze a székelyföldi magyarok. Amikor Basescu az autonómia fontosságáról beszélt, a mondat első felének elhangzása után tapsot kapott, majd annak folytatása után a magyar közönség hangos hurrogásba kezdett. A tömeg elégedetlensége még hangosabbá vált, amikor az államfő kétszer is hangsúlyozva leszögezte: a román alkotmány szerint Románia szuverén és független nemzetállam.
Román betegek mentik a szegedi klinikát
Nyakalják a sört Romániában, míg az ásványvíz nem fogy
Eljárás alatt a lengyelek, a románok és a litvánok
MTI
Cikkek
Rejtélyes haláleset a Stadionok metrómegállóban
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 11:05
Szombaton reggel hatkor meghalt egy 50 év körüli nő az M2-es metró Stadionok megállójánál a vágányok között - közölte a BKV szóvivője szombaton az MTI-vel.
Szilágyi Károly elmondta: szombaton reggel 6 órakor egy utas nyomta meg a peron vészkapcsolót, mert a Stadionok metrómegálló alagútjában, a vágány között meglátott valakit. Kiderült, hogy egy 50 év körül nő került a sínek közé, aki ekkor már halott volt, az okokat egyelőre vizsgálják.
A szóvivő hozzátette: a mentősök tájékoztatása szerint a nő nem áramütéstől halt meg, feltehetően egy rosszullét miatt szédült be a vágányok közé. Az érintett szakaszon helyreállt a közlekedés, a történtek 6 és 8 óra között okoztak fennakadást, akkor pólóbuszok szállították az utasokat - mondta el Szilágyi Károly.
Kémvillamosokkal megy a tolvajok után a BKV
Spórolni akar? Tankoljon a BKV-nál!
BKV: csak 190 járművön van légkondi, vizet osztanak
BKV: öreg Ikarusokra cserélik a 4-6-os villamost
Tollal írják át az áfát a BKV-nál
Van, aki fizetne a régi metrókocsikért?
MTI
Makro / Külgazdaság
SZDSZ: Kóka pletykálkodik és rémhíreket terjeszt?
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 10:53
Rémhírek miatt lépnek ki az SZDSZ-ből? Az új elnök tudja ki a ludas, de nem megy bele a sárdobálásba
Cikkek
Kóka osztja meg az SZDSZ-t, lemondatnák
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 10:44
Az SZDSZ ügyvivői testülete felkéri Kóka János frakcióvezetőt, hogy a párt megosztottságának megszüntetése érdekében mondjon le posztjáról
Vásárló
Újabb utazási iroda ment tönkre
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 10:33
Újabb utazási iroda csődölt be. A kint ragadt utasokat a biztosítási díjból hazahozzák, de nem tudnak mindenkinek fizetni
Cikkek
150 millióba kerülnek a szúnyogok
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 10:18
A kormány és a főváros eddig több mint 150 millió forinttal járult hozzá a szúnyogok irtásához, illetve gyérítéséhez - közölte az Önkormányzati Minisztérium az MTI-vel pénteken.
A hetekig tartó esőzések pangó vizes területeket hoztak létre, ami miatt elszaporodtak a szúnyogok. A rendkívüli helyzet enyhítésére a költségvetési összegeken kívül hozzájárulnak a szúnyogirtáshoz a helyi önkormányzatok is a turisztikailag frekventált helyeken - írták. Egyes területeken - szakemberek állítása szerint - nem ritka az óránkénti nyolcvan csípés.
A fuvarozók tönkremennek a környezetvédelemben?
Nyáron is egész napos sulit akar az MDF MTI
Cikkek
A privatizáció csak káoszt szült az egészségügyben
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 09:55
Az ÁSZ vizsgálata szerint a kiszervezett munkák és a magáncégek nem tették sikeresebbé a magyar egészségügyet
Cikkek
Vigyázz, kész, nyílik a krízisalap! De mikor?
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 09:44
Bajnai Gordon reméli, hogy augusztustól akadály nélkül működik a krízisalap - hamarosan feláll egy tanácsadó testület is
KKV
Az ország szenved, de a sportautókról nem mondtunk le
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 09:35
Több mint 44 százalékkal több járművet adtak el sportautókból itthon, mint tavaly - ezzel szemben az egész piac 40,1%-al zsugorodott a tavaly ilyenkori állapotokhoz képest
Vásárló
A férfiak sokkal jobban értenek a pénzhez, mint gondolnánk
Privátbankár.hu | 2009. július 18. 09:11
Nem igaz, hogy a férfiak felejtik el mindig befizetni a számlákat, sőt az urak azt is sokkal jobban megnézik, mire költenek és tartalékot is képeznek az ínséges időkre
Makro / Külgazdaság
Gáz: az EU nem ad, de szerez pénzt Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 19:08
Az EB nemzetközi konferenciáján Kijev kölcsönt akar szerezni, hogy ki fizethesse az oroszoknak a gázszámlát. Az EU biztos nem ad
Cikkek
Pihenjen családjával és fizessen PET-palackokkal!
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 19:07
Árverésre bocsátják a Velencei-tó környékén a turisztikai szolgáltatásokat július 20-tól, de nem pénzzel, hanem PET-palackkal kell majd fizetni
Cikkek
Fesztiválozni mentek, az összes vizet megitták
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 18:51
A környezetvédelmi miniszter épp díjat adott át, amikor elfogyott a víz a Hegyalján. A városban is elapadtak a csapok: nem készültek fel a rohamra
Makro / Külgazdaság
India: már 75 éve titokban szolgál a magyar Teréz anya
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 18:34
Az "ismeretlen Teréz anyaként" emlegetik azt a magyar apácát, aki évtizedek óta segíti a nehéz sorsú indiai nőket. Lenke nővér nemrég lett 100 éves
Cikkek
Erősödő euró - nem bírja a hajrát a forint?
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 18:14
A forint - a többi térségbeli devizával együtt - gyengült az euróval szemben, amely 275 forint fölött állt pénteken késő délután a londoni bankközi devizapiacon. Röviddel 18 óra előtt az euró 275,45 forintra emelkedett a csütörtök késő esti 274,17 forintról (+0,47 százalék). Pénteken eddig 275,93 és 273,20 forint között mozgott az euró. Idén eddig 4,52 százalékkal erősödött a forinthoz viszonyítva.
Ugyanekkor a dollár 194,96 forintra erősödött a csütörtök késő esti 193,64 forintról (+0,68 százalék). A dollár 195,52 és 193,64 forint között ingadozott eddig péntek folyamán. Idén eddig 3,54 százalékkal drágult a forinthoz viszonyítva. Az euró 0,02 százalékkal 25,895 cseh koronára erősödött, és 0,45 százalékkal 4,3290 zlotyra drágult.
A szakértők azt mondták, hogy a zloty napközben stagnált az euróhoz képest a vártnál kedvezőbb júniusi lengyel ipari termelési adatra. Később azonban gyengülni kezdett a zloty. Pénteki adat szerint a lengyel ipari termelés 4,3 százalékkal zsugorodott éves szinten a szakértők által várt 6,2 százalékos eséssel szemben.
Megfigyelők szerint a jövő héten elsősorban a júniusi lengyel kiskereskedelmi forgalom alakulására vonatkozó adat alakítja majd a zloty árfolyamát. A forint napközben erősödött Magyarország eurókötvény kibocsátásával kapcsolatos hírekre. Később azonban veszteségbe került az euróval szemben.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
Stabil forint, kötvénysiker: kamatvágást jósolnakMTI
Cikkek
A GE nyereségének fele eltűnt
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 18:11
Az amerikai General Electric (GE) adózott eredménye 47 százalékkal csökkent a második negyedévben az egy évvel korábbihoz képest, jelentette a magyarországi érdekeltségekkel is rendelkező vállalatcsoport pénteken.
A sugárhajtóműtől villanykörtéig szinte mindent gyártó, médiabirodalmat működtető és pénzügyi szolgáltatásokat is nyújtó vállalatóriás bevétele valamennyi területen visszaesett. Az adózott eredmény csak az energetikai ágazatban nem csökkent, amely éves szinten 13 százalékos nyereségnövekedéssel zárta a második negyedévet.
A GE adózott eredménye 2,6 milliárd dollár - részvényenként 24 cent - volt a második negyedévben. Egy évvel korábban a cégcsoport 5 milliárd dollár, részvényenként 51 cent adózott eredményt ért el.
A nyereség a vártnál némileg kisebb mértékben csökkent, a bevétel azonban a várakozásokat meghaladó mértékben, 17 százalékkal, 39,1 milliárd dollárra esett. Elemzők 42,16 milliárd dolláros bevételre számítottak.
Az idei első negyedévben a GE adózott eredménye 2,74 milliárd dollárt - részvényenként 26 centet - tett ki. Ez 40 százalékos csökkenés az egy évvel korábbihoz képest. A cég részvénye idén eddig 24 százalékot veszített értékéből.
3 milliárdos nyereség a Citigroupnál
Túlnyerte magát a Goldman Sachs
Az OTP a helyzet magaslatán van
MTI
Makro / Külgazdaság
H1N1: állategészségügyi vészhelyzet Argentínában
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 18:07
Állategészségügyi vészhelyzetet vezetett be az argentin kormány pénteken, miután egy sertéstelepen kimutatták az új típusú influenza kórokozóját.
Az állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági hivatal (Senasa) már július elején közölték, hogy a gyanú szerint emberekről került át a fertőzés állatokra Buenos Aires tartomány egyik sertéstelepén.
Soha nem látott tempóban terjed az új vírus
A vészhelyzetekre előírt forgatókönyv alapján fokozzák az ellenőrzéseket a sertéstelepeken és a vágóhidakon, hogy mielőbb kiszűrjék az esetleges megbetegedéseket. Argentínában már 137 ember halt meg az (A)H1NI vírus által előidézett új típusú influenzában. A járvány megkönnyíti, hogy a déli félteke országaiban tél van.
H1N1: újabb magyar fertőzött
H1N1: kétféle influenza elleni oltás lesz ősszel
Új influenza: meggyógyult mind a 11 magyar beteg
H1N1: tömeges megbetegedés a világ másik végében
Védőoltás? A magyarok többsége inkább passzolna
MTI
Cikkek
Aláírásokat gyűjtögetve reagál a kilépésekre Retkes
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 17:43
A mellette való kiállást kérte egy levélben az SZDSZ ügyvivőitől Retkes Attila - derül ki egy, pénteken az MTI birtokába került e-mailből. A körlevelet a benne foglalt adatok szerint a pártelnök elnöki irodavezetője küldte el szerdán az ügyvivőknek, azzal a kéréssel, hogy ha az abban foglaltakkal egyetértenek és ezt aláírásukkal is igazolnák, akkor aznap délig jelezzenek vissza, hogy a nyilatkozatot még aznap kora délután eljuttathassák a sajtóhoz.
A melléklet címe szerint a pártból való "kilépésekre reagáló levél" szövege azzal kezdődik, hogy az alulírottak, "az SZDSZ alapítói, Megyei Elnökei, az Országos Ügyvivői Testület és az Országos Tanács tagjai kijelentjük, hogy Retkes Attilának a párt megújulására irányuló törekvéseit támogatjuk".
Az e-mail kitér arra, hogy az SZDSZ küldöttgyűlése Retkes Attila megválasztásával az általa meghirdetett program sarokpontjait elfogadta, melyekkel az aláírók egyetértenek, az irányt helyesnek és követendőnek tartják.
Csütörtökön az MTI birtokába került Retkes Attilának egy másik levele is, amelyben azt kérte a szabad demokratáktól, hogy "hagyjuk abba a belső háborút!"
Retkes Attila abban utalt arra is, hogy Kóka János frakcióvezető képviselőcsoportbeli munkatársai aláírásgyűjtést indítottak, "s hamis állításokkal, csúsztatásokkal vettek rá sokakat, hogy határolódjanak el a párt két napja demokratikusan megválasztott vezetőitől".
SZDSZ: mára is jutott egy kilépő
A kánikulában elolvadt a kormánytöbbség?
Vége: a liberálisok kivégezték az SZDSZ-t
12 pont - saját maguk ellen lázadnak a liberálisok
Demszkyt nem érdekli pártja országos politikája
Kóka vagy Retkes? - Kit választ az MSZP?
Alapítók hagyják ott az SZDSZ-tMTI
Cikkek
Törlesztés? Bajnai meggyőzte a bankokat - 2 hónapra
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 17:35
Jövő héten megszülethet a kormányrendelet, ami olyan jogosítványokat ad a PSZÁF-nek, amilyenekkel elláthatja feladatát
Pénzügyi szektor
MNB: lehetett volna, de nem mertek kamatot vágni
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 17:22
A legutóbbi kamatdöntő ülésen a tagok egyetértettek abban, hogy van "tér" a pénzügypolitikai enyhítésre. Hatan mégis a kamattartás mellett szavaztak végül
Cikkek
3 milliárdos nyereség a Citigroupnál
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 17:14
A Citigroup meglepte pénteken a Wall Streetet, az elemzők által prognosztizált veszteség helyett 3 milliárd dolláros adózott eredményről - részvényenként 49 centről - számolt be a második negyedévről. Az elemzők csak 37 centes eredményre számítottak.
A Citigroup a Bank of America, a Goldman Sachs és a JP Morgan után a negyedik nagybank, amely jelentős második negyedévi eredményről számol be. A tavalyi év azonos időszakában a bank vesztesége 2,59 milliárd dollár, azaz részvényenként 55 cent volt.
A többi banktól eltérően a Citibank nyeresége nem a jobb kereskedésnek, hanem befektetési bankja, a Salomon Smith Barney többségi részvényeinek a Morgan Stanley részére történt eladásának és egyes kockázatos követelései értékemelkedésének volt köszönhető. A New York-i székhelyű pénzintézet bevétele a negyedben 6,7 milliárd dollár volt.
A Citibank a globális pénzügyi válság által leginkább sújtott pénzintézetek között volt: összesen 45 milliárd dolláros kormánytámogatásban részesült, és a kormányzat garanciát vállalt a - több mint 300 milliárd dolláros - kockázatos követelései miatti veszteségeire is.
Soros kipengette a félmilliárdot, de fellebbez
Az MSZP nekimegy a bankoknak: ne nézzenek madárnak
Hogyan lehet több pénzem? Extrém lehetőségek
MTI
Cikkek
Az eurókötvény miatt nem kell majd mástól kérnünk?
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 16:57
A hosszú lejáratú szuverén magyar devizaadós-kockázati osztályzattal egyező, közepes befektetői "BBB" osztályzatot adta meg pénteken az aznap kibocsátott egymilliárd eurós magyar eurókötvényre a Fitch Ratings, amely szerint teljesíthető az idei magyar központi deficitcél. Oszkó szerint visszanyertük a hitelességünket, a Fidesz szerint a kötvénykibocsajtás óriási hiba volt
Befektetés
A kánikulában a BUX is kifeküdt
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 16:45
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 64,33 pontos, 0,41 százalékos emelkedéssel, 15.937,70 ponton zárt pénteken.
A Mol árfolyama 0,19 százalékkal 12.825 forintra csökkent, az OTP részvények ára 0,06 százalékkal 3.418 forintra esett.
A részvénypiac forgalma 10,9 milliárd forint volt pénteken, a vezető részvények árfolyama vegyesen változott az előző napi záráshoz képest. Izbéki Ottó, a Buda-Cash Brókerház Zrt. üzletkötője elmondta: az európai trendekbe illeszkedve enyhe pozitív tartományban zárt a BUX pénteken, és a héten tapasztalt erősödés ütemének lassulása ellenére sem esett az index. A pénteken érkezett amerikai banki gyorsjelentések és makrogazdasági adatok - így például a lakóingatlan-építések adatai - hatására kitartott az optimista hangulat - fűzte hozzá.
Az üzletkötő kiemelte: fontos bizalomerősítő hatása van annak, hogy az eredetileg tervezett 500 millió euróhoz képest hatszoros, a végleges 1 milliárd eurós névértékhez képest háromszoros túljegyzés mellett bocsátott ki a magyar állam eurókötvényt.
Kovács Krisztián, a Concorde Értékpapír Zrt. részvényelemzője felhívta a figyelmet arra, hogy ugyan a Citigroup, a Bank of America, és a General Electric is a vártnál valamivel jobb nettó eredményt jelentett pénteken a második negyedévre, árbevételük mégis elmarad a várakozásoktól. A piacok így nem igazán "reagálták le" ezeket a gyorsjelentéseket, és továbbra is kitart a jó hangulat a piacokon.
A részvényelemző elmondta: az osztrák OMV pénteki jelentése szerint meredeken csökkent a finomítás haszonrése. Ez egyelőre nem mutatkozott meg a többi olajpapír árfolyamában, de a Molnál is "hasonló lehet a helyzet", így ez később kihathat az árfolyamára.
A Mol 25 forinttal, 0,19 százalékkal 12.825 forintra csökkent, 1,9 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 2 forinttal, 0,06 százalékkal 3.418 forintra esett, forgalmuk 5,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 15 forinttal, 2,42 százalékkal 635 forintra erősödött, forgalma 609,4 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 200 forinttal, 0,55 százalékkal 36.500 forintra nőtt, a részvények forgalma 2,2 milliárd forintot ért el.
Szektortársa, az Egis 144,1 millió forintos forgalom mellett 130 forinttal, 0,73 százalékkal 17.750 forintra gyengült.
A BUMIX 1.694,91 ponton zárt pénteken, ez 9,93 pontos, 0,58 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
Telekom, OTP, Mol: CSR-ban is nagyok
MTI
Cikkek
Oszkó: visszanyertük a hitelességünket!
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 16:31
A kötvénykibocsátás sikere azt jelzi, hogy Magyarország visszanyerte hitelességét, visszaszerezte a külföldi nagybefektetők korábban elvesztett bizalmát - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter, pénteken Budapesten az MTI-nek.
"A kötvénykibocsátás bizonyítja, hogy a befektetők most már úgy tekintenek Magyarországra, mint jó adósra , amelynek jó a gazdálkodása, s a befektetők biztosra vehetik, hogy a felvett kölcsönöket képes lesz visszafizetni" - fogalmazott a pénzügyminiszter.
"A szervezőknek 500 millió eurós kibocsátásra adott megbízást az ÁKK, de hozzá kell tenni, hogy már a megbízásnál is tudatosítottuk, hogy az államháztartás idei finanszírozásánál ezt az összeget nem terveztük be" - jelezte Oszkó Péter. A pénzügyminiszter hozzátette: a bizalom- és piacépítés szándékával ment ki a kötvénypiacra a magyar állam.
"Határozott üzenete van annak, hogy az eredetileg 500 millió eurósra tervezett kibocsátást csaknem hatszorosan jegyezték túl a befektetők, ennek a befektetői igénynek eleget téve növeltük meg a kibocsátást 1 milliárd euróra, de ennél nagyobb összegre nem volt szüksége Magyarországnak" - felelte a pénzügyminiszter az MTI-nek arra a kérdésre, hogy miért nem használta ki az ÁKK a lejegyzett teljes, 2,9 milliárd eurónyi igényt.
A további, esetleges őszi kibocsátásra vonatkozó kérdésre Oszkó Péter azt felelte, hogy erről még nem született döntés.
Eurókötvény: van, aki szerint súlyos hiba
Stabil forint, kötvénysiker: kamatvágást jósolnak
Az eurókötvény sikerén itthon is meglepődtek
Megcsináltuk? Szupersiker a magyar kötvény
Magyar eurokötvény: eldőlt a felár MTI
Cikkek
Háromszor annyi pénz megy el a balatoni nyárra
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 16:22
Az eredeti keret háromszorosát szedték össze a balatoni programokra: 39 rendezvény 165 milliót kap - ezek nélkül a Balaton csak "fürdőkád"
Cikkek
Kémvillamosokkal megy a tolvajok után a BKV
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 16:07
Péntekre virradóra 90 méter hosszan megrongáltak és 30 méter hosszan elloptak egy tápkábelt Budapesten a X. kerületben; a BKV "kémvillamosokkal" pásztázza éjjel az egyes szakaszokat.
A Maglódi út és a Téglavető utca kereszteződésénél, a 28-as és 37-es villamos vonaláról lopták el a tápkábelt, a közlekedésben azonban nem volt fennakadás - olvasható a BKV közleményében.
Tudatták: ha egyéb meghibásodás történik, akkor e kábel nélkül nem tudják csak az adott szakaszt áramtalanítani, ezért az egész vonalon pótló buszoknak kell szállítaniuk az utasokat. Az okozott kár helyreállítása 1,5 millió forint.
Az egyre szaporodó kábellopások miatt a BKV - mint írták - "kémvillamost" üzemeltet, amely éjjel a leginkább veszélyeztetett vonalakon közlekedik. Így próbálják a kábeltolvajokat elriasztani. E mellett olyan műszaki megoldást használnak, amely lopás kísérlete esetén figyelmeztető jelzést ad.
Spórolni akar? Tankoljon a BKV-nál!
BKV: csak 190 járművön van légkondi, vizet osztanak
BKV: öreg Ikarusokra cserélik a 4-6-os villamost
Tollal írják át az áfát a BKV-nál
Van, aki fizetne a régi metrókocsikért?
Autósok szerdája: megint nagyot esnek az üzemanyagárak
MTI
Pénzügyi szektor
Törlesztőrészlet: moratórium szeptemberig
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 16:04
A banki etikai kódex elfogadásától függ az, mikor csökkenhet a devizahitelek törlesztőrészlete - mondta Tóbiás József, az MSZP frakcióigazgatója
Befektetés
Magyarország súlyos hibát vétett az eurókötvénnyel
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 15:57
Az eurókötvény sikerének sokan örülnek Londontól Budapestig, de van, aki szerint Magyarország súlyos hibát vétett
Deviza / Áru
Stabil forint, kötvénysiker: kamatvágást jósolnak
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 15:50
A forint továbbra is a 274 forintos euró árfolyam környékén mozog: pénteken délután három órakor 274,43 forinton jegyezték az eurót a bankközi kereskedelemben, szemben a csütörtök délutáni 274,17 forinttal.
Cikkek
Az áramfogyasztók töltik fel a krízisalapot
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 15:43
A Fidesz szerint sok ezer forintot lopott el a kormány minden magyar családtól azzal, hogy az áramszolgáltatók extraprofitját "az MSZP választási pártkasszájába", a krízisalapba teszi.
Az áramszolgáltatóknál keletkezett ötmilliárd forintnyi extraprofit azt jelenti, hogy az emberek az áramszámláikra ennyivel többet fizettek be, mint amennyit kellet volna - mondta pénteki budapesti sajtótájékoztatóján Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője. Mint fogalmazott, ez az ötmilliárd forint az emberek, a fogyasztók pénze, amelyet vissza kellett volna adni nekik, a jogos tulajdonosoknak.
Ehhez képest az MSZP és a kormány úgy döntött, hogy a Magyar Energiahivatalon keresztül elvonják és a krízisalapba teszik a szolgáltatók extraprofitját - tette hozzá a politikus.
Vagyonkezelő: az elnök még Bajnainál is kevesebbet keres
Bajnai hizlalja a krízisalapot
Nem azért dolgozunk, hogy másokon segítsünk MTI
Cikkek
Remény: az amerikaiak építkeznek!
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 15:39
A vártnál jobban, 3,6 százalékkal nőttek júniusban - az előző hónaphoz képest - a megkezdett lakóingatlan-építések az Egyesült Államokban, éves szintű 582 ezerre. Az egy évvel korábbihoz képest viszont 46 százalék a csökkenés.
A hónapban kiadott építési engedélyek száma 8,7 százalékkal, éves szintű 563 ezerre emelkedett, ez december óta a legtöbb. Tavaly júniushoz képest azonban ez 52 százalékos csökkenést jelent.
Májusban, a felülvizsgált adatok szerint, éves szintű 562 ezer lakóingatlan építését kezdték meg Az Egyesült Államokban.
Csökkent az amerikai külkereskedelmi hiány
Éledezik az amerikai használt-ingatlanpiac
MTI
Befektetés
Az eurókötvény sikerén itthon is meglepődtek
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 15:35
Államadósság Kezelő Központ szerint a kötvény elérte a célját, de azért ők is meglepődtek, mekkora a siker
Deviza / Áru
Vegyes érzések: kifogásolható a magyar búza minősége?
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 14:59
Mind az árpa, mind pedig a betakarított búza minősége vegyes - a szakemberek az időjárást okolják mindenért - a múlt hónapban jobb volt a termés
Cikkek
Tombol a hőség, de kevesebbet iszunk
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 14:50
Némileg visszaesett a vízfogyasztás Budapesten a hőségriadó második napján, a hétvégén pedig a vízművek további csökkenésre számít - mondta a Fővárosi Vízművek szóvivője pénteken az MTI-nek.
A szerdai 613 ezer köbméteres fogyasztás csütörtökre 19 ezer köbméterrel esett vissza. Ennek oka többek között az, hogy a háztartási célú vízfogyasztás csökkent, mivel az Országos Meteorológiai Szolgálat a hétvégére esőt jelzett előre. Általános tapasztalat, hogy ha esős időjárás várható, akkor visszaesik a vízfogyasztás - közölte Lévai Zsuzsanna.
Kiss Ferenc, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. osztályvezető-helyettese az MTI-nek elmondta: az elmúlt hetihez képest megnégyszereződött a forgalmuk. Az általuk üzemeltetett strandokon szerdán 25 ezer ember fordult meg, csütörtökön 18 ezer látogató volt. Úgy vélte, ha marad a meleg idő, akkor vasárnap a 30 ezres látogatószámot is elérhetik.
Hackl Mónika, a Tesco szóvivője arról tájékoztatott, hogy csütörtökön és péntek délelőtt az ásványvizek, sörök forgalma 20-30 százalékkal nőtt, "raklapszámra viszik ezeket a termékeket". Hozzátette: a jégkrémek, felfújható medencék, és egyéb, a hőséggel kapcsolatos termékek forgalma is mintegy 10 százalékkal növekedett.
Hidegzuhany: csak átmenetileg ér véget a hőség
Hőségben nem lehet csak úgy dolgoztatni a beosztottat!MTI
Cikkek
SZDSZ: mára is jutott egy kilépő
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 14:47
Csécsei Béla, Józsefváros polgármestere is kilépett az SZDSZ-ből - erősítette meg az MTI információját az érintett pénteken. A VIII. kerület vezetője elmondta, kilépésére még szerda délután került sor. Csécsei Béla döntését csak röviden kívánta indokolni, úgy fogalmazott: "ami van, azt nem lehet szeretni, ezzel sok mindent lehet csinálni csak szeretni nem".
Hozzátette, független polgármesterként továbbra is a kerület élén marad. Ezzel a fővárosban a szabad demokratáknak egyetlen kerületi polgármesterük sem maradt.
Az SZDSZ-ből a vasárnapi elnökválasztás óta több alapító is kilépett. A párt polgármesterei közül a vasárnapi elnökválasztás után a zuglói önkormányzatot vezető Weinek Leonárd távozott. Pénteken pedig Wittinghoff Tamás budaörsi polgármester közölte az MTI-vel kilépését.
A kánikulában elolvadt a kormánytöbbség?
Vége: a liberálisok kivégezték az SZDSZ-t
12 pont - saját maguk ellen lázadnak a liberálisok
Demszkyt nem érdekli pártja országos politikája
Kóka vagy Retkes? - Kit választ az MSZP?
Alapítók hagyják ott az SZDSZ-t MTI
Cikkek
Szesz helyett csend: kitiltják este a bulizókat a belvárosból
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 14:26
Terézvárosban szeptembertől 10 óra után lehúzhatják a rolót a szórakozóhelyek - a szabályozás teljesen egyedi, a szállodák és benzinkutak viszont jól járnak
Cikkek
Kódexszel moderálja a bankokat Bajnai
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 14:02
Szeptember végéig tartó moratóriumban állapodott meg a kormány a bankokkal az egyoldalú szerződésmódosítások ügyében - jelentette be Bajnai Gordon miniszterelnök pénteken, a bankvezetőkkel folytatatott tárgyalás után Budapesten.
Szeptember elejéig elkészítik a bankok magatartás kódexét és annak elfogadását követően ez alapján működnek a PSZÁF fokozott fogyasztóvédelme mellett - mondta Bajnai Gordon.
A kereskedelmi bankok nem módosították egyoldalúan a szerződéseket, csupán arról értesítették ügyfeleiket, hogy milyen okokra hivatkozva módosíthatják a szerződéseket - felelte egy kérdésre Felcsuti Péter, a Magyar Bankszövetség elnöke.
Bajnai Gordon rögzítette, hogy a következő két hónapban nem módosítják egyoldalúan a szerződéseket a bankok, s a felállított magatartás kódex pontjai nagy valószínűséggel majd "kilövik" azokat az indokokat, amelyek alapján "például cinikusan a dolgozók béremeléseire hivatkozva" módosítják a szerződéseket.
Bajnai és a bankok: lássuk, mire mennek egymással!
Bajnainál betelt a pohár: raportra hívta a bankokat
Zsákutca? Nekimegy a bankoknak Bajnai
Lakások elárverezése: már átszabnák a rendszert
Áthidaló kölcsön: július 28-ától lehet kérni
MTI
Cikkek
Titkos kazetták: pótmunkázással 30 milliót akasztani
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 13:49
Milliós korrupciós ügyben nyomoznak a rendőrök. A fóti polgármester a saját postaládájában találta meg a bizonyítékokat
Friss
Nemzetközi
Áll a bál Romániában: új választások is jöhetnek
Sehogy sem tudnak dűlőre jutni a pártok, Kelemen Hunor már összezáratná a vezetőket.
1 perce
Nemzetközi
Jelzésértékű pofont kapott Trump a szenátusban
Republikánusok is ellene fordultak.
21 perce
Részvény / Deviza / Áru
A techrészvények húzták le a New York-i tőzsdét
Nem volt szép nap a kedd a Wall Streeten.
30 perce
A 100 Leggazdagabb
-
Régi pesti ikonon dolgozik Jellinek Dániel ingatlancsoportja2026. június 23. 12:00 -
Magángépekkel érkeznek a leggazdagabb drukkerek a foci-vb-re2026. június 22. 20:17 -
Csökkent a bevétel, mégis rekordnyereséget hozott az Opus2026. június 22. 19:55 -
Rekordprofit a Marketnél: nagyot ment Garancsi István építőcége2026. június 21. 23:11 -
Sminkesből lett luxusipari nagyágyú Charlotte Tilbury2026. június 21. 22:31
További hírek >
Piac&Profit cikkei
-
Utolsó roham a 3 százalékos hitelekért: ezt kell most megtenniük a vállalkozásoknak
05:21
-
Most dől el a magyar kkv-k jövője: kifuthatnak a digitalizációs források
17:04
-
Kvantumforradalmat hirdetett Trump
15:24
-
Kevés a 4 százalék: 12 órás sztrájkra készülnek Székesfehérváron és Pécsen
14:41
-
Megjött a várva várt kamatvágás: lépett a jegybank
14:02
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Kánikula sok napsütéssel
06:55
-
Újabb forgalmi változások jönnek Egerben: útlezárások, aszfaltozás és buszmenetrendi módosítások június 24-től
18:36
-
Magyar Péter megvonná a volt köztársasági elnökök luxusjuttatásait, ha idő előtt távoztak hivatalukból
14:38
-
Kell-e változás az egri koragyerekkori intézményeknél?
13:41
-
Megszólalt az Egri Főegyházmegye: nem lesznek „hatalmas elbocsátások” az egyházi iskolákban, csak kisebbek
10:36
legolvasottabb
-
Megszavazták: érvénytelen Orbán Viktorék nagy vihart kavart döntése
2026. május 27. 11:36
-
Tízezrek várhatják izgatottan a pénteki nagy bejelentést
2026. június 4. 19:36
-
Hirtelen eltűnt több ezer magyar dolgozó Ausztriából
2026. május 26. 05:44
-
Végre olcsóbb lesz piaci áron tankolni
2026. május 26. 10:47
-
Magyar Péterék lépése egész Európában példa nélküli lehet
2026. május 26. 11:48
top 24
-
Hatalmas pálfordulás Varga Mihályéknál
2026. június 23. 15:20
-
Zsebre megy: már most Sulyok Tamás után nyúlna Magyar Péter – Frissítve
2026. június 23. 12:19
-
Még nincs vége a szép napoknak – megint olcsóbb lesz ez az üzemanyag
2026. június 23. 09:33
-
Ömlött át az olaj a Hormuzi-szoroson
2026. június 23. 16:58
-
Hirtelen betoppant több ezer magyar dolgozó Ausztriába
2026. június 24. 05:44




