![]() |
Duncan O’Leary |
"Ismerem, tudom, hallom, hogy mik a magyar kormány elképzelései, szempontjai, érvei a rezsicsökkentés kapcsán. Ed Milibandot pedig olyan embernek ismerem, aki szintén éberen követi a világban zajló dolgokat: mely európai országokban mit lépnek a nagy gazdasági, társadalmi problémák megoldása érdekében. Szinte bizonyos vagyok benne, hogy figyelemmel kíséri a magyarországi lépéseket, tanul belőlük, az áramárak befagyasztására vonatkozó javaslatát igenis befolyásolhatták a magyar tapasztalatok" - mondta a tanácsadó.
Duncan O’Leary az alapblognak elmondta: Ed Milibandnek nagyjából ugyanaz a baja és ugyanaz a célja az energiaszolgáltatókkal, továbbá a bankokkal, mint a magyar kormánypárt vezetőinek.
Túl sokat keresnek, ehhez képest gyenge a szolgáltatásuk minősége, a konkurensek között mintha nem is lenne igazi verseny; a világpiaci helyzetre hivatkozva egységesen mindig csak emelik az árakat, az árcsökkenésekből azonban nem profitálhat a kisember.
![]() |
Ed Miliband |
Ed Miliband javaslata azonban némileg eltér a magyar gyakorlattól, kimondott célja az, hogy csaknem két évre befagyasztaná a rezsiköltségeket, ezen idő alatt lehetővé válnának reformok, amelyek olyan versenyt teremtenének a szolgáltatók között, hogy abból a kisember is valóban jól járjon.
Miliband is tervbe vette egyébként a bankok külön adóztatását, igaz, ezt a pénzt csak új munkahelyek teremtésének segítésére használhatná fel a brit költségvetés. Mindeközben a brit konzervatív párt, tehát a Fidesz "testvérpártja", éppen a most zajló kongresszusán utasítja vissza – szocialistának minősítve – a Fidesz ihletésű munkáspárti javaslatokat - olvasható az alapblog.hu interjújában.