Az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségével (ÖPOSZ) együttműködő önkéntes nyugdíjpénztárak tagjai körében leggyakoribb - kiegyensúlyozott portfóliókban - 6,4 és 7,7 százalék közötti hozamokat értek el a pénztárak 2016-ban.
A 35 különböző pénztári portfólió közül harminc teljesített 3 százalék felett, ami azt jelenti, hogy a tagság zöme jelentős infláció feletti hozamot ért el. (Az éves infláció a legfrissebb adatközlés szerint 0,4 százalék volt 2016-ban.) Ráadásul két portfólióban is két számjegyű - 10 százalék feletti - eredmény született év végére, míg a vizsgált portfóliók kétharmada átlépte az 5 százalékos hozamszintet - közölte a Privátbankár.hu-val a szövetség.
A szövetség honlapján szereplő adatok szerint a szövetséghez tartozó intézeteknél van a magyarországi önkéntes nyugdíjpénztártagok 92 százaléka, ők kezelik a vagyon 92 százalékát.
Januártól már alkalmazniuk kell a pénztáraknak a választható porfóliós rendszerről szóló ajánlást - mi változik? >> |
Az ÖPOSZ az érintett pénztárak által elért hozamokat vizsgálta a december 31-i elszámolóegységes árfolyamok alapján. Dr. Kravalik Gábor, az ÖPOSZ elnöke hozzátette: az évről-évre elért attraktív pénztári eredmények alapján nem meglepő, hogy tagok egyéni befizetéseinek összege rekordszintre emelkedett 2016-ban, az egy-egy tagra jutó átlagos vagyon pedig bőven 1 millió forint feletti.
Mire költsük a készpénzes cafeteriát? Itt egy ötlet
“Az idén további növekedésben bízunk, hiszen a tagok számára a befizetések elindítására, újraindítására, vagy fokozására kiváló alkalmat ad a készpénzes cafetéria néven megismert juttatási elem is, hiszen ennek pénztári előtakarékosságra fordításával hosszútávon könnyedén lehet biztos nyugdíj-kiegészítést építeni” - mondta dr. Kravalik Gábor. Azok számára, akik egyszer már beléptek, de valamilyen okból átmeneti ideig nem gyarapították számlájukat, azok újra nekivághatnak a takarékoskodásnak. “Többek, komoly összegről feledkeznek meg. Számukra különösen fontos, hogy ne hagyják ki a pénztárak által biztosított lehetőséget” - emelte ki az elnök.
Az önkéntes nyugdíjpénztárak melletti érvek között a hozamot, a 20 százalékos, akár 150 ezer forintos adókedvezményt említette, valamint azt, hogy a díjterhelési mutató rendre 1 százalék alatt marad.