Hírek
KKV Ne kapjon dührohamot, nem éri meg! 
Privátbankár.hu | 2009. április 25. 10:29
A dühroham és az ellenséges hangulat a koszorúérbetegek szívének különösen rosszat tesz
Cikkek Az ember, aki előnyt kovácsolt a válságból 
Privátbankár.hu | 2009. április 25. 10:18
Jövő szerdán jubilál Barack Obama amerikai elnök, aki a válság ellenére is egyre népszerűbb, bár furcsa módon az amerikaiak véleménye elég "pártos", ha az elnökről van szó - és vannak olyan dolgok is, amiért a választók aggódnak
Cikkek EP-választás: még 4 hétig jelentkezhet! 
Privátbankár.hu | 2009. április 25. 09:58
Még négy hétig, május 22-éig jelentkezhetnek a külképviseleti névjegyzékbe azok a választójoggal rendelkező magyar állampolgárok, akik a június 7-ei európai parlamenti (EP) választáson nem tartózkodnak Magyarországon. A választás napján külföldön tartózkodó választópolgárok a Magyar Köztársaság nagykövetségein és főkonzulátusain akkor szavazhatnak, ha szerepelnek a külképviseleti névjegyzékben. A külképviseleti névjegyzékbe vételt május 22-én 16 óráig lehet kérheti személyesen vagy meghatalmazottja útján a választópolgár a lakcíme szerinti helyi választási iroda vezetőjétől (a település jegyzőjétől). A kérelmet ajánlott levélben is be lehet nyújtani úgy, hogy az május 22-ig megérkezzen a helyi választási irodába. Fontos, hogy a határidő jogvesztő, vagyis május 22-e után már senkit nem lehet felvenni a külképviseleti névjegyzékbe. Amikor valakit felvesznek a külképviseleti névjegyzékbe, akkor ezzel egyidejűleg törlik a lakóhelye szerinti névjegyzékből, hogy ne szavazhasson két helyen. Ha a kérelmező nem rendelkezik választójoggal, vagy ha a megadott adatok hiányosak, akkor a jegyző elutasítja a felvételi kérelmet a külképviseleti névjegyzékbe. Ez ellen a jegyzőnél lehet kifogást benyújtani, a kifogásról a jegyző a beérkezését követő napon dönt. Ha a jegyző a kifogásnak nem ad helyt, azt legkésőbb a beérkezést követő napon megküldi a helyi bíróságnak, amely három napon belül dönt a névjegyzék módosításáról, vagy a kifogás elutasításáról. Ha a választópolgár a külképviseleti névjegyzékbe történt felvételét követően meggondolja magát, és mégis Magyarországon szeretne szavazni, ugyancsak eddig az időpontig kérheti, hogy töröljék a külképviseleti névjegyzékből és vegyék vissza a lakóhelye szerinti szavazókörbe. Lehetőség van arra is, hogy az a választópolgár, aki már jelentkezett a külképviseleti névjegyzékbe, megváltoztassa külföldi szavazásának helyszínét. Az Országos Választási Iroda internetes oldalára - a www.valasztas.hu címre - felkerült a külképviseletek címe és az ottani szavazás ideje is. A külképviseleteken általában június 7-én, helyi idő szerint 6 és 19 óra között lehet szavazni, kivéve az amerikai kontinenst, ahol egy nappal korábban, június 6-án szavazhatnak. A honlapon megtalálható a külképviseleti névjegyzékbe vételhez szükséges nyomtatvány is, elektronikusan kitölthető formátumban. Schmitt: megvan az új többség EP: 100 millióról indulnak a kampányok?  Nem lesz Fidesz-Jobbik összeborulás Orbán: az EP-választás bizalmi szavazás a kormányról   Már 23 párt készül az EP-választásokra  MTI
Makro / Külgazdaság Clintonnak tetszett, amit Irakban látott 
Privátbankár.hu | 2009. április 25. 09:55
Váratlanul Bagdadba érkezett szombat reggel Hillary Clinton amerikai külügyminiszter, és kijelentette, hogy az erőszakhullám kiújulása ellenére Irak jó úton halad, óriási lépést tett előre. Irak továbbra is megérdemli, hogy az amerikai kormány támogassa, noha az Egyesült Államok csökkenti erőinek létszámát az arab országban - tette hozzá Clinton, aki januári hivatalba lépése óta először jár Irakban. Éppen csütörtökön és pénteken követtek el az országban több súlyos pokolgépes merényletet, amelyeknek összesen legkevesebb 148 halálos áldozata volt, és az idei évben ebben a hónapban esett áldozatul a legtöbb ember merényleteknek: 250-en haltak meg, a sebesültek száma pedig csaknem 700. Másképp háborúzik Obama  Rakétája miatt fenyegetőzik Észak-Korea 700 milliárdból háborúzik Amerika    MTI
Cikkek Ingatlan: nincs magyar forgalom - nem tudni mennyi a hozam 
Privátbankár.hu | 2009. április 25. 09:43
Nem valószínű, hogy jelenleg Budapesten bárki venne irodaingatlant 7,75 százalékos hozam alatt, de hogy mekkora hozamot tart valósnak a piac, az nem tudható, mivel nincs valódi forgalom, így nem lehet mihez viszonyítani - állítja a CB Richard Ellis az MTI-hez eljuttatott közleményében. Az A-kategóriás irodák hozama ez év márciusában - a múlt év harmadik negyedévéhez képest -  Varsóban 1 százalékponttal 6,75 százalékra emelkedett. Kijevben a növekedés 5,25 százalékpont volt, ennyivel nőtt 14 százalékra a hozam. Közép-Kelet-Európában az idei első negyedévben 220 millió euró forgalmat jegyeztek az irodaingatlanok piacán. A csúcson - 2006. negyedik negyedében - 4,5 milliárd euró volt a befektetési forgalom a régió irodaingatlan-piacain. Még a tavalyi harmadik negyedévben is közel 3 milliárd euró forgalmat regisztráltak. Ez esett vissza a tavalyi negyedik negyedévben drasztikusan 600 millió euróra, és ez csökkent az idei első negyed év alatt a harmadára. Európai top városok: hova megy a pénz?   MTI
Cikkek 350 millióért ki is szélesítik a Margit hidat 
Privátbankár.hu | 2009. április 25. 09:43
A Főmterv Zrt. vezette konzorcium a becsült 395 millió forint helyett 350 millióért végezheti el a Margit híd felújításának tervezését, valamit a tervezői művezetést - az eredmény a legutóbbi Közbeszerzési Értesítőben jelent meg. A felújítandó hídszerkezet 930 méter hosszú, a felülete pedig 24 ezer négyzetméter. A tervezés két ütemben zajlik. Az elsőben el kell készíteni az ideiglenes forgalomtechnikai, az állványozási, az ideiglenes villamos forgalmi, valamint a az északi híd-fél felújítási terveit. A második ütemben a déli híd-fél felújítási, a szárny-híd felújítási, a vágány zóna felújítási, valamint a végleges forgalomtechnikai terv elkészítése a feladat. Budapest Főváros Önkormányzata hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos eljárást írt ki a felújítás tervezésére, valamint a tervezési művezetésre. A legalacsonyabb összegű ellenszolgáltatást kínáló Margit Híd Konzorcium lett a nyertes, a konzorciumot a Főmterv Zrt. vezeti. Az ajánlatkérő és a nyertes a szerződést április 3-án megkötötték. A városháza korábbi tájékoztatása szerint júliusban kezdődik a híd felújítása. A mintegy 12 milliárd forintos beruházás felerészben EU-forrásból történik. Az uniós támogatási szerződéshez várhatóan a jövő héten járul hozzá a Fővárosi  Közgyűlés, amely tavaly júniusban döntött a főváros 6 milliárd forintos önrészének biztosításáról. A jövő év augusztusában tervezett ideiglenes forgalomba helyezésig a híd szerkezetét teljes körűen felújítják. A részleges műemléki helyreállítás keretében részben visszaállítják a második világháború előtti arculatát a hídnak. Egyebek közt kiszélesítik a hidat, kétirányú kerékpárút is létesül. A rekonstrukció alatt folyamatos marad a hídon a villamosközlekedés, amit ideiglenes villamospályával biztosítanak majd. A felújított híd végleges forgalomba helyezését 2011 márciusára tervezik. A rekonstrukcióval összefüggő előmunkálatok a Szabadság híd közúti forgalmának május végi átadása után gyorsulhatnak fel. Parkolás: 108 ezer forintos büntetés is lesz  A BKV a magyar jegybank nyomában 4-es metró: az EU visszadobta a pályázatot?   Újabb hitelt vesznek fel Demszkyék MTI
Cikkek G7: ezt megúsztuk, jöhet a neheze? 
Privátbankár.hu | 2009. április 25. 09:34
A világ talán túljutott a recesszió legnehezebb szakaszán, de a felépülés még korántsem biztosított - állapították meg a G7-ek pénzügyminiszterei és központi banki elnökei
Cikkek Világbank: sok újat nem mondtak Bajnainak 
Privátbankár.hu | 2009. április 25. 09:27
A Világbank ugyanazt tanácsolja az új magyar kormánynak, mint az előzőnek: hajtsa végre a régóta esedékes reformokat. A pénzügyi válság most kezd átterjedni a valódi gazdaságba
Cikkek Gigabukták: a rocksztárok is szívják a fogukat 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 18:53
Tízmilliókat vesztettek a brit pop és rock legnagyobb sztárjai a gazdasági válság miatt
Cikkek Bankjainkért aggódnak az osztrákok 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 18:30
A vezető osztrák pénzintézetek magas rangú illetékesei kezelhetőnek látják a kelet-európai gazdaság romló feltételei között bankjaik tevékenységét a térségben. A Raiffeisen International vezérigazgatója pénteken úgy vélekedett a Dow Jones hírügynökségnek, hogy még romlani fog a kelet-európai gazdasági helyzet. Herbert Stepic a nem törlesztett hitelek összegének növekedésére számít, de a Raiffeisen folytatja a hitelezést kelet-európai érdekeltségeinek. Aláhúzta ugyanakkor, hogy egyre többet tesznek félre ezen rossz hitelek fedezésére. Hasonló törekvésről számolt be pénzintézeténél Andreas Treichl, az Erste Bank vezérigazgatója, miközben a bank szerinte a jövő héten a várakozásoknál jobb eredményadatokat ad majd ki. A Dow Jones kiemeli: mindkét bankvezető az osztrák bankokról úgy nyilatkozott, hogy azok tőkeellátottsága elégséges arra az esetre is, ha hirtelen megugranának a teljesítetlen törlesztések, és valamennyien képesek megfelelő tőkét rendelni kelet-európai érdekeltségeik részére a gazdasági válság idején. Lakossági üzletág a bankszektorban 2009 A profit megjelenése még nem a válság vége  Szárnyra kaptak a fióktelepek MTI
Makro / Külgazdaság Hiába a csomag: Obama egyre népszerűbb 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 18:27
Az elnökségének 100. napjához közeledő Barack Obama népszerűsége tovább erősödött - derül ki a USA Today/Gallup pénteken közzétett felméréséből. Obama - aki jövő szerdán tölti ki 100. napját az elnöki tisztségben - nemcsak megőrizte korábbi nagy támogatottságát, hanem erős és határozott vezetőnek bizonyult a közvélemény szemében, olyannak, aki hatékonyan irányítja kormányát a gazdasági válságban. Tavaly október óta 12 százalékkal nőtt azoknak az aránya, akik erős és határozott vezetőnek látják Obamát. A megkérdezettek 56 százaléka szerint az elnök kiváló vagy jó, 20 százalék szerint  gyenge vagy pocsék munkát végez. Amerika beismerte, hogy sáros  Obama is töltené az IMF kasszáját  Könyvekből élnek Obamáék  Obama már látja a végét MTI
Befektetés 292-ig erősödött az euró 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 18:23
A ma délutáni ( hat óra után nem sokkal) bankközi kereskedelemben az egész napos erősödés után 292,9 forintig erősödött az euró árfolyama. A forint ma egész nap erősödött több, egymástól független nemzetközi hatás miatt is. Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron Privátbankár
Cikkek Bombariadó! Lezárták a Nyugatit 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 18:14
Bombariadó miatt teljesen lezárták a Nyugati pályaudvart péntek késő délután; az állomás nem indít és nem fogad járatokat - közölte a MÁV szóvivője az MTI-vel. A rendőrség nem sokkal fél hat előtt értesítette a MÁV-ot, hogy ismeretlen személy azzal fenyegetőzött, bomba fog robbanni a Ferdinánd hídnál. Emiatt a Ferdinánd hidat és a Nyugati pályaudvart is lezárták - mondta Sigulinszki Tibor. A zárlat miatt az elővárosi vonatokat a végállomás előtt visszafordítják, a többi vonat közlekedéséről operatívan intézkednek - közölte. A Nyugati pályaudvari hangosbemondón az utasokat arról tájékoztatják, hogy bombariadó miatt bizonytalan késéssel indulnak és érkeznek a vonatok. Ne nyomja a gázt, mert elkapják! Előveszi a rendőröket a Fidesz, ha győznek  MTI
Cikkek Parkolás: 108 ezer forintos büntetés is lesz 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 17:59
A BKV jegyekhez igazították a parkolási díjak maximumát: így jött ki az is, hogy a jelenlegi 430-ról 580-ra emelkednek a díjak. Csakhogy egy vonaljegy 290 forintba kerül
Cikkek Kína globális olajbirodalom akar lenni 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 17:42
A kínai kormányzat, az alacsony olajárat kihasználva, kész jelentős pénzügyi támogatást adni az ország olajipari cégeinek külföldi terjeszkedéséhez. A Bloomberg amerikai hírszolgálat értesülése szerint a terjeszkedési, illetve finanszírozási tervet hamarosan közzéteszik, részeként az egész ágazat kínai fejlesztési koncepciójának. A Bloomberg szerint már februárban eldöntötték Pekingben az olajipari fejlesztést, a még tavaly elhatározott, közel 600 milliárd dolláros gazdaságélénkítési terven felül. Az új tervnek rész lenne a tartalékképzés, illetve folytatódna az "olajért kínai hitelt" megállapodások programja is. Az idén már három ilyen megállapodásra került sor: Oroszországgal, Brazíliával és Venezuelával. Kína elsősorban hatalmas külföldi valutatartalékaiból pénzelné a olajipari fejlesztéseket, a külföldi hitelezést, illetve vállalati terjeszkedését külföldön. A kínaiak külföldi terjeszkedésének jegyében több befektetésről tárgyaltak már a kínai olajvállalatok, melyek közül a legjelentősebb üzletet a múlt héten hozta tető alá a PetroChina: Kína 10 milliárd dolláros hitelt nyújt Kazahsztánnak, és a nevezett kínai vállalat 1,4 milliárd dollár értékben egyúttal megszerezheti a kazah Mangistaumunaigas olajtársaság 50 százalékát. A fennmaradó 50 százalék az állami KazMunaiGaz kezében marad majd. A PetroChina, mely Ázsiai vezető olajipari vállalata közös feltárásokról tárgyal - "nem érzékeny" térségekben - az amerikai ExxonMobillal, valamint a brit-holland Royal Dutch Shell olajipari óriással is. A Surgut és az osztalék nélkül is összezárt a Mol   "Hadüzenetet" kapott Európa - támadnak az oroszok OMV: semmi rosszat nem csináltunk Durva magyar gázárak: ha olcsó, duplán fizetünk   Vegyes érzelmek az olajpiacon   MTI
Cikkek Az év végéig vízummentességet adhatunk Szerbiának 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 17:34
Az év végéig vízummentességet kaphatnak a feltételeket teljesítő nyugat-balkáni országok, így Szerbia is - mondta Szentiványi Gábor, a Külügyminisztérium szakállamtitkára pénteken Budapesten. A magyar diplomácia kiemelten dolgozik azon, hogy a feltételeket teljesítő országokkal szemben akár az év végére megszűntethető legyen a vízumkényszer - mondta Szentiványi Gábor, az Európa kül- és biztonságpolitikai kihívásai a XXI. század elején című konferencián. A szakállamtitkár szerint amíg a Nyugat-Balkán országainak teljes integrációja nem következik be, addig is egyfajta tartós kapcsolat kialakítására és kézzelfogható eredményekre van szükség. Az egyik ilyen kézzelfogható eredmény lehet a vízumliberalizáció - tette hozzá. Szentiványi Gábor úgy vélte, hogy az Európai Unió kül- és biztonságpolitikájára leselkedő legnagyobb veszély az instabil szomszédság. Magyarország szerint a stabilitást és a biztonságot a további integrációval lehet erősíteni. Az EU-nak folyamatosan segíteni kell a keleti partnerországokat is, hogy azok fenntarthassák az európai értékek iránti elkötelezettségüket. Ez nem jelenti Oroszország elidegenítését, fontos, hogy az orosz fél is részt vegyen a folyamatban - fűzte hozzá. "Hadüzenetet" kapott Európa - támadnak az oroszok  Dánia eltörli a korlátokat: mehetnek a magyarok dolgozni Külügyi értetlenség és zavar a Mol-ügyben  Külföldi munka: egyre több a hoppon maradt  MTI
Cikkek Állásokat veszélyeztetne a természetbeni juttatások megadóztatása 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 17:23
Az Étkezési Utalvány Forgalmazók Egyesülése (EUFE) szerint a természetbeni juttatások  megadóztatása nem váltaná be a hozzá fűzött költségvetési bevételi reményeket, a vendéglátóiparra gyakorolt hatásával pedig mintegy 20 ezer munkahely kerülne veszélybe, ezért  üdvözli, hogy a kormány visszavonja erre vonatkozó javaslatát a parlament által jelenleg tárgyalt, 2009-re vonatkozó adócsomagból - közölte a szervezet pénteken az MTI-vel. Hangsúlyozzák: az étkezési és üdülési utalványok jelentős szerepet játszanak az emberek mindennapjaiban, és a vendéglátói szektor mellett meghatározóak az egész gazdaság fejlődésében. Az egyesület bízik abban, hogy a kabinet - korábbi elképzeléseit felülvizsgálva - a munkavállalók, a munkáltatók és az iparág számára is elfogadható szabályozást alakít ki a benyújtásra váró, 2010-re vonatkozó adóváltozásokban, és májusban egy "nagyobb támogatással bíró" javaslat kerül az Országgyűlés elé. Az egyesület javaslataival és elemzéseivel kész segítséget nyújtani a kormánynak - fűzik hozzá. Idén "nem téma" a cafeteria   Az emberek harmada sem bízik Bajnaiban  Oszkó: muszáj adót csökkenteni MSZP: egyelőre még nem adózna a családi pótlék Rossz üzenet az adókedvezmény megvonása?  MTI
Cikkek Nem veszik az új házakat az amerikaiak 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 17:11
Márciusban újabb 0,6 százalékkal estek az új lakóingatlan-eladások az Egyesült Államokban, éves szintű 356 ezerre, a februári, módosított 358 ezerről. Az elemzők 340 ezres éves szintű értékesítési számot vártak. Tavaly márciushoz képest 31 százalékkal volt alacsonyabb az új lakóingatlanok értékesítése az Egyesült Államokban. Szocpol: még nem vesszük komolyan Bajnait?  Pang az ingatlanpiac: a kutya sem vesz lakást Szeptemberben az ingatlan volt a mentsvár MTI
Makro / Külgazdaság Sertésinfluenza ütötte fel a fejét Mexikóban 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 17:09
A mexikói hatóságok megerősítették pénteken, hogy sertésinfluenza miatt betegedtek meg emberek a közép-amerikai országban és bejelentették, hogy 45 halálesetet és 943 gyanús megbetegedést vizsgálnak ezzel összefüggésben. A járvány mintegy húsz halálesetet okozott a múlt hónapban, és kilenc vele kapcsolatos új elhalálozást regisztráltak az utóbbi huszonnégy órában - közölte további részletek ismertetése nélkül José Ángel Córdoba Villalobos mexikói egészségügyi miniszter. "Ez egy olyan mutáns vírus, amely a sertésekről átterjedt az emberre" - mondta a miniszter. Mexikóváros polgármestere bejelentette pénteken, hogy nagyszabású védőoltáskampányt indítanak a sertésinfluenza elleni védekezés jegyében. Megtorpannak az élelmiszerárak? Felzabálják Európát a hívatlan vendégek Magyar napszámosok művelik az osztrák földeket MTI
Befektetés Ma minden a forintnak kedvezett 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 17:02
Erősödött a forint pénteken, a bankközi devizapiacon, a számára kedvező és a zloty számára kedvezőtlen nemzetközi hatásokra. Az eurót 295,35 forinton jegyezték délután négy órakor a bankközi kereskedelemben, szemben a csütörtök délutáni 297,50 forinttal. A legerősebb euróárfolyam délelőtt 299 forint közelében volt, majd a forint folyamatosan erősödött a nap folyamán. Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron A forint erősödése két tényezőre vezethető vissza. Egyrészt a zlotyból a térségbeli devizákba történő portfolió átrendezéseknek, másrészt az euró a dollárral szembeni erősödésének volt köszönhető. A piacok több megnyilatkozásból is azt a következtetést vonták le, hogy Lengyelország nem lesz képes teljesíteni az euró bevezetésének inflációs előfeltételét jövőre, és a költségvetési deficit is határérték feletti lesz. A zloty kárára és a forint, valamint a cseh koronára kötött üzletek erősítették a két utóbbi deviza árfolyamát. A dollár lassan, de folyamatosan gyengült az euróval szemben: a keresztárfolyam a csütörtöki 1,30-as szélsőérték után péntek reggel már 1,3170 körül alakult, délután négy órakor pedig 1,3259 volt. Az EKB péntekre 1,3232 dollárban állapította meg az euró referencia árfolyamát a csütörtök 1,3050 dollár után. A dollár gyengülését az a hír váltotta ki, hogy a Crysler csődeljárást kérhet már a jövő héten, valamint hozzájárult a pozitív kínai gazdasági adatok hatására erősödő jen is, és az eurót támogató kedvező német Ifo gazdasági mutató. A dollárt 222,70 forinton jegyezték délután négy órakor a csütörtök délutáni 228,33 forint után. A svájci frankot 195,55 forinton jegyezték a csütörtöki 196,82 forint után, 100 japán jen jegyzése pedig 228,55 forint 233,45 forint után. Az állampapírok másodpiacán a hozamok 10-20 bázisponttal csökkentek, a 3 éves lejárat hozama 10,55 százaléknál, az 5 évesé 10,60 százaléknál, a 10 évesé százaléknál áll. MTI
Befektetés Az OTP-ről szólt, de nem az OTP-é volt a mai nap 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 16:59
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 16,87 pontos, 0,14 százalékos emelkedéssel, 12.483,26 ponton zárt pénteken. A Mol árfolyama 2,11 százalékkal 10.395 forintra erősödött, az OTP részvények ára 0,27 százalékkal 2.610 forintra csökkent. A részvénypiac forgalma 16,9 milliárd forint volt pénteken, a vezető részvények vegyesen változtak az előző napi záráshoz képest. Az erősödő forint mellett alacsony forgalomban a csütörtöki záró értéke közelében fejezte be a kereskedést a BUX pénteken, amivel bebizonyosodott: a hét elején megindult korrekció a hét második felére erejét vesztette - jelentette ki Söre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. határidős üzletkötője. Rámutatott: a stagnáló OTP befektetői mellett a Magyar Telekom vásárlói mozgatták a pénteki kereskedést. A távközlési vállalat magas forgalmának az volt az oka, hogy a cég árfolyama a pénteki kereskedési napon még tartalmazta azt az osztalékot, amelyet a társaság hétfőn fizet ki a részvényeseknek - tette hozzá. A mai nap az OTP-ről szólt: részletet: ITT Az OTP árfolyama pénteken nem követte a nemzetközi trendeket, miközben az európai bankpapírok 4-5 százalékos emelkedést tudtak produkálni, a legnagyobb magyar pénzintézet részvényei veszítettek értékükből. Az üzletkötő kiemelte: a sikertelen korrekció után az OTP árfolyamában a 2.700 forintos szint áttörése egy újabb emelkedést hozhat magával, amely eredményeként akár 3.200 forintig is emelkedhet pár nap alatt a bankpapír árfolyama. A Mol árfolyama 215 forinttal, 2,11 százalékkal 10.395 forintra erősödött, 722,9 millió forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 7 forinttal, 0,27 százalékkal 2.610 forintra csökkent, forgalmuk 7,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 14 forinttal, 2,34 százalékkal 584 forintra esett, forgalma 7,6 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 90 forinttal, 0,32 százalékkal 28.335 forintra nőtt, a részvények forgalma 465,4 millió forintot ért el. Szektortársa, az Egis 129,3 millió forintos forgalom mellett 180 forinttal, 1,52 százalékkal 12.000 forintra emelkedett. A kis és közepes papírok indexe, a BUMIX 1.405,96 ponton zárt pénteken, ez 2,04 pontos, 0,14 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva. Nézze meg, hogyan zártak részvényei! MTI, Privátbankár
Cikkek Detroiti krízis: csak a Ford marad meg? 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 16:48
Az amerikai Ford autógyár 1,4 milliárd dollár veszteséget szenvedett el az idei első negyedévben, szemben az egy évvel korábbi 70 millió dolláros nyereséggel - de a 106 éves vállalat így is megúszhatja a világválságot
Cikkek Bevásárolt magából az OTP - megint 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 16:28
Összesen 111 darab OTP törzsrészvényt értékesített az OTP Bank 2.614 forintos átlagáron az ETFBUXOTP alap fedezése céljából - tette közzé az OTP Bank Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken. Nézze meg, hogyan állnak részvényei! Ezzel a bank saját tulajdonában lévő OTP törzsrészvények állománya 3.621.660 darabra változott. A csoporttagoknál lévő részvények darabszáma a 2009. március 30-i állapot szerint 2.098.560 darab. Az OTP saját részvény állománya ezzel 2,04 százalékra csökkent. Az OTP visszavág: Soros fizess! Csányi: Bajnaival kihúzzuk egy évig  A kisember nem kap annyi haladékot, mint az OTP  A kisembereket húzta le Soros  Soros György véreztette ki az OTP-tMTI
Cikkek Bajnai: csak 12 hónapra van pénzünk! 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 16:17
A kormányfő szerint a kabinet nyugdíjasoknak tett ajánlata ha fájdalmas is, de fair. Bajnai Gordon szerint az ország nem tudja tovább finanszírozni a 13. havi nyugdíjat. A Fidesz szerint az Idősügyi Tanács "bólogatva éljenezte" Bajnai bejelentéseit
Cikkek Tárgyal az EBDR és az OTP - de miről? 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 15:51
Kétszáz millió eurós alárendelt kölcsönről és "valami egyébről" is tárgyal az OTP az EBRD-vel, szakértői szinten már megszületett az elvi egyezség, de a folyamat még néhány hétig elhúzódhat - mondta Urbán László, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese a pénteki közgyűlést követő sajtótájékoztatón. Csányi Sándor elnök-vezérigazgató hozzáfűzte: nem tőkeemelésről van szó. Csányi Sándor jelezte: egyetért a jegybankelnökkel abban, hogy az idén várhatóan jelentősen csökken a bankszektor nyereségessége. Hozzátette: továbbra is az OTP fogja előállítani a szektor nyereségének több mint 50 százalékát. Az OTP első embere arra számít, hogy a bankok az idén tovább szűkítik hitelezési aktivitásukat; a legtöbb banknak szűkítenie kell kitettségét vagy szinten tartani - mondta. Az eszközök minősége Csányi szerint romlani fog. Hozzátette: az OTP ebben a tekintetben szerencsés, portfoliója lassabban romlik, amiben adósvédelmi programjának is szerepe van. Az OTP visszavág: Soros fizess! Csányi: Bajnaival kihúzzuk egy évig  A kisember nem kap annyi haladékot, mint az OTP  A kisembereket húzta le Soros  Soros György véreztette ki az OTP-tMTI
Cikkek IMF: jó úton a magyar tőkepiac 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 15:50
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) üdvözli a magyarországi tőkepiac pozitív fejleményeit, egyebek között a hosszú lejáratú államkötvények sikeres kibocsátását - mondta Marek Belka, az IMF európai főosztályának igazgatója pénteken Washingtonban. A régió helyzetét jellemezve Belka utalt arra, hogy Magyarország nehezebb helyzetben van, mint például Csehország vagy Lengyelország, de az államkötvények sikeres kibocsátása szerinte annak a jele, hogy javul a magyar tőkepiac megítélése. Kifejtette: az IMF magyar hitelprogramja jó úton halad, és a Valutaalap kész arról tárgyalni, hogyan lehetne ezt a programot folytatni. Csak 3,3%-os visszaesést jósol nekünk az IMF MNB: titok, hogy váltottuk át az eurómilliárdokat?  IMF: Románia behúzta a 20 millárd eurót  Európa zsugori? Az államadósság-ráta az egekbe szökik?  MTI
Cikkek A magyarok fele retteg, hogy munkanélküli lesz 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 15:42
Tovább nőtt a félelem a munkanélküliségtől az elmúlt hónapokban, s mostanra az alkalmazottak és vállalkozók közel fele tart attól, hogy munkanélkülivé válhat
Cikkek Már szervezik az országos sztrájkot 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 15:36
Általános, országos, ágazatokra kiterjedő sztrájkot hirdetett a LIGA Szakszervezetek 2009. május 8-ra, a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete és a GYSEV Dolgozók Szabad Szakszervezete április 30-án is beszünteti a munkát - áll a LIGA pénteki közleményében. A GYSEV is sztrájkol harmincadikán Új szövetségese van a LIGA-nak MTI
Cikkek Korlátok között: leszavazta az OTP-vezérkart a közgyűlés 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 15:34
Az OTP Bank pénteki közgyűlése nem fogadta el az igazgatóságnak azt a javaslatát, amely 10 százalékos szavazati korlátozást léptetett volna hatályba kétéves időtartamra a jelenleg hatályos 25, illetve 33 százalék helyett. Csányi Sándor elnök-vezérigazgató a közgyűlést követő sajtótájékoztatón azt mondta, számítottak erre, s vannak más lehetőségek is, de ezeket nem nevesítette. A javaslat egy nagyrészvényes ellenállásán bukott meg, s arra jó volt, hogy tudják, ha a jövőben ilyen kérdés merül fel, mire számítsanak. Hozzátette: összességében elégedettek, hiszen ez a javaslat is 70 százalék feletti szavazatot kapott. A közgyűlés felhatalmazta az igazgatóságot arra, hogy az alaptőkét a jelenlegi mértékhez képest saját hatáskörben legfeljebb 100 százalékkal felemelje, a felhatalmazás 2014 április 24-ig él. (A korábbi felhatalmazás most járt le.) A részvényesek felhatalmazták az igazgatóságot saját részvények vásárlására is. Az OTP visszavág: Soros fizess! Csányi: Bajnaival kihúzzuk egy évig  A kisember nem kap annyi haladékot, mint az OTP  A kisembereket húzta le Soros  Soros György véreztette ki az OTP-t MTI
Makro / Külgazdaság Uniós pénzek nyomában a magyar jelentés 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 15:28
A tagállamok felügyeleti rendszere alacsony hatékonysággal működik, a szabálytalanságok és csalások megelőzése és kezelése igen nehézkes - hova tűnnek az uniós támogatások?
Makro / Külgazdaság Gyüjtögető politikusok, kibekkelt népszavazás? 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 15:13
Törvényjavaslaton dolgozik az MSZP, amely rendezné a képviselői költségtérítések helyzetét. Az eddig napvilágot látott elképzelésekből csak egyben van szó a számlákról
Cikkek USA: közel a fordulat a tartós fogyasztási cikkek piacán? 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 15:03
A vártnál kevésbé csökkent a tartós fogyasztási cikkek rendelésállománya az Egyesült Államokban márciusban. Bár fordulat egyelőre nem következett be, elemzők szerint az adatok arra utalnak, hogy talán végéhez közeledik az elhúzódó válság az amerikai feldolgozó iparban. A kereskedelmi minisztérium pénteken ismertetett adatai szerint a megrendelések 0,8 százalékkal estek vissza márciusban az előző hónaphoz képest, miközben elemzők még másfél százalékos visszaesést jósoltak. A minisztérium egyszersmind lefelé módosította a februári 3,5 százalékos növekedést 2,1 százalékra. Ez volt az első növekedés hat egymást követő hónap meredek csökkenése után. Válságszámok: mindig van még rosszabb   MTI
Cikkek Válságkezelés: a fiatlokba fektetnek be a franciák 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 14:59
A vállalatoknak nyújtandó közvetlen ösztönző támogatások formájában 1,3 milliárd eurót ruház be 2010 júniusáig a francia kormány több, mint félmillió 25 év alatti fiatal munkahelyteremtésére és képzésére - jelentette be pénteken Nicolas Sarkozy államfő. A "sürgősségi program" ismertetésekor a Véolia-csoport Jouy-le-Moutier-ban található oktatási központjában tett látogatásán az elnök elfogadhatatlannak nevezte azt a "francia katasztrófát", hogy minden második francia fiatal munkanélküli, és hogy évente 150 ezren hagyják ott bizonyítvány illetve az érettségi megszerzése előtt a középiskolát.      - Az 1,3 milliárd euró nem a munkanélküliség finanszírozására szolgál, hanem a képzésre és a munkahelyteremtésre. Nem azért jöttem, hogy újabb munkanélküli segélyeket jelentsek be - hangsúlyozta beszédében az államfő. A program egyik legfőbb eleme: a vállalkozók minden 25 évnél fiatalabb alkalmazott után egy évre mentesülnek a szociális járulékok befizetése alól, s 1800 eurós ösztönző prémiumot is kapnak a kormánytól. Sarkozy reményei szerint az intézkedésnek köszönhetően 2009 és 2010 júniusa között 320 ezer fiatal jut munkához, 35 százalékkal több, mint 2008-ban.Emellett a gyakornoki státuszban foglalkoztatottaknak két hónap után kötelező lesz fizetést adni, valamint az a vállalat, amelyik határozatlan munkaidejű szerződést ajánl 2009 szeptembere előtt az eddig gyakornokként alkalmazott munkatársának, háromezer eurós támogatást kap az államtól. A munkaerőpiacon hátrányos helyzetben lévő fiatalok számára pedig beilleszkedést segítő, államilag támogatott külön munkaszerződést vezet be a kormány, amely várhatóan 100 ezer pályakezdőt érinthet.   A nyolcvanas évek óta a 14 és 25 év közötti munkanélküliek aránya 15 és 23 százalék között mozog Franciaországban. A diploma nélküli fiatalok nagy arányban találhatók az alkalmi és a határozott idejű szerződéssel foglalkoztatottak között. A gazdasági válság kirobbanása óta különösen érinti ezt a korosztályt az a probléma, hogy a vállalkozások szüneteltetik a munkafelvételt. Az elmúlt egy évben a 25 évnél fiatalabbak körében 32 százalékkal növekedett a munkanélküliség Franciaországban. Sarkozy: a szociális alapba nemcsak az államnak kell befizetnie Hoppá: a Renault hazaviszi a Cliót MTI
Cikkek Ilyet még Bill Gates soha nem látott 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 14:46
Hatszázalékos forgalomcsökkenés, csaknem harmadával visszaeső eredmény -  példátlanul gyenge negyedévet produkált az amerikai Microsoft az idei év első három hónapjában, 23 évvel ezelőtti tőzsdére menetele óta most először csökkent a forgalma. A világ vezető szoftvergyártója a PC-piac romlásával hozta összefüggésbe, hogy a várttól csaknem másfél milliárd dollárral elmaradó 13,65 milliárd dolláros forgalma volt a 2009. évi első (üzleti évében a harmadik) negyedévben, adózott eredménye pedig 2,98 milliárd dollár lett. Eredményeit illetően a folyó negyedévre sem bizakodó a vállalat, Steve Balmer, a Microsoft első embere pedig a világgazdasági válság több évre elhúzódó hatásait ecsetelte. A Microsoft már az előző negyedévben is 11 százalékos eredményromlást jelentett, minek utána januárban 5 ezer fős leépítést határozott el, mely 2010-ig tart. Az elmúlt negyedév jelentős fejleménye volt még a Windows 7 operációs rendszer kísérleti próbája és a júliussal kezdődő negyedévben már kereskedelmi forgalomba kerül az új Microsoft szoftver. Nem mellékesen a Windows-divízió nyeresége a harmadik negyedévben 19 százalékkal 2,5 milliárd dollárra csökkent, az eladások pedig 16 százalékkal, 3,4 milliárd dollárra. Van élet az interneten túl - gyerekfejjel   Korszakváltás: lecsukták a fájlcserélőket  Egy jó mobillal a postát is elfelejthetjük  MTI
Cikkek Recesszió: hatost dobnak az oroszok is 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 14:35
Az orosz gazdasági minisztérium az idén 6 százalékos GDP-csökkenést vár, közel háromszorosát a korábban valószínűsített 2,2 százalékos visszaesésnek. A minisztérium előrejelzése szerint a növekedés 2010-ben tér vissza, de a bővülés - amelyet 3,8 százalékra várnak - csak mintegy fele lesz a korábban jósolt 6,6 százaléknak. A minisztérium az idén egész évben az ipari termelést 9,1 százalékkal várja zsugorodni, korábbi előrejelzésében csak 7,4 százalékos mínusz szerepelt. Jövőre várhatóan 3,2 százalékkal bővül az ipari termelés, korábban még 6,0 százalékot vártak. Az idei inflációt most 13,0 százalékra várják, ez megegyezik a korábbi jóslattal. Jövőre 10,0 százalékra valószínűsítik a fogyasztói áremelkedés ütemét, a megelőző 5,5-7 százalékos előrejelzés helyett. A kiskereskedelmi forgalmat az idén 4,9 százalékkal várják csökkenni, korábban még 0,3 százalékos növekedést valószínűsítettek. Az idei átlagos olajárat 45 dollárra becsli most a minisztérium, az előző előrejelzésben szereplő 41 dollár helyett. A Surgut és az osztalék nélkül is összezárt a Mol Még ott vagyunk a befektetők térképén  Külügyi értetlenség és zavar a Mol-ügyben  Már a spájzban vannak: átveszik az oroszok a Molt?MTI
Cikkek A BKV a magyar jegybank nyomában 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 14:31
Nehezebben hamisítható, fémszámmal ellátott bérleteket árul tanulóknak a BKV, de a készletek kifuttatása miatt egy ideig a régi hologrammal ellátott típus is forgalomban marad - közölte a BKV sajtóirodája pénteken az MTI-vel. A közlekedési társaság adatai szerint a hamisítások száma elenyésző, évente mindösszesen 4-5 ilyenről van tudomásuk, amelyek nem a BKV jegypénztáraiban, hanem a viszonteladóknál történnek, vagy a vásárló maga "barkácsolja össze" a bérletet, írja át az érvényességet. Tapasztalataik szerint a kirívó esetek arányukat tekintve nem nagyobbak, mint más szolgáltatóknál. A hamisítók ellen küzd a jegybank is MNB: áprilistól minden papírpénz megújul Felhívták a figyelmet arra, hogy a béreltek hamisítása okirat-hamisításnak minősül, ennek észlelése, vagy gyanúja esetén a BKV azonnal megteszi a szükséges intézkedéseket és minden esetben rendőrhatósági eljárást kezdeményez. Hozzátették, hogy a cég tervei között szerepel a bérletek ellenőrzésének további szigorítása, és a jegyellenőrök számát is növelni kívánják. Az új bérletek nyomtatása nem jelent többletköltséget a BKV-nak - közölte a BKV. A BKV-t még a válság is sújtja   Hitelből fizetné hiteleit a BKV   Még drágább lesz a fővárosi parkolás  MTI
Cikkek 150 milliárd forintot akar az OTP 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 14:21
Az OTP Bank 2009-re 150 milliárd forint csoportszintű adózott eredményt irányzott elő - jelentette be Urbán László vezérigazgató-helyettes a hitelintézet pénteki közgyűlésén. Úgy vélte, az eredményterv a jelenlegi feltételek között kellően ambíciózus, s ha ezt sikerül elérni, a részvényárfolyam lényegesen javulhat.     A vezérigazgató-helyettes rámutatott: a tavaly elszámolt 120 milliárd, valamint idei évre tervezett 170 milliárd forintos kockázati költség nem veszett el, a helyzet javulásával visszakerülhet az eredménybe. Urbán László szerint az adósok helyzetére, a portfolió minőségére és a bank jövedelemtermelő képességére is visszahat, hogy a költségvetési korrekció mennyire lesz sikeres. A portfolió bővítését az államtól kapott 140 milliárd forintos forrás kihelyezésén túl nem tervezi a bank. Az EBRD-vel alárendelt kölcsöntőkéről folytatott tárgyalások kapcsán elmondta: a banknak a 8 százalékos tőkemegfelelési előírást figyelembe véve több mint 2 milliárd eurós tőkepuffere (tartaléka) van; ha ez sem volna elég, lehet oly módon tőkéhez jutni, hogy a meglévő részvények értékét ne csökkentse. Soros kapcsolás: az OTP segít a veszteseknek Az OTP visszavág: Soros fizess! Csányi: Bajnaival kihúzzuk egy évig  A kisember nem kap annyi haladékot, mint az OTP  A kisembereket húzta le Soros  Soros György véreztette ki az OTP-t kapcsolás: az OTP segít a veszteseknekMTI
Cikkek "Repült" az új kormányszóvivő 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 14:11
Bajnai Gordon miniszterelnök Szollár Domokost, a Budapest Airport eddigi szóvivőjét nevezte ki a válságkezelő kormány új szóvivőjének. Szollár Domokos 2009. május 15-től Budai Bernadettel közösen látja el a szóvivői feladatokat. Szollár Domokos az üzleti életben szerzett szakmai tapasztalatait állítja a válságkezelés szolgálatába, hogy hitelesen képviselje a válságkezelő kormányt, pontos és őszinte tájékoztatást adjon a válságkezelő intézkedésekről és azok szükségességéről. Szollár Domokos 2004 májusa óta dolgozott a ferihegyi repülőteret üzemeltető Budapest Airportnál, először mint kommunikációs munkatárs, 2006-tól pedig a társaság kommunikációs vezetői és szóvivői teendőit látta el. 2007. évi tevékenységéért elnyerte a szakma illetve az MTI által közösen adományozott „Az év szóvivője” címet.   A Budapest Airportot megelőzően, 2001 áprilisától a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma Közép-európai Kulturális Intézeténél dolgozott tudományos munkatársként. Történész és szociológus diplomáját 2000-ben szerezte a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karán. Szollár Domokos, akit sosem vonzott a pártpolitika, Budai Bernadettel együtt a válságkezelő kormány szakértő szóvivőjeként kívánja ellátni feladatát. A munkaadók Bajnai mellé álltak Bajnai mindenkitől áldozatot kér Fidesz: jó az irány, de túl kevés "Bajnai adócsomagja konzerválja a lemaradást" Bajnai: higgyék el, nekem is fáj Csányi: Bajnaival kihúzzuk egy évig "Olyan lesz, mint a Bokros-csomag" A szocpol elvonásán az állam is bukik? OS
Cikkek Költségtérítés: ketten támadták meg a népszavazást 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 14:05
Az Alkotmánybíróságon (Ab) péntekig ketten támadták meg azt az országgyűlési határozatot, amelyben a parlament elrendelte a Seres Mária által, a képviselői költségtérítésről kezdeményezett népszavazást - mondta Sereg András, az Ab sajtófőnöke az MTI érdeklődésére. A határozatot április 17-én tették közzé a Magyar Közlönyben, attól számítva nyolc napon belül nyújtható be kifogás az Alkotmánybíróságnak; ez határidő hétfőn jár le. Sereg András közölte, az Ab a beadványokat soron kívüli eljárásban tárgyalja majd. Április közepén az országgyűlési képviselők 360 igen szavazattal, ellenszavazat nélkül, három tartózkodással rendelték el a Seres Mária magánszemély által kezdeményezett népszavazást. A népszavazásra feltett kérdés: "Egyetért-e Ön azzal, hogy az országgyűlési képviselőknek csak a bizonylattal alátámasztott elszámolható kiadásai után járhat költségtérítés?" A képviselőkön vagy a népszavazáson spóroljunk?  Az Országgyűlés elrendelte a költségtérítésről szóló népszavazást  MTI
KKV Negyedik mobilszolgáltató: most már minek? 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 14:03
Piacélénkítési céllal akart az NHH negyedik mobilszolgáltatót, de közben a helyzet annyit változott, hogy most már azt mondják: felesleges még egy piaci szereplő
Makro / Külgazdaság Orbán fogolytáborhoz hasonlította Magyarországot 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 13:50
Ma nem a válságot, hanem a reménytelenséget kell legyőzni - mondta Orbán Viktor, aki szerint az ország kezd olyan lenni, mint egy fogolytábor
Cikkek Tőkét emelt az Erste Bank 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 13:25
Az Erste Bank Hungary Nyrt. pénteki közgyűlésén a tulajdonosok 7,5 milliárd forintos tőkeemelést hagytak jóvá, így a bank alaptőkéje 53,4 milliárd forintról 60,9 milliárd forintra nő - közölte a pénzintézet az MTI-vel. Az egyforintos névértékkel megegyező árfolyamon kibocsátásra kerülő, összesen 7.500 millió darab új részvényt az Erste Group Bank AG jegyezheti le elsőbbségi jogával élve. A bank közleménye szerint az alap-tőkeemelésről a romló gazdasági környezet és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete által elvárt minimum 10 százalékos fizetőképességi mutató (szolvenciaráta) fenntartása érdekében döntöttek a tulajdonosok. Az Erste Bank 2008. évi mérleg szerinti nyeresége 24,5 milliárd forint volt az auditált, konszolidált, magyar számviteli szabványok alapján készült beszámoló szerint. Az ügyfelekkel szembeni követelések növekedése a mérlegfőösszeg 30 százalékos emelkedését eredményezte, így az 2.636 milliárd forintot ért el. A közgyűlés az adózott eredményből 15 milliárd forint osztalék kifizetését hagyta jóvá, a fennmaradó összeg pedig az eredménytartalékba kerül. A közgyűlés Pelle Lászlót az igazgatóság belső tagjává választotta 2012. április 27-ig terjedő hatállyal. Pelle László a bank informatikai rendszereiért és operációjáért felel. Két hajszálra van a BÉT a végelgyengüléstől Erste: indul a részvénykibocsátásMTI
Cikkek Budapest: az el nem készült metró is az útfelújítások akadálya 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 13:15
Az előző évekhez képest lassul az útfelújítások tempója a fővárosban a különböző nagyberuházások miatt; idén 36 kilométernyi útburkolatot újítanak fel összesen 43 útszakaszon - közölte Demszky Gábor (SZDSZ) főpolgármester pénteken. Többi között a hídfelújítások, a 4-es metró építése, a Budapest Szíve projekt és a főgyűjtőcsatorna kialakítása miatt kénytelen lassítani az útfelújítások ütemét a főváros - részletezte sajtótájékoztatóján a főpolgármester, hozzátéve, hogy jövőre már kétszer annyit utat újítanak meg, mint az idén. Demszky Gábor elmondta, hogy a 2009-es - egymilliárd forint összköltségű - útfelújítások első ütemében több más mellett felújítják a XIII. kerületi Béke utcát, a Gyöngyösi utca és a Béke tér között, a Gogol utcát, a Hegedűs Gyula utca és a Váci út között, a III. kerületi Jablonka utat, a Farkastorki út és a buszforduló között, a IV. kerületben a Kiss János utca teljes pályaszerkezetét átépítik a Görgey Artúr és a Szilágyi út között és már tart a XIV. kerületben az Öv utca rekonstrukciója az Erzsébet királyné útja és a Telepes utca között. További munkálatok folynak az I. kerületi Aladár utcában, a Törökbálinti úton és a XII. kerületi Bürök utcában - tette hozzá. Az első ütem munkálatai márciusban kezdődtek és várhatóan július közepéig fejeződnek be. A második ütemben megújul többek között a Budai alsó rakpart, a Thököly út, valamint a Ferihegyi út egy-egy szakasza, a Hűvösvölgyi út és a Budakeszi út bizonyos szakaszai - mondta a főpolgármester. Hozzátette: a második ütem a közbeszerzési eljárások után - várhatóan június végén - kezdődhet és augusztus végéig, iskolakezdésig zárulhat le. Demszky Gábor szólt arról is, hogy a jövő évben a fővárosi önkormányzat mintegy 75 kilométernyi útszakasz felújítását tervezi. Az útfelújításokat összesen 87 szakaszon végzik majd. A tájékoztatón kiosztott sajtóanyag szerint 2005-ben 80 kilométernyi, 2006-ban 200, 2007-ben 120, 2008-ban pedig 23 kilométernyi útburkulat újult meg. Még több fővárosi utat feltúrnak Büdzsé nélkül Budapest: az MSZP is beintett MTI
Cikkek Soros kapcsolás: az OTP segít a veszteseknek 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 13:11
Az OTP Bank vizsgálja, hogyan tudna segítséget nyújtani azoknak a kisrészvényeseknek, akik nagy veszteséggel kényszerültek eladni részvényeiket - mondta Csányi Sándor elnök-vezérigazgató pénteken, a hitelintézet évi rendes közgyűlésén. Csányi elmondta: az október 9-i spekulatív támadás mögött a Soros Fund áll, az OTP a tranzakció kapcsán bejelentést tett a felügyeletnél és feljelentést tett a rendőrségen. A tranzakció miatt jelentősen csökkent az OTP részvények ára, és sok részvényes, aki nem tudta előteremteni a többletfedezetet, veszteséget szenvedett. Az OTP Bank tavaly nagy volumenben vásárolt saját részvényeket, amivel mérsékelte az árfolyamcsökkenést az utolsó negyedévben. Ha ezeket a bank eladná, jelentős nyereséget realizálna - mutatott rá. Az OTP visszavág: Soros fizess! Csányi: Bajnaival kihúzzuk egy évig  A kisember nem kap annyi haladékot, mint az OTP  A kisembereket húzta le Soros  Soros György véreztette ki az OTP-tMTI
Cikkek London: a 3,5%-os recesszió már csak vágyálom 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 13:07
Éves összehasonlításban több mint 4 százalékkal csökkent a brit gazdaság összteljesítménye - ennél mindenki jobbat várt. A 3,5%-os recesszió már csak vágyálom
Cikkek London: a 3,5%-os recesszió már csak vágyálom 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 13:07
Éves összehasonlításban több mint 4 százalékkal csökkent a brit gazdaság összteljesítménye - ennél mindenki jobbat várt. A 3,5%-os recesszió már csak vágyálom
Cikkek Lassan 20% a munkanélküliség Spanyolországban 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 12:54
Gyorsan emelkedik a munkanélküliség Spanyolországban: március végén 3,45 százalékponttal volt magasabb az év véginél, elérte a 17,4 százalékot. Az idei első negyedben 802 ezer állás szűnt meg, így a munkanélküliség történelmi csúcson áll: 4,0107 millióan vannak állás nélkül. Ezzel Spanyolország megelőzi a legnagyobb európai gazdaságot, a közel dupla annyi lakosú Németországot, ahol csak 3,586 millió volt a munkanélküliek száma márciusban. Spanyolországban az első negyedben 240 ezerrel nőtt azon háztartások száma, ahol mindenki munkanélküli, 1,1 millióra. A pénzügyminiszter a vártnál is rosszabbnak minősítette a munkanélküliség alakulását, jelenleg Spanyolországban a legmagasabb a munkanélküliség az egész EU-ban. A spanyol gazdaság az idén várhatóan 1,6 százalékkal zsugorodik a kormány előrejelzése szerint, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) azonban ennél jóval nagyobb, 3 százalékos GDP-csökkenést vár, és további, 0,7 százalékos romlást jósol a jövő évre. Siralmas állapotban a német gazdaság Annyi a munkanélküli, mint égen a csillag BKIK: 12% is lehet a munkanélküliségi ráta Brutális a szlovák munkanélküliség MTI
Cikkek Vége a patthelyzetnek? Hunvald lemondott 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 12:40
Lemondott fővárosi közgyűlési képviselői mandátumáról Hunvald György, a VII. kerület szocialista polgármestere - közölte Burány Sándor, az MSZP budapesti elnöke pénteken az MTI-vel. Tájékoztatása szerint Hunvald György az ügyvédjén keresztül juttatta el lemondását hozzá, amely péntektől hatályos. Az erzsébetvárosi polgármester február 12. óta van előzetes letartóztatásban csalás és hivatali visszaélés gyanújával. Hunvald György (MSZP) előzetes letartóztatása miatt megszűnt az MSZP-SZDSZ egyfős önkormányzati többsége a budapesti városházán - többek között emiatt sem sikerült eddig megszavazni a főváros költségvetését: Áprilisban már nem lesz meg a budapesti büdzsé  Nyárra talán lesz büdzséje Budapestnek   MTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG