4p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egy kutatócsoport több olyan biztonsági rést fedezett fel, amely a mai számítógépek döntő résézt veszélybe sodorta a kibertámadásokkal szemben.

A modern számítógépek döntő részét veszély fenyegeti, egy biztonságtechnikai cég vizsgálata ugyanis komoly kiskapukat fedezett fel az Intel, az AMD és az ARM chipekkel ellátott eszközökben – írja a Reuters. A kutatók az Alphabet Inc. Google Porject Zero csoportjával közösen végezték a vizsgálatot, amely során két problémát is azonosítottak.

Az Intel vezérigazgatója szerint a problémák minden személyi számítógépre (PC) és okostelefonra hatással van, érintettségük azonban termékenként változik. Az egyik biztonsági rés kifejezetten az Intel gépeket fenyegeti, a cég álláspontja szerint ez azonban nem tervezési hiba, a felhasználók egy egyszerű frissítéssel megvédhetik eszközeiket.

Meltdown és Spectre

Az első kiskaput Meltdown-nak nevezték el, a hibát kihasználva a hackerek képesek hidat képezni a felhasználók által futtatott programok és a számítógép memóriája között, ezzel pedig akár személyes adatokat, jelszavakat is ellophatnak. A másik problémát a Spectre nevű kiskapu okozza, amivel a kiberbűnözők becsaphatják az applikációkat és információküldésre kényszerítik a rendszert.

Nem sci-fi, hanem a valóság: máris lejárt az érintőképernyő kora?

Rendkívül érdekes, ám helyenként azért kissé ijesztő jövőképet vázol fel a digitális eszközeinkről egy friss kutatás: 2018-ban már ósdi technikának tűnhet az érintőképernyő, olyan reklámok jönnek, hogy meg sem kell vennünk az igazi terméket az élményhez, és félő, hogy nem mindig tudjuk majd megkülönböztetni a robotokat az emberektől. Tovább >>>

A Meltdown felfedezője, Daniel Gruss szerint ez a valaha volt legnagyobb biztonsági rés a központi feldolgozóegységek (CPU) világában. A szakember hozzátette, a Meltdown sokkal nagyobb veszélyt jelent rövidtávon, ugyanakkor frissítésekkel könnyen javítható, míg a Spectre-t – amit ugyan nehezebb a hackereknek kijátszani – sokkal nehezebb frissítésekkel javítani.

A hibákat a The Register nevű informatikai szaklap publikálta, a Google azonban már korábban is jelezte a problémákat az Intel felé, akik az utóbbi hónapokban folyamatosan dolgoztak a javításán. A szaklap ugyanakkor felhívta a figyelmet: a frissítések miatt a központi feldolgozóegységek teljesítménye akár 30 százalékkal visszaeshet, az Intel ugyanakkor tagadta ezeket a feltételezéseket, szerintük az átlag felhasználó nem tapasztal majd különbséget a frissítést követően.

Egyelőre nem kell alkatrészt cserélni

Az Advanced Micro Devices Inc (AMD) szóvivője szerint csak a már vírusos eszközökben van lehetőség kiskapuk használatára, de a legrosszabb esetben is csak minimális információ kerülhet ki a személyes információkból. Az AMD szerint a szükséges javításokat már megosztották a cég partnereivel, a hibák pedig egyszerűen javíthatók.

A Google szerint a legújabb frissítésekkel rendelkező Android okostelefonok, a Nexus és a Pixel eszközök már védelem alatt állnak. A Gmail használóknak ugyan nem kell különösebb biztonsági intézkedéseket végrehajtani fiókjuk védelme érdekében, a Chromebooks, a Chrome webböngésző és számos Google Cloud szolgáltatás esetében viszont ügyelni kell a frissítésre.

Az üzleti szektornak ráadásul különösen gyorsan kell befoltozni a réseket, mivel a hackerek gyorsan munkához láthatnak olyan kódok írásának, amelyekkel megtámadhatják a sérülékeny rendszereket. Az Intel szerint hosszútávon sem szükséges a CPU csere a gépekben, ugyanakkor nagyon képlékeny még a helyzet.

Elege lett Trumpnak: Észak-Korea fertőzte meg a világot?

Az amerikai vezetés hivatalos nyilatkozatban vádolja a Észak-Koreát a WannaCry nevű vírus elterjesztésével. A program hatalmas károkat okozott világszerte és bár az amerikai nemzetbiztonsági szervek tudtak a Windows gyengeségéről, megtartották maguknak az információkat - ezzel pedig több százezer felhasználónak váltak elérhetetlenné az adatai, miközben a Microsoft anyagi főnyereményként könyvelhette el az ügyet. További részletek >>>

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kelleletlen meglepetés érkezett Németországból
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 12:08
A német gazdaság az előzetes jelzéseknél kevésbé nőtt a harmadik negyedévben.
Makro / Külgazdaság Szólunk: még ma élvezze ki a tankolás örömeit!
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 10:58
Szombattól többe fog kerülni. Különösen a benzin.
Makro / Külgazdaság Tényleg ennyire jól élünk? Friss állami adat érkezett
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 08:47
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss közlése szerint a szeptemberi reálbérek 9,2 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbiaknál.
Makro / Külgazdaság Sokkolhatja a közvéleményt az állami hivatal közlése
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 08:30
A beruházások ugyanis a harmadik negyedévben is éves szinten két számjeggyel zuhantak.
Makro / Külgazdaság Jó hírt kapott a magyarok pénztárcája: ennyivel emelkedik a minimálbér!
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 16:49
Három évre előre megkötötték a bérmegállapodást.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter jobb lenne a gazdaságnak, mint Orbán Viktor? A Klasszis Klub Live-ban Felcsuti Péterrel beszélgetünk
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 12:48
A közgazdász, bankár november 28-án, csütörtökön 15 óra 30 perckor lesz élő adásunk vendége. Felcsuti Péterrel átbeszéljük, mi a legfőbb baja az idén a tavalyihoz hasonlóan ismét recesszióba zuhant hazai gazdaságnak, kitérve egyebek mellett arra, hogyan lehetséges az, bár az Európai Unióban messze a legtöbb támogatást az Orbán-kormány adja a gazdaság szereplőinek, mégis szinte alig van mutató, amelyben ne lennénk tökutolsók. Vajon ezen változtathat-e egy kormányváltás, Magyar Péter kvázi megváltó is lehet, vagy csak leváltó – ha egyáltalán? Az élőben zajló stúdióbeszélgetésre ingyenesen lehet regisztrálni, majd azt online követni és kérdéseket feltenni.
Makro / Külgazdaság Ha ti úgy, mi is úgy – visszavágnak az oroszok egy másik fronton
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 07:05
Csak ugyanazt teszik, mint a „barátságtalan” nyugati országok, állítják.
Makro / Külgazdaság Íme Kína megelőző csapása, borult a forgatókönyv
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 14:16
Donald Trump, az Egyesült Államok megválasztott elnöke arra készül, hogy kormánya újabb büntetővámokat vezet az amerikai–kínai kereskedelemben. A rombolást azonban mintha Kína vette volna a kezébe.
Makro / Külgazdaság Újabb lesújtó hírt emésztgethet Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 13:01
Sztrájk miatt akadozhat az autógyártás a Volkswagennél, ami láttán a növekedési álmait nagyrészt erre az ágazatra építő nemzetgazdasági miniszter bosszankodhat.
Makro / Külgazdaság Alig vánszorog az unió gazdasága, de mi még annak is csak a hátát látjuk
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 11:09
A magyar bruttó hazai termék a III. negyedévben és az elmúlt egy évben is csökkent, ezzel a sereghajtók közé tartozunk az Európai Unióban. Mind a Visegrádi Négyekhez tartozó társaink, mind Ausztria és Románia jóval jobb teljesítményt tud felmutatni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG