A vártnál sokkal nagyobb erősödés volt márciusban a német gazdaság hangulatát kiválóan jelző ZEW konjunktúraindexben. A mutató 22,3 pontra ugrott a februári 5,4 pontról. Utoljára 2010 júniusában volt ilyen magasan az index. Az elemzők mindössze 10 pontot vártak erre a hónapra. A ZEW igazgatója, Wolfgang Franz azt mondta, hogy az európai válság most egy kicsit mintha szünetelne, emiatt lélegzethez jutott a gazdaság. Németországban megfelelő a foglalkoztatás szintje, erős a hazai kereslet, ez pedig támaszt nyújt az ország gazdaságának. A német adat lendületbe hozta az európai tőzsdéket, amelyek többsége 1 százalékot meghaladó pluszban van. Az euró ugyanakkor ismét gyengült a reggeli szintjéhez képest a dollárral szemben, egyelőre úgy tűnik, hogy ismét az 1,31-es szint alá kerülhet az EUR/USD.
A befektetők várják az amerikai Fed mai kamatdöntő ülését, amelyen több mint valószínű, hogy nem jelentenek be változást sem a kamat, sem a likviditáspolitikában, viszont a befektetők nagyon kíváncsiak arra, hogy elhangzik-e valami utalás egy újabb mennyiségi lazító intézkedésre. Korábbi sajtóértesülés szerint az amerikai jegybankárok már a QE3-at tervezgetik. A japán jegybank hajnalban változatlanul hagyta az irányadó kamatszintet és újabb, ezúttal 2000 milliárd jent pumpált az állampapír-piacba.
A forint gyenge maradt, a hazai devizának egyelőre nem sikerült összeszednie magát. A forint napok óta alulteljesítő a térségi devizák között. Ennek egyértelműen az az oka, hogy az Európai Bizottság ma nagy valószínűséggel tényleg dönt a jövő évi kohéziós pénzek felfüggesztéséről. Ez önmagában még nem lenne tragédia, viszont azt vetíti előre, hogy a vártnál tovább csúszik a megállapodás a nemzetközi szervezetekkel. Az eurót 293 – 294 forint körül jegyzik egész nap. Több elemző szerint nem lesz meglepetés a brüsszeli döntés, viszont sokat számít az azt kísérő kommentár, aminek függvényében akár a forint visszaerősödése is elképzelhető.