A Baumag Szövetkezet 1995-től a banki kamatnál jóval magasabb hozamot ígérve gyűjtötte a pénzt. 7 magánszemély 70 ezer forintos alaptőkével indította a szövetkezetet, a vád szerint jórészt az új ügyfelek készpénzes befizetéseiből fizették ki a régi ügyfeleket. A piramisjátékszerűen működő rendszer 2003 végére összeomlott, a tőketartozás ekkorra megközelítette a 20 milliárd forintot. A vád szerint a Baumag vezetői tizenháromezer kisbefektetőt károsítottak meg összesen negyvenmilliárd forinttal.
A károsultak több száz polgári pert indítottak, a rendőrség azonban zárolta a Baumag vezetőinek vagyonát, így kártalanításra addig nincs valós esély, amíg jogerős ítélet nem születik a vezetők ügyében.
A Fővárosi Bíróságon jelenleg is zajló Baumag-ügy büntetőperének első tárgyalása 2007. január 15-én volt; Balázs László, a Baumag-ügy elsőrendű vádlottja tagadta bűnösségét. A perben a Baumag volt elnöke mellett további 9 személyt is megvádolt az ügyészség.
2010. elején az első fokú bíróság hét évi börtönbüntetésre, a közügyektől kilenc évi eltiltásra és kilencmillió forint mellékbüntetésre ítélte Balázs Lászlót, a Baumag Szövetkezet alapítóját. A károsultak számára felcsillanó remény azonban szertefoszlott, amikor a Fővárosi Ítélőtábla 2010. decemberében hatályon kívül helyezte az ítéletet, és az ügy aktái visszakerültek a Fővárosi Bíróságra.
Az ügy újratárgyalása 2011 márciusában kezdődött a Fővárosi Bíróságon, a lezárásig a vagyonzárolás feloldása nem várható, így a - legalább részleges - kártalanításra továbbra is várniuk kell a károsultaknak. A Fővárosi Bíróság korábbi közleménye szerint a main kívül még 3 tárgyalási napot tűztek ki az ügyben.
Privátbankár