Hírek
Cikkek
Váratlanul jó hír Amerikából
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 15:37
Az Egyesült Államokban a második negyedévben a mezőgazdaságon kívüli ágazatok termelékenysége a felülvizsgált adatok szerint 4,3 százalék volt a korábban jelzett 2,2 százalékkal szemben. Elemzők a felülvizsgált adatot 3,3 százalékra várták. Az első negyedévi növekedés 2,6 százalék volt.
A második negyedévi egységnyi munkaköltség 0,5 százalékkal csökkent, míg az előző becslés még 1,3 százalékos növekedésről szólt. Az első negyedévben 2,2 százalékkal nőttek az egységnyi munkaköltségek.
Vakon bízhatnak Palinben az amerikaiak?
Januárban válhat valóra az amerikai álmunk
Meglepő pofon Amerikának: Kína nem dob mentőövet
MTI
Cikkek
Megvan az OTP legújabb zsákmánya?
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 15:25
Az OTP Bank az azerbajdzsáni Unibank részvényeinek lehetséges vásárlója - mondta az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) bakui képviselője, Francis Delaey csütörtökön a TrendCapital című azerbajdzsáni gazdasági honlapnak.
Az Unibank a nagyságra második magánbank Azerbajdzsánban, az ottani bankok összesített mérlegfőösszegének 6 százalékával és a lakossági betétek 5 százalékával az első negyedévben. Piacvezető a jármű- és a jelzáloghitelezésben. Az Unibank 15,2 százaléka jelenleg az EBRD-é. "Stratégiánk szerint vállalati részesedéseinket a vásárlás után öt-hét évvel eladjuk. Az Unibank ideje még nem jött el, de már keressük a stratégiai vásárlót" - mondta Delaey.
Szintén egy azerbajdzsáni üzleti honlap adta hírül még augusztus 22-én, hogy az OTP Bank előzetesen megállapodott egy azeri bank főrészvényeseivel a pénzintézet megvételéről. Az értesülés szerint az OTP az öt legnagyobb azerbajdzsáni bank egyikét venné meg részben vagy egészben, de legkevesebb 51 százalék erejéig.
Az OTP Bank vezetői az utóbbi időben többször utaltak arra, hogy a csoport, miközben hajlandó lenne értékesíteni szerb és szlovák érdekeltségét, szeretne tovább terjeszkedni Oroszországban és egyes volt szovjet tagköztársaságokban. Külön említették Azerbajdzsánt is, de ennél konkrétabb nyilatkozat eddig nem volt az OTP részéről.
Az OTP Garancia kivonult Romániából
300 milliárdos kötvényprogram az OTP-nél
MTI
Cikkek
Vége az almaháborúnak, megvan az egyezség
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 15:15
Aláírta az ipari alma felvásárlási áráról és az állami támogatásról szóló megállapodást Gráf József agrárminiszter Jakab Istvánnal, a Magosz elnökével és Budai Gyulával, a szövetség igazgatójával
Makro / Külgazdaság
Izzik a levegő Erdélyben: kizárják a magyarokat?
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 14:55
Az erdélyi közúti szállítók készek akár barikádokkal is megakadályozni a magyarországi személyautók és haszonjárművek áthaladását az erdélyi utakon - az Orangeways ellen tiltakoznak
Cikkek
Ózdon sem rúghatunk be az utcán
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 14:51
Szeptembertől tilos közterületen az alkoholfogyasztás Ózdon, a hónap eddig eltelt napjaiban azonban még nem büntettek meg senkit - tájékoztatta Fodor Gábor, a közterület-felügyelet megbízott vezetője csütörtökön az MTI-t.
Egy önkormányzati rendelet értelmében augusztus elsejétől nem lehet Ózd közterületein alkoholt fogyasztani, az egy hónapos türelmi időszak alatt csak figyelmeztették a közterület-felügyelők azokat, akik megszegték az új szabályt, szeptember elsejétől azonban már szankcionálnak is - mondta Fodor Gábor. A közterület-felügyelet megbízott vezetője hozzátette: akár egyetlen üveg sör, vagy egy féldeci elfogyasztása is pénzbírsággal jár. A helyszíni bírság összege háromezertől húszezer forintig terjed, a szabálysértési hatóság pedig ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújthatja a közterületen italozót.
Az észak-borsodi városban főként az Újváros tér és a Béke telep kisboltjai előtt volt rendszeres az italozás, amit gyakran hangoskodás vagy randalírozás követett, sokszor éjszakába nyúló közterületi "bulik" zavarták a pihenni akarók nyugalmát, ezért is hozta meg rendeletét az önkormányzat.
Az indiánok rákaptak a piálásra
A sör jobb, mint a gyógyszer
Napi egy pohár még jót tesz a csontoknak
Nesze, a cigid és a söröd
MTI
Cikkek
Magyar munkaügy: sokat kell még rajta dolgozni
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 14:19
A 25-54 éves korosztály az egyetlen Magyarországon, amelynek a foglalkoztatási rátája közel áll az uniós átlaghoz, a többi rétegnél jelentős a lemaradás - mondta a Magyar Iparszövetség elnökségi ülésén tartott megbeszélésen csütörtökön Simon Gábor, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára.
Újra kell értékelni a közfoglalkoztatást is, hogy az ne kényszer, hanem a munkaerőpiacra kerülés első lépcsője legyen - folytatta. A munkához vezető út eszközeit három pontba foglalta össze az államtitkár: megfelelő gazdasági növekedés, az igényeket kielégítő munkaerő-minőség, illetve olyan munkaerő-költség, ami nem veszélyezteti a termékek és a szolgáltatások versenyképességét.
Kömlőd: napszámot csináltak a segélyből
Munkavállalók, reszkessetek!
MTI
Cikkek
Megint drágul a fűtés - határ a csillagos ég
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 13:55
Az októberi gázáremelés miatt novembertől ismét, idén immár negyedik alkalommal, ezúttal minimum 8,8 százalékkal drágul a fővárosban a távfűtés hődíja
Cikkek
Ötszörös pénz: panelforradalom Újpalotán
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 13:44
Ötszörösére, félmilliárd forintra emelte a panelfelújítási támogatást Rákospalota, Pestújhely és Újpalota önkormányzata; ha valamennyi pályázat állami támogatást is kap, az azt jelenti, hogy jövőre a városrész minden második panelépülete megújulhat - közölte a XV. kerület polgármestere csütörtökön az MTI-vel.
A képviselő-testület egyhangú döntése értelmében az idei 100 millió forintos pályázati keret mellé további 400 millió forint hitelt vesz fel az önkormányzat - mondta el Hajdu László (MSZP). A kerület azt követően döntött így, hogy a meghirdetett idei panelkorszerűsítési programra 27 épület adott be pályázatot.
A társasházak legfeljebb húszmillió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak az önkormányzattól abban az esetben, ha a beruházáshoz állami támogatást is nyernek. Az érintett lakókra jutó önrész meghaladja az 1,1 milliárd forintot. A XV. kerületben eddig 18 panelépületet korszerűsítettek. Amennyiben a most pályázó 27 társasház is megkapja a hiányzó állami támogatást, akkor a városrész minden második panelháza megújulhat.
A kerületben álló újpalotai lakótelepet 40 évvel ezelőtt kezdték el építeni egy szántóföld közepén, mára a közösség száma meghaladja a 38 ezret.
Rossz hír a távfűtéseseknek - érik az újabb emelés
Megdöbbentő a különbség egy felújított panelben
Átlagos milliók: mennyit ér a lakása?
MTI
Adó
Még Gyurcsány szerint is túl szigorú az APEH
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 13:24
Gyurcsány szerint adócsökkentésre szükség van, de azt nem lehet az állam működőképességének a rovására megtenni. Az APEH-nek elég lenne a rosszfiúkat elkapni.
Cikkek
A tétlenség az egytlen út a brit jegybank előtt - egyelőre
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 13:18
A Bank of England (BoE) csütörtöki kamatdöntő tanácskozásán a jelenlegi 5 százalékos szinten hagyta az irányadó kamatot - jelentette be a BoE. A kamatszint április óta nem változott, akkor hajtották végre az idei évben a második - negyed százalékpontos - kamatcsökkentést. Nagy-Britanniában az eurózóna országaihoz hasonlóan mérséklődik a gazdasági növekedés üteme, ugyanakkor gyorsul az infláció, és ezek ellentétes kamatdöntést feltételeznek.
A font folyamatosan veszít értékéből az euróhoz és a dollárhoz képest, és Alistair Darling pénzügyminiszter úgy értékelte, hogy a brit gazdaság hatvan év óta legmélyebb válsága előtt áll. A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet szerint Nagy Britannia várhatóan az idén recesszióba süllyed. Az infláció 4,4 százalékot, a kívánatosnak tartott ütem kétszeresét érte el, részben az importált energiaféleségek és élelmiszerek drágulása miatt. Erre való tekintettel a BoE kizárta a további pénzpolitikai enyhítésnek a lehetőségét. Tartani lehetne ugyanis attól, hogy ez újabb lökést adna az inflációnak.
Az év vége felé azonban egyes várakozások szerint csökkenhet a hitelek ára, erre utal, hogy a BoE pénzpolitikai tanácsának több tagja is hangsúlyozottan aggódó megjegyzéseket a gazdaság állapotáról tett a közelmúltban.
Mervyn King bankkormányzó a múlt hónapban lehetségesnek tartotta a recessziónak - két negyedév visszaesésének - bekövetkeztét. A tanács egyik tagja, David Blanchflower pedig már a harmadik hónapja sürget egy negyedszázalékos enyhítést, újabban pedig jelentősebb kamatvágást a tartós és mély recesszió elkerülése érdekében. Erősödik tehát a kamatmérséklés híveinek hangja, emiatt egyes szakértők szerint már csak az a kérdés, hogy a BoE mikor hajt végre még az idén a kamatcsökkentést.
A terrorból a jó útra: megszűnt az IRA
Riadó: lepadlózták a fontot a horror-hírek
Hihetetlen méyponton a brit gazdaság MTI
KKV
Európa a génmanipulálók oldalára áll?
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 12:59
Az Európai Bizottság tudományos kutatóintézetének tanulmánya szerint nincs bizonyíték arra, hogy a módosított génszerkezetű növényekből készült élelmiszerek ártalmasak lennének
Befektetés
Megint egymásnak esik a Mol és az OMV?
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 12:44
Nem igazak azok az információk, hogy az OMV-t nem érdekli az INA részvényeinek nyilvános ajánlattételi eljárása - nyilatkozta a horvát sajtónak az OMV horvát tanácsadója.
Deviza / Áru
Kipukkant az olajlufi: 300 alatti tankolásról azért ne álmodjon
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 12:44
A következő egy-másfél évben a nemzetközi piacokon a kereslet-kínálat alapján 100 dollár körüli átlagos olajár alakul ki, s ebből következően átlagosan mintegy 300 forintos benzinár és a 310-320 forintos gázolajár várható a magyar piacon ebben az időszakban
Makro / Külgazdaság
Jobb ha felkészül - forró napok jönnek
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 11:30
Péntektől vasárnapig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján - közölte az ÁNTSZ Kommunikációs Főosztálya.
KKV
A hőségben is olvadtak a telefonvonalak
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 10:53
Július végére meghaladta az 1,46 milliót a vezetékes szélessávú előfizetések száma, miközben folytatódott a vezetékestelefon-vonalak számának lassú csökkenése
Makro / Külgazdaság
Nem bírnak a parkolóőrökkel az oroszok
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 10:19
Paradicsomi parkolási állapotok köszöntenek a moszkvai autósokra szeptember 10-én: kevés kivétellel megszűnnek a fizető parkolóhelyek, bár alighanem sajnos csak elvben
Cikkek
Tiszavirág életű volt a Firefox tündöklése
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 09:52
A Firefox 3-as kiadása a nem túl pozitív fogadtatás és a böngésző általános visszaesése ellenére is népszerűbb lett
Cikkek
Egyelőre csak fülelnek a brókerek
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 09:06
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 44,51 pontos emelkedéssel, 20.309,93 ponton nyitott csütörtökön. A muttaó így legutóbbi, szerdai záró értékéhez képest 0,22 százalékkal erősödött.
A mai napon egyébként a nemzetközi hírekre várva alacsony forgalomra, kezdetben csökkenő árfolyamokra számítanak a Budapesti Értéktőzsdén az MTI által megkérdezett szakértők.
Friss tőzsdei árfolyamokMTI
Makro / Külgazdaság
Ínyencségek a Megyeri hídról
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 09:05
A Duna legújabb közúti hídját szeptember végén vagy október első napjaiban avatják fel hivatalosan és a forgalom is ekkor indulhat meg rajta
Cikkek
Konzervre fanyalodnak a britek
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 08:37
Régi, filléres ízeket elevenítenek fel a brit fogyasztók az országra köszöntött szűkös idők közepette: ismét divatba jött például az egyébként évtizedek óta nemzeti intézménynek számító paradicsomszószos bab.
A konzervként árult, sűrű paradicsomos mártásban pácolt főtt bab, a híres baked beans mindig is a brit konyha legolcsóbb elemei közé tartozott. A nehéz idők egyértelmű jele, hogy a meredek inflációt és a gazdaság megtorpanását egyszerre nyögő brit fogyasztók újból felfedezték maguknak ezt a nem túl fényűző, de amúgy ízletes étket.
A The Daily Telegraph szerdai kimutatása szerint az elmúlt egy évben 12 százalékkal szökött fel a paradicsomos bab kereslete, és az eladások éves értéke most először átlépte a 300 millió fontot (90 milliárd forint). Ez azt jelenti, hogy egy év alatt minden brit háztartásban átlagosan csaknem tíz kiló konzervbab fogyott.
Riadó: lepadlózták a fontot a horror-hírekMTI
Cikkek
110 dollár alatt maradt az olajár
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 08:05
Ma reggel a hordónkénti 109 dollár felett mozgott az olajár az ázsiai kereskedésben, miközben a kereskedők várják az amerikai nyersolajtartalékokról szóló jelentést, amely igazolhatja a lassuló növekedéssel járó mérséklődő olajigény tényét.
A Mexikói-öböl térségében szerdán még az olajtermelés 96, a földgáztermelés 92 százaléka maradt ki, miközben az energetikai cégek nekikezdtek az olajlétesítmények állapotvizsgálatának, az evakuált dolgozók visszaszállításának. Szerdán az árak estek, miután elmúltak a Gustav hurrikán várható pusztítását kísérő aggodalmak.
A nyugati féltekén irányadó amerikai könnyűolajfajta, a West Texas Intermediate a legközelebbi, októberi határidőre csütörtök reggel hordónként 109,27 dollár volt a New York-i árutőzsde (NYMEX) CME Globexen folytatódó elektronikus jegyzésében, 8 centtel drágább a szerdai New York-i zárónál. Szerdán ez a kontraktus 36 centes esés után 109,35 dolláron zárt.
Az északi-tengeri Brent könnyűolaj referenciafajta a legközelebbi, októberi határidőre csütörtök reggel 108,22 dollár volt az Intercontinental Exchange (ICE) londoni IPE-jegyzésében, 0,16 dollárral drágább a szerdai zárónál. Szerdán a Brent 28 centtel olcsóbbodott.
Energiaár: a háztartásokon csattan a tömlő
Az oroszok hagytak olajat a franciáknakMTI
Makro / Külgazdaság
A zaj miatt késhet a Szabadság híd átadása
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 08:02
A kivitelezőnek eddig nem volt engedélye a Szabadság híddal kapcsolatban az éjjeli és hétvégi munkavégzésre. Már van, de csak korlátozásokkal
Cikkek
Forint: 240 fölött kezdődik csak a tánc
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 07:38
A magyarországi politikai válság kimenetelét latolgatják a befektetők, és ellentétes következtetésekre jutnak. Amennyiben a kisebbségi szocialistáknak nem sikerül elnyernie az SZDSZ támogatását a 2009 évi költségvetéshez, a kudarc Gyurcsány Ferenc lemondásához vezethet - írja elemzők véleményét idézve a Dow Jones hírügynökség.
A hírügynökség idézi a megfigyelőket, akik szerint ellentétes a szakértők megítélése arról, hogyan változna a forint a miniszterelnök lemondása esetén. Az egyik nézet szerint a forint lassan újra magához térne a kormányfőváltás után, egy másik nézet szerint a magyar valuta tartós nyomás alá kerülne Gyurcsány lemondása esetén.
A kereskedők szerint a forint várhatóan gyengülő pályán marad és a 240-es euróárfolyamot teszteli majd rövid távon. E határ átlépése után további gyengülés várható a 245/euró küszöb felé, majd két-három hónapos távlatban további esés, a globális részvénypiaci eladási hullámnak megfelelően.
Legfrissebb devizaárfolyamokMTI
Cikkek
Egy helyre kerülhetnek a végrendeletek
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 07:33
Lapinformáció szerint januártól közös nyilvántartásba kerülhet az összes magyarországi végrendelet, így csökkenhet a hagyatéki eljárások időtartama és költsége
Makro / Külgazdaság
Hivatalosan is jelölt lett McCain
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 07:21
Az amerikai Republikánus Párt St. Paul-i konvencióján hivatalosan jóváhagyta John McCain elnökjelöltségét, helyi idő szerint csütörtök este. A küldöttek név szerint szavaztak.
Előtte Sarah Palin, akit McCain a hétvégén nevezett meg alelnökjelöltjének, megtartotta első országos beszédét, amely a konvenció csúcspontja volt.
McCain tudja, hol bujkál bin Laden?
MTI
Cikkek
Nyakunkon maradnak az üres gázpalackok
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 07:18
Szakértők számításai szerint több mint hárommillió felesleges - részben vagy teljesen kiürült, illetve használaton kívüli - gázpalack van a hazai háztartásokban - írja a Népszabadság. A cikk szerint a veszélyes hagyatéktól nehéz megszabadulni: sem a forgalmazó cégek, sem a hulladékkezelő telepek nem veszik vissza. Az ebből adódó kockázatot jól jellemzi, hogy havonta átlagosan öt-hat robbanás történik gázpalackok miatt - olvasható az újság mai számában.
Energiaár: a háztartásokon csattan a tömlő
Gázár: nincs több korrekció!
Gázár: nincs több korrekció!Népszabadság
Cikkek
Hízókúrán a nagybankok
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 07:16
A bankszektor 2008 első félévében 175,971 milliárd forint adózott nyereséget ért el, ami 87 százaléka az egy évvel korábbi 202,373 milliárd forintnak.
Cikkek
Eddig 2 milliárdot bukott Grúzia
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 07:13
Körülbelül 2 milliárd eurónyi az a kár, amit az orosz-grúz konfliktus Grúzia gazdaságának okozhatott - állítja a bécsi WIIW Nemzetközi Gazdaságkutató Intézet. Ebből az összegből 1,4 milliárdnyi az okozott anyagi kár, a többi a termelés, a kivitel, a beruházások háború okozta eddigi és ez utáni visszaesése miatt áll elő.
"Az EU-ultimátum egy vicc"
Az IMF 750 millió dollárral segíti GrúziátMTI
Cikkek
Szakadás előtt a külföldi sms ára?
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 06:44
Harmadára csökkenhet az Európai Unión belüli nemzetközi sms-ezés díja az Európai Bizottság illetékesének kiszivárgott tervei szerint.
Makro / Külgazdaság
Milliókat értek az igazi James Bond könyvek
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 06:31
Különleges James Bond regénygyűjtemény kelt el egy brit árverésen több mint 30 ezer fontért (9 millió forint): a kötetek annak a férfinak a könyvtárából kerültek ki, akiről Ian Fleming a 007-es ügynököt mintázta. Sir Fitzroy Maclean katona, diplomata és konzervatív honatya volt, aki a közkeletű feltevés szerint az író modelljéül szolgált, amikor halhatatlan hősét megálmodta.
Fleming és Maclean Etonban végeztek, s miközben Fleming a Reuters hírügynökséghez szegődött 1935-ben, Maclean Moszkvában kapott posztot. A szerdai edinburghi licitáláson többek között áruba bocsátották Maclean útlevelét is, amit 1938-ban állítottak ki Moszkvában. A passzust a Flemingről könyvet író John Gilbert vásárolta meg.
James Bond után szabadon: megszületett a kétéltű autóMTI
Cikkek
Csak fejben létezik a kétezer dolláros autó
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 06:29
Egyre valószínűbb, hogy a világ legolcsóbb - 2300 dollárba kerülő - népautójának kikiáltott indiai Tata Nano - nem kerül a tervek szerinti időben vagy árért a piacra. Az üzem építése napok óta áll, körülötte harci helyzet alakult ki, mert a gyártóbázis, azaz a nyugat-bengáliai Singur környékén élő parasztok részben nem fogadják el földjeik kisajátítását a gyárterülethez, részben határozottan keveslik a cserében felajánlott pénzt és a helyszínen tiltakoznak, az utóbbi napokban megtámadják az üzemen dolgozókat, a létesítményt.
A gyártó vezetője már fontolgatja, hogy más helyre viszi a termelést, ami megdrágítja, mi több, eleve veszteségessé teheti a gyártást, nem is szólva az egyéb költségek amúgy is gyors emelkedéséről. Eddig 350 millió dollárnyit ölt a Tata cég a projektbe, az eredeti elképzelés szerint már októberben elkészültek volna az eső kocsik.
Hitelből venne autót? Van egy jó hírünk!
Megint jobban fáj a tankolásMTI
Cikkek
Újabb csavar TEÁOR-ügyben
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 06:26
Nem akarja megszüntetni a TEÁOR-számok jegyzékét az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium - írja a Napi Gazdaság. A cikk szerint a tárca internetes oldalán is olvasható elképzelés mindössze annyit tartalmaz, hogy a számok alkalmazási rendszerét alakítanák át és egyszerűsítenék, ami technikailag azt jelenti, hogy jövőre a vállalkozások nem találkoznak majd ezzel a rendszerrel, de az ennek ellenére megmarad.
A vállalkozás alapításakor a jelenlegi szabályoknak megfelelően a cégbíróságoknak be kell jelenteni a főtevékenységhez tartozó TEÁOR-számot, vagyis nem tűnik el a cégügyintézés menetéből - nem is tűnhet, hiszen uniós kötelezettség az egységes rendszer alkalmazása - ismerteti a napilap.
TEÁOR: az volt a balek, aki szabályosan járt el?
TEÁOR: kisebb cégek még reménykedhetnekMTI, Napi Gazdaság
Makro / Külgazdaság
McCain tudja, hol bujkál bin Laden?
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 06:23
John McCain, az amerikai Republikánus Párt leendő elnökjelöltje az ABC televíziónak adott interjújában kijelentette: ő tudja, merre keresse Oszama bin Ladent, s ha elnök lesz, elkapja az al-Kaida terrorszervezet bujkáló vezérét. "Clinton elnök megtehette volna, Bush elnök megtehette volna, én tudom, mit tegyek, és meg is fogom tenni" - szögezte le.
Azt mondta, hogy neki megfelelő háttérismerete és tapasztalata van a helyes döntésekhez, demokrata párti ellenfelének, Barack Obamának viszont nincsen. Hozzátette, hogy az illinois-i szenátor "nem tudja, hogyan működik a világ vagy egy hadsereg".
Fegyverkezés: Kína utolérheti az USA-t?
Vakon bízhatnak Palinben az amerikaiak?
Gustav a republikánusokra is lecsapottMTI
Cikkek
Illetékmentes lehet a tőkeemelés
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 4. 06:00
Nem kell illetéket fizetni, sőt, be sem kell jelenteni a tőkeemeléssel egyidejűleg a tőketartalékba helyezett pénzösszeget
KKV
Kigyúltak a magyar fények, kifényesedett New York
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 3. 20:11
A magyar elektromos közvilágítás 120. évfordulójáról a Fényes Napok Fesztivállal emlékezik meg csütörtöktől Mátészalka
KKV
Cigi: a nők leginkább magukat szivatják
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 3. 19:42
A nőket a férfiakhoz képest csak idősebb korban veszélyezteti a szívinfarktus, kivéve persze, ha dohányoznak
KKV
Gyalogosan hosszabb az élet
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 3. 19:15
A lifthasználat helyetti lépcsőzés meghosszabbíthatja az életet - vonták le a következtetést svájci kutatók
Makro / Külgazdaság
Körgyűrűt kapnak az erdélyi városok
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 3. 18:28
Uniós forrásokból finanszírozza a román szállításügyi minisztérium a csíkszeredai és a gyergyószentmiklósi körgyűrűk megépítését - jelentette be szerdán Tánczos Barna romániai szállításügyi államtitkár.
Az MTI bukaresti irodájába is eljuttatott közleményében az államtitkár emlékeztet, hogy a tárca augusztusban elfogadta az Országos Útkezelő Társaság (CNADNR) finanszírozási kérését az említett körgyűrűk hatástanulmányainak és kivitelezési terveinek elkészítésére. A Strukturális Alapok keretén belüli Operatív Szállítási Program (POS) lehetőséget nyújt arra, hogy a szakminisztérium európai uniós pénzeket hívjon le és különítsen el az említett beruházások finanszírozására.
Tánczos Barna már több alkalommal felhívta a romániai - ezen belül az erdélyi - önkormányzatok figyelmét az uniós források felhasználásának lehetőségére, hangsúlyozva, hogy az erdélyi körgyűrű-program komoly terhet vehet le az önkormányzatok válláról.
El lehet menni Romániába - el is megyünk
Olcsók a magyar házak a románoknakMTI
KKV
A Debreceni Egyetem lenyomta a NASA-t
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 3. 18:28
A magyar aerogél amellett, hogy átlátszó, éghetetlen, és kiváló hőszigetelő anyag, a saját súlyának több mint 3700-szorosát elbírja. Olyan mint a levegő, de a NASA se tud ilyet.
Makro / Külgazdaság
Bush tanult a Katrina tragédiájából?
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 3. 18:22
A Katrina hurrikán utáni késedelmes reagálás miatt 2005-ben sokat bírált George Bush amerikai elnök ezúttal, a Gustav vihar után "kézben tartja a dolgokat" - hangzott el a Voice of America rádió szerdai tudósításában.
A gyors washingtoni magatartás éles kontrasztban áll a három évvel ezelőtti lassú válasszal - állapította meg a rádió. Az aznapi The New York Times megjegyezte, hogy Bush máig nem tudta kiheverni azt a népszerűségvesztést, amelyet a Katrina után elszenvedett.
Az amerikai elnök hétfőn egy texasi válságközpontban járt, szerdán pedig louisianai Baton Rouge-ba utazik, hogy a helyszínen kísérje figyelemmel a helyreállítási műveletek irányítását.
Haiti segítséget kér, 26 halálos áldozat
Hurrikán el, olajár le, kereskedés fel
Hurrikán után, hurrikán előtt: megállt az olajár
Gustav megkegyelmezett - de jön Hanna MTI
Cikkek
Darázs csípte, a mentőhelikopter vitte
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 3. 18:19
Darázs csípett meg egy férfit a Borsod megyei Bódvaszilason szerda délután, a beteg életveszélyes állapotban volt, ezért mentőhelikopterrel szállították kórházba - tájékoztatta a mentőszolgálat az MTI-t.
Az MTI úgy tudja, hogy a középkorú férfit a fürdőszobában marta meg a darázs, rálépett a rovarra, majd allergiás sokkot kapott, és eszméletét vesztette. A férfit a helikopter leszállása után esetkocsival vitték a miskolci Semmelweis kórház bőrgyógyászati osztályára, ekkor már stabilizálódott az állapota.
A mentőszolgálat arról is beszámolt, hogy az elmúlt napokban számos alkalommal kaptak riasztást darázscsípés miatt.
Koleszár Lajos, a Semmelweis Kórház igazgató-főorvosa elmondta: a mentősök szakszerű és gyors ellátásának köszönhetően "rendezett állapotban" került a kórház osztályára a beteg.
Hárman is OEP-elnökök akarnak lenni
Tudja, miért ne fussa le a maratont 57 évesen? MTI
Cikkek
Energiaár: a háztartásokon csattan a tömlő
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 3. 18:17
Csökkenés aligha várható, nyilatkozta a nagykereskedelmi gázár kilátásairól a német RWE, az egyik nagy európai energiaszolgáltató vezető illetékese, Wolfgang Peters
Cikkek
Az önkormányzat nem engedi éhezni a gyerekeket
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 3. 18:15
Somogyvár önkormányzata inkább fizet a családok helyett, de nem engedi, hogy a szülők felelőtlensége miatt ebéd nélkül maradjanak a gyerekek az iskolában - közölte a somogyi település polgármestere szerdán az MTI-vel.
Móring József Attila, aki egyben a KDNP országgyűlési képviselője is, elmondta: a településünkön működő helyi iskolában és a megyei önkormányzat gyermekvédelmi intézményében, ahova ugyancsak több helybeli és környékbeli iskolás jár, az étkezési díj elmaradt befizetéséből egy év alatt mintegy hatmillió forint tartozás halmozódott fel. Ebből a somogyvári és szomszédos vityai szülők tartozása 900 ezer forint, amely kéttucatnyi családnál gyűlt össze - tette hozzá a polgármester.
Mivel szeptembertől nem biztosítják az étkezést annak, akinek tartozása van, ezért az önkormányzat az átmeneti segélykeret terhére a szülők helyett kifizeti a térítési díjat, a tartozások behajtásában pedig segítenek az intézményeknek.
Aggályos alapokon Gyurcsány adócsökkentése
Kömlőd: napszámot csináltak a segélyből
Startol a kisgyerekes bérlet
MTI
Cikkek
Magyarország szereti Kínát - mert érdeke
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 3. 18:13
Magyarország számára különösen fontos a Kínával folytatott kereskedelem, amit az is bizonyít, hogy újabb megállapodás született a két állam között
Cikkek
Ami az újságíróé, az már a rendőré is?
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 3. 18:09
A Magyar Televízió kezdeményezi a büntetőeljárásról szóló törvény módosítását, hogy a nyomozó hatóságok is csak bíróság kérésére kaphassák meg a sajtó által készített felvételeket
Makro / Külgazdaság
Fegyverkezés: Kína utolérheti az USA-t?
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 3. 18:07
Az Egyesült Államok költi messze a legtöbbet a világon katonai kiadásokra, és Kína védelmi költségvetése nő a leggyorsabb ütemben - közölte szerdán a Jane´s Information Group nevű, londoni székhelyű, tekintélyes hadtudományi és műszaki kiadóvállalat egy neves elemzője.
A 2009-re előirányzott amerikai katonai költségvetés (az afganisztáni és az iraki háború tervezett költségeit is beleszámítva) megközelíti a 700 milliárd dollárt. Ez az összeg csaknem kilencszerese a katonai költekezésben második helyen álló Nagy-Britannia ilyen kiadásainak.
Kína (58 milliárd dollárral) a negyedik helyen áll a világon a katonai kiadások tekintetében, de ha a növekedés utóbbi évtizedbeli üteme fennmarad, 2020-ra elérheti katonai költségvetése a 360 milliárd dollárt - mondta Matt Smith elemző.
McCain alelnöke: Palin kormányzó asszony
Obama: visszahozom az amerikai álmot!
Moszkva az egész világra készül csapást mérni MTI
Cikkek
Az oroszok hagytak olajat a franciáknak
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 3. 17:50
Az orosz LUKOIL 15 százalékos részt adott el egy azeri part menti kitermelési projektben a francia GdF Sueznek. A kaszpi-tengeri kitermelési tervben a Lukoil partnere a SOCAR azeri nemzeti olajcég. Az ügylet értékét a felek nem hozták nyilvánosságra.
A részesedés eladása után a LUKOIL-nak 65 százalékos, a SOCAR-nak 20 százalékos és a GdF Sueznek 15 százalékos része lesz a kitermelési projektben.
A LUKOIL már a kilépést fontolgatta a projektből, de aztán mégis benne maradt azt követően is, hogy első próbafúrása nem sikerült. A második fúrás, amelynek során szénhidrogéneket akarnak találni, novemberben esedékes. A LUKOIL-nak és a francia Totalnak 10-10 százalékos részesedése van a legnagyobb azeri gázmezőben.
Moszkva az egész világra készül csapást mérni
Mol-INA: részvénycseréről suttognak
Fityiszt mutat az olajlobbi a versenyhivatalnak MTI
Makro / Külgazdaság
Haiti segítséget kér, 26 halálos áldozat
Privátbankár.hu | 2008. szeptember 3. 17:35
Haiti elnöke nemzetközi segítséget kért a Hanna hurrikán előidézte károk enyhítésére; a karibi országban közben 26-ra emelkedett a természeti katasztrófa halálos áldozatainak száma.
Egy helyi polgárvédelmi illetékes szerint könnyen lehet, hogy ennél is jóval nagyobb a halálos áldozatok tényleges száma. Többen saját házuk romjai alatt lelték halálukat, mert a tetőre menekültek az ár elől, és az alámosott falak egy idő után leomlottak. A fővárostól, Port-au-Prince-től 150 kilométernyire északra fekvő Gonaives város egyes körzeteiben több mint három méter magasan áll a víz az utcákon és a tereken.
René Préval államfő kedd este Heidi Anabinak, az ENSZ helyi képviselőjének társaságában felkereste a belügyminisztériumban létrehozott válságstábot. Azt üzente Haiti lakosainak, hogy a hatóságok mozgósították erőiket, és készek szembenézni a rendkívüli helyzettel. Kérte egyben a szomszédos országokat, hogy nyújtsanak segítséget hazájának. A társaságában lévő Anabi az ENSZ-tagállamokat szólította fel Haiti megsegítésére.
Az ENSZ Haitin működő missziója hiába próbált kedden vizet és élelmiszert szállítani a szinte teljesen elárasztott Gonaives mintegy 300 ezer lakosának. A rendkívüli időjárási viszonyok miatt a segélyt szállító teherautók és páncélozott szállító járművek a városhoz vezető úton vesztegeltek. Még helikopterrel sem lehetett eljuttatni a segélyt a bajba jutott emberekhez.
Hurrikán el, olajár le, kereskedés fel
Hurrikán után, hurrikán előtt: megállt az olajár
Gustav megkegyelmezett - de jön Hanna
MTI
Friss
Közérdekű
Újabb minisztereket jelent be pénteken Magyar Péter, eldől, kié lesz az oktatási tárca
Eddig 7 miniszter nevét ismerjük.
7 órája
Nemzetközi
A cseh kormányfő szerint elfogadhatatlan az Európai Unió költségvetési terve
Nagyon hosszú viták elé nézünk.
7 órája
A 100 Leggazdagabb
-
Alig hihető: luxusautójában temették el a kínai férfit – a hatóságok kiásatják az autót2026. április 23. 15:30 -
Tarány Gábor cége repülőgép-fejlesztéssel és kínai gyárépítéssel erősíti nemzetközi pozícióját2026. április 23. 06:30 -
Ki nem találná, miből gazdagodott meg a milliárdos focista2026. április 22. 15:30 -
Új milliárdos született: elvitték a lottó főnyereményét2026. április 22. 06:30 -
Torinóban bővít a Váradi József vezette Wizz Air2026. április 21. 15:30
További hírek >
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Újabb korszerű műszerekkel bővült az egri kórház urológiai osztálya
19:34
-
Szilvásváradi négycsillagos szálloda keres szobaasszonyt és mosodai dolgozót
18:49
-
Gyógyszertári ügyelet Egerben április hónapban
18:41
-
Április 25-én ideiglenesen kimaradó megálló Egerben
18:22
-
Prostitúciós hálózatot működtettek
17:51
legolvasottabb
-
Dőlni kezdett a pénz Magyarországra két nappal a választás után
2026. április 14. 12:17
-
Gátszakadás: itt vannak a Publicus legfrissebb adatai a Tisza és a Fidesz népszerűségéről
2026. április 10. 08:38
-
Magyar Péter komoly figyelmeztetést kapott Londonból
2026. április 14. 07:12
-
Kiderült, milyen búcsúajándékot adnak Brüsszelben Orbán Viktornak
2026. április 16. 10:07
-
Rakétaként lőtt ki a forint és az OTP, Mészáros Lőrinc cégei zuhannak a tőzsdén
2026. április 13. 10:11
top 24
-
Nem fogja elhinni, hogy milyen erős a forint
2026. április 23. 06:58
-
Az Európai Ügyészség nagyon várja Magyarország csatlakozását
2026. április 23. 12:51
-
Reagált az Erste arra, hogy Simor András szerint az MNB alelnöke megzsarolta az Erste vezérét
2026. április 23. 09:51
-
Kiszámoltuk, hogyan adózhat majd a Tisza-kormány alatt
2026. április 23. 15:30
-
Simor András: az MNB alelnöke megzsarolta az Erste vezérét, ezért távoztam a bank bécsi felügyelőbizottságából
2026. április 23. 07:02
Gyenge napot zár a forint. 


