2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az Országgyűlés háromnapos üléssel zárja ez évi munkáját. Több mint harminc javaslatot tárgyalnak meg.

Az Országgyűlés háromnapos üléssel zárja ez évi munkáját. A képviselők kedden és szerdán összesen több mint harminc javaslat elfogadásáról dönthetnek, emellett megválaszthatják az Országos Bírósági Hivatal (OBH) új elnökét és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa tagjait is.

A házelnök - parlamenti honlapon elérhető - napirendi javaslata alapján az ülés a szokásosnál korábban, hétfőn 10 órakor kezdődik napirend előtti felszólalásokkal. Szintén eltér a megszokottól, hogy az első napon kizárólag szavazásra váró előterjesztések módosító javaslatairól tárgyalnak.

Kedden ugyancsak napirend előtti felszólalásokkal indul az ülésnap, majd tizenkilenc indítványról tartanak szavazást. Ekkor várható döntés az Alaptörvény nyolcadik módosításáról, amellyel a közigazgatási bíróságok felállításának lehetőségét szüntethetik meg ellenzéki kezdeményezésre.

Emellett bevezethetik a nagyszülői gyermekgondozási díjat, valamint módosíthatják az országgyűlési törvényt és a házszabályt, továbbá jogszabályokat változtathatnak a fővárosi és megyei kormányhivatalok működésének egyszerűsítése érdekében is.

A képviselők megválaszthatják az NMHH Médiatanácsa négy új tagját, akik kilenc évig tölthetik be tisztségüket. Ezt követően titkos szavazással határoznak arról, hogy a - köztársasági elnök javaslata alapján - Senyei György Barna bíró kerüljön-e az OBH élére. A testület új elnökének megválasztásához a képviselők kétharmadának támogatása szükséges.

Az interpellációk a szavazásokat követő órában hangozhatnak el, majd a kérdések és azonnali kérdések következnek.

Szerdán további tizenkét előterjesztésről határoznak, köztük a társadalombiztosítási ellátás feltételeinek módosításáról, a tisztázatlan hátterű egészségügyi szolgáltatók visszaszorításáról, védelmi és biztonsági célú beszerzésekről, a temesvári népfelkelésről szóló megemlékezésről, valamint 2020 Zrínyi Miklós-emlékévvé nyilvánításáról.

Az Országgyűlés idei utolsó napirendi pontjában a Magyar Nemzeti Bank (MNB) múlt évi üzleti jelentéséről és beszámolójáról tárgyal.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Márciusban valami nagyon elromlott az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 19:40
Az euróövezetben erőteljesen romlott a fogyasztói hangulat márciusban az előző havihoz képest az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatóságának (DG ECFIN) hétfőn közzétett előzetes adatokon alapuló jelentése szerint.
Makro / Külgazdaság Így látszódhat 10-15 évvel korábban a szívinfarktus és a stroke
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 18:40
Kilencmillióan vettek részt abban a kutatásban, ami megmutatta: az emberek túlnyomó részénél 10-15 évvel előre jelezhetők egy egészségügyi katasztrófa kockázatai. A csütörtöki Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia előadója, Dr. Balázs Anna emellett arról is beszélt, hogy sokan az orvos helyett inkább a ChatGPT-t kérdezik az egészségükről. 
Makro / Külgazdaság A cseh kormánykoalíció csökkentené a közmédia finanszírozását
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 17:20
A cseh kormánykoalíció kedden olyan jogszabály-módosítást terjeszt elő, amely még az idén csökkentené a közszolgálati televízió és rádió finanszírozását – közölték koalíciós politikusok hétfőn. A bírálók szerint a lépés az független média gyengítését célozza.
Makro / Külgazdaság A kamatdöntés legnagyobb kérdése: bezárják a kiskaput az iráni háború miatt?
Imre Lőrinc | 2026. március 23. 15:40
Abban nagy egyetértés van az elemzők körében, hogy a Magyar Nemzeti Bank az iráni háború nyomán kibontakozó energiaválság és a megnövekvő inflációs kockázatok miatt a március 24-i kamatdöntő ülésén változatlan szinten, 6,25 százalékon hagyja az alapkamatot. A nagy kérdés, hogy milyen irányba változik, vagy változik-e egyáltalán a jegybank kommunikációja a Monetáris Tanács döntését követő sajtótájékoztatón – mondta el a Trend FM Reggeli Monitor című műsorában kollégánk, Imre Lőrinc, az Mfor és a Privátbankár újságírója.
Makro / Külgazdaság Közel 12 milliárdot ért valakinek a Tungsram budapesti gyára
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 15:20
Az újpesti gyárkomplexum volt a legértékesebb darabja a becsődölt Tungsram vagyonának.
Makro / Külgazdaság Februárban kilőtt az államháztartás hiánya
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 14:00
Két hónap alatt összejött az egész évre tervezett hiány 49,9 százaléka: február végéig 2106 milliárd forint hiánya volt az államháztartás központi alrendszerének, azaz az önkormányzatokat kivéve a teljes államháztartásnak – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Makro / Külgazdaság 300 millió eurót szór ki a görög kormány az energiaárak okozta károk enyhítésére
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 13:40
Csökkentik az üzemanyagárakat, kompenzálják a komposokat és a gazdáknak is jut belőle.
Makro / Külgazdaság Meddig tarthatók a védett árak? Kedden tovább közelíti a csillagos eget a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 12:39
Pedig már most is 134 forint a különbség egyetlen liter dízelen is.
Makro / Külgazdaság Itt van az újabb iráni fenyegetőzés – a Hormuzi-szoros lezárása csak a kezdet?
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 11:59
Elaknásítják az egész Perzsa-öblöt, ha amerikai tengerészgyalogosok érkeznek.
Makro / Külgazdaság Mindkét irányban meglepődtek az elemzők a friss lengyel adatokon
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 11:13
Az ipari termelés a vártnál nagyobb, a kiskereskedelmi forgalom a vártnál kisebb mértékben bővült.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG