A Cisco megpróbálta felmérni, milyenek lesznek a jövő tartalomfogyasztási szokásai. A 2019-re szóló előrejelzés alapján az internetes tartalomfogyasztás 69 százalékát a videók teszik majd ki, ami persze magával von még valamit: a hirdetési pénzeket is itt fogják elkölteni. Az eMarketer szerint egy éven belül ezen a médiumon dupla annyit fognak költeni, mint most.
Nem kell azonban 2019-ig várni, hogy lássuk, a videó mindent letarol. A Youtube felhasználóbázisa mára egymilliárd felett áll, percenként 300 órányi videót töltenek fel az oldalra és évről évre ötven százalékkal több időt töltenek el rajta a felhasználók.
"A jövő fontos része" - ezt Mark Zuckerberg mondta július végén, miután megjelent a Facebook második negyedéves jelentése és a videós tartalmak szerepéről kérdezték. Olyannyira, hogy még a hírfolyam algoritmusát is ehhez a trendhez igazították, így a felhasználók több videóval találkozhatnak a jövőben. Persze azt a Facebooknál is tudják, hogy a videók monetizálása óriási pénzt hozhat majd a cégnek a jövőben. Ugyanezt látja a másik nagy közösségi oldal, a Twitter is, amely nemrég indította Periscope nevű alkalmazását, amellyel élőben jelentkezhetünk be mindössze egy mobiltelefon segítségével.
Nehéz tehát tagadni, hogy tartalom szempontjából a videó lesz a vezető médium, így ha sikeresen akarunk kommunikálni az ügyfeleinkkel, meg kell tanulnunk, hogyan lehet hasznunkra ez a formátum. A sikertörténeteket már ismerjük: vírusvideók, amelyek világszerte milliós nézettséget generáltak cégeknek, de ahogy azt a marketingszoveg.com blogon is olvashatjuk részletesen, ott vannak a youtuberek, mint például PewDiePie, aki dollármilliókat kaszál videóival, mivel egy egész üzletet épített a videós stratégiára.
Sipos Zoltánnal, a Privátbankár.hu tartalommarketing szakértőjével és a Kreatív Kontroll Kft. ügyvezetőjével körüljártuk a Napi Kommentárban, hogy mire van szüksége egy kisvállalkozásnak a sikeres videós induláshoz.
Van olyan tartalommarketiggel kapcsolatos téma, amiről szívesen olvasnál legközelebb? Megválaszolatlan kérdésed maradt, esetleg találkoztál olyan hazai példával, amelyből a többi vállalkozó is tanulhat? Írj nekünk bátran a mail[kukac]privatbankar.hu-ra,vagy averes.patrik[kukac]privatbankar.hu-ra, de kommentben vagy Facebookon is üzenhetsz!