Hírek
Cikkek A munkaadók Bajnai mellé álltak 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 12:36
A munkaadók támogatják a kormány válságkezelő programját, és annak következetes végrehajtását tartják szükségesnek, azért kritikák is elhangzottak
Cikkek Szépen telik az IMF kasszája 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 11:50
Megkezdődött, és egyes elemeiben már jelentősen előrehaladt a Nemzetközi Valutaalap (IMF) feltőkésítésnek Londonban elfogadott programja
Cikkek Tülekedés a támogatott hitelekért 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 11:04
Élénkült az érdeklődés az állami támogatású lakáshitelek iránt a bankok többségénél, ebben azonban a kamattámogatás és a szociálpolitikai kedvezmény július 1-jétől tervezett felfüggesztése mellett egyéb okok is szerepet játszottak
Cikkek Lefagytak az elemzők a brit GDP-től 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 11:01
Negyedéves összevetésben csaknem 2 százalékkal, éves összehasonlításban több mint 4 százalékkal csökkent a brit gazdaság összteljesítménye az idei első három hónapban, közölte pénteken a brit statisztikai hivatal, amelynek adatsora sokkal rosszabb az elemzői várakozásoknál. Az előzetes hivatalos becslés szerint a brit hazai össztermék (GDP) az első negyedévben 1,9 százalékkal maradt el a tavalyi utolsó három hónapban mért összkibocsátástól, és 4,1 százalékkal volt kisebb az egy évvel korábbinál. Elemzők előzetesen 1,5 százalék körüli negyedéves, illetve 3,7-3,8 százalékos éves visszaesést valószínűsítettek. Adóemeléssel kompenzálják a sokkoló brit hiányt  A nagy hiányok éve volt a tavalyi  Kínkeserves évek várnak a britekreMTI
Cikkek Bajnai mindenkitől áldozatot kér 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 10:54
Bajnai Gordon szerint a válságkezelés mindenkitől áldozatot kíván, a miniszterelnök ennek megértésére és megértetésére kérte az OÉT tagjait
Cikkek Indul a nemzeti disznótenyésztés 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 10:32
A magyar tenyészállat, a hazai takarmány és sertéshús kiváló minőségét előtérbe helyező és a magyar termék fogyasztásának növelését, népszerűsítését célzó nemzeti sertéstenyésztési program indul - jelentette be Gráf József agrárminiszter Hódmezővásárhelyen. A nemzeti sertéstenyésztési program hazai sertéstenyésztésen, hazai sertéstartáson, hízóelőállításon alapuló, minőségbiztosítás keretében működő rendszer lesz - mondta a mezőgazdasági miniszter a sertéstartó és -tenyésztő szervezetek vezetőivel közösen tartott sajtótájékoztatóján. A miniszter, aki sertéstenyésztőként elsőként csatlakozott a kezdeményezéshez, hozzátette: a programban előírt módon előállított termék a Minőségi Magyar Sertéshús logót fogja viselni. Globális agrárpiacot akarnak Gráf: az agrárium egyre nagyobbat harap a GDP-ből Elkészült az ország pálinkatérképe  MTI
Cikkek Nyomoznak a Megyeri-híd ügyében 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 10:27
A Fővárosi Főügyészség nyomozást rendelt el különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen a Megyeri-híd ügyében - közölte az MTI-vel pénteken az ügyészség szóvivője. Skoda Gabriella tájékoztatása szerint a nyomozást az M0-ás autópálya Északi Duna-híd építéséhez kapcsolódóan, a Ganz Híd-, Daru és Acélszerkezetgyártó Zrt. alvállalkozói által tett feljelentés alapján rendelték el. A szóvivő közleménye emlékeztetett: a feljelentést a BRFK gazdaságvédelmi főosztálya március 2-án különösen nagy kárt okozó csalás bűntette miatt elutasította. A Fővárosi Főügyészség hivatalból felülvizsgálta a feljelentést elutasító határozatot. Az ügyészség szerint "a feljelentésben foglalt állítás, mely szerint a Ganz Zrt. vagyonának kezelésével megbízott vezetők valótlan követelés elismerésével és harmadik személy felé történő teljesítéssel csökkentették a Ganz Zrt. vagyonát, és ezzel hozzájárultak ahhoz, hogy az alvállalkozók követeléseit ne lehessen kielégíteni, a hűtlen kezelés bűntettének gyanúját veti fel". Ez alapján a feljelentést elutasító határozatot az ügyészség hatályon kívül helyezte és elrendelte a nyomozást, amelyet BRFK gazdaságvédelmi főosztályának kell lefolytatnia. A Ganz Acél a hitelező bankra mutogat  A Ganz különalkut ajánlott a hitelezőknek Megyeri híd: fizettek a kínaiak, fizet a Ganz is végre MTI
Cikkek A németek jönnek felfelé 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 10:18
Újabb hangulatmutató jelezte, hogy a németek bíznak a jövőben. A távolabbi várakozások további javulását jelezte a müncheni Ifo gazdaságkutató intézet legújabb németországi üzleti bizalmi mutatója, és már a fő mutató is emelkedett. Hétezer német feldolgozóipari, építőipari, nagy- és kiskereskedelmi vállalat megkérdezése alapján az intézet átfogó bizalmi mutatója áprilisra 83,7 pontra emelkedett a márciusi 82,1 pontról, amely 26 évi mélypont volt. Az elemzők 82,3 pontot vártak áprilisról. A fél évre előre tekintő üzleti várakozások részmutatója tovább javult: 83,9 pontra a márciusi 81,6 pontról. Siralmas állapotban a német gazdaság  Kipukkanás szélén a tőzsdelufi  Az új tőzsdézők nem szívbajosak  MTI
Cikkek Szétkapkodják a magyarországi raktárakat 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 07:54
Az idei első negyedévben 20-25 százalékkal nőtt a kereslet a raktárak piacán, mivel a magyar ár a nyugat-európainak csak a fele - közölte az In-Management Ingatlan-üzemeltető Kft. A B-C kategóriás raktárak vételára Nyugat-Európában 700-900 euró négyzetméterenként, amely 210-270 ezer forintnak felel meg a mai árfolyamon. Ezzel szemben Magyarországon 80-120 ezer forint a fajlagos ár ezen a piacon, amely 250-400 eurónak felel meg - emeli ki saját tapasztalatai alapján az In-Management Kft. A raktárak piacán egy év alatt 20-25 százalékkal növekedett kereslet, ami azzal magyarázható, hogy a gyenge forint miatt ma alkalminak tekinthető a vétel. A forint erősödésével, illetve az euró bevezetésével az árak ebben a piaci szegmensben is emelkedni fognak - vélik az In-Management Ingatlan-üzemeltető Kft-nél. A magyar piacon 2,2 millió négyzetméter B és C kategóriájú raktári ingatlan található. Ebből az In-Management Kft. 300 ezer négyzetméterrel, mintegy 14 százalékkal részesedik. A lakáspiacot kell figyelni!  Megteltek a kikötők az eladatlan autókkal  MTI
Cikkek Egyszerűsödik a külföldi gyógykezelés 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 07:46
Az Európai Parlament (EP), csütörtöki strasbourgi ülésén támogatásáról biztosította az Európai Bizottságnak a határon átnyúló egészségügyi ellátásban érintettek jogairól szóló javaslatát, amely szerint a másik tagállamban történő kezelés költségét addig az összegig lehet megtéríttetni, amennyibe az a beteg országában kerülne. Az irányelvtervezet célja, hogy felszámolja az uniós polgároknak egy másik tagállamban történő gyógykezelése előtt álló akadályokat. Az új jogszabály tisztázná a kezelési költségek finanszírozásával, elszámolásával kapcsolatos kérdéseket, és egészségügyi együttműködési mechanizmust hozna létre a tagállamok között. Az Európai Bizottság becslése szerint az EU-ban az egészségügyi kiadásoknak nagyjából egy százalékát teszik ki a "határokon átnyúló" gyógykezelések költségei. Jelenleg az EU össztermékének 7,6 százalékát fordítják egészségügyre, és a több tagállamot érintő kezelések költsége évente mintegy 9,2 milliárd euró. Egészségünk megsínyli a kuporgatást A válság egyetlen pozitív hatása Tornacipő helyett a pirulákért nyúlunk  Alig figyelnek az orvosok, egyre több a panasz Sok patika zárhat be idén - nemcsak a válság miattMTI
Cikkek Csődvédelmet kér a Chrysler 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 07:34
A Chrysler amerikai autógyártó vállalat valószínűleg már a jövő héten csődvédelmet kér, a pénzügyminisztériumban már folynak az előkészületek - jelentette a The New York Times internetes kiadása. A pénzügyi tárca elvi megállapodásra jutott a United Automobile Workers autóipari szakszervezettel arról, hogy utóbbi tagjainak nyugdíjai és az egykori dolgozók egészségügyi juttatásai nem kerülnek veszélybe a csődeljárással - írta az újság az intézkedésről közvetlen tudomással bíró forrásokra hivatkozva. A tervek szerint az olasz Fiat cég és a detroiti vállalat fúziója végbemegy a csődeljárás során. Az még nyitott kérdés, hogy mi lesz a Chrysler hitelezőivel, akiknek 6,9 milliárd dolláros követelésük van. A kormány legutóbbi ajánlata az volt, hogy a hitelezők minden dollár után 22 centet, összesen 1,5 milliárd dollárt kapnának, és 5 százaléknyi részesedéshez jutnának az újjászervezett vállalatban. A hitelezők képviselői korábban 65 centet (4,5 milliárd dollárt) és 40 százalékos tulajdonhányadot kértek. A The New York Times szerint valószínűleg egy másik csőd közeli állapotban levő detroiti autógyárra, a General Motorsra is csődeljárás vár, a pénzügyminisztérium ezen is dolgozik. A Chryslernek eredetileg április 30-i határidőt szabott az Obama-kormány az átszervezésre, a GM pedig június 1-jéig kapott haladékot. A feltételezések szerint a kormány fedezni fogja a Chrysler működési költségeit a csődvédelmi eljárás alatt. A Fiat eredetileg 35 százalékos részesedéshez jutott volna az amerikai gyárban, de ezt később 20 százalékra mérsékelték. Washington jelezte, hogy 6 milliárd dollárig terjedő segítséget nyújt, ha a két cég összeolvad. A csődvédelmi eljárás után az új céget a Fiaton kívül az amerikai autóipari szakszervezet, a pénzügyminisztérium és a hitelezők tulajdonolnák. A Fiat átveszi az Opelt  Nem bírja tovább a General Motors  Újabb márkáktól szabadul a GM MTI
Cikkek Késik a busz? Tartsa a markát! 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 07:28
Kevesebb üres teherautó, hosszabb maximális munkaidő a buszvezetőknek, jobban ellenőrzött fuvarozók - ezek az európai közlekedési jogszabálycsomag főbb elemei
Cikkek Fidesz: jó az irány, de túl kevés 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 07:14
Oszkó Péter szerint a kormány a munkaerőpiaci aktivitás preferálását kezdte el adóváltoztatási javaslataival; ezeknek csak az irányával ért egyet a Fidesz, mértékével már nem
Cikkek Egészségünk megsínyli a kuporgatást 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 07:07
A lakosság egészségi állapota romlani fog a gazdasági recesszió hatására: egészségünk rovására takarékoskodunk majd
Cikkek Extra védelem a kockázatokkal szemben 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 07:00
Új Generali baleset- és egészségbiztosítási szolgáltatások a befektetési egységekhez kötött életbiztosítások mellett (x)
Cikkek Az utolsó döfést is megkapták a hitelminősítők 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 06:57
Az Európai Parlament megszavazta, hogy a hitelminősítő intézeteknek ezentúl be kell jegyeztetniük, és felügyeletnek kell alávetniük magukat
Cikkek Az OTP visszavág: Soros fizess! 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 06:54
Az OTP Bank szakemberei vizsgálják, hogy a kisbefektetők kaphatnak-e valamilyen módon kártérítést a tavaly októberben az OTP részvényei elleni támadás miatt - mondta Csányi Sándor, az OTP Bank elnök vezérigazgatója
Cikkek Durva dolgokat állítanak a Providentről 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 06:38
Pert indít munkáltatója ellen a Provident Zrt. egyik alkalmazottja, aki szerint a területi képviselőknek a menedzsment nyomására kellett kockázatos hiteleket kihelyezniük - írja a Népszabadság. A lapnak névtelenül nyilatkozó férfi - aki csoportvezetőként az alá tartozó területi képviselőkön keresztül több mint ezer ügyféllel áll kapcsolatban - azt állítja: a menedzsment nyomására, a vezetők tudtával olyan kuncsaftok számára is nyújtottak kölcsönöket, akiknek az életkörülményei, jövedelmi viszonyai eleve lehetetlenné tették, hogy a tartozásaikat törleszthessék. Mikola Gergely, a Provident Zrt. szóvivője a lap kérdésére válaszolva viszont határozottan cáfolta, hogy a társaság vezetői a szerződéskötések számának növelése érdekében nyomást gyakoroltak volna az alkalmazottakra. Ezt szerinte az is bizonyítja, hogy a munkatársaikat nem a hitelkihelyezések, hanem a pénzbegyűjtés alapján premizálják. A lap arra is kitér, hogy az úgynevezett Antiprovident Akciócsoport - amelyet a céggel szemben fellépő magánszemélyek hoztak létre - a közelmúltban koncentrált támadást indított a Provident ellen. Mali Zoltán, a baranyai Drávapiski polgármestere, az Antiprovident egyik meghatározó képviselője a lapnak azt mondta: Békés megyében összeállt az a több mint kétszáz fős pertársaság, amely hamarosan polgári pert indít a Provident ellen, hogy a bíróságtól - feltűnő értékaránytalanságra hivatkozva - az élő szerződések felbontását kérje. Már halálos fenyegetéssel is párosul az uzsora  Feljelentették a Providentet Durva törlesztőrészletek: menekülés a biztosításba  Népszabadság
Cikkek Ki, mit csinál az MSZP-ben? 
Privátbankár.hu | 2009. április 24. 06:36
Szekeres Imre lett Lendvai Ildikó szocialista pártelnök általános helyettese - írta a Népszava. A lap úgy tudja, az elnökség döntése alapján a pártelnök távollétében az ügyvezető testületben is tag honvédelmi miniszter vezetheti az elnökség üléseit, továbbá Szekeres Imre felel a választási eredmények feldolgozásáért, értékeléséért is. A párt másik elnökhelyettese, Lamperth Mónika gondoskodik a testületi ülések előkészítéséről és összehívásáról - olvasható a cikkben. Érdekesen alakul a pártelnök politikai "portfóliója" is - jegyzi meg a lap, jelezve: Lendvai Ildikó felel az MSZP médiapolitikájáért, valamint ő felügyeli a párt alapítványait, így a Táncsics Alapítványt is, amelyet elnökként várhatóan Gyurcsány Ferenc irányít majd. Kiss Péter alelnök a párt társadalmi kapcsolatait és társadalompolitikáját formálja, és koordinálja a kormány, a frakció és a párt együttműködését. Mesterházy Attila alelnök-frakcióvezető a külügyek alakítója, valamint a fontosabb törvényjavaslatok kapcsán ő közvetíti a frakció felé az elnökség álláspontját - olvasható a cikkben. EP: 100 millióról indulnak a kampányok?   Veres János 0 forintos kormánybiztos lesz  Lendvai: a biztonság miatt maradunk  Népszava
Cikkek Üzleti csapdák, amiket érdemes elkerülni 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 19:25
Összegyűjtöttük a legjellemzőbb céges veszélyeket, és a váratlan problémák megelőzésének lehetőségeit - így lesz boldog karácsonya 2009-ben: számviteli kisokos válság idejére
Cikkek A lengyelek lemondtak a 2010-es euróról 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 18:34
Lengyelország jövőre nem teljesíti az euróövezeti csatlakozáshoz szükséges inflációs feltételt - jelentette ki csütörtökön a lengyel jegybank monetáris bizottságának egyik tagja. Dariusz Filar ugyanakkor óvta a kormány attól, hogy új időpontot jelöljön meg az euró bevezetésére. A kormány 2012-ben tervezi Lengyelország csatlakozását az euróövezethez, ugyanakkor a legtöbb gazdasági szakértő szerint ez túl nagyratörő terv. Filar szerint, ha a kormány új dátumot jelölne ki a csatlakozás időpontjaként, az egész folyamat hitelességének okozna kárt. Szabadesésben Észtország "Rapid euró": csak az IMF és Gyurcsány a híve?   Veres: levegőbe beszél az IMF  Jobb, ha nem trükközünk a magyar euróval   MTI
Cikkek "Fekete év" előtt a magyar bankok? 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 18:21
A magyar bankrendszer tavalyi, közel 400 milliárd forintos profitja megfeleződhet, legrosszabb esetben el is tűnhet az idén  - jelentette ki Simor András, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara  csütörtöki budapesti rendezvényén. A magyar bankok rossz hiteleinek állománya a korábbi egy százalékról három százalékra nőhet, ennek nyomán következhet be a bankok nyereségének csökkenése - jelezte a jegybank elnöke. Simor András elmondta: jelenleg a magyar bankok tőkemegfelelési mutatója 8-14 százalék közötti, az átlag 10 százalék fölött van, ami megfelelő, hiszen a követelmény 8 százalék. Ugyanakkor az MNB által készített stresszteszt azt mutatja, hogy ha a magyar GDP 10 százalékkal visszaesik az idén, akkor a magyar bankrendszernek egy milliárd euró tőkepótlásra van szüksége - tette hozzá. "Ennek megvan a fedezete, mivel az IMF-től felvett hitelből a magyar kormány félretett 2,5 milliárd eurót, így ez az összeg rendelkezésre áll, ha a magyar bankok feltőkésítettsége ezt szükségessé teszi" - fogalmazott Simor András. MNB: titok, hogy váltottuk át az eurómilliárdokat? Több pénzből működik az MNB 9,5 százalék maradt az alapkamat Alapkamat: Simor emelni akart, de leszavazták  MTI
Cikkek Fiat: már a luxus sem kelendő 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 18:18
Az olasz FIAT-csoport 410 millió euró veszteséget szenvedett el az idei első negyedévben, adóssága pedig több mint félmilliárd euróval növekedett (ennek ellenére ma látott napvilágot az a hír, mely szerint az Opel egy titokzatos "kérője" az eddig lehetetlennek gondolt Fiat). A csoporthoz tartozó Ferrari 54 millió eurós nyereséggel fejezte e a negyedévet, a csoport másik luxusmárkája. a Maserati az amortizáció és leírások nélküli eredményadatát (Ebidta) mindössze 3 millió euróban adta meg. A Ferrari eredménye kedvezőnek mondható, hiszen egy évvel előtte 59 millió eurós nyereséget jelentett. A negatív változás gyakorlatilag a forgalom (eladások) csökkenésének tulajdonítható: a visszaesés 3,3 százalék volt, a negyedéves forgalmi érték 441 millió euró, összesen 1571 értékesített autó. A Maserati forgalma viszont ez idő alatt 40 százalékkal 115 millió euróra zuhant, az eladott kocsik száma - 1157 darab volt - az egy évvel korábbinak alig több mint fele. A FIAT-hoz tartozó autómárkák (amihez a "névadó" és a nevezett luxusmárkák mellett az Alfa Romeo és a Lancia is tartozik) forgalma 17,6 százalékkal esett vissza az előző év azonos időszakához képest. A konszern világszerte 464 ezer gépkocsit értékesített, az autógyártásból származó bevétel így 18 százalékkal 5,6 milliárd euróra csökkent - áll a torinói központú vállalatcsoport csütörtöki beszámolójában. Nem kell az új autó a románoknak Toyota: mélyponton a gyártás  Idegen kezekbe kerül az Opel? MTI
Cikkek Almássy beperelte Dávid Ibolyát 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 18:10
Polgári peres eljárást kezdeményezett Dávid Ibolya, az MDF elnöke ellen csütörtökön Almássy Kornél független országgyűlési képviselő, volt MDF alelnök; erről a politikus közleményben tájékoztatta az MTI-t. "Polgári peres eljárást kezdeményeztem Dávid Ibolya ellen személyi jogaim megsértése miatt, miután a magánvádas büntetőügyben korábbi ígéretét megszegve (...) a szocialisták és saját frakciója szavazatai mögé bújt, aminek köszönhetően a Parlament nem függesztette fel a mentelmi jogát" - fogalmaz csütörtöki közleményében a politikus. Azt írja: "ebben is összejátszottak a szocialistákkal, így a felfüggesztés elmaradt. A szavazáson nem volt jelen, tehát a felfüggesztést nem szavazta meg, korábbi ígérete ellenére Dávid Ibolya sem". Az Országgyűlés februárban 135 igen szavazattal, 204 ellenében, nyolc tartózkodással utasította el Dávid Ibolya mentelmi jogának felfüggesztését az ellene kezdeményezett magánvádas ügyben. Almássy Kornél a közleményben emlékeztet arra, hogy tavaly feljelentést tett Dávid Ibolya ellen aljas indokból, nagy nyilvánosság előtt elkövetett, jelenős érdeksérelmet okozó rágalmazás miatt. Ennek előzménye, hogy az MDF elnöke szeptember 12-én egy sajtótájékoztatón egy CD felmutatásával - amely egy hangfelvételt tartalmazott - bűncselekményre elkövetésére utalt, amellyel Almássy Kornélt hozta összefüggésbe és azt mondta, méltatlan ember egy demokratikus parlamentben az, aki ilyen eszközöket maga igénybe vesz vagy támogat. Almássy Kornél akkor azt mondta, Dávid Ibolya a becsületébe gázolt, amikor az MDF tagságára "méltatlan embernek" nevezte.  Mint ismert, Almássy Kornél elindult az MDF elnöki posztjáért, ám - mint mondta - a vele szemben állók közvetítők útján megzsarolták, arra akarták rávenni, hogy lépjen vissza az elnökjelöltségétől. Ezt végül meg is tette. Visszalépésének okairól korábban azt mondta, feleségét és az MDF mellette álló tagjait is többször megfenyegették. Ezt követően az MDF kizárta soraiból Almássy Kornélt. Dávid Ibolya kétkedik: 1 év 100 nap ellen elég lesz?  Kóka: az állam szemet hunyt az adócsalás felett Bajnai mindenkitől, a KDNP Bajnaitól vár lemondást Bokros nem gombot nyomni megy Brüsszelbe  MTI
Cikkek Pénzügyi kilátások: sereghajtó Magyarország 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 18:04
Magyarországon a fogyasztói bizalmi index 52 pont, ami Európában a harmadik legalacsonyabb érték. A hiteleinket érezzük a legnagyobb problémának
Cikkek Csak 3,3%-os visszaesést jósol nekünk az IMF 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 17:58
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója szerint a globális gazdasági válásgból még hosszú hónapok vannak vissza, mielőtt véget ér. Dominique Strauss-Kahn szerint a a gazdasági stabilizálódás néhány jele ellenére, amelyek az erőteljes ösztönző intézkedések hatásának köszönhető, az IMF azt valószínűsíti, hogy a válság még messze a végétől. Ugyanakkor megismételte az IMF-nek azt az előrejelzését, hogy  a világgazdaság a következő év "első szemeszterében" élénkülni kezd. Az IMF Világgazdasági Kilátások című, szerdán ismertetett tanulmánya szerint a világgazdaság az idén 1,3 százalékkal zsugorodik, a korábban várt 0,5 százalékos növekedéssel szemben. A fellendülés azonban a jövő év elején megkezdődhet megfelelő költségvetési, monetáris és pénzügyi politikák alkalmazása esetén - mondta Oliver Blanchard, a nemzetközi pénzügyi szervezet vezető közgazdásza. Az IMF szerint Magyarországon az idén a GDP 3,3 százalékkal csökken, jövőre további 0,4 százalékkal hanyatlik. A valutaalap az idén 3,8 százalékra várja a magyarországi inflációt, jövőre 2,8 százalékosra becsüli. A fejlett országok gazdaságai 3,8 százalékkal csökkenthetik kibocsátásukat az idén, és jövőre sem tudnak majd még növekedést felmutatni. A válság "epicentruma" változatlanul az Egyesült Államok lesz, gazdasága az idén 2,8 százalékkal lehet kisebb, és jövőre sem gyarapodik még. Az euróövezetben azonban az idén nagyobb lesz a visszaesés: elérheti a 4,2 százalékot és 2010-ben is 0,4 százalékkal zsugorodik. A világgazdaság jelentős tényezői közül a legrosszabbra Japánban lehet számítani: 6,2 százalékos GDP-csökkenésre. Jövőre viszont az IMF már fél százalékos gyarapodást vár. A jövő évi élénkülés fokozatos lesz, esetleg elérheti az 1,9 százalékos ütemet, azaz távolról sem a 3 százalékot, amit az IMF januárban jósolt 2010-re. Ugyanakkor számos, a növekedést visszahúzó kockázattal kell számolni - olvasható az IMF jelentésében. Bajnai: higgyék el, nekem is fáj Csányi: Bajnaival kihúzzuk egy évig "Olyan lesz, mint a Bokros-csomag" A szocpol elvonásán az állam is bukik? Lendvai: a biztonság miatt maradunk  Varga István lesz a gazdasági miniszter   Az emberek harmada sem bízik BajnaibanMTI
Cikkek Alacsony forgalomban fulladt ki a forint 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 17:32
Délelőtti erősödése után csütörtök délután alacsony forgalom mellett kissé gyengült a forint. Délután fél ötkor 297,50 forint volt az euró árfolyama, ami a délelőtti 295,95-nél, valamint a szerdai 296,78-as értéknél is gyengébb pozíciót jelent, a kereskedés során ugyanakkor 299,00 forintos szélső értéken is kötöttek üzletet. Az árfolyam kilengéseit is magyarázza, és a kereskedők szerint a piac leginkább jellemző sajátosságát jelent a rendkívül alacsony forgalom. Kedvező hír, hogy a forint sokkal kevésbé gyengült, mint például a lengyel zloty, amely az euróval szemben 4,39-ről 4,74-ig jutott. Az árfolyam alakulását alapvetően az euró/dollár árfolyam követése jellemezte: a hullámzó árfolyamszint szélsőértékei a reggeli és délutáni 1,30, valamint a déli 1,3075 voltak. Az amerikai deviza árfolyama 226,70 és 229,40 forint között alakult; 228,33 forintos délutáni árfolyama mérsékelt gyengülés a szerdai  227,83 forint után. A svájci frankot csütörtök délután 196,82 forinton, míg szerdán 196,15 forinton jegyezték. 100 japán jen jegyzése 233,45 forint a szerdai 234,51 forint után. Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
Cikkek "Bajnai adócsomagja konzerválja a lemaradást" 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 17:23
A BKIK nem tartja elfogadhatónak a Bajnai-kormány válságkezelő csomagját, főként azért, mert az eddig megismert adóintézkedések nem ösztönzik a versenyképességet és a foglalkoztatást
Cikkek Hiányzó információk miatt szenvednek a kkv-k 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 17:12
A hiányzó alapismeretek a felelősek a kis és középvállalkozások (kkv-k) kudarcáért a Marketing Commando legfrissebb internetes szavazása szerint. A 2009 áprilisában végzett felmérésen a Marketing Commando közleménye szerint a 421 megkérdezett kkv vezető 90 százaléka (382 vezető) voksolt arra, hogy az üzleti alapinformációk hiánya felelős a vállalkozások kudarcaiért,  és csupán a megkérdezettek 9 százaléka okolta ezért a fejlett technikák hiányát. A KSH adatai szerint az induló vállalkozások 52 százaléka öt éven belül tönkremegy, amiben a hiányzó üzleti alapinformációk hiányának kulcsszerep jut - hívja fel a figyelmet a közlemény. A vállalkozás indításához és építéséhez szükséges információk beszerzése szinte lehetetlen, az interneten is kevés a gyakorlatias és valóban hiteles forrás. A tengerentúli kkv-knak könnyű dolguk van, hiszen az Egyesült Államok kormánya külön hivatalt működtet (US Small Business Administration), amelynek célja, hogy segítséget nyújtson a vállalkozásoknak. Már a szervezet honlapján hatalmas mennyiségű, gyakorlatias információ található. A magyar cégek ezzel szemben gyakorlatilag a saját hibáikból, a saját kárukon tanulnak - olvasható a közleményben. "Olyan lesz, mint a Bokros-csomag" Két hajszálra van a BÉT a végelgyengüléstől   Cégbeszámolók: csak elektronikusan! A nagy cégek közül is többen buknak  Privátbankár
Cikkek MNB: titok, hogy váltottuk át az eurómilliárdokat? 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 17:08
Az Európai Uniótól az első negyedévben nettó 1,1 milliárd euró érkezett Magyarországra az MNB negyedéves jelentése szerint - a bankközi piacon váltották át, de mennyiért?
Makro / Külgazdaság A horvátok a magyar elnökség alatt csatlakozhatnak 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 16:57
Horvátország remélhetőleg már 2011-ben, a magyar EU-elnökség idején az uniós tagállamok közé kerülhet - hangsúlyozta Tabajdi Csaba csütörtökön Strasbourgban. Ennek azonban feltétele - tette hozzá , az MSZP európai parlamenti (EP-) delegációjának vezetője -, hogy Horvátország végre megegyezzen Szlovéniával a kétoldalú határvita megoldását célzó, nemzetközi közvetítéssel tervezett kétoldalú tárgyalások megindításáról.     Tabajdi, a Nyugat-Balkán stabilitásáról és fejlődéséről készített jelentés árnyék-jelentéstevőjeként a plenáris vitához benyújtott írásbeli hozzászólásában leszögezte: a Pirani-öböllel kapcsolatos határvita rendezése nélkül Horvátország bizonyosan nem lehet a közösség tagja. További követelmény - tette hozzá -, hogy a háborús bűnösök felkutatása és kiadatása terén Zágráb továbbra is teljes mértékben működjön együtt a hágai nemzetközi törvényszékkel. "Horvátországot támogatnunk kell a csatlakozási tárgyalások során, emellett pozitív üzeneteket kell küldenünk a régió azon országainak is, ahol ma még a felvétel ideje - számos külső és belső tényező miatt - bizonytalan. Mihamarabb ratifikáljuk a stabilitási és társulási megállapodást Szerbiával és Bosznia-Hercegovinával, adjuk meg a hivatalos tagjelölti státust a régió összes országának, valamint határozzunk meg pontos menetrendet a vízummentesség mielőbbi biztosítására" - javasolta a magyar EP-képviselő. Hangsúlyozta azt is, hogy az uniónak figyelemmel kell követnie a térségben az etnikumközi viszonyokat, különös tekintettel a Vajdaságban ismét feléledő etnikai atrocitásokra. "A vajdasági kisebbségi jogsértések ügyében az Európai Parlament már két alkalommal határozatot fogadott el, ezt követően 2005-ben érdemben javult a helyzet. Most ismét fennáll a veszélye annak, hogy romlik a kisebbségek helyzete. Az európai intézményeknek szorosan figyelemmel kell kísérniük az eseményeket, és szükség esetén figyelmeztetni kell a szerb hatóságokat a jogsértések gyors, teljes és pártatlan kivizsgálására" - foglalt állást Tabajdi Csaba. Újdonságok a Horvátországba utazóknak  Albánia és Horvátország NATO-tag lett   MTI
Cikkek Adóemeléssel kompenzálják a sokkoló brit hiányt 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 16:52
Romlott a hasonló besorolású és gazdasági erejű országokéhoz képest a brit szuverén adósságtörlesztési kilátások megítélése csütörtökön a londoni piacon, miután a brit pénzügyminiszter példátlan államháztartási hiánnyal, eladósodással és - következésképp - adóemeléssel járó költségvetési tervezetet jelentett be. A kormány a 2009-2010-es pénzügyi év költségvetésébe 175 milliárd fontos (58 ezer milliárd forintos) hiányt, azaz nettó állami hitelfelvételi igényt állított be. Ez azt jelenti, hogy a brit államháztartási hiány eléri a becsült GDP-érték 12,4 százalékát. Ez a modern kori brit gazdaságtörténet messze legmagasabb deficitje lenne. A szuverén törlesztési leállások elleni adósságpiaci biztosítási tranzakciók (CDS) ára az irányadó ötéves futamidőre Nagy-Britannia esetében csütörtökön megközelítette az 1 százalékos középértéket, ami több mint a kétszerese az aktuális német vagy amerikai CDS-árazásoknak. Londonban már 20%-os deficiten sem lepődnének meg  Sokkolni fogja a briteket az országmentés MTI
Cikkek NHH: lemaradásban a digitális tv 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 16:48
A vállaltnál lassabban építi ki a digitális televíziós és rádiós hálózatát a koncessziós jogot elnyert engedélyes, az Antenna Hungaria, és a vállaltnál jóval kevesebb adó érhető el a hálózatokon - mondta el Rozgonyi Krisztina, a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) tanácsának elnökhelyettese csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón. A rádiós és a televízióknál digitális földfelszíni (DVB-T) platformon egyaránt három, a mobiltévé (DVB-H) esetében nyolc százalék a lemaradás - közölte. A sajtótájékoztatón elhangzott: a jövő héten indul a témában piacfelügyeleti eljárás, amelyben azt is tisztázzák, mely hiányosságok róhatóak fel a pályázatot tavaly nyáron megnyerő cégnek. Végre mi is rájöttünk, mire jó az internet Többen vagyunk szélessávon A foci miatt vettünk annyi lapostévét  Az eltiltott adók most egyezkednének az ORTT-vel  
Cikkek BÉT: közgyűlése után erősödött a Mol 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 16:44
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,73 pontos, 0,01 százalékos csökkenéssel, 12.466,39 ponton zárt csütörtökön. A Mol árfolyama 1,24 százalékkal 10.180 forintra erősödött, az OTP részvények ára 0,73 százalékkal 2.617 forintra nőtt. Nézze meg, hogyan zártak részvényei! MTI
Befektetés A Surgut és az osztalék nélkül is összezárt a Mol 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 16:41
A Surgutneftegas nem az a vállalat, amilyenekkel a Mol stratégia partnerséget szokott kialakítani - mondta Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója a vállalat közgyűlése után
Cikkek Már a teljes bankgarancia a Malév mögött 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 16:26
Lehívta Vnyesekonombank teljes, 32 millió eurós bankgaranciáját a Malév tartozásai fejében a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt., a pénzt azonban még nem kapta meg - számolt be Tátrai Miklós, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatója a csütörtökön Budapesten rendezett sajtóklubon. Az MNV még februárban hívott le 4 millió eurót kitevő garanciát a Malév tartozásai fejében, ám ez eddig nem érkezett meg. Ezért a vagyonkezelő úgy döntött, hogy a fennmaradó 28 millió eurót is lehívja attól a banktól, amely azóta a Malév kisebbségi tulajdonosa. A vezérigazgató kitért az erdőgazdaságoknál feltárt szabálytalanságokra is, amelyek milliárdos veszteséget is jelenthetnek az érintett állami cégeknél. A fedezeti ügyletekkel kapcsolatban felvetődik a bankok felelőssége is, amelyek rendkívül aránytalan üzleteket kötöttek, saját javukra - tette hozzá. Martin Gauss a Malév új vezére   Az oroszoknak a Malév nem stratégiai kérdés  Gyászos a helyzet a légitársaságoknál  3 milliárddal és új tulajjal gazdagabb a Malév MTI
Cikkek "Heves" ügy: előrehozott választást akar a Fidesz 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 16:15
A Hevesi megyegyűlés önfeloszlatását és az európai parlamenti választásokkal egy időben új megyei önkormányzati választások kiírását javasolja a Fidesz Hevesben. A javaslatot sürgősségi indítványként terjesztik be a megyegyűlés pénteki ülésén - közölte Tatár László, a hevesi megyegyűlés Fidesz Polgári Frakciójának vezetője csütörtökön az MTI-vel. Az előterjesztést azzal indokolják, hogy a szocialista vezetésű önkormányzat nem képes megküzdeni azzal a válsággal, amely a HospInvest csődközeli helyzete nyomán a megye egészségügyét, sőt teljes intézményrendszerét fenyegeti, ők viszont tudnak megoldást - tette hozzá. Közlése szerint, amennyiben a kórház gazdálkodása összeomlik, az érinti a megye valamennyi, szám szerint 43 intézményét is, vagyis  nem csupán kórházi, hanem megyei csőddel kell számolni. Ugyanakkor Tatár László nem kívánt beszámolni az általuk kidolgozott megoldásról. Mint mondta, erről akkor beszélnek majd, ha meg is valósíthatják - fűzte hozzá. Szerintük Sós Tamás elnök és a szocialista frakció láthatóan csak sodródik az eseményekkel és képtelen megoldást találni a kialakult helyzetre. Mindennek nyomán az MSZP-vel szemben a megyében bekövetkezett a teljes bizalomvesztés. Ezért a közgyűlés feloszlatása és az új választás kiírása jogi megoldás lehet annak elkerülésére, hogy csődbiztos kerüljön Heves önkormányzatának élére - mondta. Ugyanakkor a polgári oldal szerint alternatívát jelenthet az is, ha a szocialisták önként átadják a megye vezetését a jobboldalnak - mondta Tatár László. Merczel József, a közgyűlés szocialista alelnöke az MTI-nek azt mondta, hogy péntek reggel, a megyegyűlés ülését megelőző frakcióülésükön fogalmazzák meg a Fidesz javaslatával kapcsolatos álláspontjukat. Az emberek harmada sem bízik Bajnaiban   Csak a gazdagok adóznának a családi pótlékból  Átlépte a parlamenti küszöböt a Jobbik Fidesz: az MSZP a munkahelyek ellen van!  MTI
Cikkek Az AXA Bank 285 milliárddal zárt 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 16:10
Az AXA Kereskedelmi Bank Zrt. (AXA Bank) – a magyar számviteli szabályok alapján készült, auditált éves jelentése szerint – 285 milliárd forintos mérlegfőösszeggel zárta a 2008. évet, ami 72,8 százalékos bővülést jelent a 2007. év végi 164,9 milliárd forintos szinthez képest. 2008 végére az AXA Bank teljes követelésállománya az előző évi 156,3 milliárd forintról 59,6 százalékos növekedés mellett 249,5 milliárd forintra emelkedett, míg a teljes betétállomány ez idő alatt  15,4 milliárd forintról, közel duplájára, (96,7 százalékkal) 30,3 milliárd forintra növekedett. A bank a tavalyi évben 16,8 milliárd forintos kamatbevételt ért el, szemben a bázisidőszak 10 milliárd forintjával. Az AXA Bank adózás előtti nyeresége 2,19 milliárd forintot tett ki, ami 6,8 százalékkal magasabb az előző évben elért 2,05 milliárd forintnál, ezzel párhuzamosan az adózott nyereség 1,79 milliárd forintra emelkedett az előző évi 1,64 milliárd forinthoz képest (9,1 százalékos növekedés). A mérleg szerinti eredmény 1,61 milliárd forint volt, ami 8,8 százalékkal több mint a 2007 végén elért 1,48 milliárd forint. Fix hozam, biztonsággal: újít az AXA Biztonság: a világelitben az AXA MTI
Cikkek Moszkva: túlzóan optimisták a kormányzat számai 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 15:50
Elérheti a tíz százalékot is az orosz GDP csökkenésének mértéke a mostani második negyedévben, az egy évvel korábbihoz képest. Az ország gazdaságfejlesztési minisztériuma adta ki jóslatát csütörtökön a várható negyedéves gazdasági teljesítményre, és annak romlását 8,7 és 10 százalék közé teszi, megjegyezve, hogy reálisnak tűnik az IMF új előrejelzése az orosz hazai össztermék (GDP) idei 6 százalékos zsugorodására. Az orosz kormány hivatalos előrejelzése az idei GDP-alakulásra még mínusz 2 százalékos, de Alekszej Kudrin pénzügyminiszter már korábban túl optimistának nevezte ezt. Az orosz gazdasági miniszter helyettese szerint az idei első negyedévben éves összevetésben 9,5 százalékkal csökkent az orosz gazdaság kibocsátása. Az orosz jegybank csütörtökön fél százalékponttal 12,5 százalékra csökkentette alapkamatát.  Februárban még szigorított a bank, elsősorban a rubel gyengülését fékezendő. Az oroszok szerint botrány, ami a Molnál folyik Már a spájzban vannak: átveszik az oroszok a Molt? G20: az oroszok nem fizetnek be a közösbe A Moody"s lecsapott a Gazpromra is  MTI
Cikkek "A Mol nem a sarki fűszeres!" 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 15:40
A részvényesek döntéseikkel a Mol Nyrt. lopakodó felvásárlását nehezítették meg a közgyűlésen, ami azért fontos, mert a vállalat nem a "sarki fűszeres", hanem egy olyan stratégiai cég, amelyik a régióban az energiaellátás diverzifikálását is lehetővé teszi - értékelte Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója az eseményt csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón. Hozzátette: a részvényesek a közgyűlésen rugalmasabbá tették a társaságot, amelyik most erősebb és stabilabb, mint valaha volt. Az elnök-vezérigazgató kiemelte: a részvényesek hitet tettek a Mol Nyrt. önálló stratégiájának folytatása mellett. Kifejtette, hogy a Mol pénzügyi pozíciója stabil, amit támogat az is, hogy a közgyűlésen a részvényesek elfogadták, a vállalat nem fizet osztalékot. A lopakodó felvásárlás ellen hozott döntésekről az elnök-vezérigazgató elmondta: a "B" sorozatú részvénnyel kapcsolatos jogokat azért szélesítették ki, hogy a vállalat a nyitott partneri politikáját is tovább tudja folytatni. Ugyanezt a célt szolgálja az is, hogy egy részvényest csak akkor lehessen bejegyezni a részvénykönyvbe, ha hitelt érdemlően igazolja, kik a tulajdonosai. Kizárták az oroszokat a Mol-közgyűlésről? "Hadüzenetet" kapott Európa - támadnak az oroszok OMV: semmi rosszat nem csináltunk Az oroszok szerint botrány, ami a Molnál folyik A nagy Mol-trükk: vizsgálat az OMV-vezér ellen Göncz Kinga: segít a lex Mol Tőzsdére várva: lehet már magyar részvényt venni? OMV: lezárult a Mol-tranzakcióMTI
Cikkek Bronzérmesek vagyunk: 1000 euróból élünk 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 15:34
Egy felmérés szerint a régiónkban a Szlovénia és Horvátország után mi költjük a legtöbbet fogyasztásra. Az ukránok az utolsók: alig 200 euró felett adnak ki pénzt
Cikkek Bajnai-Gyurcsány: -3 államtitkár 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 15:25
Csaknem félszáz szakállamtitkár segíti a Bajnai-kormány minisztériumainak munkáját, közülük legtöbben, nyolcan a Miniszterelnöki Hivatalban (MeH) dolgoznak - derül ki a Magyar Közlönyben megjelent dokumentumokból. A Magyar Köztársaság hivatalos lapjának kedden és szerdán megjelent számai alapján a Miniszterelnöki Hivatalba eddig nyolc szakállamtitkárt nevezett ki Bajnai Gordon miniszterelnök. A kancellárián két szakállamtitkár, Kisfaludy Zoltán és Tarcsi Gyula kivételével megtartották beosztásukat hárman, Banai Károly, Gémesi Ferenc és Bódi Gábor. Hozzájuk öt új szakállamtitkár, Fadgyas Gábor, Kiss Ambrus, Makszin Péter, Hegedüs Dóra és Csáky Bernadett csatlakozott. Molnár Csaba kancelláriaminiszter a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón azt mondta, a szakállamtitkárok kinevezésének még nincsen vége. A minisztériumokba 41 szakállamtitkárt nevezett ki a miniszterelnök a Magyar Közlöny legutóbbi száma szerint. A Gyurcsány-kormány 44 szakállamtitkára közül kilencen nem folytathatják munkájukat. Bajnai Gordon nyolc új embert is kinevezett, így összesen 41 szakállamtitkára van a kormánynak, úgy, hogy néhány posztot nem töltöttek be. A földművelésügyi és a egészségügyi tárcánál minden korábbi szakállamtitkár folytathatja munkáját. Ezen a poszton a legnagyobb arányú cserét a szociális tárca hajtotta végre: a szakállamtitkárból lett Herczog László miniszter mellett a négy szakállamtitkárból csak ketten őrizték meg posztjukat. Kevesebben kevesebbért Már májustól kevesebbet kapnak az állami vezetők? Nem folytatja a munkáját az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium büntetőpolitikai szakállamtitkára, Gönczöl Katalin. Stockholmi nagykövet lesz a Külügyminisztérium szakállamtitkára, Szentiványi Gábor. Az Oktatási és Kulturális Minisztérium korábbi államtitkára, Csák Ferenc szakállamtitkárként folytatja. Bajnai: higgyék el, nekem is fáj Bajnai leült az MDF-fel Csányi: Bajnaival kihúzzuk egy évig "Olyan lesz, mint a Bokros-csomag" A szocpol elvonásán az állam is bukik? Lendvai: a biztonság miatt maradunk  Varga István lesz a gazdasági miniszter   MTI
Cikkek Megtorpannak az élelmiszerárak? 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 15:11
Az ENSZ Mezőgazdasági és Élelmezési Szervezete, (FAO) szerint a világ gabonatermése idén 3 százalékkal kisebb lesz a tavalyinál, 2,217 milliárd tonnát érhet el, és ennek árfelhajtó hatása lehet globálisan az árakra. Ezt a hatást azonban mérsékli, hogy a tavalyi rekord termés után a gabonakészletek növekednek. A FAO búzából 3,7 százalékos terméscsökkenésre számít idén. Az élelmiszerárak a fejlődő világban máris viszonylag magasak, a termékek túlnyomó része ma drágább, mint egy évvel ezelőtt, állapítja meg a FAO, megjegyezve, hogy a termékek 40 százaléka esetében a három hónappal ezelőttihez viszonyítva is magasabb az árszint. A világ egészét tekintve azonban a kínálat-kereslet egyensúlya érezhetően javult a rekord tavalyi termésnek köszönhetően, és a fogyasztásra rendelkezésre álló kereskedelmi tartalékok a fogyasztás csaknem negyedét érik el, miután egy éve csak bő ötödének feleltek meg. Élelmiszerárak: első ránézésre nem változott semmi  Már a kaján is spórolunk  Nagy bajban az élelmiszeripari cégek  MTI
Cikkek 27 ezer egyéni vállalkozás szűnt meg csak idén 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 15:00
A korábbi évekre jellemző bővüléssel éles ellentétben 2009 első három hónapjában 27 ezer egyéni vállalkozás szűnt meg, s mindössze 2.300 jött létre Magyarországon, ami jól jelzi a vállalkozások fokozatos ellehetetlenülését - mondta Szűcs György, az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) elnöke csütörtökön Budapesten. Az IPOSZ által szervezett szak- és felnőttképzési konferencia szünetében tartott sajtótájékoztatón Szűcs György elmondta: aggályosnak tartják, hogy "a megszorítások jelentik a kormány egyetlen válságra adott válaszát". Nehezményezte azt is, hogy a szociális partnereknek rendkívül rövid idő áll rendelkezésére a részletes program megismerésére, hiszen az Országos Érdekegyeztető Tanács már pénteken tárgyalja azt. Nyom nélkül felszívódnak a cégek A nagy cégek közül is többen buknak Rájöttek: a csődtörvény eddig maga ellen dolgozott  MTI
Cikkek Schmitt: megvan az új többség 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 14:52
Schmitt Pál szerint június 7-én az európai parlamenti választás bebizonyítja, hogy megvan az új többség Magyarországon; a Fidesz-KDNP EP-listavezetője erről csütörtökön Bonyhádon sajtótájékoztatón beszélt. A politikus kijelentette: magas részvételre számít. Minél többen mennek el szavazni, annál kisebb az esélye a kis pártoknak, és emiatt elképzelhető, hogy kétpólusú lesz a végeredmény - mondta. "A szocialisták azt mondják, hogy egész Európát nem érdekli a választás, nem lesz magasabb a részvételi arány 26-28 százaléknál; ez nem igaz" - hangoztatta.     Pál szerint június 7. az országgyűlési választás "előszobája, első fordulója" lesz. Az EP-választás nem arról szól, hogy a pártlistákra hány szavazatot adnak le a választók, hanem nyolcmillióan véleményt mondanak a kormányról és a pártokról" - fogalmazott. A Fidesz EP-listavezetője kifejtette: a legnagyobb ellenzéki párt a kampány alatt elsősorban az elmulasztott európai lehetőségekről beszél majd. Ezek között említette, hogy állítása szerint 2008-ban 900 milliárd forint EU-s támogatás nem vett igénybe Magyarország. Felvetik azt is, hogy orosz- vagy Európa-párti a magyar energiapolitika, valamint azt, hogy ma már szlovák és lengyel társaikkal szemben is hátrányban vannak a magyar gazdálkodók, mert  késve vagy egyáltalán nem kapják meg az uniós támogatásokat. Schmitt Pál közölte: a Fidesz május 13-án mutatja be európai tervét, amely  a párt vidékfejlesztési, gazdasági, családpolitikai, környezetvédelmi, energiapolitikai elképzeléseit tartalmazza. EP: 100 millióról indulnak a kampányok? Átlépte a parlamenti küszöböt a Jobbik Nem lesz Fidesz-Jobbik összeborulás  Orbán: az EP-választás bizalmi szavazás a kormányról  Már 23 párt készül az EP-választásokra    MTI
Cikkek Már májustól kevesebbet kapnak az állami vezetők? 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 14:38
Akár már májustól csökkenhet a miniszterek alapilletménye 15 százalékkal. A Bajnai-kormány benyújtotta az első törvényjavaslatát, amellyel a kormány azt kívánja demonstrálni, hogy a takarékosságot saját magán kezdi. Molnár Csaba kancelláriaminiszter a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón elmondta: a kabinet azt kezdeményezi, hogy hétfőn házszabálytól való eléréssel, sürgősséggel tárgyalják és fogadják el a előterjesztést.   A törvényjavaslat indoklásából kiderül: a kormány célja, hogy csökkenjenek az állami vezetők juttatásai. A javaslat megteremti annak lehetőségét, hogy a miniszterelnök az egyes miniszterek illetményét legfeljebb 15 százalékkal csökkentse. A törvény indoklása szerint ez a megoldás azt szolgálja, hogy a független alkotmányos szervek miniszteri illetményre jogosult tisztségviselőinek illetménye ne csökkenjen, az ugyanis arra teremtene veszélyes precedenst, hogy az Országgyűlés a még tőle is független közjogi tisztségviselőkre az illetményük meghatározásán keresztül gyakorol nyomást. Ön szerint meddig lesz miniszterelnök Bajnai Gordon? Szavazzon! Az előterjesztés másik eleme szerint az állami vezetők nem válthatják ki pénzben ki nem vett szabadságukat, ha hatáskörgyakorlásuk megszűnésétől számított harminc napon belül ismét állami vezetővé választják őket. A harmadik rendelkezés arról szól, hogy a jövőben a miniszterelnök, a miniszter és az államtitkár nem lesz jogosult jubileumi jutalomra, ez a juttatás csak a szakállamtitkárok esetében marad fenn. Az MTI információi szerint hétfőn dől el, hogy a Fidesz hozzájárul-e házszabálytól való eltéréshez. Az ellenzéki párt azt kéri, hogy a parlament tűzze napirendre azt a 2006-ban benyújtott törvényjavaslatát, amely kezdeményezi: a 2002-es szintre állítsák vissza a miniszterek, államtitkárok, szakállamtitkárok fizetését. A kormányfő saját hatáskörben dönthet arról, hogy az államtitkárok, szakállamtitkárok fizetését maximum 30 százalékkal eltérítse, ehhez nem kell törvénymódosítás - mondta Molnár Csaba csütörtökön. Bajnai: higgyék el, nekem is fáj Bajnai leült az MDF-fel Csányi: Bajnaival kihúzzuk egy évig "Olyan lesz, mint a Bokros-csomag" A szocpol elvonásán az állam is bukik? Lendvai: a biztonság miatt maradunk  Varga István lesz a gazdasági miniszter   Az emberek harmada sem bízik Bajnaiban MTI
Makro / Külgazdaság Elfogták az iraki Al-Kaida vezérét 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 14:35
Az iraki fegyveres erők elfogták az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat iraki szervezetének vezetőjét, Abu Omar al-Bagdadit csütörtökön Bagdadban - közölte az iraki főváros katonai szóvivője, Kászem Atta tábornok. Titkolják, miért ölt magyart az amerikai katona?    Obama váratlanul Bagdadba érkezett Másképp háborúzik Obama 700 milliárdból háborúzik Amerika MTI
Cikkek Visszatáncolt a csődvédelemtől a Csiki-Bege 
Privátbankár.hu | 2009. április 23. 14:28
Visszavonta csődvédelmi kérelmét a Csiki-Bege cégcsoport, és külső tanácsadó vállalat segítségével reorganizációt hajt végre a hatékonyabb működés és a fennálló hitelek törlesztése érdekében - jelentette be Csiki-Bege Lajos, a cégcsoport vezetője csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón. A cégcsoport még március 28-án kért csődvédelmet autókereskedelemmel foglalkozó részlegére, mivel az idei év első három hónapjában nem tudta rendezni a likviditási problémáit. Csiki-Bege Lajos elmondta: az elmúlt két hétben sikerült megállapodni a hitelezőkkel, és felügyeletükkel egy reorganizációs folyamat kezdődhet meg a vállalatnál, amelynek eredményeként a társaság várhatóan rendezni tudja tartozásait. Csődvédelmet kért az Ajka Kristály Lesz fizetés a HospInvestnél Vészhelyzet? Csődvédelmet kért a HospInvest Csődvédelmet kért a Csiki-Bege  MTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG