A reggeli ázsiai emelkedést, ami immár sokadik napja zajlik és különösen a kínai részvények remekeltek, Európában is erős vétel követte. Egyik sem meglepő: Kínában várják a kereskedelmi háború befejeződését, ami immár az amerikai elnöknek sem jön jól, a fejlett európai országok állampapírhozamai pedig továbbra is értelmezhetetlenül alacsonyak, sőt a német továbbra is negatív, így érthető, hogy a befektetők a részvények felé fordulnak.
A BUX napközben kevéssé mozdult, a záró szakaszban viszont megérkezett a vételi nyomás, az indexet 0,4 százalékkal 42 210 pontra felhajtva, ami egyben örökös csúcs a záróár szintjén. Az index emelkedése az OTP-nek és a Richternek köszönhető, mindkét papír 0,8 százalékkal erősödött 12 870 illetve 5425 forintig.
A forint két hetes gyengülése még délelőtt is tartott, 322,30 is volt az eurónkénti ár, de utána megfordult az irány, erősödés következett, 321,25 lett estére az árfolyam. Komoly esély van rá, hogy a laptársunknál megjelent jegybank-alelnöki interjú erősen befolyásolta ma a befektetőket: Nagy Márton arról beszélt, hogy a jegybank vélhetően kommunikált volna kamatemelési ciklust, ha az EKB hirtelen nem vágja vissza márciusban az inflációs várakozásait.
A külső környezet inflációcsökkentővé alakulása azonban óvatosságra intette a jegybankot, mindazonáltal vélelmezhető, hogy ha a belső inflációs nyomás erős marad, a külső deflációs erő pedig csekély, akkor több kamatemelésre is sor fog kerülni. A forintpiac szereplői így talán kissé átértékelik a helyzetet, miután múlt héten csalódás érte őket azáltal, hogy a jegybank egyszeri intézkedésnek minősítette a szigorítást.
Fél éves csúcsra emelkedett az olajár: a WTI 62,44 dollár, a Brent 69,30.