A 180 személyes gépre csaknem 170 angol utas váltott jegyet, akik az elkövetkező napokat Debrecenben töltik. A géppel érkezett Debrecenbe Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója és Herdon István, a repülőteret üzemeltető Xanga cégcsoport tulajdonos-igazgatója.
Az első gép utasait Kósa Lajos, Debrecen polgármestere vezetésével a város vezetői köszöntötték. A járat mintegy félórás várakozás után teltházzal indul vissza London Luton repülőterére. A Wizz Air a londoni járat mellett december 15-étől Milánóba és Eindhovenbe is indít járatot Debrecenből. A Wizz Air tervei szerint a három debreceni útvonalon összesen körülbelül százezren utaznak majd az első évben, a járatok pedig száz munkahelyet teremtenek a városban.
|
Kósa Lajos a gép megérkezését követő sajtótájékoztatón elmondta: hétfőn, szerdán és pénteken közlekedik a járat Debrecen és London között. Őszig minden nap lesz mozgás a légikikötőben, ahonnan charter-járatok viszik a turistákat különböző üdülőhelyekre - tette hozzá. A polgármester kiemelte, hogy a menetrend szerinti légiközlekedés beindulásától az idegenforgalmi-, az üzleti- és az egészségturizmus fellendülését is várják; ennek érdekében Debrecen turisztikai célú együttműködést kezdeményezett a környező megyék nagyvárosaival: Miskolc, Nyíregyháza, Eger, Tokaj borvidék, Hajdúszoboszló, Hajdúböszörmény és Balmazújváros bevonásával.
Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója szerint a mostani járattal Debrecen felkerült Európa térképére. Kifejtette, hogy több mint 240 útvonalból álló hálózatukban már számos sikertörténetnek voltak tanúi, s meggyőződése, hogy hosszú távon ezek sorába tartozik a debreceni járatindítás is. A vezérigazgató úgy véli, hogy egy-két év alatt bázisrepülőtérré fejlődhet Debrecen, ami azt jelenti, hogy nem csak fordulnak naponta a Wizz Air gépei, hanem éjszakára is Debrecenben maradnak. Korábbi értesülések szerint már el is indultak a szükséges beruházások, melyek összesen félmilliárdos fejlesztést jelentenek, annak érdekében, hogy Debrecen a Wizz Air egyik bázisreptere legyen.
Herdon István, a Xanga vezetője elmondta: az elmúlt fél évben jelentős fejlesztésekkel készültek az újabb járatok fogadására. Hozzátette, hogy nagy kihívás volt a repülőtér dolgozóinak a menetrend szerinti légi forgalom elindulása, hiszen csak néhány hónapja vették át a debreceni repülőtér üzemeltetését.