Friss árfolyamok >> |
Történelmi mélypontja közeléből pattant fel a forint péntek délelőtt: 326 forint fölött járt az euró jegyzése hajnalban, majd gyors tempóban 324,25-ig ereszkedett a jegyzés. Az erősödés hátterében egyrészt a természetes korrekció állhat - napok óta nagyon adják a forintot, ideje volt egy visszapattanásnak. A jegybanki "héjás" kommentár a laza monetáris politika esetleges visszafogásáról csak ideig-óráig támasztotta meg a forintot a hét elején, de azért talán teljesen nem múlt el nyomtalanul a hatása. Másrészt a dollár is gyengülni kezdett, ami kedvez a feltörekvő devizáknak, így a forintnak is.
Friss árfolyamok >> |
Szépen emelkednek az európai indexek, erősödik az OTP és a Richter is
Csütörtökön komolyabb mínuszok jöttek össze az európai tőzsdéken, elsősorban a globális kereskedelmi háború kirobbanásának egyre fenyegető réme miatt - pénteken Ázsia folytatta a trendet, hathavi mélypontra esett az MSCI átfogó ázsiai indexe. Európa viszont pénteken kompenzálja a tegnapi esést: szinte az összes index zöldben van, a vezető nyugat-európai indexek 0,3 - 0,5 százalékos pluszban vannak.
Toronymagasan vezeti az emelkedést a görög tőzsdeindex, több mint 2 százalékkal erősödik - tegnap este történelmi megállapodás született, Görögország megkapja az utolsó részletet a harmadik segélycsomagból, technikailag most érhetett véget a 8 éve tartó harmadik görög válság.
Budapest is kiveszi a részét az emelkedésből, 0,6 százalékos BUX-emelkedés jött össze egy óra alatt. Az OTP 1 százalékkal erősödik, újra a 10 ezres szintet közelíti a jegyzés. A Richter tegnap igen rossz hírt kapott Romániából, ma viszont felfelé korrigál a gyógyszerpapír jegyzése is, szintén 1 százalékot közelítő emelkedésben van.
Az állás 10 óra után - friss árfolyamok >> |
Drágul az olaj
Az olajtermelő országok csúcstalálkozója árnyékában drágul az olaj, a WTI olajfajta 1 százalék körüli pluszban van, több mint 66 dollárt adtak egy hordóért.
A WTI olajfajta péntek délelőtt |
A Saxo elemzése szerint a józan ész nyer majd: a legtöbben azt várják, hogy az OPEC ugyan a termelés növekedésében állapodik meg, de úgy, hogy az összesített termelési korláton belül maradnak. Irán és Venezuela talán a megállapodás ellen lesznek, de ez a többi termelőt nem fogja megakadályozni abban, hogy lépjenek. Mindennek valószínűleg nem lesz olyan hatása az árakra, hogy kimozdítsa a Brent olajat a 71 – 81 dollár/hordó sávból a közeljövőben, mivel a termelők nem bocsátanának több olajat a piacra, mint amennyit a kereslet a jelenlegi árszínvonalon fel tud venni.