Zsigó Róbert a 21. Állategészségügyi és Állattenyésztési Tanácskozáson hozzátette: a magyar élelmiszergazdaság a feldolgozott termékekkel az Európai Unió piacai mellett Oroszország, Kína, a Közel-Kelet és Törökország ellátásába is bekapcsolódhat.
A húshasznú szarvasmarha magas támogatási szintje 2020-ig biztosan fennmarad - mondta.
A szaktárca közleménye kitér arra is, hogy az állattenyésztés és a húsfeldolgozás ágazatait tekintve az Európai Unió tagországai közül 2010-2016 között messze hazánkban nőtt a legnagyobb arányban a szarvasmarha állomány.
Újra nyitva a kapu Törökország felé
Az elmúlt években több harmadik országbeli piac is megnyílt a magyar kereskedőknek, ami új lehetőséget ad a magyar vállalkozások fejlődésére. Élő szarvasmarha exportunk tekintetében nagy előrelépés, hogy egyszerűsített feltételekkel újraindult a törökországi export. A török Hús- és Tejtanács 2018. december 31-ig vámmentesen importálhat élőállatokat, frissen vágott és fagyasztott húsokat külföldi partnerektől, ezt a szarvasmarhára nézve 500 ezer darabban határozták meg.
A Földművelésügyi Minisztérium és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal mindent megtesz az exportlehetőségek további bővítése érdekében, komoly tárgyalásokat folytatnak például Szaúd-Arábiával is.