Hírek
Makro / Külgazdaság Botrányba fulladt a magyar-szlovák tárgyalás 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 16:13
A szlovák delegáció, miután 45 percig várakoztatták a folyosón, elhagyta a magyar Országgyűlés épületét - nem akarták megnézni a botrányos focimeccs felvételét
Cikkek 350 000 000-ért kutatja a közvéleményt a kormány 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 15:44
A Medián és a Szonda Ipsos nyerte a Miniszterelnöki Hivatal nettó 350 millió forintos közvélemény-kutatási nyílt közbeszerzési pályázatát, az eredmény a hétfői Közbeszerzési Értesítőben jelent meg. A feladat olyan közvélemény-kutatás, amely a lakosság tájékoztatásában segíti a Miniszterelnöki Hivatalt. A munka öt részből áll. Ezek közül az elsőben 192 fókuszcsoportot kell megkérdezni. A második csoportban telefonos, kérdőíves felmérés ezer fős mintán, míg a harmadikban 1.500 fő személyes megkérdezése a feladat. A negyedik rész szintén személyes megkérdezés, de 1.200 fős mintán, míg az ötödik részben 3 ezer fő személyes megkérdezését kell elvégezni. Mind az öt kategóriában a vállalási ár esett döntően latba az értékelésnél. Az első, a második és a negyedik részt a Medián Közvélemény- és Piackutató Szolgáltató Kft. nyerte, sorrendben nettó 72 millió 960 ezer, 42 millió 240 ezer, illetve 73 millió 800 ezer forinttal. A harmadik és az ötödik rész nyertese a Szonda Ipsos Média-, Vélemény-és Piackutató Intézet 81 millió, illetve 80 millió forinttal. A munkát október 31-ig kell elvégezniük a nyerteseknek. Befagytak az erőviszonyok   A többség menesztené Gyurcsányt  Az MDF a nagy vesztes, de a Fidesz is esik  Depressziósak vagyunk a válság miatt  MTI
Cikkek Tiszta haszon eddig a Tiszta haszon? 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 15:39
A Tiszta haszon játékra, annak első hónapjában, januárban 36.399-en pályáztak, vagyis ennyi számlát küldtek be a játékosok valamilyen lakossági szolgáltatásról - mondta Daróczi Dávid kormányszóvivő hétfőn Budapesten. A kormányszóvivői tájékoztatón első alkalommal kisorsolták azt az alapszámot, amelynek alapján - a Szerencsejáték Zrt. egy algoritmusa szerint - kiválasztják azt a 10 pályázót, aki megnyeri a Tiszta haszon játékban a fejenként egymillió forintos nyereményt. A szóvivő elmondta: az alapszám szerint kiválasztott tíz játékost a következő két hétben "azonosítják be" a Szerencsejáték Zrt. munkatársai számlaszámuk és mobilszámuk alapján. A játékban bármely magyar állampolgár részt vehet, aki a  megadott címre beküld egy legalább ezer forint értékű, valamilyen szolgáltatás igénybe vételéről szóló számlát. A kormányszóvivői tájékoztatón az alapszám kisorsolásakor az első számjegyet Kondorosi Ferenc, az Új rend és szabadság programért felelős kormánybiztos húzta ki. Kérdésekre válaszolva Daróczi Dávid elmondta: nagyon elégedettek azzal, hogy már a játék első hónapjában több mint 36 ezren pályáztak annak érdekében, hogy részt vehessenek és elnyerjék az egymillió forintot. Elmondta: úgy tudja, Horvátországban is játszottak hasonló játékot, ott  már az első hónapban 50 ezret is elért a résztvevők száma. Közölte: a játékot ettől kezdve szeretnék folyamatosan fenntartani. Számla-szerencse: így nyerhet 1 milliót!   MTI
Cikkek GVH: már jól viselkednek a hipermarketek a beszállítókkal 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 15:36
Több kiskereskedelmi vállalkozás módosította a beszállítóival 2009-re kötött szerződéseit, miután a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) eljárást indított ellenük - közölte a GVH hétfőn az MTI-vel. A GVH 2008 júliusában indított eljárást a Provera Beszerzési Kft., valamint annak tagjai: a Cora áruházakat működtető magyar Hipermarket Kft., a Csemege-Match Kereskedelmi Zrt., és a Profi Magyarország Kereskedelmi Zrt. ellen. Ugyancsak eljárás indult az Auchan Magyarország Kft. valamint a Metro Kereskedelmi Kft. szerződéskötési gyakorlatának áttekintésére. A versenyhivatal mindegyik esetben azt vizsgálta, hogy a vállalkozások az általuk alkalmazott beszállítói szerződések megkötése során visszaéltek-e piaci erejükkel. A vizsgálat megindulását követően mindegyik érintett kötelezettséget vállalt arra, hogy a versenytörvénnyel és a kereskedelmi törvénnyel összhangba hozza a 2009-re kötött beszállítói szerződéseit - áll a közleményben. A Provera Beszerzési Kft. vállalta, hogy a 2009. évre beszállítóival kötött szerződéseiben nem szerepelteti a kizárólagos akciótartásra vonatkozó előírást, illetve azt, hogy a szerződésekben egyöntetű betűméretet használ. Az Auchan azt vállalta, hogy meghatározza a beszállítókkal való kapcsolattartás módját, hogy azok kérésre információt kaphassanak termékeik fogyásáról. A Metro 2009. június 30-ig úgy módosítja a beszállítóival kötött országspecifikus szállítási szerződését, hogy abból törli a kizárólagos akciótartásra, a javára fennálló időbeli és mennyiségi korlátozás nélküli visszáruzási jogra; továbbá a szállítóváltásból, illetve a szállító programváltásából fakadó kedvezményveszteségek szállító általi megtérítésére vonatkozó pontokat. Mivel az eljárás alá vont vállalkozások kötelezettséget vállaltak arra, hogy magatartásukat összhangba hozzák a versenytörvény rendelkezéseivel, a GVH kötelezővé teheti a vállalás teljesítését, amelyet utóvizsgálattal ellenőriz - olvasható a közleményben. Hárommilliárdra büntették a trükköző útépítőket - aki befújta, megúszta  Utáljuk a versenyt  Egészség és bank: a legtöbb megtévesztés   Alaposan megvizsgálják a Strabag fúziójátMTI
Makro / Külgazdaság Megvan Sarkozy listája is - ők a túlélők? 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 15:29
Francois Fillon francia miniszterelnök hétfőn nyilvánosságra hozta annak az ezer beruházásnak a listáját, amelyet kormánya a korábban már bejelentett 26 milliárd eurós gazdaságélénkítő programból támogat a munkahelyek megőrzése érdekében. Nicolas Sarkozy államfő december elején jelentette be a 26 milliárd eurós tervet, országa ingadozó gazdaságának élénkítésére. A beruházásokat akarják ösztönözni, nem pedig a fogyasztást közvetlenül támogatni. Most, két hónappal később, Fillon ismertette a konkrét intézkedéseket, gondosan ügyelve arra, hogy az ország valamennyi megyéje és valamennyi szektora részesüljön a támogatási keretből.   A 26 milliárd euró valójában kétfajta finanszírozást foglal magába: 11 milliárd eurót olyan vállalkozások kapnak meg sürgősséggel, amelyeknek az állam egyébként is tartozott, de a cégek likviditási problémáira tekintettel az adósságot, például az áfa-visszatérítéseket a tervezettnél gyorsabban fizeti ki. A közvetlen új állami befektetések összege 15 milliárd euróra rúg. Ennek nagy része olyan előrehozott beruházásokra vonatkozik, amelyek már a program összeállítása előtt is tervbe voltak véve, de eredetileg 2009-ben még nem indította volna el őket a kormányzat. - Csupa olyan beruházásról van szó, amelyek sem 2009-ben, sem 2010-ben nem valósulnának meg, ha nem lenne a gazdaságélénkítő terv. Vagyis még idén növelni fogják az állami finanszírozást és az állami megrendeléseket - hangsúlyozta a kormányfő. Hozzátette: - Olyan konkrét beruházásokat támogatunk, amelyek élénkítik a gazdaságot, és olyan cégeknek adunk munkát, amelyek megvédik a munkahelyeket. A kormány elsőként az eredetileg 5-10 évre tervezett, közlekedési infrastrukturális beruházásokat gyorsítja fel két év alatt, autóutak, vasúti és hajózási útvonalak fejlesztésével 870 millió eurós összegben. Egyszerre közel 150 építkezés fog megindulni. A felsőoktatás és a kutatás 731 millió eurós plusz támogatáshoz jut az egyetemek és kétezer kollégiumi hely felújítására, valamint konkrét kutatási programok kidolgozására. Százezer új szociális lakás építésére és régi lakások felújítására 1,9 milliárd eurót szán a kormányzat, ezzel elsősorban a válsággal különösen sújtott építőipar támogatása a cél. A nemzeti örökségvédelemre 620 millió eurót jelentett be Fillon, ebből az összegből több mint kétszáz műemléképületet és ötven katedrálist újít fel az állam, köztük lesz a párizsi Notre Dame is. Megfigyelők szerint a múlt csütörtöki általános sztrájk szervezőinek is üzent a kormány: nem vált stratégiát, folytatja a reformokat, és a gazdaság élénkítését és a munkahelyek megvédését beruházásokkal, nem pedig a fogyasztás közvetlen élénkítésével képzeli el. Ferihegyig ér majd a francia gigasztrájk Obama felhívta a fontos elnököket Gáza: Sarkozy vagy Topolánek a nagy békítő? EU: ismét az egyetértés útján MTI
Cikkek Az Unió nélkül már pénzünk se lenne? 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 15:24
Magyarország számára az európai uniós források jelentik azt a gazdaságélénkítő eszközt, amellyel a gazdasági válság közepette munkahelyek százezreit, vállalkozások ezreit lehet talpon tartani - fejlesztésre csak az EU-tól van pénzünk
Cikkek Kína szegény ország, nem ad pénzt az IMF-nek 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 15:10
Kína szerint "nevetséges" a hatalmas kínai többleteket okolni a globális egyensúlytalanságért és a pénzügyi válságért. Peking szegény, nincs pénze az IMF-re?
Makro / Külgazdaság Adócsalás: a bankitok már nem lesz kiskapu 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 14:57
Újabb javaslatokat terjesztett elő hétfőn az adócsalás visszaszorítására az Európai Bizottság adópolitikai felelőse, Kovács László; ezek alapján megszűnhet az a kiskapu, amely a banktitok kihasználásával tette lehetővé a fizetés elkerülését. Ezentúl az adóhatóságok információkhoz juthatnának a más EU-tagországban adóköteles jövedelemre szert tevő uniós lakosokról olyan esetekben is, amelyekben eddig a tájékoztatást a banktitokra hivatkozva megtagadhatták. A másik javaslat szerint a tagállamok az eddiginél jóval könnyebben hajthatnak majd be adót egy másik tagországon keresztül. Ideje eldönteni, kivel csináltatja az adóbevallást  Adócsökkentés nem lesz, az áfával kellene játszani   Hetvenezerrel több APEH-ellenőrzés volt tavaly MTI
Makro / Külgazdaság "Soha nem lesz területi autonómia Székelyföldön" 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 14:52
Soha nem lesz területi autonómia Székelyföldön, Románia egységes nemzetállam  - mondta Traian Basescu román államfő hétfőn Budapesten, azt követően, hogy magyar partnerével tárgyalt. Sólyom László szerint Magyarország továbbra is lehetségesnek tartja az autonómiát. "Arra a kérdésre, hogy mikor lesz területi autonómia Székelyföldön, azt tudom válaszolni, hogy sohasem, mivel Románia egységes, szuverén nemzetállam" - hangsúlyozta Traian Basescu az MTI kérdésére, a megbeszélés után tartott sajtóértekezleten. Románia sohasem fogja elismerni a nemzetiségi kollektív jogokat. Ugyanakkor továbbra is elismeri a nemzetiségek képviselőinek egyéni jogait, így például az anyanyelvi oktatást, a kultúra fejlesztését és a parlamenti képviseletet - tette hozzá. Traian Basescu egyúttal kiemelte: támogatja a politikai autonómiát, tehát a helyi közigazgatás erősítését. Minden romániai állampolgárnak nagyobb mértékű egyéni autonómiára van szüksége, a helyi közösségeknek több jogot kell adni a helyi ügyek intézésére - mondta a köztársasági elnök. Románia úgy értékeli, hogy kisebbségi politikája megfelel az uniós standardoknak. Sok dolgot kell azonban még tenni a Romániában élő 19 kisebbségért - mondta Traian Basescu. Sólyom László erre reagálva kiemelte: Magyarország továbbra is támogatja a székelyföldi területi autonómiát. "Magyarország a területi autonómiát lehetségesnek tartja. A romániai magyarság ez irányú törekvését támogatja" - hangsúlyozta a magyar államfő, rámutatva, hogy ezt csak alkotmányos keretek között lehet kivívni. Hozzátette: nem vonja kétségbe, hogy Románia nemzetiségi politikája megfelel az európai standardoknak, hiszen ezek "minimumstandardok". A kulturális autonómiát nyilván Románia is elismeri, hiszen például megvan az anyanyelvi oktatáshoz való jog. Ezt azonban Románia egyéni jognak tekinti, annak ellenére, hogy ez nyilvánvalóan kollektív jog: egyedül nem lehet egy nyelvet beszélni, képviselni - fűzte hozzá. Elbeszélgette az időt Sólyom és Basescu Románia nem kér az IMF pénzébőlMTI
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebbet keresnek az amerikaiak - már akinek van munkája 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 14:49
Decemberben csökkentek a személyi kiadások és jövedelmek az Egyesült Államokban. A jövedelmek 0,2 százalékkal estek vissza a novemberi 0,4 százalékos mérséklődés után, míg a kiadások 1,0 százalékkal csökkentek, a novemberi 0,8 százalékos visszaesést követően. Az elemzők a bevételeket 0,2 százalékkal, a kiadásokat 0,6 százalékkal várták mérséklődni. Ezt még Soros sem hitte volna: veszélyben az euró Megvolt az első: Obama aláírta Lilly Ledbettert Obama óriási tévedése?  MTI
Cikkek Felszámolják a Zalabaromfit 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 14:47
Elrendelte a Zala Megyei Bíróság a Zalabaromfi Szárnyas Húsfeldolgozó Zrt. felszámolását - tájékoztatta hétfőn az MTI-t a bíróság szóvivője. Beznicza Árpád közölte: a felszámolást elrendelő végzés január 29-én jogerőre emelkedett, a felszámolási eljárás elrendelésének tényét a Cégközlöny hétfői számában teszi közzé a bíróság. A felszámoló a kaposvári Ceres Gazdasági Tanácsadó és Felszámoló Kft. Zalabaromfi: jövő héten keződik a leépítés   Újabb állatkínzási ügy a Zalabaromfinál   Zalabaromfi: lemondott az igazgató, bizonytalan a jövő  MTI
Cikkek "Új választási törvényt és új társadalmi szerződést!" 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 14:42
A választási rendszer átalakítása kapcsán egy új társadalmi szerződés megkötését javasolja az SZDSZ - mondta hétfői budapesti sajtótájékoztatóján Fodor Gábor. A szabad demokraták elnöke kijelentette, hogy akár a szocialisták listás választáson alapuló, akár a Fidesz vegyes rendszerre tett javaslatát hajlandóak elfogadni, ugyanis számukra az a lényeg, hogy megállapodjanak a parlamenti képviselők számának csökkentéséről és a választási rendszer arányosabbá tételéről. Leszögezte, hogy ezek mellett szabályozni kell az összeférhetetlenség és a pártfinanszírozás kérdését is. Fodor Gábor szerint éppen ezért van szükség egy új társadalmi szerződés megkötésére. A politikus azt mondta, úgy tűnik, hogy nyitott fülekre talált az SZDSZ-nek a rendkívüli parlamenti ülésen tett  négypontos javaslatcsomagja, mert Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a hétvégén ezzel összhangban tett javaslatot a kisebb parlamentre és az önkormányzatok létszámcsökkentésére. Hozzátette, hogy ezeknek a javaslatoknak csak akkor van értelmük, ha politikai konszenzus övezi őket. Eljött annak az ideje, hogy a Fidesz és az MSZP gesztust tegyen a másik fél irányába, és ő éppen ezért fordult levélben Gyurcsány Ferenchez és Orbán Viktorhoz - emelte ki. A levélben azt kérte, hogy a Fidesz tegye világossá, nem akarja erőltetni az előrehozott választásokat, a miniszterelnök pedig azt mutassa meg, hogy nem "kommunikációs offenzívát akar indítani", hanem ténylegesen cselekedni. Fodor Gábor azt mondta, hogy a miniszterelnöki javaslatok széles körű támogatást igényelnek, hiszen kétharmados parlamenti döntés szükséges hozzájuk. Világossá tette, hogy a szabad demokraták az ügyben minden felvetést megtárgyalására nyitottak, ezért úgy gondolják, hogy az ügyben érdemes lenne összehívni a pártokat. A kormány elzavarná a képviselők felét A Fidesz ezt nem nyeli be Bokros: most lenyomható a reform az emberek torkán Újabb hitelért ment a kormány? Szekeres MSZP-MDF-SZDSZ kormányról álmodik  "Gyurcsány 600 milliárdot vesz el a családoktól"  MTI
Cikkek Mennyiből él egy képviselő? 22-en még nem árulták el 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 14:30
Hétfő délután két óráig 360 képviselő adta le a vagyonnyilatkozatát - közölte az Országgyűlés Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottságának munkatársa az MTI-vel; a határidő este nyolc órakor jár le. Karsai József elmondta: összesen 382 képviselőtől várnak nyilatkozatot, mivel Tasnádi Péter (MSZP) elhunyt, a tartósan beteg Horn Gyula (MSZP) és Toller László (MSZP) nem fog vagyonnyilatkozatot beadni, míg a Ferencvárosban január végén megválasztott Bácskai János (Fidesz) még nem foglalta el helyét a parlamentben. Horn Gyula és Toller László már tavaly sem adott le vagyonnyilatkozatot, családjuk ezt előre jelezte. Ennek következménye az, hogy a két szocialista képviselő nem részesülhet képviselői tiszteletdíjban és képviselői jogaikat nem gyakorolhatják, de mandátumukat ez nem érinti. Az egyes vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségekről szóló törvény értelmében ugyancsak vagyonnyilatkozatot kell benyújtania többek között az Állami Számvevőszék elnökének, a jegybank elnökének, alelnökeinek, a monetáris tanács és a felügyelő bizottság tagjainak, a legfőbb ügyésznek és helyetteseinek, a Gazdasági Versenyhivatal elnökének és elnökhelyettesének, a Versenytanács tagjainak. Az országgyűlési képviselők vagyonnyilatkozat-tételi határideje hétfő este nyolc órakor jár le, a képviselők vagyonnyilatkozatát később az Országgyűlés honlapján meg lehet tekinteni. A vagyonnyilatkozatokat csak akkor nézik meg, ha valaki kéri 200 millióért akar kommunikálni a VagyonkezelőMTI
Cikkek MSZP: csak a beruházásokban lehet bízni 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 14:26
Olyan fejlesztésekre kell fordítani az európai uniós források legnagyobb részét, amelyeknek multiplikatív, vagyis a gazdaság más területeire továbbgyűrűző hatása nagy - közölte Baráth Etele, az MSZP országgyűlési képviselője hétfői sajtótájékoztatóján, Budapesten. A szocialista politikus szerint ilyenek a megújuló energiaforrásokkal, a gyógyturizmussal, a közlekedéssel, szállítással kapcsolatos, valamint a környezetfejlesztési beruházások. Baráth Etele hangsúlyozta: Magyarországnak jelenleg kizárólag EU-s forrásai vannak fejlesztésre, ezért különösen fontos, hogy olyan beruházásokat támogassanak, amelyekkel a gazdaság más szereplőire is pozitívan hatnak. A bicikliútnál fontosabb a munkahely "Radikális adócsökkentést és új kormányt!" Innováció nélkül nem lábalunk ki a válságból MTI
Makro / Külgazdaság Könnygázzal küzdenek a gazdatüntetés ellen 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 14:19
Könnygázt vetett be a görög rendőrség tüntető gazdák ellen hétfőn, megakadályozandó, hogy traktoraikkal a fővárosba vonuljanak. A gazdák pénzügyi segítséget követelnek az államtól. A rendfenntartók és a tüntetők között kialakult összecsapásokban az Athénhoz kapcsolódó Pireász kikötővárosban megsérült legalább két ember, köztük egy ellenzéki parlamenti képviselő. A gazdák két hét óta tüntetnek az alacsony mezőgazdasági felvásárlási árak miatt, és állami támogatást követelnek. Traktoraikkal már több nap óta eltorlaszolnak több határátkelőt, autópályát szerte az országban. Pireász kikötőjébe mintegy ezer gazda érkezett hétfőre virradóra traktorokkal, kisteherautókkal, egyéb mezőgazdasági járművekkel, és be akartak vonulni Athénba, egészen a mezőgazdasági minisztériumig. Csatlakoztak hozzájuk parlamenti képviselők és polgármesterek is. A hatóságok azonban közölték, hogy csak gyalogosan vonulhatnak a minisztérium elé. A tüntetők egy csoportja a kikötőben megpróbálta áttörni a rendőrsorfalat, ekkor vetette be a könnygázt ellenük a rendőrség. A pireászi demonstrálók nem engedték hajóra szállni azokat az utasokat, akik Krétára szerettek volna hajózni. A cigány vajda kiáll a rendőrfőkapitány mellett    A megszorítások mellett is tüntetnek az oroszok    Ferihegyig ér majd a francia gigasztrájk   MTI
Cikkek 25 ezer euró is lehívható a Norvég Alapból 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 14:14
Összesen több mint kétmillió eurót pályázhatnak meg magyarországi civil szervezetek a Norvég Civil Támogatási Alaptól többek közt a kulturális örökség védelmét, a természetvédelmet, a szociális kohéziót és a gyermekek esélyeinek növelését elősegítő projektek finanszírozására. Az EGT/Norvég Finanszírozási Mechanizmus Civil Támogatási Alapjának (NCTA) hétfőn tartott budapesti konferenciáján egyrészt bemutatták a pályázat eddigi eredményeit, és ismertették a 2009-es, második pályázati felhívás részleteit. A konferencián részt vett Siri Ellen Sletner, a Norvég Királyság nagykövete, aki elmondta: a finanszírozási mechanizmust 2004-ben hozta létre Norvégia, Izland és Lichtenstein. Magyarország a második legnagyobb felvevője az alapnak a támogatott tizenkét tagország közül, mintegy 135 millió eurót kap. Az alap létrehozásával Norvégia aktívan részt vesz egy szolidáris, biztonságos, együttműködésen és közös felelősségen alapuló Európa kialakításában. A három ország közül Norvégia a legfőbb hozzájáruló ezekhez az alaphoz: több mint egymilliárd eurót szán erre - tette hozzá. A nagykövet szerint azért nagyon fontos a civil szervezetek támogatása, hogy betölthessék kulcsfontosságú szerepüket a demokrácia építésében a kormány kritikus, konstruktív partnereként.     A pályázat első körében a 953-ból 95 szervezet projektje részesült támogatásban összesen közel négymillió euró értékben. A civil szervezetek most négy témakörben pályázhatnak: környezetvédelem és fenntartható fejlődés, civil szervezetek kapacitásfejlesztése, szociális kohézió, gyermekek esélyeinek növelése és egészségvédelem, valamint kulturális örökségvédelem körében. Ebben a körben csak kisprojekt kategóriában lehet pályázni, legfeljebb 12 hónap időtartamú projektekre. Az elnyerhető összeg minimum 5.000, maximum 25.000 euró. A legalább egy éve működő szervezetek főpályázóként csak egy pályázatot nyújthatnak be. Az NCTA első körében támogatást nyert szervezetek már nem pályázhatnak. A szervezetnek a teljes költségvetés legalább tíz százalékát kell önrészként biztosítania. A pályázatot benyújtani április 1-ig a program honlapján, a www.norvegcivilalap.hu oldalon található online adatlap kitöltésével lehet, ezen kívül nincs szükség semmilyen más dokumentum, igazolás benyújtására. A bicikliútnál fontosabb a munkahely  Hárommilliárdra büntették a trükköző útépítőket - aki befújta, megúszta  Szavazza meg a magyar EU-elnökség logóját innen! Üdülési csekkből nyaral idén az ország MTI
Makro / Külgazdaság Elszaladt az infláció: 12 nullát vágtak le 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 13:53
A hiperinfláció elleni harc technikai eszközeként a zimbabwei központi bank hétfőn hivatalosan 12 nullát "vágott le" a nemzeti valutából, a zimbabwei dollárból. A tavalyi év közepén már tíz nullával csökkentették az elértéktelenedő pénz nominális értékét. Vasárnap egy amerikai dollár 250 ezer milliárd zimbabwei dollárt ért. Alulnézetben a béka: nagyot zuhant az euró-infláció Háború óta nem látott mínuszok  MTI
Cikkek Szerdától 8 forinttal drágább a benzin 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 13:48
Emeli bruttó 8 forinttal a 95-ös benzin és 5 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt. - értesült piaci forrásokból az MTI hétfőn. A Mol legutóbb egy hete emelte bruttó 3 forinttal a 95-ös benzin árát, a gázolajé akkor nem változott. A szerdai emeléssel a benzin átlagára 250 forint körülire nő, a gázolajé 255 forint lesz. A kutaknál 10-25 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak az autósok. Az elemzők az emelést piaci folyamatokkal magyarázták. Minden azon múlik, lesz-e fordulat 2009-ben 8 évvel ezelőtti szinten a benzinár MTI
Cikkek Nagy árak kellenek, hogy spórolhassunk 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 13:43
A benzinkutaknál az üzemanyagok árait akkora méretben és úgy kell feltüntetni, hogy azokat a közlekedők az útról jól olvashassák. És ez még nem minden: kellenek a "nagy" árak
Cikkek A vagyonnyilatkozatokat csak akkor nézik meg, ha valaki kéri 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 13:33
A január végi határidőre a Fővárosi Közgyűlés mind a 67 tagja benyújtotta vagyonnyilatkozatát, s ezek formailag megfelelnek az előírásoknak - közölte hétfőn az újságírókkal az önkormányzat vagyonnyilatkozat-ellenőrző bizottságának elnöke. Szikora Linda (Fidesz) elmondta, hogy tartalmilag csak akkor ellenőrzik a vagyonnyilatkozatokat, ha bejelentést kapnak, hogy azt valaki kéri. Hozzátette, hogy tavaly nem érkezett bejelentés egyetlen vagyonnyilatkozattal kapcsolatban sem. Megjegyezte, hogy az előző önkormányzati ciklusban volt már rá példa, hogy összeférhetetlenségi ügyet tárgyalt a vagyonnyilatkozat-ellenőrző bizottság. Az elnök közölte, hogy a Fővárosi Önkormányzat Budapest portáljára folyamatosan töltik fel a vagyonnyilatkozatokat, s így rövidesen mindenki számára nyilvános lesz az interneten a fővárosi képviselők vagyonbevallása. MTI
Cikkek Bank, telefon, tömegközlekedés: totális kiborulás 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 13:28
Energia, bankok, vezetékes telefon, posta, tömegközlekedés - e szolgáltatási területek okozzák az európai fogyasztóknak a legtöbb problémát. Mit és miért utál Európa?
Cikkek A bankrablók ma sem pihentek 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 13:18
Bankot akartak kirabolni hétfőn Budapesten, az akció sikertelenül végződött; az elmúlt két hónapban nyolc pénzintézetet támadtak meg a fővárosban. Délelőtt egy zuglói, Kerepesi úti bankba lépett be egy ismeretlen férfi, majd - feltehetőleg fegyverrel - a készpénz átadására szólította fel az alkalmazottakat - közölte a BRFK. A biztonsági őr közbelépett: megkísérelte elvenni a támadó fegyverét, majd dulakodni kezdtek. A férfi valószínűleg nem számított a biztonsági őr fellépésére, s végül pénz nélkül menekült el a bankból. A rablási kísérlet során lövés nem dördült, személyi sérülés sem történt. A BRFK megkezdte a nyomozást. Legutóbb január 28-án fosztottak ki egy bankfiókot a Váci úton, egy bevásárlóközpontban. Ugyanaznap egy pénzszállítót is kiraboltak. Előtte néhány nappal két XI. kerületi pénzintézetet raboltak ki. Január 13-án, egy óbudai bank kifosztásánál, a rabló túszt is ejtett, akit később elengedett, és sikerült egérutat nyernie. Decemberben egy újbudai és egy ferencvárosi pénzintézetet raboltak ki. Az elkövetők feltehetőleg ott is fegyverrel fenyegették meg a banki dolgozókat. Mi van, ha a rabló elviszi a pénzünket a bankból? Pénzszállítót és bankot is kiraboltak Megvéd-e a casco, ha felgyújtják a kocsinkat? MTI
Makro / Külgazdaság Kemény tél: a magyar macik még vacillálnak 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 13:12
A Fővárosi Állat- és Növénykertben a medvék még nem döntötték el, hogy visszamennek-e szundikálni, azaz kemény lesz-e a tél, avagy kint maradnak, mert érzik a tavasz közeledtét
Cikkek 200 millióért akar kommunikálni a Vagyonkezelő 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 12:57
Nettó 200 millió forintot szán tájékoztatásra a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. - derül ki a Közbeszerzési Értesítő hétfői számában közzétett nyílt ajánlattételi felhívásból. A "közcélú feladatok ellátásával kapcsolatos tájékoztatást támogató kommunikációs szakmai tevékenység" címet viselő felhívás szerint a megrendelés nettó 200 millió forintra szól, a munka időtartama pedig 4 év. Ajánlatot az tehet, aki 2006-2007-ben legalább egy olyan munkát végzett, amelyben szerepelt - egyebek mellett - stratégiai tervezés, kreatív tervezés, art stratégia és különféle anyagok tervezése. Ebben a két évben az ajánlattevőnek legalább három stratégiai partnerrel kellett együtt dolgoznia. Emellett ugyan ebben a két évben évente legalább 2-2 darab olyan saját fejlesztésű, eredeti kommunikációs koncepciójú marketing kommunikációs kampányt kellett elvégeznie az ajánlattevőnek, amelyek ellenértéke egyenként legalább nettó 10 millió forint volt. Az ajánlatok beadási határideje március 9. Az összességében legelőnyösebb ajánlat lesz a nyertes, úgy hogy legnagyobb súllyal a havi díj és a gyártási költség esik latba, ezt követi a bemutatkozó film és az adatbázis létrehozásának a költsége. Értékelésre kerül még a fotózás és rádió spotok díja, valamint a gyors megrendelések felára is. Az eredményhirdetés időpontja március 29, míg a szerződéskötés tervezett időpontja március 31. 2008 legjobb befektetési alapja Bábolna-ügy: 200 milliót ér, de 20-ért adták el? Valami bűzlik a bábolnai privatizáció körül  Egy ügyvéd is sáros az ingatlanpanamában  MTI
Cikkek Elbeszélgette az időt Sólyom és Basescu 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 12:48
A hétfői tárgyalások azt mutatták, hogy az eddigi jó kapcsolatok tovább folytatódnak Magyarország és Románia között - mondta Sólyom László köztársasági elnök, azt követően, hogy Budapesten tárgyalt román partnerével, Traian Basescuval. A tervezettnél hosszabb megbeszélésen kisebbségi kérdésekről, energetikai együttműködésről és környezetvédelmi ügyekről is szó volt. A román fél szerint az, hogy az RMDSZ kikerül a kormányból, nem érinti a romániai magyarokat, mert a jogaikat továbbra is garantálni fogják - idézte a találkozón elhangzottakat Sólyom László. Traian Basescu hangsúlyozta: Románia úgy értékeli, hogy kisebbségi politikája megfelel az uniós standardoknak. Sok dolgot kell azonban még tenni a Romániában élő tizenkilenc kisebbségért - tette hozzá. Jövő héten megszavazzák a Költségvetési Tanács tagjait   Csúcs szaga van a rendkívüli ülésnek MTI
Cikkek Megvizsgálják tényleg jól vizsgáztunk-e gázkrízisből 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 12:43
A Magyar Energia Hivatal (MEH) részletes vizsgálatot végez, hogy kiderüljön, az eddigi legsúlyosabb gázkrízis idején az érintett szereplők helyesen cselekedtek-e, s jó döntések születtek-e - mondta Molnár Csaba közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottságának ülésén hétfőn. Hozzátette: a MEH vizsgálata felméri azt is, hogy milyen további lehetőségei vannak az országnak egy hasonló esetben. A miniszter a januári gázkorlátozásban érintett vállalatok adatszolgáltatása alapján elmondta, hogy a cégeket mintegy 22 milliárd forint árbevétel kiesés érte, ebből 19 milliárd forint az exportbevételüket csökkentette. Megjegyezte, hogy a kárral kapcsolatban mintegy 200 céget kerestek meg, ám a tárca levelére csak 49 társaság válaszolt. Molnár Csaba úgy vélte, nemzetgazdasági viszonylatban ez nem nagy kár, nagyobb akkor érte volna az országot, ha több mint egy hétig korlátozták volna az egyes és kettes kategóriába eső cégek fogyasztását. Gázvita: jól vizsgáztunk, de tartsuk szárazon a puskaport Nabucco: negyedmilliárd eurót adna Brüsszel  Európai gáz: a forrás a nagy kérdés, nem a vezeték MTI
Cikkek Gyurcsány a "csúnya" bankokra mutogat 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 12:39
A magyarországi bankok túl széles körben élnek az egyoldalú szerződésmódosítás lehetőségével, a szabályozást szigorítani kell ezen a téren, a bankok ugyanis ebből  szempontból túl erősek, az ügyfelek pedig túl gyengék - mondta Gyurcsány Ferenc. A kormányfő hétfőn a Parlamentben megbeszélést folytatott a pénzügyi szolgáltatások fogyasztóinak védelméről az érintett intézmények és szervezetek illetékeseivel. "Több segítséget várunk a bankoktól" - jelentette ki Gyurcsány Ferenc, aki szerint a megbeszélésen a részvevők - többek között a bankszövetség, a versenyhivatal és a pénzügyi felügyelet felügyeleti tanácsának elnöke - nem vitatták az alapelveket . Gyurcsány konzultál Simorral Gyurcsány Ferenc délután konzultál a jegybank elnökével arról, hogy milyen lépések szükségesek a gyenge forint árfolyammal összefüggésben - válaszolta egy kérdésre a kormányfő, miután megbeszélést folytatott a pénzügyi szolgáltatások fogyasztóinak védelméről hétfőn a parlamentben. A bankok nem léphetnek mások rovására  Gyurcsány tervéhez három év kellene Egyre jobban érezzük, amiről beszélnek MTI
Cikkek Alapos veszteségek: menekül a pénz 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 11:28
Tavaly a negyedik negyedévben több mint 390 milliárd forint, az év egészében összesen 466,5 milliárd forint távozott a befektetési alapokból, a teljesítmények az utolsó negyedévben 115 milliárd forint veszteséget jelentettek
Cikkek Súlyos állapotban a feldolgozóipar 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 10:30
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított januári értéke: 38,6.  Nem csillapodik a feldolgozóipar októberben kezdődött összehúzódása, és a január havi index 2,2 százalékponttal alacsonyabb a decemberi értéknél (40,8). A feldolgozóipari beszerzési menedzser index újabb mélypontra érkezett: a novemberi negatív rekordot (39,4) is alulmúlva, 1995 szeptembere óta az összes hónapot tekintve most a legalacsonyabb az értéke, és természetesen bőven elmarad az ilyenkor megszokott szinttől. Korábban csak 1997-ben és 2005-ben volt 50,0 pont alatt januárban az index (rendre: 49,1; 48,5), de látható, hogy ezen visszaesések mértéke meglehetősen szerény volt. Legalább négy egymást követő hónapban mindössze kétszer zsugorodott a feldolgozóipar, 2005. január-április (4 hónap) és 1998. augusztus-december (5 hónap) időszakokban. A jelenlegi helyzet fényében sajnos bátran kijelenthető, hogy az 1998. évi öt hónapos rekord meg fog dőlni, és ezzel az elmúlt majd’ másfél évtized legsúlyosabb feldolgozóipari válságával kell szembenéznünk. BMI: a pesszimizmus újabb jele Mélyebben, mint valaha: teljesen elkeseredtek a magyarok Vészjósló adatok az eurózónából
Makro / Külgazdaság Párizst is megbénította a hó 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 10:20
Komoly fennakadásokat okozott a párizsi közlekedésben a hétfőre virradóra érkezett erős havazás, és késnek a francia fővárosból induló légi járatok is. A francia polgári repülési igazgatóság (DGAG) szerint hétfőn reggel átlagosan fél órát késtek a gépek induláskor és érkezéskor egyaránt a párizsi Orly és Roissy repülőtereken. A DGAG már vasárnap este azt kérte a légitársaságoktól, hogy megelőzési célból csökkentsék 30 százalékkal hétfő reggeli induló járataikat a Roissy-Charles-De-Gaulle repülőtérről a hóelőrejelzés miatt. Január 5-én és 6-án több száz járatot kellett törölni Roissyn a rendkívüli időjárási viszonyok miatt. Ugyancsak nehéz útviszonyokkal kell szembenézniük a Párizs környékén közlekedő autósoknak - közölte a regionális közúti információs és koordinációs központ (CRIR). A hóesés és a jeges utak miatt összesen 34 észak- és nyugat-franciaországi megyében maradt érvényben a narancsszínű figyelmeztető jelzés. Káosz Londonban Katasztrofális állapotok a Dunántúlon Koris délelőtt, szánkós délután?MTI
Cikkek Elsejétől változtak az adószabályok 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 09:44
Néhány adóváltozás lépett hatályba február 1-jén: a 250 ezer forint feletti készpénzforgalom korlátozása, a módosított cégautóadó, a standolási szabályok változása
Cikkek Padlót fogott a Ryanair 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 09:32
Az olcsóbb jegyeket kínáló légitársaság, a Ryanair a folyó üzleti év decemberig tartó harmadik negyedét 101,5 millió eurós veszteséggel zárta, ami valamivel kedvezőbb, mint a szakértők által várt 106,8 millió eurós veszteség. A megelőző év azonos időszakában a Ryanair 35 millió eurós adózott eredményt ért el. A légitársaság hétfői jelentésében ennek ellenére derűlátó a kilátásokat illetően: mind a 2008/09-es, mind a 2009/10-es üzleti évre nyereséget vár. Az idei üzleti évi profitkilátását a korábbi 50 millió euróról 80 millióra emelte. Ezt elsősorban a 38 százalékkal mérséklődő olajárak hatására  biztosabbá váló üzemanyag ellátással indokolta a légitársaság. A recesszió miatt lanyhuló utazási kedv jótékonyan hat a Ryanairre, mivel egyre több utas fordul a fapados légitársaság felé - érveltek. Az utasforgalom a harmadik negyedben 13 százalékkal 14 millióra emelkedett, az árbevétel 6 százalékkal 604,5 millió euróra nőtt az egy évvel korábbi 569 millió euróról. Felszámolhatják a Malévot tartozásai miatt  Az új Alitalia elhagyja a tőzsdét Eladják a Cseh LégitársaságotMTI
Cikkek Gyurcsány: a Fidesz javaslatait teljesítjük 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 09:06
Gyurcsány Ferenc szerint a kabinet vasárnap ismertetett csomagját értékelheti úgy a Fidesz, hogy teljesül két korábbi, nagy követelése: a megyei önkormányzatok és a parlament létszámának csökkentése. Erről a miniszterelnök nyilatkozott az MTI-nek. A kormányfő vasárnap, a soron kívüli kormányülés után jelentette be: a kormány azt javasolja, hogy 199 fős parlament, valamint egyfordulós és arányos választási rendszer legyen a jelenlegi helyett. A 199 parlamenti képviselőből 176-ot listán, egy fordulóban, megyénként választanának meg, 23-at pedig a mandátumot nem eredményező megyei szavazatokat összesítő országos listán. A miniszterelnöl elmondta, hogy az átalakítás eredményeként nyolc helyett négymilliárd forintba kerülnének az országgyűlési választások. Gyurcsány Ferenc tájékoztatása szerint a kormány arra is javaslatot tesz, hogy a parlamenti képviselők tiszteletdíja a mindenkori átlagbér háromszorosa legyen, és szűnjön meg a számla nélküli költségtérítés. Hozzátette, kezdeményezik azt is, hogy csökkenjen a felére az önkormányzati képviselők száma az országban. Gyurcsány Ferenc emlékeztetett arra: 2006-ban, a választások után a kormány már előállt egy önkormányzati törvénymódosítási javaslattal, amelyben régiókat és kisebb önkormányzatokat javasolt, de akkor a legnagyobb ellenzéki párt ezt nem támogatta. Felidézte: a Fidesz 2006-ban azt mondta, hogy jobban szeretné, ha a megyei önkormányzati képviselők létszámát csökkentenék. Mértékét tekintve, amit most teszünk, az a Fidesz által 2006-ban az Országgyűlésnek be is nyújtott törvénymódosítás arányainak felel meg az önkormányzatok tekintetében - hangsúlyozta a kormányfő. Mint mondta, a Fidesz akkor azt is javasolta: legyen 200 fős a parlament és ezt rögzítse az alkotmány is. Gyurcsány Ferenc megjegyezte, hogy 2006-ban ezt az indítványt a többi parlamenti párt nem támogatta, de a kormány most lényegében ugyanezt javasolja. Kiemelte ugyanakkor, hogy ehhez más választási szabályok kellenek, nem lehet kétszeresére növelni a választókerületek nagyságát. A kormány a Fidesz javaslatánál annyival tovább megy, hogy a lehetséges legegyszerűbb, legátláthatóbb, legolcsóbb választási rendszert teszi mellé - fogalmazott a miniszterelnök. A kormányfő úgy látja, nem voltak azzal tisztában a rendszerváltó atyák, hogy a vegyes választási rendszer a kétpártiság irányába tolja Magyarországot. Véleménye szerint nem jó erősíteni ezt a folyamatot. Gyurcsány Ferenc felhívta a figyelmet arra: a fókuszban továbbra is az adó-, szociális- és a foglalkoztatási rendszer átalakítsa van, de minden változás előfeltétele, hogy a politikai elit elfogadja a rá vonatkozó szabályok megváltoztatását. A kormányfő fontosnak tartja, hogy az emberek lássák, megszüntetik az előjogokat és a kiváltságokat. Gyurcsány csak magát mentené? A kormány elzavarná a képviselők felét A Fidesz ezt nem nyeli be Már Gyurcsány is aggódik a forint miatt Bokros: most lenyomható a reform az emberek torkán Újabb hitelért ment a kormány? Szekeres MSZP-MDF-SZDSZ kormányról álmodik  "Gyurcsány 600 milliárdot vesz el a családoktól"MTI
Cikkek Új autó egy új világnak: itt az új Avensis 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 08:59
A harmadik generációs Avensis tervezése során több furcsa ellentmondással szembesültek a szakemberek (x)
Makro / Külgazdaság Rákaptunk a filmszemlére 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 08:41
A 40. Magyar Filmszemle vetítéseire szombat estig mintegy 40 ezer jegyet váltottak, így az idei eseménysorozat már biztosan nézettebb lesz, mint a tavalyi
Cikkek Gyurcsány csak magát menti? 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 08:35
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök nem a megegyezés szándékával terjesztette be választási reformtervét, hiszen a javaslatok a polgári ellenzék számára előnytelenek - véli a stratégiai elemzéssel és tanácsadással foglalkozó Nézőpont Intézet. A miniszterelnök vasárnap azt javasolta, hogy 386 helyett 199 fős legyen a parlament, a parlamenti képviselők tiszteletdíját rögzítsék a mindenkori átlagbér háromszorosában, szűnjön meg a számla nélküli költségtérítés, csökkenjen a felére az önkormányzati képviselők száma. A kormány javaslata szerint a 199 parlamenti képviselőből 176-ot listán, egy fordulóban, megyénként választanának meg, 23-at pedig a mandátumot nem eredményező megyei szavazatok alapján. A választás egyfordulós, arányos és olcsóbb lesz. A kormány elzavarná a képviselők felét Az intézet elemzése szerint a jó kompromisszumok természete, hogy minden fél győztesnek érezheti magát. Ez ráadásul a választójogi kérdésekben nemcsak ajánlott, hanem nélkülözhetetlen feltétel is: a Fidesz és a KDNP frakciók 162 képviselője nélkül ugyanis nem jöhet létre kétharmados többség. Az intézet szerint márpedig a kormányfő választási reformterve a polgári ellenzék számára előnytelen, míg az MSZP és a kispártok számára előnyös. A kormánypártnak ugyanis nincs sok reménye a 2006-ban megszerzett 107 (176-ból) választókörzet megtartására, ehhez ugyanis helyben relatív többségre volna szükségük. A ferencvárosi időközi választás eredménye azonban az MSZP ehhez szükséges lokális társadalmi beágyazottságának olvadását mutatta. A jelenlegi választási rendszerben a választókerületi vereséget az országos lista kompenzálja, de nem annyira, hogy feledtetni tudná, ha a szocialisták a következő országgyűlési választáson elvesztenék közvetlen mandátumaik javát - áll az elemzésben. A Nézőpont Intézet szerint a tisztán listás választási rendszer e mellett a kispártoknak előnyös, amelyek jelenleg a kisebbségi kormány túlélésének zálogai. A közjogi csomag megvalósulása esetén az 5 százalékot elérő pártok súlya megnőne a parlamentben (2006-ban az 5 százalékos MDF csak a képviselők 2,9 százalékát adta). Nem véletlen, hogy az országos szervezetrendszerük felmorzsolódásával párhuzamosan mind az SZDSZ, mind az MDF a listás szavazás híve lett. Az átalakítás ugyanakkor a parlamenten kívüli kispártoknak, így a Jobbiknak is előnyös volna: Gyurcsány Ferenc kezdeményezése alapján egy 199 fős parlamentben az 5 százalék elérése után akár 10 Jobbik képviselő is ülhetne. Indirekten tehát a kormányfő javaslata a jobboldali radikalizmus esetleges parlamenti súlyát is növeli az elemzők szerint. A javaslat várható ellenzéki visszautasítását nehezíti, hogy a választási rendszer átalakítása régóta várat magára, s a kormányfő a Fidesz által régóta szorgalmazott "olcsó állam" követelésének is megfelel - hívja fel a figyelmet az elemzés. A Fidesz ezt nem nyeli be Az intézet szerint ide tartozik a képviselői fizetések lebegtetése is, amely népszerűsége miatt nehezen visszautasítható az ellenzék oldaláról. Ugyanakkor ez a felvetés is mutatja, hogy a kormányfő nem a megegyezés szándékával ismertette elképzeléseit. A Fidesz ugyanis régóta követeli a miniszterek (akik a javasolt képviselői tiszteletdíj majdnem négyszeresét keresik) anyagi felelősségének bevezetését, márpedig a kormánytagok fizetéskorlátozásáról Gyurcsány Ferenc elfeledkezett - áll az elemzésében. Az intézet szerint a javaslat támogatása azonban nemcsak a Fidesz oldaláról kétséges, a választókerületek annulálása ugyanis a pártközpontokat erősíti és a helyi pártszervezeteket gyengíti. A tisztán listás rendszerben a pártlista összeállítója dönthet egyedül arról, ki kerülhet be a parlamentbe. Márpedig az első közjogi csomag (polgármesteri és képviselői tisztségek összeférhetetlensége) "megfúrása" is mutatja, hogy a helyi érdekérvényesítés igen erős az MSZP-ben. Már Gyurcsány is aggódik a forint miatt Bokros: most lenyomható a reform az emberek torkán Újabb hitelért ment a kormány? Szekeres MSZP-MDF-SZDSZ kormányról álmodik  "Gyurcsány 600 milliárdot vesz el a családoktól" MTI
Cikkek Ha a briteken múlna, hazazavarnák a munkásokat 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 08:14
A külföldi EU-munkaerő alkalmazása ellen tiltakoznak a brit szakszervezetek, már a brit kormány is lépéseket fontolgat
Cikkek Forint: még van helye az aprónak 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 08:02
A jegybank 2013. február 28-áig névértéken váltja át más címletekre a már bevont 1 és 2 forintos érméket
Cikkek Akkad Imad az ország legnagyobb adósa 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 07:58
Az APEH 2008 negyedik negyedévében 197 adózónál összesen 39,4 milliárd forint adóhiányt állapított meg, amihez 31,7 milliárd forint összegű jogkövetkezmény társul
Cikkek Semmit nem tudtak kisütni Davosban 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 07:47
Ahogy várható volt, nem találtak igazi válaszokat a világgazdaság válságjelenségeire a davosi Világgazdasági Fórum résztvevői sem
Cikkek Válságkezelő központ alakul 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 07:45
A hét elején megalakul a Kormányzati Válságmegelőző és Válságkezelő Központ (KVVK) - tudta meg az MTI kormányzati politikusoktól vasárnap. Első ülését a hét elején tartja a KVVK - értesült az MTI. A testületet Gyurcsány Ferenc miniszterelnök vezeti majd, tagjai az érintett miniszterek: Kiss Péter kancelláriaminiszter, Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter, Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter és Veres János pénzügyminiszter; illetve Tukacs István, a gazdasági válságövezetek kezeléséért felelős kormánybiztos. A központ a tervek szerint kéthetente ülésezik majd, de szükség esetén gyakrabban is összehívhatják. Feladata lesz a válságkezelésben fontos szabályozási döntések előkészítése, szükség esetén egyedi döntéseket hozhatnak majd, hogy vállalatokat, munkahelyeket óvjanak meg. A KVVK már eddig is működő kormányzati fórumok információit használva hozza meg döntéseit: a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium például már készített kockázati térképet a gazdasági válsággal kapcsolatos várható problémákról. E mellett a kabinet ülésein rendszeresek a gazdasági válság hatásaival kapcsolatos tájékoztató jellegű előterjesztések. Tukacs István kormánybiztos vezetésével pedig már működik egy munkacsoport, amely az egyes cégeket érintő problémákat tárja fel és készít megoldási javaslatokat. A KVVK elindítását még január 16-án, az MSZP elnökségének noszvaji ülése után jelentette be a miniszterelnök, amikor javaslatot tett a január 29-i rendkívüli parlamenti ülés összehívására is. A Fidesz ezt nem nyeli be A kormány elzavarná a képviselők felét Már Gyurcsány is aggódik a forint miatt Bokros: most lenyomható a reform az emberek torkán Újabb hitelért ment a kormány? Szekeres MSZP-MDF-SZDSZ kormányról álmodik  "Gyurcsány 600 milliárdot vesz el a családoktól" MTI
Cikkek A Bokros-csomag idején is optimistábbak voltunk 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 07:44
A tavaly ősz eleje óta rohamosan romló GKI konjunktúra-index szezonális hatásoktól megtisztított értéke az idei évet újabb történelmi mélyponton kezdte
Cikkek A Fidesz ezt nem nyeli be 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 07:30
Politológusok szerint nem valószínű, hogy az MSZP és a Fidesz meg tud egyezni abban, hogy a parlament létszáma 2010-től a mainak közel a felére csökkenjen
Cikkek A kormány elzavarná a képviselők felét 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 07:22
Kisebb parlamentre, az önkormányzati képviselők létszámának csökkentésére, valamint tisztán listás választásra tett javaslatot Gyurcsány Ferenc
Cikkek Már Gyurcsány is aggódik a forint miatt 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 07:11
Rendkívül aggasztó a háromszáz forint körüli euróárfolyam - közölte Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a vasárnapi soron kívüli kormányülés után tartott sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva
Makro / Külgazdaság Káosz Londonban 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 06:51
Hosszú évek óta nem látott havazás okoz egyre nagyobb közlekedési fennakadásokat Nagy-Britannia déli vidékein, köztük Londonban és környékén
Cikkek Megnézik, mennyire erősek a hazai cégek 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 06:42
Kérdőív segítségével igyekszik a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium figyelemmel kísérni a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások finanszírozási helyzetét - értesült a Napi Gazdaság. A gazdasági napilap hétfői számából kiderül, hogy a Magyar Bankszövetség közreműködésével júniusig havonta megismétlődő felmérés a bankok számára anonim, a minisztérium szerint a cél az, hogy felmérjék a bankok és a takarékszövetkezetek várakozásait a vállalkozói hitelek hazai piacáról. A bankok válaszait a minisztérium szakemberei értékelik ki, ám nem céljuk átfogó előremutató prognózis készítése. Csak a változások irányait és erősségét szeretnék felmérni, ügyfélszintű adatokat nem kérnek, mint ahogy arra sem kíváncsiak, hogy az egyes bankok esetében milyen mozgatórugói lehetnek az esetleges hitelszigorításnak vagy adott esetben a hitelkonstrukció felfüggesztésének. Egyre gyorsabban zuhannak az országok A bankok nem léphetnek mások rovásáraNapi Gazdaság
Cikkek Újabb hitelért ment a kormány? 
Privátbankár.hu | 2009. február 2. 06:40
Újabb, egymilliárd eurós hitel felvételére készül a kormány az Európai Beruházási Banktól (EIB) - tudta meg a Világgazdaság kormányközeli forrásokból
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG