Az elemző szerint a jelentés működési sorokon jóval kedvezőbb lett a piaci, ill. saját várakozásaiknál, ugyanakkor az igen jelentős pénzügyi veszteség miatt a nettó eredmény veszteségbe fordult (több évtized óta először). A bevételek 90,1 milliárd forintot tettek ki, mintegy 4 százalékkal meghaladva a piaci várakozásokat, illetve ennél is nagyobb mértékben saját előrejelzésüket (82,1 milliárd).
A Buda-Cash várakozásaihoz képest jobban teljesített a teljes volt szovjet régió (ezen belül Oroszország is), jelentősen jobb lett az USA-ba irányuló forgalom és némiképpen a kínai értékesítés is. Oroszország esetében a 3,7 milliárd rubeles negyedéves árbevétel megegyezik az előző negyedévivel és nem sokkal marad el az egy évvel korábbi 4,0 milliárdtól sem, vagyis eddig nem igazolódtak be azok a félelmek, hogy a rubel hektikus árfolyam ingadozásai miatt a Richter óvatosságból nem, vagy csak csökkentett mértékben szállít bizonyos partnereinek. Ukrajnában a körülményekhez képest ugyancsak nem mondható rossznak az euróban mérve 23 százalékos éves forgalomcsökkenés.
Nagyon szépnek mondható az USA-ban elért 22,2 millió dolláros negyedéves forgalom, hasonlóra legutóbb két évvel ezelőtt volt példa – a gyorsjelentés két egyedi készítményt emel ki a jó teljesítmény mögött
Pénzügyi soron 15,5 milliárd forintos veszteséget számolt el a Richter a negyedévben, ami alapvetően a devizás követelések átértékeléséből származik (itt jelentkezik a rubel gyengülésének hatása) – ez jóval gyengébb saját 8,1 milliárdos várakozásukhoz képest. A nettó eredmény fentiek eredőjeként 4,2 milliárdos veszteséget mutat, szemben a piaci konszenzus szerinti 3,0 milliárdos nyereséggel.
A gyorsjelentés működési sorokon egyértelműen pozitív meglepetést okozott; a pénzügyi veszteség pedig jórészt egyszeri tételeknek volt tulajdonítható, így ennek vélhetően kisebb jelentőséget tulajdonít a piac