Európában Németországban termelték a legtöbb sajtot 2022-ben. A kontinens termelésének 22 százalékát adták a német sajtüzemek, míg francia versenytársaik 18 százalékot értek el. A harmadik helyre Olaszország kapaszkodott fel.
A világon egyébként az Egyesült Államok a legnagyobb sajttermelő ország. Utána öt európai állam következik, majd Brazília, Egyiptom, Argentína és Ausztrália. Sajátos módon az exportban sehol sincs az Egyesült Államok. Ezen a téren Franciaország, Németország, Hollandia, Olaszország és Dánia a sorrend. Ezek az országok értékesítenek külföldön egymilliárd dollárnál nagyobb értékeben sajtokat. Egyebek mellett ez derül ki az Eurostat adataiból, amelyekről az ESM Magaziin, kiskereeskedelmi portál számolt be.
Az Európai Unióban 2022-ben 160 millió tonna nyers tejet adtak a tehenek, ami 0,3 százalékkal kevesebb a 2021-esnél. Ebből majdnem 150 millió tonnát értékesítettek tejtermékként, a többit közvetlenül a farmokon használták fel. Németországban 2,3 millió tonna sajtot állítottak elő az elmúlt évben. Emellett ez az ország volt az innivalóként felhasznált tej legnagyobb előállítója is az EU-ban. A második helyen álló Franciaországban 1,9 millió tonna sajt készült 2022-ben, ezzel tovább viszik az ország nagy hagyományait ezen a téren.
Olaszország 1,36 millió tonna sajt előállításával lett a harmadik. A sorrenden következő többi országban kevesebb, mint egymillió tonna sajtot termeltek az elmúlt évben. A negyedik Hollandia és az ötödik Lengyelország 974 ezer és 926 ezer tonnás termeléssel nem sokkal szorult ezen határ alá. Spanyolország és Dánia félmillió tonna körüli mennyiséggel következik a hatodik és a hetedik helyen. Írországban 282,5 tonna, Görögországban 243 ezer tonna, Ausztriában 223 ezer tonna sajtot készítettek 2022-ben.